X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana mi za to krwawią dziąsła, zawsze miałam z tym problem, ale teraz to jakieś utrapienie.

    Chcebardzobycmama to widzę, że nie tylko ja mam uczucie zatkanego nosa.
    U mnie z ciążowych dolegliwości dokucza jeszcze zgaga-oj przeokropna jest, taka, że gardło wypala, głód i jednocześnie uczucie sytości przez powiększającą się 2x szybciej macicę i coś czego nienawidzę ponad wszystko od przeszło tygodnia.. Zespół niespokojnych nóg. Póki co jeszcze nie jest na poziomie nie wiadomo jakim, ale na poważnie, budzę się i moje nogi odmawiają posłuszeństwa, bolą tak jakbym przeszła maraton przez sen.


    Ciąża owszem fajny stan, nie powiem, że nie, ale tą przechodzę o wiele ciężej niż pierwszą. Ta mnie strasznie męczy no i pojawiają się te "cuda" ciążowe, których nie miałam w ciąży z Młodością.

    Sallvie póki mała przybiera chociaż trochę w ciągu tygodnia to dobrze, może taka jej uroda :) gorzej jakby nie przybierała w ogóle. Trzymam kciuki za laktację i polecam Femaltiker. Nie ważne na jaką stronę lub forum o karmieniu piersią wejdę to wszędzie go polecają. Dziad drogi, ale podobno cuda działa. Ja muszę mamę poprosić żeby przywiozła mi ze 2 opakowania bo niestety Antka karmiłam tylko miesiąc chociaż walczyłam o karmienie bardzo mocno. Teraz żeby znów się nie powtórzyło to chyba na rzęsach będę musiała stanąć. Zobaczymy czy tym razem wyjdzie. Laktacja u mnie już ruszyła jakieś 2-2,5 tygodnia temu, także noo .

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziąsła też mi zaczęły krwawić.. zauważyłam to jakoś w tamtym tygodniu i dzisiaj zapisałam się do dentysty na kontrolę.
    A jeśli chodzi o nos to tylko rano. I strasznie kicham :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja kocham te ciążowe uroki :D
    Ja muszę się zapisać. Już mi nawet list wysłał, że pora na kontrolę, tak pan dentysta o mnie dba :P

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zgage mam po slodkim ,ale takim mega slodkim typu czekolada, jakis czekoladowy baton :P zgaga byla moim jednym z pierwszejszych objawow ciazy, ale ani razu nie wymiotowalam :P

    Co do tej drugiej ciazy Maniaa podobno kazda ciaza jest inna no a u ciebie teraz to wszystko podwojnie no i strach bo ciaza blizniacza to zwiekszone ryzyko wiadomo. Adomo . No i przy pierwszej ciazy sie tak niemysli ze moze pojsc cos nie tak.

    Kidys uslyszalam ze puerwsze dziecko to, sie robi a planuje sie kolejne . Cos w tym chyba jest . Ja w poprzedniej ciazy nie mtslalam nawet o tym ze poronie a w tej syrasznie boje sie o ciaze , msm wieksza wiedze chyba na temat ciazy ,dziecka niz wczesniej

    Dianaa to chyba wszedzie jest problem z tymi salami wesrlnymi. Ja bede miala wesele na 170 osob i tez 1,5 rokuwczesniej zaklepywalismy. Ale nim sie obejrzysz a ci zleci. Ja niedzis moge uwiezyc ze juz za ie cale 2miesiace biore slub i dopiero teraz poczulam to,najwiecwj przygotowan jest teraz :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa No właśnie położna mówi, że taka jej uroda najwidoczniej, tylko lepiej jakby więcej trochę przybierała, bo pediatrzy mogą się czepiać, że spada w tych siatkach centylowych.

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie chcial.sie spytac dziewczyny
    Salviee i Maniaa jak osczuwalyacie te pierwsze ruchy ?od razu kopniak? Czytam w necie o jakis blugotach,motyklach ,rybkach i nie potrafie tego do siebie porownac. Wczoraj jak sie polozylam poczulam jakby takie lekkie pukanie jakby serce mi ppd pepkiem bilo ale to ulamek sekundy i tak trzy razy wieczorem i dzis raz i sie zastanawiam czy to te pierwsze ruchy maluszka czy to jeszcze nie to,bo nie czuje tego czesto ,poczulam to tylko z 4razy :/

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie nie wiem jak lekarze w Polsce, ale wydaje mi się że mogą sie czepiać tak jak położna Ci mówiła.

    Chcebardzobycmama to mogło być to ! Na początku są takie smyrnięcia, puknięcia delikatne, motylki i inne.. Ale to jest to. Nie martw się, że rzadko. Maluch ma jeszcze miejsca sporo. Z każdym dniem i tygodniem będziesz czuc częściej i mocniej :)


    U mnie nocka koszmarna. Zgaga taka, że aż na wymioty ciągnęło. Skurcz. Nawet nie wiem do jakiego rodzaju go przypisać bo w poprzedniej ciąży nie czułam skurczy BH. Ten był bolesny. Oj tak. Cały brzuch plus krzyż. Brzuch twardy jak skała i trzymał z minutę. Dzieci po tym skurczu jakby się szaleju najadły.. Nie mogły się uspokoić. Cały czas się ruszały.. Nie wiem czy to normalne. Później młody obudził się na pogaduchy na godzinę no i nogi.. Moje nogi znów bolą jakby maraton przeszły.

    Jeszcze około 150 dni do terminu porodu w 40tc a ja mam już dość. Jestem dopiero w 19tc a czuje się jakby to był co najmniej 30 ://

    Nie lubię. Bardzo nie lubię.


    A co z resztą?
    Van wiem, że przygotowuje się ze swoją rodziną do wyjazdu.
    Suri ma maturę na głowie.
    natalia1354, indepedent, gabi544, Najmłodsza_staraczka, Demetria, guziczekm co u was? Odezwijcie się.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostałam wywołana więc jestem :d haha
    u mnie w porządku, miałam w weekend trochę przygód szpitalowych, na szczęście wyszłam cało i nie zostawili mnie po raz drugi chociaż myśle, że wypuszczająć mnie z izby przyjęć przed 6 rano przeszło im to przez głowe :P ale bym się nie dała haha :P
    u mnie się zbliża 32tc. jestem w trakcie prania i prasowania ubranek.. została mi ostatnia tura którą trzeba wpakować do pralki. Kocyki, flanelki, tetry i to co do łóżeczka już wyprane i pochowane w siaty z biedronki żeby się nie kurzyły i wszystko w szufladzie pod łóżeczkiem :D wózek chwilowo zdemontowany, bo po pierwsze wszystko co się dało zostało wyprane i jak stał taki biedny i wyglądał jak wózek do wożenia puszek dla meneli to było mi go szkoda a pozatym oczy mnie bolały jak za każdym razem mąż chodził to go trącał jakby stał tam od 5 minut :/
    zaraz się zwijam do dentysty :)
    miłego dniaa !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2017, 12:21

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2849 2730

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na poczatku tez czulam takie delikatne jakby dotkniecia, babelki, moze cos w stylu bicia serca pod pepkiem i to podobno byly te pierwsze ruchy :) Bardziej mi to wygladalo na sprawy jelitowe, ale raz zdazylo sie to podczas usg i powiedziano mi, ze to wlasnie ruchy :). U mnie bylo to ok 17 tc jesli dobrze pamietam.

    My wrocilismy z malutka ze szczepienia. Bylo troche placzu, ale przytulilam i bylo ok :). Nastepne dopiero jak mala roczek skonczy. Teraz tylko pozostaje mi miec nadzieje, ze nic po tym szczepieniu sie nie bedzie dziac.

    W przychodni patrzylam na te malenkie dzieci i nie moglam uwierzyc ze moja byla jeszcze mniejsza :P Szybko czlowiek zapomina ze mial takiego okruszka w domu, teraz to juz kobietka prawie 7kg. Jest i tak nadal drobniutka jak na swoj wiek ale wazne ze zdrowa :)

    chcebardzobycmama lubi tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Indepedent no widzisz :) Mania wróżbitka :)
    A co się działo, że w szpitalu wylądowałaś? Co do prania ciuszków i całej tej reszty to ja na 32 tydzień muszę mieć to już w miarę ogarnięte :D bo nigdy nic nie wiadomo, a bliźniaki lubią zaskoczyć.


    Mysza u nas Antek miał mieć w tym miesiącu doszczepienie, ale przekładamy bo miał w tym msc dwa razy gorączkę i nie będę ryzykować. Zastanawiam się czy w ogóle go teraz szczepić czy tą dawkę odpuścić bo i tak nie ma nacisku. W Niemczech jest o tyle fajnie, że wszystkie szczepienia są darmowe, ale szczepić nie musisz to Twój wybór i oni to szanują no i coś co jest dla mnie ważne czyli pierwsze szczepienie jest dopiero w wieku 3/4 tygodni i to doustne na pneumokoki jeśli się ktoś zdecyduje.
    A mała ma ładną wagę :) Antek na bilansie pierwszorocznym ważył 10kg tylko ;)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim :)
    Dzisiaj lepiej, ale nadal mam lenia na kanapie :D
    Ogólnie bez żadnych nowości. Weszliśmy w 16tc. a brzuszka nadal jakoś nie ma. Ale to dobrze, nie spieszy mi się w ogóle, będę miała wygodniej z mniejszym brzuchem :D

    Chcebardzobycmama gratuluję wyczucia pierwszych "kopniakow". Też ostatnio o tym czytałam i właśnie porównywanie to do takiego "bulgotania" i ze na początku nie zdarza się to tak często i regularnie jak później.

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana kochana i Ty się niedługo doczekasz i brzuszka i pierwszych ruchów :)

    Ja mogę komuś oddać połowę swojego ciążowego brzucha :P U nas leci 19tydzień a wyglądam jakbym była koło 25/27 XD Jeszcze trochę i będę wyglądać jak wieloryb, ale no jakoś się te dzieci muszą tam pomieścić jedno obok drugiego :)

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem szczerze, że jak patrzę na kobiety z tymi wielkimi brzuchami to wcale mi się nie spieszy :D niech sobie rośnie powoli jak do tej pory. Poza tym bardzo mało osób wie i w sumie chce żeby tak zostało jak najdłużej. Widzę jakie jest zainteresowanie moją osobą wśród tych osób które wiedzą i bardzo mnie to drażni. Te pytania o ciążę o mnie.. strasznie nie lubię rozmawiać o sobie non stop, a każdy pyta tylko o mnie. I w kółko tylko "jak się czujesz, jak dzidzia" itp. No nie widzę dzidzi 24/7 także ciężko mi powiedzieć "co u niej" :D a wiadomo jaka kobieta w ciąży jesy drażliwa. Nie wiem czy u was też tak jest? I to oglądanie i dotykania brzucha. Jejku tego też nie cierpię. Czasami zdarzy mi się bardzo niemiło odpowiedzieć na niektóre pytania, ale trudno. :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2849 2730

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam w 6 miesiacu jak bylismy na weselu, tanczylam w szpilkach i nikt nie wiedzial ze w ciazy jestem :P. Byl szok jak powiedzielismy ze bedziemy miec malucha :)
    Kuleczka wyskoczyla mi dopiero po 32tc. Bylo mi lzej bo chodzilam w ciazy przez lato, wiec upaly dodatkowo meczyly. Z tym ze mialam malenki brzuch i moja mala miala bardzo niewiele miejsca, przez co za szybko pchala sie do wyjscia, uciskala mi nerki przez to mialam spore klopoty, no i pod koniec pojawily sie ogromne bole i problemy z oddychaniem. Nie bylo mowy zebym zjadla na siedzaco, musialam stac :P. No ale ja jestem bardzo szczupla wiec w sumie sie nie dziwie ze tak to wygladalo :). Szlam do porodu z waga 55 kg.

    Wlasnie w Pl jest straszny nacisk na szczepienia, nawet jesli dziecko chore to nie widza problemu. My zaliczylysmy poki co wszystkie szczepionki w terminie. Szczepie mala na co tylko bo po skonczeniu 3 lat idzie do przedszkola wiec wole dmuchac na zimne :P

    Tez nie znosilam tych wiecznych pytan o samopoczucie, malucha, imie, plec itp. A nie daj boze zeby ktos mi brzucha dotykal, jedynie moj chlopak mogl, kilka razy mamie sie zdazylo o to wszystko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2017, 14:08

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo to może to rzeczywiście jednak ruchy :) Już sama nie wiem w pierwszej ciąży to wszystko tak ciężko jest zinterpretować , ale jak wcześniej brzuszka się doczekać nie mogłam tak teraz tych ruchów . Chyba byłabym spokojniejsza gdyby dzieciątko trochę mnie pokopało , albo wręcz przeciwnie,znając mnie znowu bym sobie wmawiała.

    Diana "nie dziekuje" bo nie jestem pewna czy to kopniaki okaze sie w ciagu kolejnych dni, na za wiele nie licze bo mam łożysko na przedniej ścianie, jestem świadoma ,że mogę nie odczuwac tak silnie ruchów dziecka.

    No tak , tuż przed porodem jest najwiecej przygotowań co do powitania maluszka w domu. Trzeba posprztac cały dom,a w szczegolnosci pokój malucha, nie macie wrazenia,że ciągle czegoś wam brakuje dla dziecka ? Ja sobie już taką wstępną liste zrobiłam i na prawde tyle rzeczy się do kupienia nazbierało , ale szczerze poszalałabym już z tymi zakupami dla dzieciaczka , no ale poczekam na usg nawet jak sie okaze plec to na razie nie bede kupowala rzeczy konkretnie w rozowym lub niebieskim kolorze , podobno na jednym usg moze byc chlopiec a na kolejnym zrobic sie dziewczynka :)

    A jeszcze co do brzuszka ciazowego Diana sorrki ze spytam , ale z twojego opisu widze ,ze bylas juz w ciazy. W tamtej ciazy byo juz cos widac w 10tyg ?(ciekawosc:) ) A co do brzucha mozesz nie miec i nagle w nocy ci pileczka wyskoczy, wielkosc brzucha tez zalezy od ilosci wod plodowych :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do tych pytan o ciaze ... ja tak wiele nie dostaje bo balam sie pochwalic ze jestem w ciazy :P polowa rodziny ,ktora mnie nie widzi nie wie nawet o tym ,ze w ciazy jestem . Co do dotykania brzucha , raz sie zdarzyl ze siostra mi dotknela no i jakos wkurzylo mnie to . Chyba ciezarne tak maja , brzuch-obiekt zakazany,nie ma dotykania .
    Najwiecej o ciaze wyptuje mnie przyjaciolka ktora sama ma dzieciaczka, ale jej pytania chyba bardziej obejmuja sferę "czy to ci sie pojawilo""czy to ci rosnie" "czy to ci znika" "a czujesz jak..." . Czasami jej pytania są nie zreczne , ale fajnie ze jednak jest osoba obok ktorej moge obejetnie jak glupie czy intymne ptanie na temat ciazy zadac i ona powie jak to u niej było .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niee. Też nie miałam nic brzuszka niestety. Moja ciąża na usg wtedy też była prawie 2 tygodnie młodsza niż wskazywały na to wyliczenia ginekologa. Możliwe że też dlatego jej nie utrzymałam. Do tego zachorowałam na zapalenie ucha i dzidzia nie dała rady się obronić.

    Wracając do pytań.. najbardziej mnie drażnią pytania i komentarze od ludzi którzy kompletnie nie mają pojęcia o ciąży i dzieciach. Czyli większość moich koleżanek które serio uwielbiam, ale rozmawiając na ten temat z nimi, szlag mnie jasny trafia..

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ile naskrobaycie :D !!!

    chcebardzobycmama Ja pierwsze ruchy liczyłam od 18+6 bo wtedy na prawdę poczułam i zobaczyłam pierwsze kopniaczki małej. A tak już koło 14 tygodnia czułam takie łaskotanie od środka i w ogóle.

    Maniaaaa W piątek mamy pierwszą wizytę u pediatry to zobaczymy co tam powie :)
    Mam nadzieję że sama stwierdzi, że taka uroda małej. Co do Twojego samopoczucia, to mogę Cię jedynie pocieszyć, że na pewno te 40 tygodni nie pochodzisz w ciąży tylko 36-38 :)

    Mysza Nie taka drobniutka zaraz :) Ja mając 12 miesięcy ważyłam 9 kg haha

    diana Nie chcę Cię załamywać, ale moja mama do 6 miesiąca ze mną nie miała nic brzucha a jak ją nagle wywaliło to pytali czy to nie bliźniaki :) Także może u Ciebie też wystrzeli tak nagle w ciągu chwili :)

    Widzę, że drażnią was pytania o ciążę, o maluszka i dotykanie brzucha :) Powiem wam, że ja o dziwo na prawdę lubiłam jak ktoś się mną w ciąży interesował i wypytywał, trochę czułam się taka najważniejsza :) I bardzo lubiłam jak ktoś dotykał i mówił do brzuszka, aż dziwne bo właśnie kobiety w ciąży raczej tego nie lubią :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie moja koleżanka miała identycznie, że późno i nagle jej taki brzuch wywaliło, że ledwo chodziła, haha. Do tego chłopak 4,5 kg się urodził także pokaźnego synka miała :D
    I podziwiam twoją tolerancje dotykania brzuszka, ja na prawdę bym chyba komuś po łapach dała, haha :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przyjaciolka miala do porodu na prawde mlutki brzuszek, moze nawet taki sam jak ja mam teraz w 17tygodniu. Kazdy krzyczał ,że małe dziecko będzie , a chłopak się urodził prawie 4 kg :) więc mi się wydaje ,że wielkość brzucha zależy zarówno od figury matki przed ciążą, od mięśni brzucha i ilości wód płodowych .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ