X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2020 ♥️
Odpowiedz

Październik 2020 ♥️

Oceń ten wątek:
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 21 września 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy Wasze dzieci pod koniec też są bardziej leniwe w brzuszku? Mnie moja już kolejny dzień stresuje. Niby coś się rusza czasami, ale nie jakoś tak bardzo jak wcześniej...

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 21 września 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dużo słabiej czuje ruchy od kilku dni. U mnie 38+6 tc. Ale jutro idę do szpitala więc będę spokojniejsza. Tylko imienia nie mamy i ja nie potrafię podjąć decyzji.

    Jezu ufam Tobie
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 21 września 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose wrote:
    Ja dużo słabiej czuje ruchy od kilku dni. U mnie 38+6 tc. Ale jutro idę do szpitala więc będę spokojniejsza. Tylko imienia nie mamy i ja nie potrafię podjąć decyzji.

    Hmm może na końcowce to normalne? Sama nie wiem. U nas 37+4. Ja mam wizytę dopiero za tydzień. Jakbym nie czuła ruchów wcale to na pewno jechałabym to sprawdzać na szpital, a tak jak jakieś tam czuję to pewnie nie ma sensu. Sama już nie wiem.

  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 21 września 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 23:05

    Wowka lubi tę wiadomość

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • Evoleth Autorytet
    Postów: 460 456

    Wysłany: 21 września 2020, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia, ja miałam wczoraj taki dzień, że dużo słabiej czułam ruchy,aż mnie to zaniepokoiło. Na szczęście mam detektor tętna, więc sobie sprawdziłam i oczywiście wszystko było ok. Myślę że mała miała leniwy dzień, bo nawet jak ją szturchnęła w nóżkę, to ruszyła się tylko na chwilę a potem znów cisza. Za to dziś bryka dość mocno.
    Bądź dobrej myśli, ale jeśli masz jakieś przeczucia, to pewnie że warto jechać na ip.

    U mnie cisza na morzu. Dziś mam brzuchowo ciężki dzień, ciągle jakieś bóle i twardnienia. No ale skurcze to nie są, więc nic się nie dzieje. Moja córka siedzi i rośnie, a z każdym jej gramem maleją szanse na poród naturalny. Ale czy mogę coś z tym zrobić? Coraz bardziej interesuję się tym, jak to jest po cesarce, chcę być przygotowana. Widzę że dziewczyny po cc często dokarmiają dzieci mm, zwłaszcza w szpitalu. I tak się zastanawiam czy nie kupić jakiejś małej butelki.

    Natalii, jakie mleko dają u Ciebie w szpitalu, a może trzeba mieć swoje? I w ogóle jak sytuacja, są widoki na wyjście niedługo? A jak starszy synek sobie radzi?

    Wowka, kurcze, to już pewnie niedługo! Czujesz że coś się szykuje, skurcze jakieś?

    Poronienie październik 2015
    Alicja marzec 2017 ❤️
    Izabela październik 2020 ❤️


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka powodzenia :) niebawem bedziesz tulic malenstwo 😊

    Wowka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evoleth jest Humana i Bebiko, wzielam Humanę. W takich jednorazowych buteleczkach.

    Jeśli wszystko będzie dobrze, to wyjdziemy w srodę, takze proszę o kciuki :)
    Juz sie nie mogę doczekać, zapomnialam jak przytlaczajacy jest szpital.

    Evoleth, Wowka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj starszak dalej uparty, tęskni juz bardzo i przez to daje popalić tacie i babci. Mam nadzieję, że jak wrócimy do domu to się to wszystko unormuje. To jednak duza zmiana dla takiego malucha.

    Aina co u Ciebie? Dalej masz termin cc na jutro?

  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 21 września 2020, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natali trzymam kciuki żebyście wyszly w środę do domku :)

    Wowka wowka jak tam u ciebie sytuacja??

    A mam pytanie moze któraś się orientuje. W moim przypadku to do którego tygodnia muszę dotrzymać żebym nie musiała już leżeć?? Kurczę wiem że trochę wczeßnie by o tym myśleć ale strasznie mnie nutruje to pytanie. Zwłaszcza że na chwilę obecną nic nie wskazuje na poród u mnie :)

    Natalii lubi tę wiadomość

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 21 września 2020, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie macie rację, że te ruchy są inne na końcowce. Póki co obserwuję, a jak coś to pojadę na IP gdzieś i zobaczymy. Niestety u mnie w mieście w szpitalu zamknęli porodówkę jakiś czas temu więc muszę jechać ponad 30 km żeby cokolwiek sprawdzić jak coś.

    Evoleth zawsze jest nadzieja, że usg się trochę myliło i mała nie będzie aż tak duża 😉 ja się nastawiam na SN ale obawiam się że wyskoczy nagle cc. No ale na to nie mam wpływu.

    Natalii kciuki za szybkie wyjście 😊

  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 21 września 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aina- wybacz ze sie wtracam, ale slyszalas o czyms takim jak PANDAS? Mam tu na mysli twoja corke i jej problemy. Wlasnie przexzytalam artykul o tym i jestem pod wrqzeniem jak podstepne to dziadostwo jest:
    https://kobieta.onet.pl/pandas-choroba-dziecieca-ktora-w-kraju-leczy-zaledwie-kilku-specjalistow/28gjmw8

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2020, 16:08

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Misia78 Autorytet
    Postów: 487 408

    Wysłany: 21 września 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny, jestem po wizycie, mały ma 2,5 kg i siedzi główką na dole. Już dziś zgłupiałam, bo czkawkę czułam u góry! Ale lekarz wytłumaczył, że tak duże dzieci to czkają już całym ciałem:)
    Jeszcze tylko jedna wizyta mnie czeka przed porodem, jejku jak to zleciało!?!

    Macie nieraz takie uczucie, jakby dziecko was uszczypnęło?

    Ja też już odczuwam te ruchy inaczej niż kiedyś, a co dopiero Wy, które jesteście w "starszej" ciąży. Ja zawsze jak pomyślę o tym, że podejrzana cisza, to dostaję po chwili kopniaka i już jestem spokojna:)





    Maybelle, baby, Natalii, ma.rysia, Evoleth, Bluberry, Jagodazdw92, Wowka, Jola17a, Jlod lubią tę wiadomość

    17u96iyefisxlskp.png
  • Mamaela86 Autorytet
    Postów: 306 296

    Wysłany: 21 września 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia78 wrote:
    Hejka dziewczyny, jestem po wizycie, mały ma 2,5 kg i siedzi główką na dole. Już dziś zgłupiałam, bo czkawkę czułam u góry! Ale lekarz wytłumaczył, że tak duże dzieci to czkają już całym ciałem:)
    Jeszcze tylko jedna wizyta mnie czeka przed porodem, jejku jak to zleciało!?!

    Macie nieraz takie uczucie, jakby dziecko was uszczypnęło?

    Ja też już odczuwam te ruchy inaczej niż kiedyś, a co dopiero Wy, które jesteście w "starszej" ciąży. Ja zawsze jak pomyślę o tym, że podejrzana cisza, to dostaję po chwili kopniaka i już jestem spokojna:)
    Super waga małego 😊
    Moja ważyła tydzień temu 2 ale też ja czuję jak czka to w górze to z boku 😊 i też nie raz tak jak by mnie szczypała czuję 😊 dziwne uczucie bo w poprzednich ciążach tego nie pamiętam żebym czuła 😊

    Misia78 lubi tę wiadomość

    Sebastian 2007-09-11, Sara 2010-07-04 :-)
    2 aniołki 7 tydz. [*]2012,10 tydz.[*]2013.
    Sylwia 2017-04-01, Zosia 2020-10-25
    bhywdf9hjfmjqipp.png
  • Mamaela86 Autorytet
    Postów: 306 296

    Wysłany: 21 września 2020, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla mamuś które już powitały na świecie swoje skarby 😘🥰 dużo siły i zdrowia dla was 😊
    Trzymam kciuki za następne mamusie 😊

    Natalii lubi tę wiadomość

    Sebastian 2007-09-11, Sara 2010-07-04 :-)
    2 aniołki 7 tydz. [*]2012,10 tydz.[*]2013.
    Sylwia 2017-04-01, Zosia 2020-10-25
    bhywdf9hjfmjqipp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny przedstawiam Wam mojego Wojtusia 🥰 urodził sie o 10:20 ma 3910g i 56cm także wagowo u nas USG przekroczyło o +500g jest taki słodki i spokojny ładnie cyca ssie narazie tylko tzw. siara ale najważniejsze że ładnie chwyta i pomału myślę pokarm nam ruszy. Jestem przeszczęśliwa że jest już z nami.

    ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2020, 05:08

    Maybelle, bebetka.b, Wowka, Natalii, Jola17a, Evoleth, Misia78, ma.rysia, Jlod, agusiagim_, Kicior, Soldering94, Freja000 lubią tę wiadomość

  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 21 września 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 23:05

    Bluberry lubi tę wiadomość

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • Mamaela86 Autorytet
    Postów: 306 296

    Wysłany: 21 września 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma.rysia wrote:
    Czy Wasze dzieci pod koniec też są bardziej leniwe w brzuszku? Mnie moja już kolejny dzień stresuje. Niby coś się rusza czasami, ale nie jakoś tak bardzo jak wcześniej...
    Ogólnie tak jak już dziewczyny pisały ,dziecko już ma mniej miejsca na kopniaki , bardziej się wypina wszystkimi kończynami już tak raczej powoli "kopie".
    A zazwyczaj przed porodem kilka dni to chyba zależy ale u mnie raz np u córki 3 lata temu, nie czułam i leżałam w szpitalu bo się właśnie bałam że coś nie tak, leżałam 3 dni wszystko ok , pod ktg ok, główka już była w kanale , wypuścili mnie i nad ranem następnego dnia odeszły mi wody 😊

    Najważniejsze że jak coś niepokoi to najlepiej do gina dzwonić 😊
    U mnie też w szpitalu nie ma porodówki i też ponad 20 km do najbliższego szpitala więc wiem o co chodzi 😊

    Sebastian 2007-09-11, Sara 2010-07-04 :-)
    2 aniołki 7 tydz. [*]2012,10 tydz.[*]2013.
    Sylwia 2017-04-01, Zosia 2020-10-25
    bhywdf9hjfmjqipp.png
  • Mamaela86 Autorytet
    Postów: 306 296

    Wysłany: 21 września 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blubery 😍😍😍😍😍 gratulacje, przeslodki 😍😍😍 😊 trzymam kciuki za laktację 🥰 i oby długo was nie trzymali .

    Bluberry lubi tę wiadomość

    Sebastian 2007-09-11, Sara 2010-07-04 :-)
    2 aniołki 7 tydz. [*]2012,10 tydz.[*]2013.
    Sylwia 2017-04-01, Zosia 2020-10-25
    bhywdf9hjfmjqipp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry gratulacje! Duzo sil i zdrówka dla Was :)

    Bluberry lubi tę wiadomość

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 21 września 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry, śliczny kawaler 🥰 kochany 😍

    Gratulacje, witaj na świecie Wojtusiu 😍

    Natalii, kciuki za szybkie wyjście. W domu najlepiej 😊

    U mnie są delikatne skurcze, co 10-15 minut. Czasem ustają na godzinę i wracają. Nie bardzo bolesne. Odchodzi czop z krwią po kawałku, brązowe glutki. Coś się niby dzieje, ale jeszcze nieśmiało. Ciało się chyba szykuje, ale dynamicznej akcji nie ma. Wypiję herbatkę i idę spać, zobaczymy co dalej 😊

    Jola17a, Misia78, Natalii, Bluberry lubią tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
‹‹ 401 402 403 404 405 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ