X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016
Odpowiedz

Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agia, my jemy tak samo, co się da do rączki to chętnie do rączki, ale zupkę niestety trzeba podać łyżeczką, a tego jeszcze sama nie umie... i jakoś boję się o porządek w kuchni, żeby takie próby podejmować...

    Szkoda mi tej Twojej, że ciągle jakieś świństwa ze żłobka niesie... a może powinnaś pomyśleć o opiekunce? i gratulacje pierwszych kroczków, teraz Maja będzie rządzić!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wczorajszym USG CRL 2,64 cm, dzidzia rośnie, serduszko pika :). Wiek ciąży o 1 dzień młodsza, więc wszystko jak w zegarku :)

    RedLady, Agia, Szczęśliwa Mamusia, Werix, MoBo lubią tę wiadomość

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jej odbicie wrote:
    Ja po wczorajszym USG CRL 2,64 cm, dzidzia rośnie, serduszko pika :). Wiek ciąży o 1 dzień młodsza, więc wszystko jak w zegarku :)
    Cudowne wieści!

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • RedLady Autorytet
    Postów: 331 489

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że dzidzia rośnie zdrowo :) To teraz już na prenatalne pewnie czekasz? :)

    jej odbicie lubi tę wiadomość

    bhyw2n0a2ngo7wj5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak :) kolejna wizyta to prenatalne 6 lutego. Jakoś te początki póki się nie czuje ruchów są ciężkie. Bo 3 tygodnie odstępu pomiędzy usg są stresujące. Ale póki co, wszystko wygląda dobrze i mam nadzieję, że czas szybko zleci. Maja już ćwiczy opiekę na lalce:)

    Agia lubi tę wiadomość

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej odbicie zgadzam się też się bardzo stresowałam. Później myślałam że to ruchy a 5o wcale nie były ruchy :D

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha ja mam wrażenie teraz, że już czuję, ale to chyba blizna po cc mi pulsuje, bo to niemożliwe...

  • Agia Przyjaciółka
    Postów: 160 35

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jej odbicie super, że z Twoją dzidzią wszystko w porządku :) To czekamy na wieści po prenatalnym. A co do ruchów, to w drugiej ciąży można je wyczuć wczesniej no ale chyba nie aż tak wczesnie, więc topewnie coś innego :)

    Ja o opiekunce póki co nie myślę. Czekam na wiosnę, bo dzieci wtedy mniej chorują no i mam nadzieję, że Maja jakoś tam się uodparnia i będzie coraz mniej chorowała.

    U nas w końcu przebiły się 2 pierwsze ząbki:) Na razie czuć tylko ostre pod palcami i coś tam widać, ale już boję się pierwszego ugryzienia podczas kp.

    Fajnie, że Maja już ćwiczy opiekę na lalce, ale nie pocieszę Cię, myślę że w opiece nad rodzeństwem, to Ci raczej nie pomoże. Moja Agatka niby chętna do pomocy, ale i tak boję się je na dłuzej same zostawić. Co chwila zaglądam, bo jednak to jeszcze dziecko. Czasem sie czymś zabawi i nie patrzy co Maja obok robi :)

    A. 07.08.2012, M. 09.12.2016
  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jej odbicie, gratuluję i lekkiej ciąży życzę, a przede wszystkim lekkiego wychowywania dwójki ;)

    Muszę Wam się pochwalić, chociaż może to jednorazowa akcja i tak uważam, że to krok milowy w rozwoju Daniela: Daniel dzisiaj przespał CAŁĄ NOC! Jestem w szoku. Po tym jak podczas choroby i jednoczesnego ząbkowania (miał anginę i wychodzą mu wszystkie czwórki na raz) budził się w nocy milion razy, to miła odmiana. Od jakiegoś czasu przechodzimy powoli na jedną drzemkę i coraz rzadziej zdarzają się dwie. Podczas przechodzenia najpierw zaczął budzić się jeden raz, a teraz ta noc. Normalnie chyba wytatuuję sobie jej datę na ręce! A usypiam go przy piersi i śpię z nim (hahahaha, cała szkoła samodzielnego zasypiania poszła się walić :D).

    Poza tym Daniel jest świetny i całkowicie nie zgadzam się z powiedzeniem, że małe dzieci to mały kłopot, duże to duży kłopot. Daniel im jest większy tym jest mi lżej. Więcej potrafi, nie ma tego cholernego refluksu, nie muszę go wszędzie nosić, świetnie określa, co chce żebym zrobiła, ciągnie mnie za rękę i pokazuje palcem. Zaczął też pokazywać rzeczy w książeczkach i jestem w szoku, jak wiele słów już rozumie.

    Niedługo przyjeżdża do nas teściowa i będzie się opiekowała Danielem, gdy ja będę w pracy, więc będzie mi jeszcze łatwiej.

    Mam nadzieję, że u Was wszystko też zmierza w dobrym kierunku, że dzieciaki nie dają Wam popalić. Pozdrawiam!

    P.S. Polecam Wam książkę Najszczęśliwsze dziecko w okolicy Karpa! To coś w stylu Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, tylko przeznaczone dla dzieciaków od naszego wieku. Naprawdę pomaga mi uniknąć wielu napadów złości Daniela

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2018, 08:05

    17u9ha00otchcgqb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, dam znać za tydzień co na prenatalnych.

    Agia, zobaczysz Agatka i Maja jeszcze będą się sobą zajmować, to będzie super czas, ja wciąż czekam czy u mnie druga dziewczynka czy może chłopak :)

    Werix, to cudowne wieści, gratulacje dla Daniela :) u nas to samo z książeczkami, wciąż Maja mnie zadziwia ile już umie i rozumie... ale to też fakt, że jak babcia z nią siedzi to wszystko jej tłumaczy, opowiada. Nie musi w tym czasie biegać od wieszania prania po sprzątanie i robi swoje, także szykuj się na kolejne kroki milowe :)

    Dobrze, że czasem wpadniecie się pochwalić :)

    Werix lubi tę wiadomość

  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Weri zazdro! U nas też trochę lepiej no ale całej nocy to jeszcze przespanej nie mamy :)

    U nas właśnie po wirusówce cała rodzina wymiotowała :( czwórki też nam się przebijają mamy już 2 i czekamy na 3 ;) na dole śmiesznie bo ma tylko jedynki i czwórkę :D

    Super że się odezwałaś :* kiedy wracasz do pracy? Daniel nie miał być z dziadkiem?

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 1 lutego 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baranosia, doczekasz się i swojej nocy :) Wczoraj i przedwczoraj Daniel znów się obudził, choć tylko raz. Ale wierzę, że całe nocki zaczną się powtarzać, kiedy ustabilizuje nam się jedna drzemka ;) To wyeliminuje mi również jedno karmienie, bo teraz karmię właściwie tylko do snu i raz w nocy (lub w ogóle). A ile Ty karmisz?

    My mamy dwie czwórki, dwie się przebijają. Łącznie 10 ząbali.

    Ta forma komunikacji znacznie bardziej mi odpowiada ;) Nie jest tak wciągająca i intymna ;)

    Wracam za trzy tygodnie. Dziadek Daniela pracuje do końca lutego, więc na razie przyjedzie babcia. Ogólnie z tym dziadkiem to nie wiadomo, może jednak babcia z nami zostanie. Mi to w sumie obojętnie.

    jej odbicie, koniecznie daj znać, jak poznasz płeć :) Nie pamiętam, jak tu się oznacza kogoś (i czy w ogóle można), ale umieram z ciekawości, co nosi pod serduszkiem polkosia (jeśli to czytasz, pochwal się!).

    polkosia, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    17u9ha00otchcgqb.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 1 lutego 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz po tej wirusówce w dzień karmię milion razy w nocy 2-3

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie facebook, tu chyba nie ma oznaczeń :)
    polkosia wrote:
    Wróciłam z prenatalnego z abo Medicover. Lekarz przekonany, że będzie dziewczyna :P Nie mam już złudzeń :P Będzie babiniec :D

    to z wątku sierpniowego, mam nadzieję, że polkosia się nie pogniewa za przerzucenie cytatu :)

    Ja na pewno się pochwalę jak będę wiedzieć :)

    Z nocnym budzeniem generalnie chyba z chłopakami bywa ciężej, tak z obserwacji, bo moje doświadczenie kończy się na jednej dziewczynie :) U nas jedna albo zero pobudek, a ponieważ Maja już nie je mleka, ani mojego ani z butelki, czasem wciągnie owoce w tubce, robi to na siedzącą, zupełnie jest nieprzytomna i pada głową na poduszkę i śpi dalej. Więc bardzo się cieszę, że chociaż ja w nocy normalnie wypoczywam.

    polkosia lubi tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 1 lutego 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) U mnie wstępnie dziewczyna, potwierdzone przez dwóch lekarzy. Marcinowi smutno ;) Ale próbowaliśmy :P

    U nas pobudek jest srylion w nocy... Klementyna zaczęła mi przesypiać noce z dnia na dzień, jakoś jak skończyła 2l2m. Nagle z 4 pobudek żadnej :) Niestety do Matyldy i tak trzeba wstawać. I pomyśleć, że do pół roku budziła się 1-2x. Totalnie jej się poprzestawiało.

    Szczęśliwa Mamusia, Werix lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Elcia89 Autorytet
    Postów: 474 487

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ktoras z was poszla na wychowawczy?

    34bw3e3k9p7xsrt2.png
  • jusci Autorytet
    Postów: 589 269

    Wysłany: 1 lutego 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elcia89 ja planuje po odbiorze urlopu wypoczynkowego.

    Nasze Aniołki [*] 06.07.15 8 tc, [*] 22.10.15 7 tc, [*] 19.09.18 7tc , 09.04.2019 CB, {*} 04.2020 7tc
    PAI-1 homo, mthfr hetero
    f2wl20mmcvxm5eim.png
    ex2bpiqvl3ojtl60.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 2 lutego 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od marca idę. Póki co jestem na zaległym urlopie

    polkosia lubi tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Werix Autorytet
    Postów: 1218 958

    Wysłany: 2 lutego 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wracam na 3/4 etatu (na pół roku).

    polkosia, to gratulacje :D W kobietach siła! Możecie spróbować jeszcze raz ;p

    polkosia lubi tę wiadomość

    17u9ha00otchcgqb.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 lutego 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcin się śmieje, że nie odpuści ;) Ale trzeba pamiętać, że to nie będą całe życie maluchy, trzeba im zapewnić dobrą przyszłość :) Także na razie skupiamy się na trzecim ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
‹‹ 1465 1466 1467 1468 1469 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ