X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Monitor oddechu
Odpowiedz

Monitor oddechu

Oceń ten wątek:
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 29 marca 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem to w 6 miesiącu już ten monitor chyba tak niepotrzebny bardzo jak na początku, a poza tym jak jest na pieluszce to chyba się w brzuszek nie wbija
    no i 3 argument dziecko już jest w 6 miesiącu na tyle świadome, że jak je będzie uciskać to się obróci na plecy, takie moje zdanie a każdy zrobi jak uważa

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ze strony producenta;

    11. Czy mogę używać Snuza Hero kiedy dziecko śpi na pleckach ?

    Hero monitoruje ruchy oddechowe w miejscu gdzie przylega sensor (niebieska końcówka) monitora. Dziecko najczęściej jest układane do snu na pleckach (zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia pozycja na pleckach jest najbezpieczniejsza dla dziecka i redukuje wystąpienie SIDS - zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt) wtedy monitor przylega do brzuszka dziecka gdzie ruchy oddechowe są najbardziej widoczne. Jeśli dziecko jednak śpi na brzuszku, wtedy ruchy oddechowe są ograniczone ze względu na przylegający do brzuszka materac. W takiej sytuacji ruchy oddechowe są bardziej widoczne na boku (nad biodrami), dlatego zalecamy przesunięcie monitora od okolic pępka na bok tak aby dziecku było wygodnie a monitor mógł wykrywać ruchy oddechowe. Istnieje jednak zwiększone ryzyko pojawienia się fałszywych alarmów. Po kilku próbach znajdą Państwo najlepsze miejsce na zapięcie z boku. Prosimy także zwrócić uwagę na fakt, że jeśli dziecko śpi na brzuszku a monitor jest też zapięty na brzuszku, ewentualny alarm dźwiękowy może być nieco wyciszony ponieważ jest zakryty z jednej strony ciałem dziecka z drugiej przylega do materaca. Eksperci zalecają jeśli to możliwe na przewracanie dziecka na plecki.


    15. Do jakiego wieku można używać monitor Snuza Hero?

    Biosentronics - producent monitorów Snuza - rekomenduje aby używać monitora Snuza Hero do 1 roku życia.

    Paula napisałaś; "Moim zdaniem to w 6 miesiącu już ten monitor chyba tak niepotrzebny bardzo jak na początku"

    U mojej koleżanki dziecko zmarło pod koniec 7 miesiąca:(

    "Eksperci zalecają jeśli to możliwe na przewracanie dziecka na plecki."
    I za każdym razem przekręcać dziecko, albo przepinać na bok, gdzie "Istnieje jednak zwiększone ryzyko pojawienia się fałszywych alarmów."???

    W takim układzie, chyba jednak nie jest taki rewelacyjny, jak go opisują...
    Chyba jednak zdecyduję się na ten pod materac...

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 29 marca 2014, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pappilon napisałam jak jest moim zdaniem, wiele lat temu nie było takich wynalazków i ludzie sobie radzili, to ma ułatwić życie ale nie rozwiąże wszystkich problemów, więc chyba się trochę czepiasz. Jak poczytasz o tym pod plecki to dowiesz się że wielokrotnie dziecko przewracając się schodzi z pola monitora i alarm włącza się niepotrzebnie, a jak będziesz go musiała za każdym razy włączyć i wyłączyć to niejednokrotnie zdarzy Ci się zapomnieć, szczególnie jak będziesz wykończona. Ale skoro już i tak masz swoje zdanie to po co pytasz?
    Żaden monitor nie jest rewelacyjny, to tylko urządzenia. Jak oczekujesz cudownego kup taki za tysiąc złotych, może się sprawdzi

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Pappilon napisałam jak jest moim zdaniem, wiele lat temu nie było takich wynalazków i ludzie sobie radzili, to ma ułatwić życie ale nie rozwiąże wszystkich problemów, więc chyba się trochę czepiasz. Jak poczytasz o tym pod plecki to dowiesz się że wielokrotnie dziecko przewracając się schodzi z pola monitora i alarm włącza się niepotrzebnie, a jak będziesz go musiała za każdym razy włączyć i wyłączyć to niejednokrotnie zdarzy Ci się zapomnieć, szczególnie jak będziesz wykończona. Ale skoro już i tak masz swoje zdanie to po co pytasz?
    Żaden monitor nie jest rewelacyjny, to tylko urządzenia. Jak oczekujesz cudownego kup taki za tysiąc złotych, może się sprawdzi

    Nie czepiam się, tylko szukam najlepszego wyjścia, bo chcę wydać pieniądze na urządzenie, na które jak to napisałaś 'wiele lat temu nie było takich wynalazków i ludzie sobie radzili"... Zwyczajnie wypisuję za i przeciw. To źle?
    Z tego powodu, że to tylko urządzenie i żaden monitor nie jest rewelacyjny, właśnie dlatego zapytałam, bo taka myśl nasunęła mi się po zobaczeniu gdzie to urządzenie się przypina.
    A jak zauważyłaś, napisałam magiczne słowo "chyba zdecyduję się", więc tak do końca pewna nie jestem.
    I jak musisz być taka "złośliwa" to już nie odpisuj. Wiem, że każdy ma swoje zdanie( i Twojego nie podważam) i dlatego zapytałam, ale już sobie daruję, szkoda moich nerwów i humoru. Szkoda czasu na czytanie takich odpowiedzi. Miłej niedzieli.

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 30 marca 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda czasu na dyskusje z Tobą, ja nie nazwałam Cię złośliwa a powinnam.
    Pytasz o coś a nie chcesz usłyszeć zdania innych tylko potwierdzenia własnej teorii, jak Ci się potwierdzenie nie spodobało to negujesz, bo odpowiadasz stroną producenta, na której są odpowiedzi na Twoje pytania. Trzeba było najpierw poczytać a potem zadać pytanie, bo jak widać odpowiedź nie bardzo Cię interesowała bo i tak swoje zdanie już masz.
    Skoro czytałaś wcześniej o tym monitorze,( bo dlatego pytanie zadałaś )po co pytasz o rzeczy które wcześniej wyczytałaś, trochę to dziwne
    To tylko świadczy o tym, że dyskusja dla Ciebie jest zbędna bo nie odpowiadasz swoimi przemyśleniami tylko faktami na stronach producenckich
    To nie pytaj o czyjeś zdanie skoro go nie chcesz usłyszeć, proste
    Tyle w tym temacie

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nutka wrote:
    Próbowałam na "Po narodzinach" ale tam nikt nic nie odpisuje. Więc spróbuję tutaj. Kupujecie? Kupiłyście? Macie jakieś opinie, polecenia, co warto a czego nie warto kupować?
    Ja chcę kupić Monitor oddechu ale bez niani itp bo mam 45 metrów mieszkanie i spokojnie będę slyszczeć dziecko w pokoju obok. Natomiast żeby spać spokojniej chcę kupić monitor. Co myślicie?:)
    Moja Pani doktor poleca monitory oddechu tej firmy, mówi, że sama przetestowała na swoich dzieciach i porównywała z angel care i podobnymi, ten podobnież jest najlepszy. Ja też się ku niemu skłaniam, podobnież ma bardzo dobrą czułość, nap angel care bardzo często się włącza jako fałszywy alarm, a ten nie. Ale to wszystko ze słyszenia :)
    http://videoniania.pl/product-pol-7829-Monitor-oddechu-Babysense-5-.html

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 30 marca 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika a wiesz może ile kosztuje taki monitor i czy trzeba go wyłączać za każdym razem jak się podnosi dziecko?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Weronika a wiesz może ile kosztuje taki monitor i czy trzeba go wyłączać za każdym razem jak się podnosi dziecko?
    tu sobie popatrz na ceny, jest też opcja wypożyczenia, nie wiem na temat wyłączania lub nie, muszę się dowiedzieć. ;)
    http://www.babysense.pl/wypozycz0.html

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Szkoda czasu na dyskusje z Tobą, ja nie nazwałam Cię złośliwa a powinnam.

    Skoro powinnaś, to było nazwać i sobie ulżyć.


    Pytasz o coś a nie chcesz usłyszeć zdania innych tylko potwierdzenia własnej teorii, jak Ci się potwierdzenie nie spodobało to negujesz, bo odpowiadasz stroną producenta, na której są odpowiedzi na Twoje pytania. Trzeba było najpierw poczytać a potem zadać pytanie, bo jak widać odpowiedź nie bardzo Cię interesowała bo i tak swoje zdanie już masz.

    Skoro zapytałam, tzn, że już poczytałam i nie byłam pewna i myślałam, że ktoś coś powie z doświadczenia albo słyszenia(np. jak Weronika)
    "Odpowiedziałam" stroną producenta, bo któraś ją tu wkleiła i dzięki temu mogłam się z nią zaznajomić i dlatego to przytoczyłam, bo liczyłam na dyskusję, a nie na potwierdzenie mojej teorii.

    Skoro czytałaś wcześniej o tym monitorze,( bo dlatego pytanie zadałaś )po co pytasz o rzeczy które wcześniej wyczytałaś, trochę to dziwne

    Producent producentem i będzie chwalił swoje, a chciałam usłyszeć jakieś sprawdzone opinie, a nie teraz w gierki słowne się bawić. Nie wiem co w tym dziwnego widzisz, bo ja nic, poza chęcią poznania zdania na temat moich odczuć.
    Zapytałam, o to co będzie jak dziecko się przewróci na brzuch? A Ty argumentujesz tym, że tego używa się do 6 miesiąca. To, to, ze pokazałam zalecenie producenta i napisałam, że mojej koleżanki dziecko zmarło po 6 miesiącu, uważasz za złośliwość(napisałaś, że powinnaś tak napisać)?

    I kto tu z kim nie powinien dyskusji prowadzić???


    To tylko świadczy o tym, że dyskusja dla Ciebie jest zbędna bo nie odpowiadasz swoimi przemyśleniami tylko faktami na stronach producenckich
    To nie pytaj o czyjeś zdanie skoro go nie chcesz usłyszeć, proste

    Ło matko, masz rację, już o nic się nie pytam. Będę kupowała, bo producent napisał, że to najlepsze na rynku.

    Tyle w tym temacie

    Dokładnie, w tym temacie tyle i trzymam Cię za słowo.

    Weronika, dziękuję, swoją zasłyszaną opinią "trochę" mi pomogłaś:)

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 30 marca 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pappilon wrote:
    Ło matko, masz rację, już o nic się nie pytam. Będę kupowała, bo producent napisał, że to najlepsze na rynku
    Dokładnie, w tym temacie tyle i trzymam Cię za słowo.




    Szkoda słów...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2014, 19:25

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro szkoda słów, to po co piszesz? Wyluzuj i olej, chyba, że jesteś z tych, co lubią mieć ostanie słowo;)Jeśli tak, to spoko:P

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 30 marca 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak widzę to chyba Ty, dziewczyno już napisałam że tyle w tym temacie, że szkoda słów a Ty dalej drążysz, nudzi Ci się , czy lubisz się kłócić? A może Ty z jakiejś firmy jesteś reklamującej monitory bo widzę, że w innych tematach się nie udzielasz, suwaczka ciążowego też nie masz. Jak nie rozumiesz inaczej bardzo Cię proszę już nie pisz do mnie więcej na tym forum bo już mnie przez Ciebie głowa rozbolała

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2014, 20:32

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, nudzi mi się, uwielbiam się kłócić i jestem z firmy reklamującej monitory... o rety, fantazja Dziewczyno Cię poniosła, nie ma co:)

    Nigdzie nie jest napisane, że mam od razu wklejać suwaczek i udzielać się na wszystkich forach. Jak widać jestem tu nowa(poleciła mi te forum koleżanka) i chciałam się najpierw zaznajomić w tematach. To, że zainteresowało mnie na początek coś innego, niż mój suwaczek, widać strasznie Ci nie na rękę(ja nawet na twój nie spojrzałam) i od razu węszysz jakiś podstęp. Wcześniej nie wiedziałam o co Ci chodzi jak napisałaś, że coś jest dziwne co napisałam, ale widzę ,że lubisz szukać sensacji. Nie mierz ludzi swoją miarą.

    Jakoś Weronika, umiała normalnie napisać, a Ty szukasz dziury w całym, jak Szpieg z Krainy Deszczowców.
    Jak tak ma wyglądać rozmowa na forum, to ja dziękuję...Wolę książkę ciekawą poczytać.

    Poradziłabym Ci na ból głowy Paracetamol,( w ciąży można;)) ale zaraz pewnie powiesz, że farmaceutka ze mnie i reklamuję lek;) I, żeby głowa bolała po wymianie zdań na forum? Chyba większych problemów nie masz, zazdroszczę.

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z córką używałam monitora angel care, nie wyobrażam sobie funkcjonować bez niego. Dwa razy bodajże córa straciła oddech i dopiero po alarmie, szturchnięciu jej i wybudzeniu zaczęła oddychać. Nie wiem jak by to się skończyło bez monitora. Córa z monitorem spała do ponad roku. Nie przeszkadzał jej, nie uwierał :)
    I te dwa alarmy to było faktycznie brak oddechy, żadnych innych fałszywych.
    Polecam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2014, 09:28

    Kayla lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również używam Angel Care 401 i nie wyobrażam sobie tak jak aga.just funkcjonować bez niego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny słyszął ktoś o tym sprzęcie:http://www.snuza.pl/produkty/snuza-trio.html

    zamierzamy kupić ale nie znalazłam opinii o nim.

  • bemommy Autorytet
    Postów: 440 297

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 01:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam Angel Care A300 i jak testowałam to wydaje mi się super czuły, z początku myślałam jako niedowiarek, że może działa na nacisk, ale jak kładłam rękę delikatnie to światełko migało ruch czuło, jak zabierałam po 20 sekundach włączał się alarm. Rękę kładłam w różnych odległościach od tych płytek, jednak ruch czuło. W testach też pomagał kot, bo położył się w łóżeczku jak nigdy i poszedł spać, jak po jakimś czasie obudził się i wstał to bodaj zawału bym dostała, bo zapomniałam, że nastawiłam i słyszę pikanie. Mieszkanie mimo, że mamy 83 m to w każdym pokoju słychać bardzo dobrze, jednak jak będzie współpracowało z dzieckiem będę wiedziała dopiero pod koniec miesiąca, to wtedy podzielę się spostrzeżeniami :)

    weronikabp lubi tę wiadomość

    bemommygreek.blogspot.gr
    7v8rdqk3fetj07lv.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mysle o angle care, no jestem juz zdecydowana ale nie wiem czy lepiej kupic z dwoma czy jedna plytka. Chce od razu z niania i koszt tok ok 350 z jedna plytka a 500 z dwoma, dosc duzy wydatek no ale gdzies czytalam ze uzywanego lepiej nie kupowacbo psuje sie po uplywie gwarnacji.
    Czy ktos z Was ma jakies zdanie co do ilosc plytek i ewentualnego zakupu uzywanego?

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    Tez mysle o angle care, no jestem juz zdecydowana ale nie wiem czy lepiej kupic z dwoma czy jedna plytka. Chce od razu z niania i koszt tok ok 350 z jedna plytka a 500 z dwoma, dosc duzy wydatek no ale gdzies czytalam ze uzywanego lepiej nie kupowacbo psuje sie po uplywie gwarnacji.
    Czy ktos z Was ma jakies zdanie co do ilosc plytek i ewentualnego zakupu uzywanego?
    Moja gin mówiła, że 2 płytki sa lepsze, sama posiada 2 z baby sense.

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia stanowczo lepiej 2 płytki

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ