X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016
Odpowiedz

Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016

Oceń ten wątek:
  • Istotka Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 25 lutego 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poprzez przeglądarkę Można znaleźć dużo ciekawych i całkiem oryginalnych pomysłów na prezent. Może warto rozejrzeć się w tę stronę?

    Od przyjaciół gorszy jest tylko ich brak.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na USG :) i u nas na 99,9% dziewczynka :) i od tygodnia czuję też już ruchy, jak się bardzo wsłucham, ale już przynajmniej wiem, że raczej wszystko okej :)

    RedLady, Szczęśliwa Mamusia, Agia lubią tę wiadomość

  • RedLady Autorytet
    Postów: 331 489

    Wysłany: 1 marca 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jej odbicie, gratuluję kolejnej córeczki! :) Jakieś pomysły na imię?

    bhyw2n0a2ngo7wj5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm no niby były, ale jak już wiadomo, że dziewczynka to znów myślimy...

    Miała być Zuzia, ale znowu w czołówce popularności. Chciałabym troszkę mniej modne :) A ładne. Ale przynajmniej wybór się ograniczył, więc może jakoś to pójdzie.

  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 3 marca 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosia, u Ciebie już dziewczynka potwierdzona? :)

    U nas armagedon. Daniel w nocy budzi się milion razy. Wychodzą mu wszystkie czwórki i trójki na raz. 3 czworki przebiły się częściowo. Wczoraj od tych zębów 39 stopni. Do tego ja usypiam go po powrocie z pracy więc drzemka przesunięta na 12:30 (czasem hpo 7h od wstania). Daniel jest przwmęczony i w nocy pobudki z piskiem.

    O dziwo ja w pracy wypoczęta i szczęśliwa :D zajebista jest praca na część etatu :D i to wyrwanie się z domu! Cudna sprawa :p cieszę się że nie zdecydowałam się na dziecko jedno za drugim

    17u9ha00otchcgqb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też teraz wychodziły 3 czwórki na raz i ciągle gorączka i infekcje. Mam nadzieję, że powoli wracamy do zdrowia. Też wróciłam do pracy :))) ale zobaczymy jak długo pociągnę z brzuchem.

    Ja się zdecydowałam na 2 teraz, żeby odchować i właśnie wrócić do zawodu na stałe :)) Może jeszcze pomyślimy o 3, a może nie, ale to po przerwie :) choć nie ma co czekać, bo lata lecą...

    Zdrówka dla Daniela :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2018, 17:59

  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 3 marca 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lat jeszcze troche mam w zapasie, więc nie spieszno mi :) swoją drogą, do jakiego wieku zdecydowałybyście się na dziecko, a jaki jest już granicą bezpieczeństwa

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Elcia89 Autorytet
    Postów: 474 487

    Wysłany: 3 marca 2018, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Ci sie udalo znalezc taka prace na czesc etatu? Chcialabym taka..

    34bw3e3k9p7xsrt2.png
  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 4 marca 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracowałam na caly etat ale po powrocie z macierzyńakiego złożyłam wniosek o obniżenie etatu do 3/4 przez pół roku. Nie mogą tego odmówić i nie mogą w tym czasie zwolnić. Zaczynam się zastanawiać czy po tym okresie nie pozostać na części etatu kolejne 6 msc

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Agia Przyjaciółka
    Postów: 160 35

    Wysłany: 4 marca 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jej odbicie gratuluje drugiej Córeczki.

    Werix a właśnie miałam Cię pytać, jak tam nocki Danielka, czy przesypia nadal całe, a tu widzę klops jak u nas :(

    Oj tak, praca na część etatu super sprawa. Ja aktualnie jesyem na 0,5 etatu minus przerwa na kp, to do pracy chodzę na 3,5 godziny. Mogla bym tak zawsze :)

    A. 07.08.2012, M. 09.12.2016
  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 6 marca 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agia, mi to już w sumie lata ile razy Daniel się budzi. Nie czuję różnicy między przespaną całą nocą a milionem pobudek. W ogóle moje zapotrzebowanie na sen się zmniejszyło co znaczy że chyba się starzeję :p

    O ja! 3,5 to musi Ci mijać jak 10 min! Ja pracuję 5h i mam wrażenie że wchodzę i wychodzę :p

    W październiku zostanę ciocia :D dziwnie będzie zobaczyć takiego maluszka.

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Elcia89 Autorytet
    Postów: 474 487

    Wysłany: 7 marca 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wracam do pracy za rok ale na samą myśl zaczynam sie stresowac.

    34bw3e3k9p7xsrt2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werix, gratulacje :) Twoja siostra czy brat zostaną rodzicami? Fajnie, dzieciaki będą może miały ze sobą fajny kontakt :)

    Elcia, z tego co pamiętam planujecie dziecko, więc pewnie nie wrócisz do pracy :) Tego Ci życzę :)

  • RedLady Autorytet
    Postów: 331 489

    Wysłany: 7 marca 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczyny ja chodzę na cały etat 8h a i tak mam wrażenie, że tylko wchodzę i wychodzę ;)
    Werix, gratuluje :) Fajnie bo będzie niewielka różnica i za jakiś czas będą się doskonale razem bawić.
    Elcia, nie ma co się stresować. Najgorszy początek, żeby się przyzwyczaić do nowego trybu dnia a potem już leci. Mojej się u babci tak podoba, że nawet do domu wracać nie chce ;)

    bhyw2n0a2ngo7wj5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też. Obrażona jak babcia wyjeżdża.

  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 7 marca 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jednak Daniel bardzo się cieszy jak ja i narzeczony wracamy do domu i często płacze kiedy wychodzę do pracy. Muszę go pocieszać i odwracać uwagę. Nie wspominając o tym że odreagowuje całe zamieszanie w nocy. Jak już nas nie ma to ponoć jest grzeczny i jest ok, ale widzę że przeżywa. A już w ogóle nie wiem co by było gdybym pracowała na cały etat i musiałby usypiać go ktoś inny.

    Brat będzie miał bobo. Dziś widziłam 2cm ludzika na zdjęciu usg :p aż zajrzałam do swoich zdjęć :p to taka abstrakcja. Nie ma nic, a po 9 miesiacach człowiek. Nie mogę się doczekać i cieszę się że Daniel będzie miał do czynienia z małym dzieckiem. Może przygotuje go to trochę na rodzeństwo ;)

    Elcia, myśl pozytywnie. Ja trochę vałam się powrotu ale jest super! Powrót był świetną decyzją!

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Agia Przyjaciółka
    Postów: 160 35

    Wysłany: 8 marca 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mi migusiem mijają te 3,5 godziny. Ale niestety jeszcze tylko 3 miesiące, a potem całyvetat, choć zastanawiam sie, czy sobie nie zmniejszyc do 7/8.

    Moja Maja gdy idzie do żłobka, to nawet nie ma czasu sie ze mną pożegnać, tak rwie sie do dzieci. Gdy po Nią przyjeżdžamy z Agatką, to tak się cieszy, że aż wyskakuje Pani z rąk.
    Gdy zostaje w domu, a ja idę do pracy, to ma radochę z robienia mi papa i przez okno mi macha. No a po powrocie aż piszczy z radości.

    Werix fajnie, ze bedziesz Ciocią. Mojemu bratu w styczniu urodzila sie Córeczka, dokładnie 13 miesiecy mlodsza od Mai, wiec tez fajnie.

    A. 07.08.2012, M. 09.12.2016
  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 11 marca 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniel uwielbia dzieci i myślę że gdyby szedł do żłobka pewnie też byłby tak zaaferowany że nie zauważyłby mojego wyjścia. Gorzej ze spaniem w żłobku. Zastanawiamy się czy nie wysłać go do żłobka od września. I tu pytanie, czy ktoraś z Was wysłała dziecko do żłobka montessori? Jakie wrażenia? O takim właśnie myślę.

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Elcia89 Autorytet
    Postów: 474 487

    Wysłany: 13 marca 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa mamusia a ile masz lat?

    34bw3e3k9p7xsrt2.png
  • Elcia89 Autorytet
    Postów: 474 487

    Wysłany: 14 marca 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli masz trojke dzieci? Dajesz rade? Masz kogos do pomocy?

    34bw3e3k9p7xsrt2.png
‹‹ 1468 1469 1470 1471 1472
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ