X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 02:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa nadrabiam internety zeby nie zasnac przy kp. Ostatnio mi sie zdarzylo, zaczelam karmic o polnocy a tu nagle 1.30

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • kasiaa126 Ekspertka
    Postów: 122 103

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my po szczepieniu. Trochę się zdziwiłam gdy na odchodne usłyszałam od pediatry, że na wieczór i następnego dnia po szczepieniu mam podać profilaktycznie paracetamol.
    Czy któraś z was spotkała się z takim zaleceniem po szczepieniu? Ja do teraz logicznie nie umiem tego wytłumaczyć. A uzasadnienie jakie usłyszałam to że jest to takie zalecenie spowodowane pandemią...

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Moja koleżanka ma pediatrę,.która tak jej każe od lat robić. Profilaktycznie paracetamol. Co wg mnie jest totalna głupota, faszerowac dziecko lekami na zaś.
    A co wspólnego miałoby to mieć z.pandemia, to już wogole.nie wiem.

    age.png
  • kasiaa126 Ekspertka
    Postów: 122 103

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też do mnie nie trafił ten argument no i gdzie tu wtedy jest szansa na dobroczynne działanie umiarkowanej podwyższonej temperatury?
    Tyle się słyszy negatywnych doniesień medycznych o szczepieniach, zawartych w nich dodatkowych szkodliwych substancjach itd. że budzi to liczne wątpliwości dlatego ten paracetamol też do mnie nie przemówił i wiecie co?
    Tym razem okazał się niepotrzebny bo po za tym, że synek był trochę bardziej nerwowy po szczepieniu i chciał więcej na rączki żadnej gorączki nie miał i ma się dobrze.
    A jak wasze pociechy w tym tygodniu? Dają wam trochę odetchnąć czy pokazują kto tu rządzi?

  • malwa88 Autorytet
    Postów: 358 301

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znajomej po szczepieniu boxero (meningokoki) zalecili podanie paracetamolu bo bardzo często pojawia się goraczka. W innych przypadkach się nie spotkałam.

    Październik 2017 synek <3
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 03:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie powiedziała ze gdyby pojawila sie gorączka to podać lek. Akurat Olek w nocy mial ok 38 ale nie chciałam mu na spiaco dawać leku. Poczekalam az sie obudzi do jedzenia a je 3 razy w nocy wiec wiedziałam ze niedługo sie obudzi to temperatura sie obnizyla. Starszy po meningokokach nie mial gorączki ale bardziej nerwowo spał bo 3 razy sie obudzil i wolal mamaaaaa

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janek też wczoraj miał szczepienie. jak na razie spokoj. Oby tak zostało.

    age.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez dzis pp szczepieniu. Spi non stop młoda. Temp 37 wiec ok

    lipa lubi tę wiadomość

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • kasiaa126 Ekspertka
    Postów: 122 103

    Wysłany: 4 maja 2020, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z was ma doświadczenie z jednoskładnikowymi tabletkami antykoncepcyjnymi w trakcie karmienia piersią?
    Czy jest coś na rynku godnego polecenia z niewielkim ryzykiem wystąpienia tak licznych w ulotce efektów ubocznych?

  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 5 maja 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pije teraz limetic, mimo że skończyłam karmić to mogę. Skończę opakowania i przejdę na dwuskladnikowe. Skutków nie mam żadnych. Po poprzedniej ciąży też brałam prawie 5miesiecy w trakcie całego kp

    ex2buay3h02dl23a.png
  • kasiaa126 Ekspertka
    Postów: 122 103

    Wysłany: 5 maja 2020, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi moja gin też zapisała jednoskładnikowe ale naczytałam się w ulotce o efektach ubocznych i stąd moje obawy czy faktycznie w praktyce też tak jest czy tylko w teorii.
    Dzięki Mini89 za info, trochę mi to przywróciło nadzieję, że nie musi być tak źle i może warto spróbować.

  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 6 maja 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja narazie tylko tabletki, ale będę myśleć nad czymś innym. Może spirala choć przeraża mnie trochę że może się poluzowac i będzie niespodzianka... ale do tego jeszcze daleko ;) napewno coś musi być bo ani zdrowie ani psychika nie puści mi kolejnej ciąży...

    ex2buay3h02dl23a.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 7 maja 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wczoraj dostałam od lekarza receptę na plastry antykoncepcyjne. Tabletki odradził ze względu na migrenowe bóle głowy, które mam. Nigdy nie używałam.plastrow. Zobaczymy. Chociaż na razie i tak wciąż karmieni nie mam miesiączki.
    Co u was?
    Mój młody coraz fajniejszy, ale noce wciąż tragiczne, powiedziałabym, że jest coraz gorzej.

    age.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 8 maja 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bez zmian... dalej szyna 6 tydz leci.. mamy 5.5kg nałogowo jemy ręce, próbuje się obracać ale gips trzyma :( śmieje się w głos i uwielbia bawić się z siostrą ;) noce fajne bo od 19 do 4 i do 6. Mogłaby tylko dłużej spać hihi za to w dzień drzemki ekspres 4x 10/15min , że ledwo coś ogarnę.
    Ja Łysieje ładnie haha 1.5kg jeszcze mi zostało do zrzucenia i jakos jeszcze z 5bym chciała zrzucić...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2020, 21:35

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 9 maja 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez w dzień bywa lepiej nawet noce były chwile ustabilizowane ale od dwóch dni masakra... ważymy 7,68kg. Tez łysieje... masakra garściami mi włosy wychodzą...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 10 maja 2020, 03:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem przerazona jak wlosy wyapadaja, sa wszędzie w calym domu, a ile zostaje na szczotce. Do tego Olek mi wyrywa. Wiem ze słodkie to jest jak dziecko dotyka naszej szyi ale jak natrafi na wlosy to wyrywa a zle wyciaga sie moje wlosy z jego zacisnietej raczki

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 11 maja 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to chyba ten etap, że wszystkie lysiejemy.
    Dziewczyny a w czym teraz śpią wasze dzieci? Mój Jasiek w pajacu i pod kocykiem, ale chyba już mu w tym za gorąco. Zastanawiam się czy body z długim rękawem by nie wystarczyło już.

    age.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 11 maja 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie używam pajacy w ogóle... śpi w bodach na długi rękaw i geterki albo długie skarpetki(a). Przykrywam cienkim kocykiem. Ostatnio jak było ciepło to nawet krótkie body miała i było ok :) jutro mamy szczepienie, mam nadzieję że równie bezobjawowo przejdziemy jak 2tyg temu.

    lipa lubi tę wiadomość

    ex2buay3h02dl23a.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 12 maja 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile i jakie porcje mm zjadają wasze dzieci? Mój młody potrafi wypić 150 ml i za godzinę się drżeć za cyckiem. Albo 180 wieczorem i za 2 godziny pobudka. Nie wiem jak ja mam go odstawić, chyba zjadalby 2 razy więcej mm niż podają na opakowaniu.

    age.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 12 maja 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciesz się że je... moja 90ml co 3h.. mamy przyrost 200gr na 2tyg. Dziś pediatra wspomniała o rozszerzeniu diety. Nie chciałam tak szybko... głodna nie chodzi bo jest radosna, przesypia całe noce z jedna pobudka na butlę. No nic pod koniec miesiąca coś spróbuje dac.

    ex2buay3h02dl23a.png
‹‹ 553 554 555 556 557 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ