Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2024
Odpowiedz

Październik 2024

Oceń ten wątek:
  • sernik_z_rodzynkami Autorytet
    Postów: 812 1193

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    zawsze jak piszecie te ceny to ja się zastanawiam za co Wy tyle płacicie składek... u nas wszystkie szczepionki darmowe - dzwoni się tylko do rodzinnego umówić.

    Ja też, ginekolog prywatnie, dentysta prywatnie, niektóre szczepienia dla dzieci też są płatne i jak się podliczy, to wcale nie są to małe pieniądze. Z Młodym też chodzę prywatnie do lekarzy, bo jak raz byłam na NFZ u neurologa to wyszłam z płaczem

    👩‍💼 31
    👨 31
    👦 12.05.2021 💙

    2cs o drugiego maluszka
    13.02.2024 cień na teście
    14.02.2024 beta HCG 49,67 mlU/ml
    17.02.2024 beta HCG 344,60 mlU/ml 🤞

    age.png

    age.png
  • Hera098 Autorytet
    Postów: 2923 3600

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1000 zł !??!? 😱
    Ja rsv przechorowałam w październiku, ale zapewne dzidzia nie przejmie po mnie odporności, a przechorowałam bo mała szwagierka przyniosła ze szkoły i chyba jednak te 1000zl wole wydać i sie zaszczepić, bo nie wiadomo co znowu ze szkoły jeszcze przyniesie...
    Na krztusiec widze, że można 16-36 tydzień ciąży. To wpisuje sobie w kalendarz, żeby w maju to ogarnąć😃

    Ja 1998, On 1990
    PCOS, lekka IO,
    MTHFR A1298C - A/C hetero
    PAI - 4G/4G homo

    2024:

    26.01 - Beta 9,9😍
    07.02 - USG (2,5tyg leżeć, bo pęcherzyk nisko ułożony)
    24.02 - CRL 8,3mm bobasa + mikroserduszko❤️
    11.03 - CRL 2,75cm i serce 175😍

    Wyniki Nifty, niskie ryzyka, córcia Laura👶🏻🩷

    04.04 - CRL 7,27cm
    Łożysko przednia ściana
    19.04 - CRL 9,5cm, ⚖️160g
    02.05 - wyczułam pierwsze ruchy👣❤️
    16.05 - 340g⚖️
    Połówkowe ok, 32cm 😊
    02.07 - 1kg⚖️
    echo serca dobre
    17.09 - szpital, 3800g⚖️

    20.09 - cesarka, 3530g Szczęścia❤️


    2026:

    23.04 - Beta 54 😍
    11.05 - serduszko ❤️
    26.05 - 1,73cm

    event.png

    preg.png
  • Maja2023 Autorytet
    Postów: 293 389

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj ide do stomatologa i wiem ze kieszen zaboli 😅🙈 mam.spuchniete dziasla o 1ki do 8mki.... po tym zapaleniu zatok mi sie to zrobilo i ciekawe czy powiazane 🤔

    A co do szczepienien, nie szczepilam sie i nie szczepie.
    Ale to jest zawsze kwestia taka ze ile osob tyle opinii :)

    Starania o drugiego bobasa od 06.2023

    06.2019 - I ciąża , brak serduszka 8tc , poronienie wywoływane w szpitalu

    06.2020 - II ciąża , 3254 g cudu <3 córeczka jest z nami

    09.2023 - III ciąża , ciąża biochemiczna

    12.2023 - IV ciąża , 6tc serduszko bije -> 8tc poronienie samoistne , poronienie chybione

    06.02.2024 cień cienia
    07.02 beta 17.90
    9.02 beta 61.70
    20.02 beta 10 688
    26.02 usg 5+4tc , FHR + 💓🤞🤰
    01.04 10+4 tc , maluszek rośnie- 41 mm
    11.04 - I prenatalne


    Mutacja genu MTHFR, PAI1
    Niski progesteron
    PCOS

    PrenaCare complete, jod, duphaston , heparyna
  • Maszonek Autorytet
    Postów: 1490 2412

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się właśnie umówiłam do stomatologa na początek maja. Już się boję ile kasiory "pęknie".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2024, 11:49

    21.10.2024 Krzyś jest z nami 👶

    event.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 5485 7803

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sernik_z_rodzynkami wrote:
    Ja też, ginekolog prywatnie, dentysta prywatnie, niektóre szczepienia dla dzieci też są płatne i jak się podliczy, to wcale nie są to małe pieniądze. Z Młodym też chodzę prywatnie do lekarzy, bo jak raz byłam na NFZ u neurologa to wyszłam z płaczem
    masakra. ja mam synka z problemami i wszystkie wizyty mam za darmo, a trochę ich jest, bo fizjo, neurolog, okulista co 2 miesiące, logopeda co tydzień itp...
    dentysta dla wszystkich dzieci darmowy... chodzimy co pół roku na kontrolę z każdym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2024, 11:50

    sernik_z_rodzynkami lubi tę wiadomość

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
  • Maszonek Autorytet
    Postów: 1490 2412

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niby są dentyści, którzy przyjmują na NFZ, ale mają okrojony zakres świadczeń, które są refundowane, przestarzały sprzęt a Ci najlepsi i tak działają prywatnie.

    21.10.2024 Krzyś jest z nami 👶

    event.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 5485 7803

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozumiem.

    mam nadzieję, że Kajtek posiedzi do pazdziernika w brzuchu i nie będzie się spieszył, bo Stary już sobie załatwił wolne w pracy. łącznie będzie ze mną 4,5 miesiąca ❤️ gorzej jak Młody jednak się pospieszy...

    Nejt, Laura lubią tę wiadomość

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
  • aneta Ekspertka
    Postów: 144 390

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sernik_z_rodzynkami wrote:
    Ja też już jestem zapisana do dentysty, muszę jeden ubytek uzupełnić i ogarnąć jakoś 3 ósemki. Generalnie są do wyrwania, ale w ciąży nikt tego nie zrobi, a coś się zaczyna z nimi dziać...

    Ja planuję krztusiec tak jak w poprzedniej ciąży i grypę, to drugie ze względu na czas porodu
    Ja właśnie wczoraj wyrywałam zęba ale to była 7 i lekarz mowil ze beż problemu w 2 trymestrze mozna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też właśnie dentysta mówił, że w 2 trymestrze spokojnie można wszystko robić, że ogólnie w pierwszy i 3 też nie ma większych przeciwwskazań ale jednak najbezpieczniej przyjęło się żeby wykonywać w drugim.

    Espoir u nas też wszyscy lekarze są refundowanie na NFZ ale terminy nie zachęcają niestety plus właśnie zależy też od wiedzy lekarza, sprzętu itp

    espoir lubi tę wiadomość

  • sernik_z_rodzynkami Autorytet
    Postów: 812 1193

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta wrote:
    Ja właśnie wczoraj wyrywałam zęba ale to była 7 i lekarz mowil ze beż problemu w 2 trymestrze mozna

    Mój mówił, że lepiej ich nie wyrywać w ciąży, ale to też może dlatego, że nie wyszły do końca. No i ja słabo znoszę wyrywanie 😔

    👩‍💼 31
    👨 31
    👦 12.05.2021 💙

    2cs o drugiego maluszka
    13.02.2024 cień na teście
    14.02.2024 beta HCG 49,67 mlU/ml
    17.02.2024 beta HCG 344,60 mlU/ml 🤞

    age.png

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sernik_z_rodzynkami wrote:
    Mój mówił, że lepiej ich nie wyrywać w ciąży, ale to też może dlatego, że nie wyszły do końca. No i ja słabo znoszę wyrywanie 😔

    8 to wgl odrębny temat bo je często trzeba niestety usuwać chirurgicznie. Ja na szczęście/ nieszczęście jedną miałam wyrwaną normalnie i też mega słabo to zniosłam.. w dodatku dentystka mnie przećpala wtedy znieczuleniem i dała mi go dużo za dużo plus nie słuchała mnie i nie doczytała, ze jestem uczulona na lidokainę i zdarzyłam tam jej zemdleć i zwymiotować także dramat to wspominam

  • Mila25 Autorytet
    Postów: 261 367

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maa_dzik wrote:
    8 to wgl odrębny temat bo je często trzeba niestety usuwać chirurgicznie. Ja na szczęście/ nieszczęście jedną miałam wyrwaną normalnie i też mega słabo to zniosłam.. w dodatku dentystka mnie przećpala wtedy znieczuleniem i dała mi go dużo za dużo plus nie słuchała mnie i nie doczytała, ze jestem uczulona na lidokainę i zdarzyłam tam jej zemdleć i zwymiotować także dramat to wspominam


    Oj tak ja miałam usuwane chirurgicznie dwie dolne. Dopóki znieczulenie działało było znośnie ale później ból ogromny. Portfel też cierpiał 😂

    06.2021r. Syn 💙
    11.02.2024r. II Kreski
    24.02.2024r. Potwierdzenie ciąży przez lekarza
    10.04.2024r. Prenatalne ❤️
    13.05.2024r. Będzie synek 💙
  • świtezianka Autorytet
    Postów: 1335 2923

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z wyrywaniem jest taki problem, że nie mogą nam dać znieczulenia obkurczającego naczynia krwionośne, tylko dają inne. No i o ile leczenia zęba spoko, to podczas wyrywania można dostać krwotoku. Dentysta mi tłumaczył, że w ciąży po prostu wyleczymy wszystkie zęby i wymienimy te stare wypełnienia, a po ciąży usuniemy dwie ósemki. Chyba że oczywiście zaczną mnie boleć i dostanę stanu zapalnego, wtedy bezwględnie trzeba usuwać, no ale oby tak się nie zdarzyło.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    7.10.2024: Na świat przyszedł mój ukochany synek 🩵

    17.10.2025: ⏸️ - totalna niespodzianka 🙈

    4.11.25: śliczne maleństwo z bijącym serduszkiem ❤️
    25.11.25: 3 cm skaczącego bobaska
    8.12.25: wynik NIFTY: zdrowa dziewczynka 🥹🩷
    13.01.25: dzidzia waży już 173g!

    age.png

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak. Ja wgl leczę zęby bez znieczulenia więc tutaj mam plus aczkolwiek no przy wyrywaniu to już obowiązkowo znieczulenie 😂

  • świtezianka Autorytet
    Postów: 1335 2923

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bez gwarancji znieczulenia nie siadam na fotel, o nie nie. Ja mam takie zęby, które przez całe życie gdzieś tam trzeba było leczyć, bo co chwilę jakieś nowe ubytki. I dentystka, do której chodziłam w gimnazjum i liceum nigdy nie zaproponowała mi znieczulenia, a ja zawsze bardzo cierpiałam, łzy mi leciały, odsuwałam jej rękę. Wstyd się przyznać, ale ja nawet nie wiedziałam, że można leczyć zęby ze znieczuleniem. Zafundowała mi taką traumę, że teraz nawet, jeśli dziurka jest mała i borowanie trwałoby 30 sekund, to ja wolę dopłacić to 50 zł i mieć pewność, że mnie nie zaboli.

    7.10.2024: Na świat przyszedł mój ukochany synek 🩵

    17.10.2025: ⏸️ - totalna niespodzianka 🙈

    4.11.25: śliczne maleństwo z bijącym serduszkiem ❤️
    25.11.25: 3 cm skaczącego bobaska
    8.12.25: wynik NIFTY: zdrowa dziewczynka 🥹🩷
    13.01.25: dzidzia waży już 173g!

    age.png

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki orientujecie się co do wyniku? Dziś przyszło mi takie coś..

    c886656e7d9d1.jpghttps://zapodaj.net/plik-4qE8mALWVE

  • Maszonek Autorytet
    Postów: 1490 2412

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem tu żadna z nas Ci tego nie zinterpretuje - lekarz musi to przeliczyć.

    21.10.2024 Krzyś jest z nami 👶

    event.png
  • Tajlandia22 Autorytet
    Postów: 559 1347

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strzyga, tego nawet nie ma jak interpretować. Dopiero lekarz składając to z USG i wywiadem wysnuje jakieś wnioski ;)

    👩🏻27 👱🏼‍♂️26
    👰🏻‍♀️🤵🏼 04.2023

    30.01.2024 - ⏸️🤞🏼
    14.02.2024 - wizyta u ginekologa ❤️ CRL 0,22
    27.03.2024 - prenatalne ❤️ CRL 5,43 cm, wszystko dobrze!
    22.05.2024 - połówkowe, 343 g 🩷
    05.10.2024 - Gabrysia na świecie! 3960g 💪🏼🌸♎️

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    świtezianka wrote:
    Ja bez gwarancji znieczulenia nie siadam na fotel, o nie nie. Ja mam takie zęby, które przez całe życie gdzieś tam trzeba było leczyć, bo co chwilę jakieś nowe ubytki. I dentystka, do której chodziłam w gimnazjum i liceum nigdy nie zaproponowała mi znieczulenia, a ja zawsze bardzo cierpiałam, łzy mi leciały, odsuwałam jej rękę. Wstyd się przyznać, ale ja nawet nie wiedziałam, że można leczyć zęby ze znieczuleniem. Zafundowała mi taką traumę, że teraz nawet, jeśli dziurka jest mała i borowanie trwałoby 30 sekund, to ja wolę dopłacić to 50 zł i mieć pewność, że mnie nie zaboli.

    U mnie akurat znieczulenie jest w cenie i nawet raz się skusiłam to trzymało mnie potem 8h także podziękowałam już. Ten ból jest mniej upierdliwy dla mnie niż potem chodzenie z zdrętwiałą twarzą 🙈 w myślach se powtarzam, że taki ból nie ból 😂 i że poród będzie bolał bardziej 😂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2024, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okej, dzięki! <3

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

‹‹ 293 294 295 296 297 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ