X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016
Odpowiedz

Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkosia, poczekaj niech dziewczynki podrosną, a potem będzie rodzynek, będą go dziewczyny stroić na randki. I dłużej z Wami w domu zostanie...

    Ja jak mi się zamarzy 3-ci bąbel, to nie wcześniej niż za 3-4 lata :) (choć też nie za późno, żeby po 40-tce z brzuchem nie latać hahahaha)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2018, 20:51

    polkosia lubi tę wiadomość

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 3 lutego 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o drugie chce się starać od czerwca a 3 marzy mi się tak po 5latach.

    Jej odbicie ma rację ja już mam swoją rodzinę, a mój młodszy o 11lat brat nadal siedzi w domu rodzinnym i zapewnia mamie rozrywkę ;)

    polkosia lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Przepraszam, że tak Wam wbijam na forum, ale potrzebuje pomocy. Też jestem grudniowka 2016, moja córa ma juz skończone 13 msc a mamy straszny problem z jedzeniem. Ciągle tylko mm i butla i już nie mam pomysłów jak ją namówić,żeby się najadała czymś innym.Bo owszem,coś tam skubnie innego ale to są odrobinki,ze trzy, cztery kęsy czy łyżeczki i ucieka a za chwile domaga sie mleka. Mialyście podobny problem?

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 4 lutego 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz mam taki problem. Po wirusówce podczas której jadł tylko pierś domaga się jej co chwilę a inne rzeczy tylko skubnie. Staram się jak mogę ograniczać pierś i zachęcać do innego jedzenia póki co z marnym skutkiem

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • RedLady Autorytet
    Postów: 331 489

    Wysłany: 4 lutego 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werix, gratuluję pierwszej przespanej nocy :) Po ponad roku to z pewnością bardzo cieszy :)
    Zębów mamy aktualnie 4 - komplet jedynek. Kolejne się na razie nie zapowiadają.
    Z ostatnich sukcesów to Klaudia zaczęła chodzić i już więcej w domu jest na dwóch niż czterech ;) Nie mogę się doczekać, aż wyćwiczy się na tyle by wyjść na spacerek na nóżkach :)
    Za mną pierwsze 3 dni w pracy. Klaudia raczej średnio to znosi, u babci jest radosna, ale jak wróci ze mną do domu to przez cały czas chodzi za mną krok w krok i jęczy z żalem. Mam nadzieję, że szybko się przyzwyczai do nowej sytuacji.
    U nas nie ma problemów z jedzeniem, więc nie pomogę.

    bhyw2n0a2ngo7wj5.png
  • Elcia89 Autorytet
    Postów: 474 487

    Wysłany: 4 lutego 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My sie caly czas staramy ale i tak mysle ze zajde dopiero jak przestane karmic piersia czyli za ponad rok.

    34bw3e3k9p7xsrt2.png
  • Agia Przyjaciółka
    Postów: 160 35

    Wysłany: 4 lutego 2018, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werix zazdroszczę pięknych nocek. U nas nadal pobudki czasem co godzinę, gdy w dzień mam wrażenie, że mogła by się obyć całkowicie bez kp.

    Polkosia gratuluję Córeczki. Dziewczynki są fajne

    Werix, polkosia lubią tę wiadomość

    A. 07.08.2012, M. 09.12.2016
  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 5 lutego 2018, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, co podajesz do jedzenia? Słoiczki czy sama gotujesz? Jeśli sama, to czy przyprawiasz jedzenie? Jak podajesz? Czy córka je sama czy karmisz ją?

    Elcia, a masz okres?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2018, 07:45

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Elcia89 Autorytet
    Postów: 474 487

    Wysłany: 5 lutego 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam okresu. Owuacji tez nie mam, wiem bo mierze temperature.testy ciazowe robie co miesiac zeby w razie czego wiedziec.

    34bw3e3k9p7xsrt2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elcia, jakbyś się nie starała, to okres by przyszedł zaraz po porodzie, a jak chcesz to go nie ma... eh

    A może ogranicz to karmienie kosztem innych posiłków i okres powróci, chyba że bardzo Ci zależy na takim karmieniu jakie teraz praktykujesz... na to nie ma rady, trzeba czekać.

  • Agia Przyjaciółka
    Postów: 160 35

    Wysłany: 6 lutego 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werix sama gotuję. Ostatnio kupiłam słoiczek, ale Maja nie chciala jesc. Zupki i kaszki podajemy łyżeczką, a wszystko pozostałe Maja je sama rączkami. Gdy gotuję potrawy tylko dla Mai, to nie przyprawiam. Jedynie cebulkę dodaje do zupek. Ale czasem Maja je to co my, to wtedy piprostu wszystko robię łagodniejsze.

    A. 07.08.2012, M. 09.12.2016
  • jusci Autorytet
    Postów: 589 269

    Wysłany: 6 lutego 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elcia ja mam niby okres, z wysokim prawdopodobieństwem owulacji, i kolejny cykl bez rezultatu. Też stawiam, że to wina kp...

    Nasze Aniołki [*] 06.07.15 8 tc, [*] 22.10.15 7 tc, [*] 19.09.18 7tc , 09.04.2019 CB, {*} 04.2020 7tc
    PAI-1 homo, mthfr hetero
    f2wl20mmcvxm5eim.png
    ex2bpiqvl3ojtl60.png
  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 6 lutego 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agia, pytanie zadałam do Aga--, która pierwszy raz się odezwała z prośbą o radę dot. jedzenia ;) Ale Maja chyba ładnie je, nie? Daniel za słoiczkami nie przepada. Jeszcze owoce jakoś czasem zjadł, ale wszelkie inne rzeczy ble! Kupiłam Nowe Alaantkowe BLW i jest dużo fajnych przepisów - polecam!

    Kiedy ja starałam się o Daniela, ginekolog mi powiedziała, że czasem trzeba odbyć do 100 stosunków, żeby zdrowa para doczekała się dziecka. Także, cierpliwości. No chyba, że macie problemy z hormonami to kp na pewno tego nie polepsza.

    17u9ha00otchcgqb.png
  • Agia Przyjaciółka
    Postów: 160 35

    Wysłany: 6 lutego 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werix no właśnie zdziwiłam się skąd to pytanie :)

    A. 07.08.2012, M. 09.12.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werix, mała je to co my, chyba że to się nie nadaje dla dzieci to wtedy gotuję jej jakiś krupnik czy rosół. Słoiczki dawałam jej na początku, tez lepiej szły owocki, a obiadki po 8 msc byly juz bee więc wiecej nie kupowałam. Kaszkami tez gardzila, ale się jej nie dziwię, strasznie słodkie. A co do sposobu karmienia to różnie, jak da sie nakarmić łyżeczka to troszkę zje, czasami koniecznie chce sama to jedzenie trafia wszedzie oprócz do buzi. A to co się da to daje jej do rączki. I jeszcze przez jej niechęć do jedzenia nie chce mi się gotowac specjalnie dla niej. Ja się staram a ona wyrzuca i grymasi. Ale ja i mąż podobno byliśmy niejadkami w dzieciństwie więc pewnie lekko nie będzie. Ah, uroki macierzyństwa :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I my po prenatalnych :) 12t 4d

    Wszystko dobrze: CRL 61 mm, tętno 169, NT 1,4 także data porodu idealnie pokrywa się z TP z OM

    Ale mały/mała słodko się wierciła, ssała kciuk, wystawiała język. Cudowne uczucie <3

    baranosia, Agia, polkosia, RedLady, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 7 lutego 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga--, wydaje się, że wszystko robisz dobrze. Może mała potrzebuje więcej czasu? Niektóre dzieci rozkręcają się dopiero później, a wiele w okolicy roku odmawia stałych posiłków. Ja rozszerzałam dietę metodą BLW i przez kilka miesięcy Daniel jadł niewiele. Dopiero około 10 miesiąca zaczął jeść więcej, a teraz je już sporo. Tyle, by nie potrzebował mleka. Niestety cierpliwość to podstawa rodzicielstwa. Proponuj, proponuj i czekaj. Najważniejsze, żeby proponować i to te 5 posiłków dziennie.

    jej odbicie, super, że wszystko ok :)

    jej odbicie lubi tę wiadomość

    17u9ha00otchcgqb.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 7 lutego 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam przytyć 3-5 kg i okres może wrócić :) Poczytaj o dodatnim bilansie energetycznym, Elcia. Ja przecież dwie dziewczyny karmię, a płodność wróciła.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 7 lutego 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej Odbicie, to kiedy rodzisz? :) U mnie się przesunęło na 7.08.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za pocieszenie :) Mam nadzieję, że w końcu zacznie normalnie jeść. Czy nie będziecie miały nic przeciwko, jak do Was dołączę? Przyznam, że kiedyś podczytywalam Wasze forum, szczególnie w okresie porodów :)

‹‹ 1466 1467 1468 1469 1470 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ