X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2020 ♥️
Odpowiedz

Październik 2020 ♥️

Oceń ten wątek:
  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesienna mama wrote:

    P. S. Jak sobie radzicie z bólami głowy? Zwariować idzie, zwłaszcza że leżę i chyba od tego ciągły ból 🤷‍♀️

    Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie 💐

    de3dab218e.png

    Możesz w ciąży brać Apap.

    Jesienna mama lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesienna mama mi pomaga masaż skroni i wcieram kilka kropel Amolu i zawsze jak mogę chwilę przy tym staram się poleżeć odpocząć i zazwyczaj to pomaga. W poprzedniej ciąży lekarka powiedziała że wcierać troszkę można i nie powinno zaszkodzić.

    Jesienna mama lubi tę wiadomość

  • Evoleth Autorytet
    Postów: 460 456

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gochna, u mnie leci 15 tydzień i dopiero od niedawna jest lepiej. Mdłości powoli zanikają, chyba że robię się głodna, to jeszcze je odczuwam. Wymiotuję rano, ale już coraz rzadziej. W poprzedniej ciąży poczułam się lepiej ok 16-17 tyg. To bardzo indywidualna sprawa.
    Trzymaj się, będzie lepiej...

    Poronienie październik 2015
    Alicja marzec 2017 ❤️
    Izabela październik 2020 ❤️


  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrażliwość na zapachy u mnie już odpuszcza, kawa już nie śmierdzi jak mąż sobie robi 😊 ale mdłości jeszcze się pojawiają szczególnie jak jestem głodna to muszę szybko coś zjeść. U nas 14 tydzień. I podobno dziewczynka będzie. Czy to się może jeszcze zmienić czy raczej się sprawdza? Jak miałyście z poprzednimi maluchami?

  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maybelle wrote:
    Bluberry kciuki za dzisiejszą wizytę ✊🏻

    Ja też czekam, aż ta pandemia się skończy i wtedy pomyślę nad kupowaniem. Moim zdaniem nie ma to jak zobaczyć i dotknąć w sklepie, zwłaszcza jeśli chodzi o talie rzeczy jak np. wózek.
    Tak w ogóle zastanawiam się czy kupić taką typową dostawkę do łóżka typu next2me, czy po prostu zwykłe łóżeczko i zdjąć jedną ściankę, żeby móc przystawić je do naszego łóżka. Co myślicie? Mam dość mało miejsca w moim mieszkaniu i dostawka next2me byłaby super rozwiązaniem. Ale z drugiej strony myślę, czy to nie jest zbyt duży wydatek, bo taka dostawka to na ile mi starczy? Na rok może max, a potem i tak będę musiała kupić zwykle łóżeczko. Kurcze no nie wiem. Jak macie jakieś sugestie to chętnie poczytam 😊

    Asia ja nie kupuję detektora. Jak poczuję ruchy to to będzie wystarczający detektor dla mnie 😊 a do tego czasu, jakoś dam radę wytrzymać bez zbędnego przeszkadzania dzidzi. Niech rośnie sobie w spokoju 😅

    Tez biorę pod uwagę dostawiane. Duzo zachwytów jest nad chicco, ale ja nie wiem czy materiał przy maluchu to dobry pomysł... jak to wyczyścić?
    Moje pierwsze dziecko spało w zwykłym łóżeczku w naszej sypialni, drugie na naszym łóżku, a teraz bym chciała wersję pośrednią. Czytam o nich i wychodzi mi, że tak do pół roku starczają... to krótko... ale może jest jakieś większe?

    Muszę napisac o dziwnej rzeczy. Brzuch mi zniknął... skarżyłam się tu na wieczne rozdęcie i napięcie brzucha. I wspomniałam o tym mojej homeo na telewizycie. I dzień po wzięciu leku tam mnie wyczyściło (ale nie biegunka), że teraz mam dwukrotnie mniejszy brzuch! Zero napinania się i rozdęcia. Ogromna ulga. Prześmieszna sprawa ;) teraz to się mogę ukrywać z ciążą hehe ;)

    No ale najważniejsze: przyszły wyniki sanco. Zdrowy chłopak :D
    Można wpisać na pierwszej stronie płeć 8)
    Wiedziałam, ze chłopak, od początku.
    Płakałam całą drogę do domu ;)

    baby, Maybelle, gondi, bebetka.b, Evoleth, Nina83, Emka31, Jesienna mama, Natalii, Wowka, Wik89 lubią tę wiadomość

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja cudowna wiadomość 😁❤

    Freja000 lubi tę wiadomość

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • Asia_ Koleżanka
    Postów: 44 33

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    Tez biorę pod uwagę dostawiane. Duzo zachwytów jest nad chicco, ale ja nie wiem czy materiał przy maluchu to dobry pomysł... jak to wyczyścić?
    Moje pierwsze dziecko spało w zwykłym łóżeczku w naszej sypialni, drugie na naszym łóżku, a teraz bym chciała wersję pośrednią. Czytam o nich i wychodzi mi, że tak do pół roku starczają... to krótko... ale może jest jakieś większe?

    Muszę napisac o dziwnej rzeczy. Brzuch mi zniknął... skarżyłam się tu na wieczne rozdęcie i napięcie brzucha. I wspomniałam o tym mojej homeo na telewizycie. I dzień po wzięciu leku tam mnie wyczyściło (ale nie biegunka), że teraz mam dwukrotnie mniejszy brzuch! Zero napinania się i rozdęcia. Ogromna ulga. Prześmieszna sprawa ;) teraz to się mogę ukrywać z ciążą hehe ;)

    No ale najważniejsze: przyszły wyniki sanco. Zdrowy chłopak :D
    Można wpisać na pierwszej stronie płeć 8)
    Wiedziałam, ze chłopak, od początku.
    Płakałam całą drogę do domu ;)




    Super ! :)

    Gratuluje wszystkim dobrych wieści :)

    Freja000 lubi tę wiadomość

  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry 😍 dobrze że wszystko dobrze. Dzień dobrych wiadomości

    Bluberry, Soldering94 lubią tę wiadomość

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • Paulinqa Ekspertka
    Postów: 181 228

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla wrote:
    Wrażliwość na zapachy u mnie już odpuszcza, kawa już nie śmierdzi jak mąż sobie robi 😊 ale mdłości jeszcze się pojawiają szczególnie jak jestem głodna to muszę szybko coś zjeść. U nas 14 tydzień. I podobno dziewczynka będzie. Czy to się może jeszcze zmienić czy raczej się sprawdza? Jak miałyście z poprzednimi maluchami?
    Ja miałam tak z synem do 19 tyg dziewczynka jak poszłam na polowkowe to na 100%już był chlopak🤣

    MIKOŁAJ ♡ 2015
    OLIWIER ♡ 2020
  • Paulinqa Ekspertka
    Postów: 181 228

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po . 9.31 cm ma dzidzia wszystko ok;) ale nie pokazuje się nie chce pokazać kim jest także u nas wielka niewiadoma ;) następną wizytę mam 4 maja;)

    Maybelle, Freja000, Evoleth, Lajla, Nina83, gondi, Natalii, Wowka, Wik89 lubią tę wiadomość

    MIKOŁAJ ♡ 2015
    OLIWIER ♡ 2020
  • Soldering94 Autorytet
    Postów: 325 385

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje udanych wizyt! Wszystkie pozytywne i to tak cieszy!
    Blueberry, mógł wykonać Ci jeszcze prenatalne?

    66f2b88525.png
  • chru Nowa
    Postów: 1 3

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Dołączam do grupy rodzacych w pażdzerniku, u mnie data porodu wypada na połowę miesiąca. To moja druga ciąża. W domku mam już ponad roczną córeczkę. Z uwagi na sytuację ciążę prowadzę głównie telefonicznie. Na szczęćie już drugi raz mogę się cieszyć ciążą, więc jest mi zdecydowaie łatwiej :)

    Gratulujace dla wszystkich z Was :)

    Wowka, Jesienna mama, Wik89 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soldering94 wrote:
    Gratulacje udanych wizyt! Wszystkie pozytywne i to tak cieszy!
    Blueberry, mógł wykonać Ci jeszcze prenatalne?

    Soldering, byłam na normalnej co miesięcznej wizycie, ginekolog zrobił bardziej szczegółowe USG. Ja nie robiłam genetycznych.

  • Jola17a Autorytet
    Postów: 1473 1429

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry wrote:
    Jesienna mama mi pomaga masaż skroni i wcieram kilka kropel Amolu i zawsze jak mogę chwilę przy tym staram się poleżeć odpocząć i zazwyczaj to pomaga. W poprzedniej ciąży lekarka powiedziała że wcierać troszkę można i nie powinno zaszkodzić.
    Ja również masuje skronie amolem. W ostateczności biorę apap.

    3i49df9hlhtx65e4.png
    40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
    niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
    AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
    1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
    7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
    A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
    ⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
    7II/20 4AA podane. 🍀
    10dpt Beta 427
    13dpt Beta 2173
    14dpt USG jest kropek
    35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
    39dpt ❤️ ma 2cm
    Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨‍👩‍👧29.10.2020 Laurunia ❤️
    CC w Salve. Polecam!
    Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo.
  • Jola17a Autorytet
    Postów: 1473 1429

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy macie problem z zaparciami? Jak sobie radzicie? Help!

    3i49df9hlhtx65e4.png
    40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
    niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
    AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
    1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
    7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
    A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
    ⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
    7II/20 4AA podane. 🍀
    10dpt Beta 427
    13dpt Beta 2173
    14dpt USG jest kropek
    35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
    39dpt ❤️ ma 2cm
    Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨‍👩‍👧29.10.2020 Laurunia ❤️
    CC w Salve. Polecam!
    Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo.
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie odpukać w tej ciąży jeszcze ani razu nie bolała głowa. Za to w pierwszej ciąży, z początku to pamiętam że miałam ból głowy kilka dni z rzędu, i zamiast wziąć Apap to się tak męczyłam jak głupia te kilka dni, aż w końcu mama mnie namówiła i po jednej tabletce mi przeszło.

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • agusiagim1 Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o łóżeczko to ja kupię tzw. turystyczne dwupoziomowe. Takie miałam dla córci i super się sprawdziło. Siatka z boku wiec krzywdy sobie nie zrobi, teraz są już takie z przewijakiem, tez plus. Oczywiście zamówię materacyk na wymiar bo ta mata która jest w zestawie jest dosłownie turystyczna.
    Dziewczyny a jak u Was ze swędzeniem ciała? Ja mam takie momenty ze zadrapalabym się normalnie..tak mnie wszystko swędzi ręce, nogi, ostatnio stopy nawet masakra. A dłonie - dramat. Smaruje smaruje i nic. Na dłoniach to mam czasem skore jakbym siedziała w basenie z chlorem dwa dni.

    Córeczka Maja wrzesień 2009❤️
    psu3slr.png
  • agusiagim1 Koleżanka
    Postów: 34 10

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez czasem głowa boli, i oczy. A jeśli chodzi o zaparcia... mam. Ja się załatwiam raz na tydzień niestety🙈i nie wiem co z tym narazie.

    Córeczka Maja wrzesień 2009❤️
    psu3slr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusiagim1 wrote:

    Dziewczyny a jak u Was ze swędzeniem ciała? Ja mam takie momenty ze zadrapalabym się normalnie..tak mnie wszystko swędzi ręce, nogi, ostatnio stopy nawet masakra. A dłonie - dramat. Smaruje smaruje i nic. Na dłoniach to mam czasem skore jakbym siedziała w basenie z chlorem dwa dni.

    Robiłaś badania pod kątem cholestazy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 21:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na razie brak problemów z zaparciami. Teraz jak mam dużą poprawę z jedzeniem już mnie nie odrzuca od wszystkiego, jem sporo owsianek, owoców, zup, piję dużo wody. Rano woda z sokiem cytryny, pomaga w oczyszczaniu.

    baby, Jola17a lubią tę wiadomość

‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ