X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie ma byc w srode, 4.10? :P chyba ze cos pokręciłam ;)

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 2 października 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, w środę rano mam się wstawic na oddział ;)

    No naszego spotkania bardzo nie mogę się doczekać, ale powoli zaczyna mnie łapać stres.. samego mojego stanu po cc jak i tego, ze będę już miała swoje dziecko i czy będę umiała się bim dobrze zająć. Zaczyna to do mnie powoli docierać i momentami się boje ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 2 października 2017, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana kochana!!!
    Wszystko będzie super i dasz sobie radę. ! Bo Ty jako MAMA WIESZ NAJLEPIEJ DO JEST NAJLEPSZE DLA TWOJEGO MALEŃSTWA. Po prostu instynkt. Może na początku ręce są troszkę drewniane. Ale dzień i już wszystko ogarniesz :) we środę rozpoczniesz najpiękniejsza przygodę swojego życia. I wiem,ze każda mama się e mną zgodzi :) czasem jest ciężko z maluchem bo kolki bo to bo tamto. Ale i tak nie ma nic cudowniejszego. A stanem p cc się nie przejmuj! Ból minie szybciej niż Ci sie wydaje :-*
    Trzymam kciuki!

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 2 października 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Koko :*

    Co ja bym bez was dziewczyny zrobiła, nawet nie wiecie jak się cieszę, ze to forum znalazłam i teraz mogę z wami wszystkimi "rozmawiać", pytać i w ogóle ;) Totalnie przypadkiem tu trafiłam, a tak się zżyłam z tym miejscem :D
    Jak was poznawałam to cześć była w ciąży, a kilka się starało o maleństwa, a za chwile już wszystkie będziemy nosić w ramionach <3 Cudownie patrzeć na to wszystko z przestrzeni czasu.

    A mam jeszcze pytanie.. orientujecie się w czymś takim jak L4 dla partnera (nie męża, bo nie mamy jeszcze ślubu, ale on uznał ojcostwo przed narodzinami dziecka w USC), po porodzie swojej partnmerki? Coś jakby opieka nade mną albo nad dzieckiem. Bo chcemy żeby był w domu cały miesiąc i oprócz urlopu tacirzynskiego właśnie myślałam nad tym L4, tylko u jakiego lekarza się starać i czy bez ślubu tez dostanie. Czytałam trochę w necie, ale każdy pisze co innego. I jutro jeszcze idę na wizytę do swojej gin i może jej się zapytam, jak nie to w szpitalu może.. albo mój rodzinny lekarz mi coś powie. Ale jak by któraś z was miała z tym jakieś doświadczenia, to dajcie znać gdzie się staraliście o coś takiego ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika - tak jak mówi Koko. Ja też miałam wielki stres, że nie będę umiała ogarnąc takiego niemowlęcia, bez żadnej pomocy starszych, doświadczonych osób, bo mieszkamy sami, miałam na początku problem, ale istnieją i fora, dużo pytałam siostry, tóra urodziła pół roku wcześniej no i przede wszystkim położnej, jak przychodziła na patronaż, ale też mogłam do niej zadzwonić w każdym momencie :) nawet do tej pory od czasu d czasu wysyła mi sms, co słychać, jak malutka itd. No ale przede wszystkim instynkt <3 I będą cięzkie momenty (choć nas chwała Bogu ominęły kolki, ale był zmartwienia przez ból brzuszka, wysypkę, teraz bioderka) to jak zobaczysz ten świadomy uśmiech na twarzy malutkiej to serce Ci zmięknie i choćbyś padała na twarz ze zmęczenia to nagle wszystko odejdzie :)

    Co do L4 to mój mąż pytał raczej księgowej ze swojej firmy, jakie dokładnie może wykorzystać dni wolne, z jakiego tytułu, bo ja nie pracuję i to ona wszystko mu mówiła - moja siostrzenica jest w związku nieformalnym, urodziła w maju i jej partner też wypytywał o takie rzeczy księgową z pracy. Ale nie wiem co oni brali, ale chyba nie L4 to siostrzenica miała na codzień do pomocy połozną srodowiskową, która jest ciotką jej partnera, więc już w ogóle idealnie :)

    Madziu - ucałuj Kornelkę i złóż życzenia od ciotki forumowej z okazji skończenia pół roczku. Jejku, jak to zleciało :) a tak niedawno obie miałyśmy jeszcze kalendarze ciąży, podglądałam i zazdrościłam że jesteś 11 tygodni do przodu! ;)

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 2 października 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A toja ja pokrecilam ,myslalam ze juz jestes po :P
    Dominika wszystko bedzie dobrze ,dasz rade :) troche ci zazdroszcze tego porodu w srode . Ja dzis po kontroli i przestaly sie skurcze pisac :P moja polozna dzis do mnie : karolka ladnie ci na buzi,nie wygladasz na ta ktora zaraz mialaby urodzic :D w pn.mam wozyte ,akurat 9termin porodu i jak nie urodze do pn to w pn .ustali mi kiedy mam wstawic sie na wywolywanie :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 2 października 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do l4 to nwm jak to jest ,tak jak u mnie.maz to ma 2tyg tak samo z siebie wolnego po porodzie bez zadnych lekarzy

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola - to o czym piszesz to jest urlop ojcowski, to jest do wykorzystania w ciągu 2 lat od narodzin dziecka :) a l4 na opiekę tez się nalezy, ale czy to nalezy sie tez w związkach nieformalnych, chociaz w sumie jak uznał już ojcostwo to chyba powinno, na logikę biorąc ;)

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 2 października 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika - kochana takie obawy to chyba każda kobieta ma :)-Ja też się bałam jal sobie poradzę w końcu wcześniej nie miałam doczynienia z takim maleństwem. A na dodatek okazało się że urodzę dziecko które nie będzie nawet 3kg miało !! Ale instynkt na prawdę wszystko za Ciebie zrobi i będziesz wiedziała co z czym się je :)
    Gabrysiu Kornelka wycałowana :*

    Ooo tak powiem wam że zawsze miałam opory udzielać się na takich forach. Tu jednak się przełamałam i nie żałuję. Mam z wami taką więź jakbym was dobre kilka lat znała !!
    A spotkanie z koleżanką z kwietniówek dało mi nadzieję na to że takie internetowe znajomości wcale na internetach nie muszą się kończyć. Mam nadzieję że nasze spotkanie też wypali i będę was mogła poznać na żywo ;)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie - tez bym chciala Was poznac na żywo i juz sie nie moge doczekac ;)

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 3 października 2017, 05:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do spotkania oczywiście mam nadzieje, ze w przyszłym roku dojdzie do skutku :D super by było się poznać na żywo.

    Jezu dziewczyny.. ja już jutro rano będę na oddziale, nie mogę w to uwierzyc. Mam nadzieje, ze wszystko zacznie się w środę i nie będę tam musiała dłużej leżeć i czekać. Chce mieć to "z głowy", ze tak powiem :D No i jak najszybciej mieć mała na rękach.

    Karola, tobie tez już blisko.. nawet jak do terminu nie wyjdzie, to kilka dni i tez mały będzie na świecie :D planujesz poród z partnerem czy sama? ;)

    Eh macie racje co do obaw o wychowanie malucha.. chyba każda świeża mama je ma. Zazdroszczę trochę w takiej sytuacji tym którzy mieszkają z rodzicami :D aczkolwiek domyślam się, ze to na dłuższa metę tez moze być męczące ;) wszystko zależy od tego jakich się ma teściów/rodziców. Dam radę, mój facet bedzie, mama czasami przyjedzie, położna wpadnie.. byle bym szybko na nogi stanęła :)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 3 października 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika dzis mam termin.z usg i ani rusz haha ,a jeszcze cos mi sie przypaletalo...jak przez cala ciaze nic tak.na koncowce ://
    To.znaczy w karcie porodu mam ze sama ,ale.chyba pociagne meza za soba :P na.ostatnim etapie go wygonie.
    Jejku ,ty rodzisz a ja juz sie nie moge doczekac twojej malutkiej :P daj znac po wszystkim,jak juz staniesz na nogi. I dzis odpoczywaj ,nie mysl wgl o jutrze ,na stowke szybko dojdziesz do siebie :) korzystaj z ostatniego dnia w dwupaku :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 3 października 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola a to nie chcesz żeby mąż był przy porodzie ? :)

    Maatko ale emocje <3 czuje jakbym znowu rodzić miała :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 3 października 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia z poczatku nie chcialam bo i on sie tak nie rwal do tego,ale z czasem i on zmienil zdanie i ja tak z opowiadan tych kobiet co mialy wspolny porod stwierdzilam ze jednak.chcialabym zeby byl obok,nawet zeby ta wode podal ,albo podniesc sie pomogl,zareagowal gdyby bylo trzeba .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 3 października 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja polecam męża przy porodzie. Ja też myślałam że na skurczach partych będę chciała pogomic męża. A realia były takie se było mi wszytalo jedno :-D a jak złapał mnie za rękę to normalnie tako zastrzyk energii. :)

    Dominika trzymam kciuki za jutro! Za Ciebie, maleństwo i za lekarza! Aby zrobił to dobrze! :-* jutro Twój najpiękniejszy dzień życia! Zabierz ze sobą bagaż pozytywnej energii. Ah zazdroszczę tego pierwszego spotkania. Ja nasze do dziś pęknie wspominam. Pierwszy płacz ! Cudowne!!! Naprawdę.
    Jutro Twoje życie zmieni się diametralnie, zostaniesz mamusia. Zmieni się na lepsze! :)
    Już jutro o tej porze będziesz tulić się z maluszkiem. Będziesz się przyglądać tulić ja. Oglądać po sto razy jej uszka,paliszli,buzie. :)
    Cudowny czas!:) Ogrooooomnie się cieszę.

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 3 października 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci Karola ja od początku chciałam żeby narzeczony był ze mną on nie chciał być nasłuchał się za dużo o tych mdlejących mężczyznach i ogólnie o porodach :) nie nalegalam i na szczęście teściowa go przekonała na dwa dni przed porodem :)
    Dziękuję że był przy mnie było o wiele lepiej a i miał małą pod kontrola podczas wszystkich badań :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 3 października 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie tak jak Madzia mówi super jest to że partner ma pod kontrolą dzidziusia. Przykładając sondę od ktg.

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika, od rana o Was myślę i mocno trzymam kciuki za szybkie pierwsze spotkanie :) <3 jejku czuje jakbym sama miała przechodzic to :)

  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 4 października 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jutro rano ma być cięcie, bo dzisiaj już jest kilka operacji i nie dają rady. Ale już jestem na oddziale. Chyba zwariuje do jutra, kolejnej nocy nie prześpie :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 4 października 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisiu więc jutro wielki dzień.
    Wyśpij się dzisiaj ile można i zbieraj siły na jutro !!

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ