X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • kasiaa126 Ekspertka
    Postów: 122 103

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Trochę mnie nie było ale widzę, że nie tylko ja taka załatana jestem. Chyba powoli już wszyscy mają dość kwarantanny bo coraz więcej ludzi można spotkać na spacerze. Dziś pojawił się u nas promyk nadziei na powrót do normalności gdy zadzwoniła pediatra z przychodni, że dostali zielone światło i wznawiają szczepienia i można się umawiać.
    Mój synek przespał dziś 5,5 godz.w nocy więc jestem trochę w szoku, że tyle potrafi spać bez budzenia się.
    Ps. Czy wasze dzieci używają smoczka? Mój nie potrzebował ale od paru dni ssie kciuka i nie wiem czy to znak, że teraz powinien dostać smoczek?

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby i u nas szczepili. Misze mloda i młodego zaszczepic.
    U nas mała spi od 21 do 4-5

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia moja też ssie kciuki , piąstki myślę że to normalne , nie oznacza że smoka potrzebuje :) Fajnie że u was ruszyło szczepienie u mnie nadal jak dzwonie to mówią żeby obserwować co mówią w tv bo póki co do 18 wstrzymane , więc nie rozumiem dlaczego w innych regionach szczepią a w moim nie masakra jakaś. Przez to siedzenie w domu ja też chyba zamiast schudnąć to przytyję :(

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się pilnuje z jedzeniem, bo chce wrócić do wagi sprzed wszystkich ciąż czyli jeszcze 6/7 kg. U nas niby mówili, że jak będzie zdrowa mamy przyjść na zoltaczke, ale się boję. Nie jako samego szczepienia, ale jakby po się coś działo i iść do szpitala na oddział to dziękuję... wystarczy mi to że muszę na sor z małą jeździć na zmiany szyny. Bo poradnie wszystko zamknięte. Z synem do kardiologa też nie zapisza na kontrolę bo nic nie wiadomo.

    U nas noce fajne, śpi od 19 do 2 i do 6. Ale my już tylko mm pijemy. Niestety poleglam z kp i kpi. Łapie zabawki, próbuje się obracać na boki ale gips ciąży i jak podtrzymuje noge to śmiga na bok :) aż strach co będzie kombinować jak odzyska mobilność hihi.

    ex2buay3h02dl23a.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi nie mów, że poleglas. Dla kpi to najtrudniejsza i wymagająca najwięcej samozaparcia forma karmienia. A przy trójce dzieci? Nie ma opcji.
    Mój młody przez sen obraca się na oba boki. A czuwając leży plackiem len śmierdzący.

    age.png
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj dzwoniłam i u nas tez nie ma szczepień

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi tak jak Lipa pisze... nie poleglas... ja jestem kpi od początku i wiem jaka to orka... mimo, ze mamy teraz dwa tyg z pepti tobpokarm ściągam żeby w razie czego podtrzymać laktację... wiecie jakie to frustrujace... ściągam tylko po to żeby wylać bo w zamrażarce juz nie mam gdzie trzymać...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyczekuje rozszerzenia diety 😋 chociaż o kleik. Nadal jemy 6 x kp i 3 mm. Pozera 150 i ogląda się czy nie mam więcej. Turla się i cały czas leży na brzuchu, próbuje pelzac i się podciaga. Trochę mnie to podciaganie niepokoi czy to nie za wcześnie. Gdzieś czytalam że tzw ,, brzuszki" to powód do niepokoju ale nie uzasadnione czemu a nigdzie indziej takiego wątku nie ma. Tylko piszą dla odmiany że to normalne że dziecko może podciągać główkę do klatki piersiowej.

    ug378rib3ih251jk.png
  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny ale mnie daaawno tutaj nie bylo😉
    Czasami Was poczytuje w nielicznych wolnych chwilach.

    Nasz Bąbel ma już prawie 4 miesiace.
    Czekam z utęsknieniem na głośny śmiech. Na razie się uśmiecha i trochę popiskuje. Czy Wasze Maleństwa już się śmieją na głos?

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, jeszcze się nie śmieje w głos. Czasem mu wyjdzie coś na kształt takiego hehe 😉
    Ja tez się nie mogę doczekać rozszerzania diety. Fajnie jak można nakarmić dziecko czymś innym niż mlekiem. Ale wiem, że jeśli zacznę po 5tym miesiącu, to zejdzie se 2 +3 miesiące, zanim zje pełny posiłek. Więc tym bardziej nie mogę się doczekać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2020, 09:21

    age.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko a dlaczego dajess tylko Bebilon teraz? Bo chyba mi umknęło.

    age.png
  • Celia89 Autorytet
    Postów: 577 408

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tylko piszczy z radości.i czasem ma zaciesz ale na śmiech nadal czekam.

    ug378rib3ih251jk.png
  • kasiaa126 Ekspertka
    Postów: 122 103

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek jest taki radosny i pogodny, że napatrzeć się na niego nie mogę jak rośnie w oczach i jakie strzela miny :)
    Ja narazie tylko kp ale tak się zastanawiam jak to będzie gdy z tego zrezygnuję bo to trochę jak uzależnienie i do tego ta bliska więź wytworzona w trakcie karmień, jak tu z tego zrezygnować na rzecz kleików?

    abbigal lubi tę wiadomość

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc, nigdy nie dałam córeczce kleiku. Sama nazwa mnie odrzuca. Nie chce zaklejać dziecka. Poza tym wg logopedów tzw. zagesCzanie mleka kleikami czy kaszkami ma zły wpływ na aparat mowy. Stale pokarmy powinny być podawane lyzeczka. I tak córeczka właśnie jadała kaszki na mleku czy wodzie na śniadania i kolacje. Mleko zawsze pozostało mlekiem.
    Ja dla.odmiany nie mogę się doczekać końca kp i tego, żeby młody usiadł z.cala rodzina przy stole na swoim krzesełku, zebysmy wszyscy mogli być blisko i razem 😉

    age.png
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez dawalam kaszke lyzeczka na kolacje a cyc na noc i tak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2020, 15:12

    lipa lubi tę wiadomość

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ma nową umiejętność.. Już łapie zabawkę i wkłada ja do buzi, niezdarnie ale jednak i gada głośno.. Piszczy z radości, śmieje się.. Fajowy jest:-)

    lipa, dana222, abbigal lubią tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dwa mce rozszerzamy dietę..

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 02:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj od piątku caly czas gada tym swoim słodkim glosikiem

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa podaje pepti bo sprawdzamy czy to jego zachowanie jest związane z moim pokarmem i tak zaleciła gastrolog...

    lipa lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Lipa podaje pepti bo sprawdzamy czy to jego zachowanie jest związane z moim pokarmem i tak zaleciła gastrolog...
    No i jakie wnioski?

    age.png
‹‹ 551 552 553 554 555 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ