Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2024
Odpowiedz

Październik 2024

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny za dobre słowa.. <3 jesteście nieocenione!! Czytam was na bieżąco, ale gorzej z odp. :( Wybaczcie mi. Mam nadzieję, że do poniedziałku wszystko się poprawi!
    Dziewczyny, które mają problemy z mdłościami, wymiotami - nie zwlekajcie, zapytajcie się lekarza o tabletki, bo załatwicie się jak ja :( jestem wrakiem człowieka, jak wstaję do wc , to mam karuzelę w głowie..
    Lekarz mnie w ogóle opieprzył, że tyle czekałam z tym wszystkim i ma racje.. teraz już wiem, że nawet z bzdurą nie ma co zwlekać.. Buziaki dziewczyny!

    Mila25, Vam, Hera098 lubią tę wiadomość

  • świtezianka Autorytet
    Postów: 1335 2923

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strzyga, to nie zgłaszałaś wcześniej swoich objawów? Wielka szkoda, bo niepotrzebnie wymęczyłaś sobie organizm :(

    Ja też już mam problem z noszeniem spodni, bo zwyczajnie zaczęły mnie uwierać, nawet nie dlatego, że już mi tak urósł brzuch, tylko to permanentne wzdęcie. I nawet jeśli mnie nic nie boli, to nie czuję się komfortowo z tym, jak potem zdejmuję spodnie i widzę odcisk na brzuchu, nie chcę, żeby mi coś uciskało dziecko.

    Na szczęście ja i tak wychodzę z domu tylko jak mam wizytę u lekarza, więc nie muszę za często tych spodni nosić. Chciałabym już powoli coś zacząć ćwiczyć w ramach przygotowania do ciąży, ale energia dalej na zerowym poziomie :(

    7.10.2024: Na świat przyszedł mój ukochany synek 🩵

    17.10.2025: ⏸️ - totalna niespodzianka 🙈

    4.11.25: śliczne maleństwo z bijącym serduszkiem ❤️
    25.11.25: 3 cm skaczącego bobaska
    8.12.25: wynik NIFTY: zdrowa dziewczynka 🥹🩷
    13.01.25: dzidzia waży już 173g!

    age.png

    preg.png
  • Yggy Autorytet
    Postów: 397 718

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strzyga wrote:
    Dziękuje dziewczyny za dobre słowa.. <3 jesteście nieocenione!! Czytam was na bieżąco, ale gorzej z odp. :( Wybaczcie mi. Mam nadzieję, że do poniedziałku wszystko się poprawi!
    Dziewczyny, które mają problemy z mdłościami, wymiotami - nie zwlekajcie, zapytajcie się lekarza o tabletki, bo załatwicie się jak ja :( jestem wrakiem człowieka, jak wstaję do wc , to mam karuzelę w głowie..
    Lekarz mnie w ogóle opieprzył, że tyle czekałam z tym wszystkim i ma racje.. teraz już wiem, że nawet z bzdurą nie ma co zwlekać.. Buziaki dziewczyny!

    Dbaj o siebie 🍀 rouzmiem, ze leki na wymioty dostałas, tak?

  • Maja2023 Autorytet
    Postów: 293 389

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _ine wrote:
    Biedna jesteś i bardzo Ci współczuję :(
    Mój mąż ostatnio też trochę wzdychał jak musiał wychodzić z psem cztery razy dziennie bo nie miałam siły na żaden spacer, ale trzy razy krzyknęłam i postawił się do pionu ;-)
    Nie daj się kochana tak traktować! Nie wiem jak Wy rozwiązujecie konfliktowe sytuacje, rozmową (pewnie najzdrowiej), krzykiem, płaczem, tłumaczeniem - ale spróbuj to jakoś ugryźć. Po Waszemu. Teraz mówisz “zapamiętam jak byłam traktowana w ciąży”, a co jeśli po ciąży nic się nie zmieni?


    Oj tak, dla niektórych kobiet ciąża to pikus w porównaniu do samopoczucia po cc/SN i w połogu a wtedy już jest dzidzius i bez wsparcia partnera to hardcore.
    Postaw mu się trochę, chce niech się obraża a Ty kompletnie nie zwracaj na to uwagi, znudzi mu sir wtedy bo na takie osoby obojetnosc działa jak plachta na byka gdy tracą atencję 😁

    Hera098 lubi tę wiadomość

    Starania o drugiego bobasa od 06.2023

    06.2019 - I ciąża , brak serduszka 8tc , poronienie wywoływane w szpitalu

    06.2020 - II ciąża , 3254 g cudu <3 córeczka jest z nami

    09.2023 - III ciąża , ciąża biochemiczna

    12.2023 - IV ciąża , 6tc serduszko bije -> 8tc poronienie samoistne , poronienie chybione

    06.02.2024 cień cienia
    07.02 beta 17.90
    9.02 beta 61.70
    20.02 beta 10 688
    26.02 usg 5+4tc , FHR + 💓🤞🤰
    01.04 10+4 tc , maluszek rośnie- 41 mm
    11.04 - I prenatalne


    Mutacja genu MTHFR, PAI1
    Niski progesteron
    PCOS

    PrenaCare complete, jod, duphaston , heparyna
  • Maja2023 Autorytet
    Postów: 293 389

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sernik_z_rodzynkami wrote:
    To świetna opcja, wsparcie partnera zaraz po porodzie jest nieocenione. Ja synka rodziłam jak była pandemia, więc nie mógł nas nawet odwiedzić. Teraz mam nadzieję, że będzie inaczej ☺️
    Ja tez w trakcie covidu :( miałam cc i bobasa 24h na sali. Dałam pielęgniarkom dopiero jak szlam się ogarnąć do wyjścia juz 😅

    Mój partner mógł wejść do szpitala na hol na parterze i tam pielęgniarka przynosiła bobo już opatulone w foteliku gotowe do transportu do domku. Nie zapomnę jego miny jak zobaczył tego małego kurczaczka w tym foteliku 🥰

    świtezianka, Vam, Karos31, Kruszyna35, Hera098 lubią tę wiadomość

    Starania o drugiego bobasa od 06.2023

    06.2019 - I ciąża , brak serduszka 8tc , poronienie wywoływane w szpitalu

    06.2020 - II ciąża , 3254 g cudu <3 córeczka jest z nami

    09.2023 - III ciąża , ciąża biochemiczna

    12.2023 - IV ciąża , 6tc serduszko bije -> 8tc poronienie samoistne , poronienie chybione

    06.02.2024 cień cienia
    07.02 beta 17.90
    9.02 beta 61.70
    20.02 beta 10 688
    26.02 usg 5+4tc , FHR + 💓🤞🤰
    01.04 10+4 tc , maluszek rośnie- 41 mm
    11.04 - I prenatalne


    Mutacja genu MTHFR, PAI1
    Niski progesteron
    PCOS

    PrenaCare complete, jod, duphaston , heparyna
  • Maja2023 Autorytet
    Postów: 293 389

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karos31 wrote:
    Ja to już bym chciała październik.. 🥰 wziąć w ramiona bobasa ,uwielbiam zapach bobasów i małe stópki 😍


    Taaak, ten zapach główki jest do nieporownania z niczym 😭😍

    Yggy, Karos31, Hera098 lubią tę wiadomość

    Starania o drugiego bobasa od 06.2023

    06.2019 - I ciąża , brak serduszka 8tc , poronienie wywoływane w szpitalu

    06.2020 - II ciąża , 3254 g cudu <3 córeczka jest z nami

    09.2023 - III ciąża , ciąża biochemiczna

    12.2023 - IV ciąża , 6tc serduszko bije -> 8tc poronienie samoistne , poronienie chybione

    06.02.2024 cień cienia
    07.02 beta 17.90
    9.02 beta 61.70
    20.02 beta 10 688
    26.02 usg 5+4tc , FHR + 💓🤞🤰
    01.04 10+4 tc , maluszek rośnie- 41 mm
    11.04 - I prenatalne


    Mutacja genu MTHFR, PAI1
    Niski progesteron
    PCOS

    PrenaCare complete, jod, duphaston , heparyna
  • Maja2023 Autorytet
    Postów: 293 389

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila25 wrote:
    Ja też muszę zabrać się za wyciągnięcie rzeczy z poprzedniej ciąży 😀 Od wczoraj z synem walczymy z uporczywym katarem 😞 Wiecie może czy te krople Prenalen udrożnia trochę nos czy nie zdziałają więcej niż sól fizjologiczna ?

    Tez walczę z zatkanym nosem, trochę mi leci katary niestety zolty i gesty
    Polecam sól fizjologiczna, dzisiaj 2 ampułki wlałam sobie do nosa dosłownie i puściło trochę 😅

    Mila25 lubi tę wiadomość

    Starania o drugiego bobasa od 06.2023

    06.2019 - I ciąża , brak serduszka 8tc , poronienie wywoływane w szpitalu

    06.2020 - II ciąża , 3254 g cudu <3 córeczka jest z nami

    09.2023 - III ciąża , ciąża biochemiczna

    12.2023 - IV ciąża , 6tc serduszko bije -> 8tc poronienie samoistne , poronienie chybione

    06.02.2024 cień cienia
    07.02 beta 17.90
    9.02 beta 61.70
    20.02 beta 10 688
    26.02 usg 5+4tc , FHR + 💓🤞🤰
    01.04 10+4 tc , maluszek rośnie- 41 mm
    11.04 - I prenatalne


    Mutacja genu MTHFR, PAI1
    Niski progesteron
    PCOS

    PrenaCare complete, jod, duphaston , heparyna
  • Maja2023 Autorytet
    Postów: 293 389

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ubrań ciążowych nie kupowałam nic narazie, zwykle legginsy jeszcze dają radę. Dzinsy sprzed ciąży juz ledwo się dopinają i nie chce brzucha zgniatać tak mocno 😅

    Za to zamówiłam sobie strój jednoczęściowy dla brzuchatek na shein. Ciekawa jestem tylko czy biust mi wejdzie bo staniki juz mam male, piersi mam jakby po operacji plastycznej haha. Duuuuze takie pelne i jędrne. No zajebiste 😅 szkoda że to potem minie haha

    Yggy, Hera098 lubią tę wiadomość

    Starania o drugiego bobasa od 06.2023

    06.2019 - I ciąża , brak serduszka 8tc , poronienie wywoływane w szpitalu

    06.2020 - II ciąża , 3254 g cudu <3 córeczka jest z nami

    09.2023 - III ciąża , ciąża biochemiczna

    12.2023 - IV ciąża , 6tc serduszko bije -> 8tc poronienie samoistne , poronienie chybione

    06.02.2024 cień cienia
    07.02 beta 17.90
    9.02 beta 61.70
    20.02 beta 10 688
    26.02 usg 5+4tc , FHR + 💓🤞🤰
    01.04 10+4 tc , maluszek rośnie- 41 mm
    11.04 - I prenatalne


    Mutacja genu MTHFR, PAI1
    Niski progesteron
    PCOS

    PrenaCare complete, jod, duphaston , heparyna
  • Mila25 Autorytet
    Postów: 261 367

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja2023 wrote:
    Tez walczę z zatkanym nosem, trochę mi leci katary niestety zolty i gesty
    Polecam sól fizjologiczna, dzisiaj 2 ampułki wlałam sobie do nosa dosłownie i puściło trochę 😅


    W dzień jeszcze nie jest źle najgorzej w nocy 😞 Czyli zostało nam czekać aż minie 😚

    06.2021r. Syn 💙
    11.02.2024r. II Kreski
    24.02.2024r. Potwierdzenie ciąży przez lekarza
    10.04.2024r. Prenatalne ❤️
    13.05.2024r. Będzie synek 💙
  • Vam Autorytet
    Postów: 1126 1641

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś powinnam się wziąć do jakiejś roboty teoretycznie przeziębienie przechodzi a sił brak, nic się nie chce. W poniedziałek idę do pracy a w sobotę z samego rana jadę na tydzień w delegację.tak mi się nie chce zacząć pakować, że szok.
    Dzieciaki właśnie poleciały na podwórko, jest ciepło choć wieje i pochmurno jest a ja nie mam siły się zebrac z kanapy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2024, 12:59

    age.png

    age.png

    age.png
  • Mila25 Autorytet
    Postów: 261 367

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja2023 wrote:
    Z ubrań ciążowych nie kupowałam nic narazie, zwykle legginsy jeszcze dają radę. Dzinsy sprzed ciąży juz ledwo się dopinają i nie chce brzucha zgniatać tak mocno 😅

    Za to zamówiłam sobie strój jednoczęściowy dla brzuchatek na shein. Ciekawa jestem tylko czy biust mi wejdzie bo staniki juz mam male, piersi mam jakby po operacji plastycznej haha. Duuuuze takie pelne i jędrne. No zajebiste 😅 szkoda że to potem minie haha



    Też nad tym ubolewam :-D

    06.2021r. Syn 💙
    11.02.2024r. II Kreski
    24.02.2024r. Potwierdzenie ciąży przez lekarza
    10.04.2024r. Prenatalne ❤️
    13.05.2024r. Będzie synek 💙
  • paulina9408 Ekspertka
    Postów: 168 303

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatnio ginekolog kazał odstawić progesteron, bo mam w normie. Mam tylko w przyszłym tygodniu sprawdzić czy przypadkiem nie spada poziom. I już się stresuje, że jak odstawie to coś się podzieje 😛

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    świtezianka wrote:
    Strzyga, to nie zgłaszałaś wcześniej swoich objawów? Wielka szkoda, bo niepotrzebnie wymęczyłaś sobie organizm :(

    Ja też już mam problem z noszeniem spodni, bo zwyczajnie zaczęły mnie uwierać, nawet nie dlatego, że już mi tak urósł brzuch, tylko to permanentne wzdęcie. I nawet jeśli mnie nic nie boli, to nie czuję się komfortowo z tym, jak potem zdejmuję spodnie i widzę odcisk na brzuchu, nie chcę, żeby mi coś uciskało dziecko.

    Na szczęście ja i tak wychodzę z domu tylko jak mam wizytę u lekarza, więc nie muszę za często tych spodni nosić. Chciałabym już powoli coś zacząć ćwiczyć w ramach przygotowania do ciąży, ale energia dalej na zerowym poziomie :(


    Nie zgłaszałam :( bo myślałam że to normalne i przejdzie.. a teraz mam nauczkę.

    Dziewczyny, a znacie strony gdzie dostanę leginsy ciążowe z tym wysokim stanem, ale żeby był rozmiar XXl bo ja mam tego uda trochę.. 🫣

  • Mila25 Autorytet
    Postów: 261 367

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strzyga wrote:
    Nie zgłaszałam :( bo myślałam że to normalne i przejdzie.. a teraz mam nauczkę.

    Dziewczyny, a znacie strony gdzie dostanę leginsy ciążowe z tym wysokim stanem, ale żeby był rozmiar XXl bo ja mam tego uda trochę.. 🫣




    Ja kupiłam w Sinsay i jestem zadowolona. Bardzo się ciągną 😉

    06.2021r. Syn 💙
    11.02.2024r. II Kreski
    24.02.2024r. Potwierdzenie ciąży przez lekarza
    10.04.2024r. Prenatalne ❤️
    13.05.2024r. Będzie synek 💙
  • świtezianka Autorytet
    Postów: 1335 2923

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dla których to będzie pierwszy dzidziuś: rozpoczęłyście już wicie gniazda czy jeszcze nic? :D
    Ja mam od paru dni jakiś szał i ciągle oglądam wózki, łóżeczka, ubranka…
    Ale obiecałam sobie, że zacznę kupować takie akcesoria dopiero jak zrobimy pokoik, a do tego jeszcze trochę czasu, bo musimy przerobić na niego biuro :)
    No i chciałam zamówić chociaż symbolicznie jakieś ubranka, żeby zaspokoić instynkt, ale nawet nie wiem, jaki duży Juluś sie urodzi i czy kupować rozmiar 56, czy od razu 62. Trudne to wszystko 😂

    Nejt, Hera098 lubią tę wiadomość

    7.10.2024: Na świat przyszedł mój ukochany synek 🩵

    17.10.2025: ⏸️ - totalna niespodzianka 🙈

    4.11.25: śliczne maleństwo z bijącym serduszkiem ❤️
    25.11.25: 3 cm skaczącego bobaska
    8.12.25: wynik NIFTY: zdrowa dziewczynka 🥹🩷
    13.01.25: dzidzia waży już 173g!

    age.png

    preg.png
  • Alexs Przyjaciółka
    Postów: 90 136

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila25 wrote:
    Ja też muszę zabrać się za wyciągnięcie rzeczy z poprzedniej ciąży 😀 Od wczoraj z synem walczymy z uporczywym katarem 😞 Wiecie może czy te krople Prenalen udrożnia trochę nos czy nie zdziałają więcej niż sól fizjologiczna ?

    Udrażniają. Ja miesiąc byłam chora i to mnie ratowalo

    Mila25 lubi tę wiadomość

  • Karos31 Autorytet
    Postów: 607 1018

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży dopiero od 7 msc zaczęłam kupować rzeczy,a wózek miesiąc przed porodem 😁
    Ogólnie to dużo rzeczy na 56 nie ma co kupować,ale kilka się przyda, ja dostałam kombinezon taki futrzany cudny na 52 i ani razu nie założyłam córce bo urodziła się 56cm 😅

    świtezianka lubi tę wiadomość

    👱33 🧔32

    02.2015 - 🩷🤱

    11.2023 - 14 tydz 🩵💔 Trisomia 18

    06.2024 - 23 tydz 🩷💔 Rozszczep kręgosłupa, wielowadzie.

    01.2026 zaczynamy starania ♥️

    4.02 - ⏸️ jasna kreska 😍
    16.06 - 600g synka 🩵

    preg.png
  • Alexs Przyjaciółka
    Postów: 90 136

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się jeszcze wstrzymuje bo nie mam tyle miejsca w mieszkaniu. Rozglądamy się za domem i pewnie wtedy będę kupować więcej :)

    świtezianka, Kruszyna35 lubią tę wiadomość

  • Nejt Autorytet
    Postów: 335 650

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @świtezianka pękłam tydzień temu i kupiłam pierwszy komplecik, bo już nie mogłam wytrzymać 😆 wózki, łóżeczka,foteliki też oglądam od paru tygodni, ale stwierdziłam, że to wszystko ogarnę w III trymestrze, wszystkie te rzeczy szybko przychodzą, a nie mam gdzie tego trzymać :)

    świtezianka lubi tę wiadomość

    🌈👶20.09.2024r. ⏰️10.00 ⚖️2970g
    📏 53cm

    age.png
  • Maszonek Autorytet
    Postów: 1490 2412

    Wysłany: 6 kwietnia 2024, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strzyga wrote:
    Nie zgłaszałam :( bo myślałam że to normalne i przejdzie.. a teraz mam nauczkę.

    Dziewczyny, a znacie strony gdzie dostanę leginsy ciążowe z tym wysokim stanem, ale żeby był rozmiar XXl bo ja mam tego uda trochę.. 🫣
    C and a?

    21.10.2024 Krzyś jest z nami 👶

    event.png
‹‹ 230 231 232 233 234 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking aplikacji miesiączkowych dla kobiet starających się o ciążę

Jak wybrać najlepszą aplikację miesiączkową? Zapytaliśmy o to tysiące kobiet starających się o dziecko odwiedzających nasz portal. Najlepsza aplikacja miesiączkowa to taka, która spełnia szereg wymagań np. wyznacza owulację dla cykli nieregularnych, ma codziennie dopasowane porady tworzone przez ekspertów albo ciekawe funkcjonalności specjalnie dla kobiet starających się o dziecko. Wyniki rankingu nawet nas w niektórych aspektach zaskoczyły. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ