X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2020 ♥️
Odpowiedz

Październik 2020 ♥️

Oceń ten wątek:
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 10 lipca 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam wczoraj na wizycoe, dziecko 1060g idealnie w terminie. A lekarz mi mówi że nie urodzę naturalnie, że będzie duży i żebym się nastawiła na cesarkę. Hubert na tym etapie wzył już 1600 i wyprzedzał tp o ponad 2 tygodnie. Więc niech mi nie mówi że skoro pierwsze było duże ( 3900) to drugie też takie będzie. Jestem zła na tego mojego lekarza. Dopiero jedna dziewczyna mi uświadomiła, że przy vbac lekarz jest cały czas przy porodzie bo musi sprawdzać bliznę. A im tam w szpitalu głównie położne robią robotę i dzwonią jak jest lekarz potrzebny:/

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gondi wrote:
    Ja byłam wczoraj na wizycoe, dziecko 1060g idealnie w terminie. A lekarz mi mówi że nie urodzę naturalnie, że będzie duży i żebym się nastawiła na cesarkę. Hubert na tym etapie wzył już 1600 i wyprzedzał tp o ponad 2 tygodnie. Więc niech mi nie mówi że skoro pierwsze było duże ( 3900) to drugie też takie będzie. Jestem zła na tego mojego lekarza. Dopiero jedna dziewczyna mi uświadomiła, że przy vbac lekarz jest cały czas przy porodzie bo musi sprawdzać bliznę. A im tam w szpitalu głównie położne robią robotę i dzwonią jak jest lekarz potrzebny:/

    Gondi, urodziłam siłami natury dwoje dzieci 4980g i 4540g, teraz również dzieć wyprzedza termin o ponad tydzień, a masa dopiero nadchodzi. Mój ginekolog absolutnie nie nastawia mnie na cięcie, ale za to na rozwiązanie zaraz po skończonym 37tc, chyba, że waga będzie znośna, to poczekamy aż samo ruszy.. jeśli na usg (które może się mylić z resztą) waga będzie zacna, to będzie wywoływać poród w bezpiecznym terminie. Cięcie to ostateczność i się nawet na nie nie nastawiam 🙂
    I ja też nie dałam sobie wmówić, że drugie dziecko może być również spore, ale takie mam predyspozycje i raczej teraz nic się nie zmieni 🤷🏻‍♀️Musimy kontrolować wagę Malców na usg po 30tc 🙂 będzie dobrze 😊

    Freja000 lubi tę wiadomość

  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 10 lipca 2020, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki śliczne te wasze brzuszki. Szkoda że mój nie wygląda na ciążowy... naprawdę wydaje mi się że w pierwszej ciąży fajnie ciążowow wyglądał a teraz jak by tam tłuszcz był a nie dzidzi. Tylko po wadze nic nie widać :)

    No nic do środy muszę wytrzymać. Wtedy się dowiem czy z dzidzią ok i zobaczymy czy mnie zbada. U mnie robi usg ale nic na temat szyjki nie mówi. Zobaczymy jak to teraz bęxzie. Martwie się czy tam wszystko ok. Bo mialam te skurcze bolesne trochę i trochę brzuch przed wczoraj i dziś bolał. A powiedzcie mi czy może się zdarzyć tak że szyjka jest długa a się rozwiera czy raczej to jest niemożliwe??

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Soldering94 Autorytet
    Postów: 325 385

    Wysłany: 10 lipca 2020, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    b2db1f9f8e51.jpg
    Tak wygląda 7 miesiąc? Ciągle brzuszek nie jest jakiś duzy, mamy wizytę we wtorek i zastanawiam się ile terwz już może ważyc mały :)

    Mam już komplecik do dostawki, jutro zrobię zdjęcie. Ale moim zdaniem wygląda słodko :)
    Prześcieradła do dostawki fajne przyszły mi z allegro i cena dość niska.
    Ręczniki z Zary już czekają w punkcie a różek dla maleństwa będzie w poniedziałek :) ile te rzeczy kosztują to szok!

    Emka31, Wowka, Jola17a, Evoleth lubią tę wiadomość

    66f2b88525.png
  • Paulinqa Ekspertka
    Postów: 181 228

    Wysłany: 10 lipca 2020, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Śliczne brzuszki;) moja wyprawka też już coraz lepiej ciuszki prawie ogarnięte kilka body mi brakuje na 62 i 56 z krótkim rękawem plus może jeszcze jakieś bluzy kupię i będzie ok. Łóżeczko mąż kiedyś zniósł rogal do karmienia jest. Kilka kocykow jakieś ręczniki też już mam;) jeszcze tylko dla mnie rzeczy do szpitala No i lezaczek chicco 4hug mam zamówić i fotelik auta z baza;) wózek mam po Mikołaju.

    MIKOŁAJ ♡ 2015
    OLIWIER ♡ 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2020, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soldering! Jaki zgrabniutki! Wszystkie z resztą macie takie ładne brzuszki 🥰

    Paulinqa - obiecuje sobie, że w 29tc też będę ogarnięta z wyprawką 😁

    Jeszcze fotelik 🙈 zapomniałam o nim! Macie już swoje typy? Muszę męża pogonić, żeby w testy Adac zerknął, będzie miał zadanie na weekend 🤪

  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 11 lipca 2020, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja pokaz naklejki i dywan 😊

    Z tego co wiem to tendencja jest taka ze zwykle kolejne dzieci sa wieksze i tez to zauwazam np na stronie " naturalnie po cesarce"

    A ja wczoraj przez godzine mialam bolesne regularne skurcze co 1:30min. Ale jakos sie uspokoilo.

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 11 lipca 2020, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalii wrote:
    Oj, tez miałam przeboje z synkiem i jego spaniem. Byłam o krok od wykupienia tego kursu, ale zaczęłam przeszukiwać różne książki i internet i dużo czytałam o metodach(tych dobrych dla dziecka) nauki zasypiania.
    Udało mi się, syn zasypiał na dłuższe drzemki, udało się przenieść go do jego pokoiku i usypiać w łóżku, w sensie, że on sam leżał w łóżku, a my obok na krześle czekaliśmy, aż zaśnie.
    Ale pierwsze 2 lata było bardzo ciężko z jego spaniem, budził się w nocy często, wstawał o 5-6 rano...
    A teraz jest śpiochem!😂 Drzemek nie ma od roku juz, chodzi spać miedzy ok 21 i spi do 8-9, czasem nawet 9 30! Rzadko budzi się w nocy. Mam problem, żeby obudzić go do przedszkola przed 8 😂
    Ogólnie pod tym względem super, a ja zamiast korzystać to robie sobie 3-4 nocne wycieczki do toalety, a potem nie mogę zasnąć przez 2 h eh.

    Ja kupilam "kurs" u dobranocki jak syn byl maly. Sama bym sobie nie poradzila. On zasypial tylko u nas w lozku i tylko na piersi i cala noc sie budzil a potem od 5rano. Po nauce zaczal spac super. Od 2rz to juz tylko go kladlismy do lozeczka, buziaczek i nara, sam zasypial.
    Teraz ma 5 lat i tez nie ma problemu. Drzemka tez jest. Ja jestem (moze po kursie) bezlitisna- nie wyobrazam sobie zeby 1,5roczne dziecko nie mialo drzemki! Chocbym miala dwie godziny usypiac. Takie male dziecko potrzebuje snu. A to ze nie chce i protestuje to norma. Moje dzieci to nswet o 23ciej powiedza ze nie sa spiace i beda wariowac. Jeszcze nigdy od syna nie slyszalam ze jest spiacy. A teraz jestem w ciazy i potrzebuje sama snu, chyba bym wykitowala bez drzemki. Zbieram wiec ferajne i idziemy spac w poludnie i nie ma gadania ze nie.
    Ja tym zawsze wywoluje lawine postow 🤪 ze kazde dziecko jest inne, roznie potrzebuje spac, ze ich dzieci to sie nie dadza za nic polozyc, ze juz nie maja drzemki odkad skoczyly 2 latka i ze chodza spac o 22 i wczesniej nie da rady.
    Da da 😉.
    Nam sie sen ostatnio przestawil bo dzieci przez to ze jest lato chodza pozno spac, po 21szej. Ale powiem wam ze wszyscy niemieccy rodzice ktorych znam klada dzieci najpozniej! o 20 i to tylko starsze przedszkolaki jesli mialy drzemke. Wychowawczyni w naszym pkolu kladzie swojego 6latka o 19 jesli nie spal w dzien (tak sano moja kolezanka, polska przedszkolanka, z tym ze jej corka ma 4l).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2020, 07:15

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 11 lipca 2020, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ostatnio się przestawił i robi jedną drzemkę. Nie wiem czyon za mało nie śpi w ciàgu doby :(

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, podczytuje Was ale ciężko mi się zabrać żeby coś naskrobać 😉
    Brzuszki macie piękne ☺️

    Soldering, piękny i zgrabny brzuszek.. A skąd sukienka? Śliczna jest! Chcę taką samą 😋

  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 11 lipca 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka3 wrote:
    Freja pokaz naklejki i dywan 😊

    Z tego co wiem to tendencja jest taka ze zwykle kolejne dzieci sa wieksze i tez to zauwazam np na stronie " naturalnie po cesarce"

    A ja wczoraj przez godzine mialam bolesne regularne skurcze co 1:30min. Ale jakos sie uspokoilo.


    https://www.sfmeble.pl/akcesoria-dla-dzieci/dywany-dla-dzieci/dywan-topos-crema-120x160-cm?gclid=EAIaIQobChMIyd7y9fPE6gIVA9iyCh31nwhkEAQYAyABEgJGS_D_BwE&gclsrc=aw.ds

    https://dekornik.pl/shop/latarnia-morska-porticello/

    syn powiedział, że dywan brzydki i że powinnam go najpierw zapytać o zdanie, bo nie mam gustu ;)

    Co do spania to każdy robi jak uważa i jak mu wygodnie i nic mi do tego. Jest tylko jedna rzecz, której nienawidzę i z którą walczę i nie wiem jak mozna to robić swoim dzieciom: wypłakiwanie...
    A propos drzemek to moja córka przestała spać w dzień jak miała rok, a zaczęła jak poszła do przedszkola ;) i wtedy to był mus, bo jak się nie przespała to był dym. Więc bywały dni kiedy jeździliśmy po okolicy, bo tylko w samochodzie zasypiała ;)
    Syn za to głównie w wózku drzemki, ale to żaden problem. Wózek na taras i spał, przy każdej pogodzie.
    Fajne też jest to, że spał w każdych warunkach, no bo z niespełna dwuletnią szaloną siostrą nie dało się inaczej. Pamiętam, że mogłam odkurzac pod kanapą na której spał.
    A co do wybudzania to zawsze uważam, że jest powód. Ja z tych dociekliwych. Mój syn 3 miesiące budził się na 2-3h w nocy... w końcu mądra pediatra powiedziałą mi, żebym odstawiła cukier (kp). Następnego dnia zaczął przesypiać noce. Każda próba zjedzenia cistka kończyła się nieprzespaną nocą. I kto by na to wpadł? Bardzo jestem jej wdzięczna :)

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 11 lipca 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    syn powiedział, że dywan brzydki i że powinnam go najpierw zapytać o zdanie, bo nie mam gustu ;)

    mamy tego samego syna chyba :D hahaha
    mój też taki komentator i doradzacz ;)

    ale jest kochany - bo mi właśnie np okna myje :)
    jest taki wysoki że górne ramy okna myje bez włażenia na stołek czy parapet

    Freja dywanik super - w sam raz do dziecięcego kącika :)
    Naklejek mają duuuuży wybór - w sumie zakwitła mi myśl że może by w tej naszej sypialni w kąciku gdzie ma być łóżeczko i komoda z przewijakiem tez coś rzucić na ścianę ... pomyślę pomyślę ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2020, 12:52

    Freja000 lubi tę wiadomość

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • Paulinqa Ekspertka
    Postów: 181 228

    Wysłany: 11 lipca 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emka31 wrote:
    Soldering! Jaki zgrabniutki! Wszystkie z resztą macie takie ładne brzuszki 🥰

    Paulinqa - obiecuje sobie, że w 29tc też będę ogarnięta z wyprawką 😁

    Jeszcze fotelik 🙈 zapomniałam o nim! Macie już swoje typy? Muszę męża pogonić, żeby w testy Adac zerknął, będzie miał zadanie na weekend 🤪

    Mi tak na prawdę zostało 9 tyg do porodu chyba. Dlatego zaczynam ogarniać wszytsko;)

    My chyba kupujemy cybex atom 5 z bazą

    MIKOŁAJ ♡ 2015
    OLIWIER ♡ 2020
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 11 lipca 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w przedszkolu nie ma opcji dla dla dzieci nie spiacych. Tylko 6ciolatki moga niespac. Reszta ma zostac w lozkach i wtedy zasypiaja.
    W zlobku (1-3) to wiadomo, jest drzemka tez. Bylo dziecko ktore nie chcialo spac to zlobek rozwiazal niestety umowe z rodzicami.

    Ja wyplakiwania nigdy nie stosowalam.
    Ja obserwuje, ze wiele rodzicow nie kladzie dzieci spac "bo nie sa spiace"- bo biegaja, skacza, krzycza. U dzieci o jskiejs godzinie, jesli nie zostana polozone spac (np o tej 19-20) zaczyna wydzielac sie adrenalina zeby jakos je utrzymac na chodzie i potem dzieci lataja wlasnie jak nakrecone i faktycznie nie moga uasnac ale nie dlatego ze nie sa zmeczone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2020, 16:15

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 11 lipca 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio przy porodzie SN po cc musi być lekarz? Ja nawet nie wiedziałam a sama jestem w takiej sytuacji.. Moje dziecko też tyle waży a jestem w podobnym tygodniu. Ale takie rozmowy mają być ok 36 tc o ile miedniczki nerkowe się nie poszerza bardzo. Bo jeśli dojdą do 15 mm do wtedy cc i trzeba będzie skończyć wcześniej ciążę. Narazie mają ok 9mm.

    Jezu ufam Tobie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotka nie pamiętam obwodu główki, jak znajdę, dam ,znac:)
    Co do spania to niestety trzeba niektóre dzieci tego nauczyć, jak wielu innych rzeczy. Ja z tych upartych i konsekwentnych, czasem wydaje mi się, że przez to ze wszystkim mamy pod górkę, bo upieram się, że nauczę zasypiania, że ma spać w swoim łóżeczku, szybko odstawiliśmy butelkę i w ogóle MM, smoczek, no jakoś tak zawsze dużo mnie to kosztowało, ale potem okazywało się, że to najlepsze, co mogłam zrobić dla dziecka i zyje się nam potem lepiej. Ale niestety nic nam z tych rzeczy łatwo nie przyszło i trzeba było wielu godzin, dni i konsekwencji ;)

    Freja z tym cukrem to bym nie pomyślała, dzięki, zapamiętam!
    Ech jak ja bym chciała tylko KP tym razem. Z synem było KP mieszane z MM do 4 miesiąca, potem już samo MM.
    No nic, teraz może będzie inaczej, w razie czego poproszę o pomoc doradcy laktacyjnego, mam nadzieje, ze mimo CC się uda.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2020, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    https://www.sfmeble.pl/akcesoria-dla-dzieci/dywany-dla-dzieci/dywan-topos-crema-120x160-cm?gclid=EAIaIQobChMIyd7y9fPE6gIVA9iyCh31nwhkEAQYAyABEgJGS_D_BwE&gclsrc=aw.ds

    https://dekornik.pl/shop/latarnia-morska-porticello/

    syn powiedział, że dywan brzydki i że powinnam go najpierw zapytać o zdanie, bo nie mam gustu

    Mam naklejki z Dekornika, króliczki u córki .. i kurcze, są piękne, ale odklejają się po bokach, a wszystko zgodnie z instrukcją robiłam... ale są śliczne!

  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 11 lipca 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emka31 wrote:
    Mam naklejki z Dekornika, króliczki u córki .. i kurcze, są piękne, ale odklejają się po bokach, a wszystko zgodnie z instrukcją robiłam... ale są śliczne!

    włąsnie! MI też się odkleja. Wkurza mnie to, bo drogie jak cholera, nie powinny :/

    Dziewczyny, ja znikam na tydzień. Rośnijcie zdrowo :*

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 11 lipca 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja miłego wypoczynku :)

    a Misia już pewnie w Chorwacji <3 :)

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 11 lipca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie brzuszki piękne, a posiadaczki bardzo zgrabne 🙂

    Mi też się odkleiły naklejki w pokoju syna. Podobno nie nadają się na lateksowe farby, a takie właśnie mamy.

    I ja dziś witam 7 miesiąc i trzeci trymestr. Robi się poważnie 😉

    baby, Maybelle lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
‹‹ 246 247 248 249 250 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ