X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2024
Odpowiedz

Październik 2024

Oceń ten wątek:
  • Vam Autorytet
    Postów: 838 1112

    Wysłany: 14 lipca, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neta świetny wózek! Dobrze, że udało się kupić w idealnym stanie!

    Nutella współczuję. Dobrze, że znalazła się pomoc.

    Hera my mieszkanie mamy w bloku więc nie mam wpływu na metraż, ale dzieci mają pokoje po 8m i jest ok chociaż jakbym miała budować sama to zdecydowałabym się na 10m na pewno. Teraz mieści się łóżko, szafa , biurko i zabawki, ale myślę że te 2m więcej były by super. Syn już nastolatek ale córka mimo swojego pokoju i tak znosi na zabawki do salonu ale to niezależnie od metrażu swojego pokoju 😂

    Espoir o matko ile butów! No ale niestety tak to jest. Ja też dzieciom muszę kupować kilka par. Jedne do szkoły na zmianę, jedne na wf, jedne na codzien i to też w zależności od pogody jedne lżejsze na zimę inne. Do tego syn ma treningi piłki więc dodatkowe dwie pary korki i buty na halę także i z dwójką butów jest ogrom 🤣

    U nas dziś chłodniej na szczęście. Zaraz jemy i lecimy na działkę dziś moja chrześniaczka ma urodziny więc mam zamiar objeść się torta 😅

    Aaa i u mnie dziś w końcu studniówka 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca, 14:57

    Hera098 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 728 1030

    Wysłany: 14 lipca, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vam u mnie też studniówka 😍

    Ale mi smaka zrobiłaś na tego torta, zjadłabym . Mam smaka na jakieś ciacho. Zaraz przejrzę cookido jakie tam są szybkie i proste przepisy 😂

    Vam lubi tę wiadomość

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️
    16.04.2024 1 USG prenatalne
    7.06.2024 2 USG prenatalne

    Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba dzisiaj coś jest w powietrzu, albo nie wiem, bo dziś też mnie wyprowadzał mąż z porannej mszy :|
    Nagle brak powietrza, mokra jak świnka i ciemno przed oczami.. :| dziś tylko leżę i drzemię. Dobrze, że mały daje znać o sobie i to nie mało..

    Jutro mam wizytę u doktorka, zobaczymy czy jest anemia no i te wyniki z glukozy.. :)

  • nutella_ Autorytet
    Postów: 2019 3360

    Wysłany: 14 lipca, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    nutella super, że ludzie tacy pomocni. ja w żadnej ciąży chyba nie miałam takiej sytuacji żebym zasłabła, więc nie wiem nawet jak to jest. dużo sił życzę 😘
    a jeszcze dzisiaj zaczęłam ogarniać rzeczy dzieciaków na następny rok szkolny i mi się przypomniało jak mówiłaś, że dużo rzeczy musisz kupić. to na pocieszenie Ci pokaże ile u nas idzie butów na rok i jakie to są zapasy (a dotyczy 4 dzieci, co to będzie przy 6 🤪)
    ed080f1a57304.jpg
    (całe czarne są do chodzenia normalnego, a te z kolorowymi elementami na wf)
    także tak 🤪
    O kurde... Pomijając fakt ich schowania gdziekolwiek to chłopakom nie mylą się rozmiary? Ja już sobie wyobrażam jaka u mnie byłaby wojna gdyby ktoś założył kogoś buty 🫣 Ale... Niedługo dojdą słodkie balerinki, różowe trampeczki czy adidaski 😁😁😁 Jakoś nie mogę się doczekać jak dodasz zdjęcie czegoś dziewczęcego pośród tych wszystkich męskich rzeczy.

    Ostatnio też narzekałam siostrze, że czeka mnie najdroższy zakup wyprawki -buty. Ale wiesz co? Jak tak spojrzałam ile ty masz par do kupienia to chyba już nie będę narzekać 🫣

    👩31 lat 👨‍🦱 35 lata
    2015 💔
    👶 Julia 9 lat
    👶Antoni 7 lat
    Termin: 29.09.2024 Zosia 🩷
    preg.png[/url]
  • nutella_ Autorytet
    Postów: 2019 3360

    Wysłany: 14 lipca, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strzyga wrote:
    To chyba dzisiaj coś jest w powietrzu, albo nie wiem, bo dziś też mnie wyprowadzał mąż z porannej mszy :|
    Nagle brak powietrza, mokra jak świnka i ciemno przed oczami.. :| dziś tylko leżę i drzemię. Dobrze, że mały daje znać o sobie i to nie mało..
    Boję się, że już takie sytuacje będą częściej. Macica i cała jej zawartość są już duże i ściskają nas. Może ciężej nam się oddychać itd.

    👩31 lat 👨‍🦱 35 lata
    2015 💔
    👶 Julia 9 lat
    👶Antoni 7 lat
    Termin: 29.09.2024 Zosia 🩷
    preg.png[/url]
  • ms Przyjaciółka
    Postów: 63 178

    Wysłany: 14 lipca, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hera098 wrote:
    W ogóle jeśli macie jakieś rady wokół domu / projektu - coś co sie sprawdziło lub coś co się okazało beznadziejne i byście to zmieniły, to dajcie znać! Mam jeszcze 2 dni na uporządkowanie sobie tego wszystkiego. Listę rzeczy, na których nam zależy sobie już rozpisaliśmy, i z doświadczenia znajomych co się już budowali też trochę rad uzyskaliśmy.
    Ale wiecie - ponoć pierwszy dom buduje sie dla wroga😂 Tak mówi mój tata, bo wiele w nim błędów zazwyczaj, których człowiek nie zauważył, przeoczył, źle obmyślił.
    Mi się wydaje, że mamy wszystko mega przemyślane, ale w sumie rzeczywistość to zweryfikuje, a rady na pewno się przydadzą😁

    Buduję drugi dom więc co nie co mogę powiedzieć ze swojej strony, bo wiadomo najwięcej zależy od waszego stylu życia.
    Mi w pierwszym domu brakowało pokoju-sypialni na dole/parterze.
    Miałam też pralnię na górze a itak w ciepłe dni znosiłam pranie na dół wywieszać na dworze bo po prostu tak wolę. Teraz nasza sypialnia i pralnia będą na dole.
    Na podłodze mieliśmy kafle lappato, codziennie do mycia, widoczny każdy odcisk palca , łapki itp - teraz raczej pójdziemy w mat.
    Był garaż w bryle budynku, w wiatrołapie czuć było „benzynę”, a podłoga strasznie się brudziła jak to w garażu z autem, ja nie lubię takich rzeczy i parkowaliśmy auto na zewnątrz mimo garażu 😂 - teraz mamy altanę na graty/rowery a na auto będzie wiata.
    Must have to spiżarnia przy kuchni. W kotłowni dodatkowy zlew gospodarczy a nawet mała wanna do umycia zwierzaka czy kaloszy czy stolnicy czy czego tam jeszcze 🙃
    Uważam, że ważne też jest usytuowanie domu i pomieszczeń względem stron świata, np w salonie mieliśmy okno od południa wiecznie zasłonięte bo gorąc od niego wpadał, na górze pokoje od południa też wiecznie schowane za roletami… teraz są duże okna od wschodu (zacienione drzewami) i północnego-zachodu jest idealnie, na górze poddasze, narazie nieocieplone, ale już wiem klimatyzacja w lecie będzie musiała być.

    We wtorek dostałam żelazo przez spadek hemoglobiny, łykam je od środy i niestety mam problem z biegunką, bólami brzucha, mdłościami, czuje się mega ospała, a wcześniej tak nie było. Poza tym nie mam apetytu na nic. Zastanawiam się nad piciem zakwasu z buraka zamiast brania tego żelaza. Poza tym z dzidzią wszystko ok, jest malutka i raczej już taka będzie, synek w brzuszku też był mały a po porodzie ładnie przybierał 🙂

    Wczoraj mój psi synek na dworze dostał ataku prawdopodobnie kardiologicznego, miał 43 stopnie, jak go zobaczyłam to myślałam że nie wyjdzie z tego, on po prostu ‚leciał’, spędził u weterynarza 3h pod kroplówką i tlenoterapią, był obrzęk płuc. Dostał leki i po powrocie był już spokojny, ale leżący i osowiały. W nocy jechałam do apteki do innego miasta żeby mu rano dać kolejne leki. Dzisiaj miał kontrolę i obrzęk jest minimalny ale na serduszku są szmery więc jutro pilna wizyta u kardiologa. Ale uważam że jest mega dzielny, sam wstaje i pije wodę, na dworze w cieniu przeszedł parę kroków, nie chwiał się ani nie kulał, sam się załatwił, liczę że dojdzie do siebie 🥹

    Żeby było mało starszak od jutra ma przerwę w żłobku a przed nami upały. Miałam z nim zaplanowane atrakcje typu baseny, wycieczki, zoo, parki, place i sale zabaw, ale wyszło na to, że będziemy się dopasowywać do samopoczucia mojego i pieska. Najwyżej starego będę budzić do roboty w nocy żeby szybciej wracał 🙂

    Edit: te moje posty zawsze są długie 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca, 17:47

    Hera098 lubi tę wiadomość

    👨‍👩‍👦 30 / 29 / 2 + 🐶

    10.02.2024 - ⏸️
    04.04.2024 - 12w0d - CRL 5,70 cm 🩷 na 80% dziewczynka
    14.05.2024 - 17w5d - CRL 11,40 cm 🩷 potwierdzona dziewczynka: Maja
    05.06.2024 - 20w+6d - EFW 354g 💗
    09.07.2024 - 25w+5d - EFW 747g 💗
    06.08.2024 - 29w+5d - EFW 1315g 💗
    20.08.2024 - 31w+5d - EFW 1685g 💗
    03.09.2024 - 33w+5d - EFW 2270g 💗

    preg.png
  • Cezarowa Ekspertka
    Postów: 240 527

    Wysłany: 14 lipca, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Neta wózek trafia w mój gust. Oby służył :)

    @Hera098 taka prawda, że trzeba pod siebie zrobić domek. Ja jedynie czego bym nie powtórzyła to:
    - matowych płytek w kuchni na podłodze, wchodzi tak brud w te nierówności na nich, że tylko szczotkowanie pomaga
    - białych fug (jak u @merry_merry)
    - umywalki typu miska, gdzie nie ma boków, żeby odłożyć nawet tusz do rzęs podczas malowania
    - bateria przy zlewie umieszczona tak, że okna na oścież nie da się otworzyć 😅
    A co jest super użyteczne:
    - dużo półek w łazience - jedna ściana, półka wysuwana na brudy (nie stoi wtedy żaden kosz z brudami), cała chemia czy papiery toaletowe pochowane w półkach.

    @nutella dzisiaj miałam podobną akcje, tylko ja byłam w domu. Teraz leżę, słabo mi.
    Przerażające jak to spotyka poza domem, całe szczęście, że mogłaś polegać na otoczeniu.

    @espoir matkło boskło ile butów 😱... Aż brzydko przeklnęłam widząc zdjęcie 😁. Dojdą za parę lat jakieś pink kolory 😉


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca, 19:00

    preg.png

    👩'88 🧔‍♂️'86

    2023 💔 puste jajo płodowe
    2024 🤰 ⏸️ ➔ według OM 09.10.2024 🤞 🎀 🩷
    ______________________
  • Karolinka_ Autorytet
    Postów: 266 489

    Wysłany: 14 lipca, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hera098 wrote:
    Neta, pokaż wózek😊
    Szkoda maluszka😕 Może jakoś da się to naprawić?
    Ja pamiętam jak na jednym usg Laura miała tak ciasno, że widziałam jak krzywo jest ułożona, jak krzywo ramiona są i w ogóle, i byłam przerażona, że urodzi się pokrzywiona, ale na szczęście udało się magnezem rozluźnić brzuch i zrobiło jej się miejsce. Tu zdjęcie z tamtego usg co mnie wystarszyło: https://zapodaj.net/plik-XvvBF2H0YY

    Jak wszedł temat pokoika dla dziecka - to tak przyszłościowo chciałabym zapytać, jak duże macie pokoje dla dzieci?😘 i czy to są dla Was wystarczające rozmiary.
    Bo we wtorek mamy spotkanie z architektem i wstępnie chciałam powiedzieć, aby ze dwa pokoje w projekcie były tak ok 9-12m² pod kątem dzieci. Myślicie, że w sam raz? Wolałabym mieć większy salon po prostu, kosztem rozmiarów sypialni (w których sie tylko śpi zazwyczaj).

    My mamy pokoje dziecięce po 14m2 pow użytkowej i one wydają mi się malutkie. Wolałabym żeby były większe bo jednak dzieciaki spędzają czas w swoim pokoju. Ale ogólnie cały dom jest mega przestrzenny i go lubię. Chociaż jest ciut za duży. Pomimo, że mam wszędzie roboty do sprzątania, mycia podłóg i bardzo mało mebli (garderoba plus w pokojach wbudowane szafy) to sprzątanie takie mnie zadowalające trwa dość długo - bo jest duża przestrzeń.
    Małej pokoju chyba narazie nie robimy. Nie ma sensu.

    Hera098 lubi tę wiadomość

  • Neta Autorytet
    Postów: 439 762

    Wysłany: 14 lipca, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ms super że z dzieciaczkiem wszystko dobrze :) przykro mi, że mierzysz się z takimi dolegliwościami po żelazie, ja też biorę ale nie mam większych problemów przy tym, może lekkie zapracia.

    Biedny ten Twoj psi synek, a on juz starszy wiekowo?
    Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze, trzymam kciuki.

    Cezarowa zgadzam się z Toba co do tego co się sprawdza w domu a co nie, z jednym wyjątkiem. Moi rodzice mają w kuchni jasne płytki z połyskiem, wszystko na nich widać a przy zmywaniu robią się takie zacieki.
    Ja się zdecydowałam na matowe i jak na razie nie zamieniłąbym je na inne ;)

    93'
    AMH - wrzesień 0,9 styczeń 0,66
    PAI-1 -> heparyna

    10.02.2024 ⏸️ - beta 308, prog. 36,8
    28.02.2024 - CRL 1 i bijące ❤️

    NIFTY - zdrowa dziewczynka 🩷
    04.04- I prenatalne - wszystko dobrze, CRL 5,7 cm
    29.05 - połówkowe - 334 g
    30.07 - III prenatalne - 1369 g
    27.08 - 33 tc - 1900 g
    11.09. - 35+1 tc - 2270 g

    Termin 17.10 - Alicja 🩷

    preg.png
  • cynamon Ekspertka
    Postów: 121 161

    Wysłany: 14 lipca, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, w domu koniecznie oprócz przestronnego i dobrze oświetlonego salonu na parterze- dodatkowy pokój, dla gości, na drzemkę dla maluszka, na złamane nogi, dla seniorów i na upały do spania nawet. Spiżarnia koło kuchni, wiatrołap i zlew do czyszczenia np butów w garażu.

    ona 43 lat, on 43 lat

    7 procedur ivf, 14 transferów

    Invicta 2009: ivf po 3 latach starań ET :) pierwsze i udane, naturalny poród o czasie

    Invicta 2012 - ivf ET poronienie w 8tc :(
    FET :(
    Invicta IVF: 2017, FET :(, FET :(, FET :(, FET :(, FET :( c. biochemiczna
    zmiana kliniki Gameta 2019 1 x ET :(
    Invicta 2019 ET :(
    Novum 2021: ET :(

    po szczepieniach limfocytami w 2022:
    Bocian 2023
    7 IVF
    5 pęcherzyków, 7 komórek,
    blastocysta 5.1.1 oraz 2 zamrożone
    01.06.2023 ET 5.1.1, 6 dpt II, 7 dpt II, 9 dpt bhcg 165
    za duży pęcherzyk żółtkowy, Poronienie 8tc :(

    13 FET 2024:
    6 dpt bhcg 17, 8 dpt bhcg 31, 10 dpt bhcg 10 :(

    14 FET 2024
    6 dniowa blastocysta:
    5 dpt cień II bhcg 12,7
    7 dpt słabe II a bhcg 101
    9 dpt bhcg 305
    13 dpt bhcg 1505
    Nifty: prawidłowy, dziewczynka :)
    09.09 - 2300 ⚖️
    preg.png
  • Hera098 Autorytet
    Postów: 2015 2173

    Wysłany: 14 lipca, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady😍 Super użyteczne❤️ i te wielkosci pokoi, dzięki że się podzieliłyście😘

    A teraz póki pamiętam odpowiem zbiorczo😁

    Nutella - ale przykro, że takie masz zasłabnięcia w ciąży :c Dobrze, że ludzie się przejęli i pomogli!

    Espoir - szok, ile par butów😵‍💫

    ms - Ja właśnie wróciłam od weterynarza z jednym z moich piesków. Miała problem z oddychaniem, prawdopodobnie coś ją użarło. Miała robionego rentgena, morfologię, usg serduszka bo mimo leków uspokajających puls 185 miała i szybki oddech... a zasypiała.
    Wróciliśmy już do domu, wenflonu mamy jej nie zdejmować gdyby w nocy coś się wydarzyło i trzebaby szybko wracać do kliniki. Dostała 3 zastrzyki, plus jakiś lek, i teraz w domku śpi i odpoczywa. Oddech się uspokoił już, ufff....
    Nie wyobrażam sobie żeby któraś z nich odeszła ode mnie. Za bardzo się tego boję. Wiem jaka to trauma dla mnie bedzie i ból, a dzisiaj się serio bałam, że psinka nie da rady...

    Ja 26, On 34
    PCOS, lekka IO,
    MTHFR A1298C - A/C hetero
    PAI - 4G/4G homo

    26.01 - Beta 9,9😍
    07.02 - USG (2,5tyg leżeć, bo pęcherzyk nisko ułożony)
    24.02 - CRL 8,3mm bobasa + mikroserduszko❤️
    11.03 - CRL 2,75cm i serce 175😍

    Wyniki Nifty, niskie ryzyka, córcia Laura👶🏻🩷

    04.04 - CRL 7,27cm
    Łożysko przednia ściana
    19.04 - CRL 9,5cm, ⚖️160g
    02.05 - wyczułam pierwsze ruchy👣❤️
    16.05 - 340g⚖️
    Połówkowe ok, 32cm 😊
    04.06 - 513g⚖️
    13.06 - 714g ⚖️
    17.06 - 40cm dłuugiego dzieciaczka🤯🤭❤️
    02.07 - 1kg⚖️
    echo serca dobre
    24.07 - 1720g⚖️
    08.08 - 2200g⚖️
    12.08 - 2600g ⚖️
    27.08 - 2800g⚖️
    02.09 - 3140g⚖️
    09.09 - 3600g⚖️
    17.09 - szpital, 3800g⚖️

    20.09 - cesarka, 3510g Szczęścia❤️


    event.png
  • Hera098 Autorytet
    Postów: 2015 2173

    Wysłany: 14 lipca, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to sprawca moich dzisiaj nerwów😜
    259d656ef6a47.jpg
    Zapomniałam dzisiaj połowy tabletek magnezu, a stresowałam się pół dnia, więc teraz nadrabiam zaległości aż do nocy co godzine magnez😝

    Dzisiaj wyskoczyło mi powiadomienie na Ovu, żeby nie zapominać o peelingu w ciąży. Robicie sobie? Ja zrezygnowałam, bo myślałam, że to nie do końca dobre w ciąży. Jaki peeling polecacie?😘

    strzyga, Mkm89, merry_merry, _ine, Nicole123 lubią tę wiadomość

    Ja 26, On 34
    PCOS, lekka IO,
    MTHFR A1298C - A/C hetero
    PAI - 4G/4G homo

    26.01 - Beta 9,9😍
    07.02 - USG (2,5tyg leżeć, bo pęcherzyk nisko ułożony)
    24.02 - CRL 8,3mm bobasa + mikroserduszko❤️
    11.03 - CRL 2,75cm i serce 175😍

    Wyniki Nifty, niskie ryzyka, córcia Laura👶🏻🩷

    04.04 - CRL 7,27cm
    Łożysko przednia ściana
    19.04 - CRL 9,5cm, ⚖️160g
    02.05 - wyczułam pierwsze ruchy👣❤️
    16.05 - 340g⚖️
    Połówkowe ok, 32cm 😊
    04.06 - 513g⚖️
    13.06 - 714g ⚖️
    17.06 - 40cm dłuugiego dzieciaczka🤯🤭❤️
    02.07 - 1kg⚖️
    echo serca dobre
    24.07 - 1720g⚖️
    08.08 - 2200g⚖️
    12.08 - 2600g ⚖️
    27.08 - 2800g⚖️
    02.09 - 3140g⚖️
    09.09 - 3600g⚖️
    17.09 - szpital, 3800g⚖️

    20.09 - cesarka, 3510g Szczęścia❤️


    event.png
  • mewa Autorytet
    Postów: 343 482

    Wysłany: 14 lipca, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tutaj znów dużo się dzieje :)

    Tak zbiorczo super że wszystkie zasłabnięcia dobrze się skończyły. Co do budowy domu to nie pomogę ale moja córka ma pokój 10m i jest ok przeprowadzamy się do większego mieszkania to będzie miała 12 m. I tak jak ktoś napisał i tak większość czasu spędza w salonie z nami. Więc najważniejsze duża otwarta kuchnia i salon bo to centrum życia rodziny.

    U nas dziś akcja angina. Córka w dzień zagoraczkowala wysoko. Po 4h od podaniu leku znów więc jedziemy ibum i paracetamol na zmianę. Na opiece nocnej stwierdzili że angina mimo tego że gardło jej nie boli 🤷‍♀️ dostała antybiotyk. Siedzę teraz przy niej, bo się biedna męczy.

  • mewa Autorytet
    Postów: 343 482

    Wysłany: 14 lipca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamiast pilingi stosuje albo szczotkowanie ciała albo pod prysznicem taka ostra gąbka raz na jakiś czas. Mam wrażenie że to nawet lepiej pobudza skórę. I wtedy po wyjściu balsam (ostatnio bardziej tego pilnuje). No i zmieniłam żele pod prysznic na takie z olejkami, tak samo do demakijażu (tzw dwufazowe). Mam wrażenie że moja skóra jest bardzo sucha w ciąży

    Vam lubi tę wiadomość

  • Mkm89 Ekspertka
    Postów: 234 674

    Wysłany: 14 lipca, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hera ale słodkie maleństwo, oby już najgorsze za Wami. Co do peelingów to ja robię jak mi się przypomni, ale staram się tak raz w tygodniu. Ja jestem leniwa, więc lubię gotowe peelingi, moje ulubione są z rituals, bo ich zapachy się długo utrzymują na skórze i skóra jest potem taka bardzo przyjemna i miękka. Generalnie to ja w ciąży staram się przykładać do pielęgnacji ciała, wcieram dużo w siebie, w brzuch to zwłaszcza, bo boję się, że od tego rozciągania mocnego skóry to mi popeka. Wiem, że to głównie geny, ale sobie w głowie ułożyłam, że jak coś mogę zrobić to to robię. W zeszłym tygodniu zaczęłam też chodzić na endermologie i to jest super przyjemne, nawet jak też nie uchroni mnie od cellulitu, którego nigdy nie miałam to chociaż odrobina przyjemności i takiego uczucia lekkosci to daje 😅😅😅

    Hera098 lubi tę wiadomość

    20.01 punkcja , 6 komórek, 5 zapłodnionych, 3 zarodki
    25.01 transfer 5dniowej blastki
    5dpt cień na teście
    6dpt beta 45,9
    8 dpt -129,2
    11 dpt- 482,2
    18 dpt - 10355,3

    NIFTY - zdrowy chłopak

    preg.png
  • Hera098 Autorytet
    Postów: 2015 2173

    Wysłany: 14 lipca, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mewa - dużo zdrówka dla córeczk😟 Oby antybiotyk szybko pomógł i jak najmniej się męczyła!

    To szczotkowanie może też wrócę do tego, zwłaszcza na uda, bo mam po wewnętrznej stronie ud (tuż koło kolan) siną skorę. Nie umiem stwierdzić czy to rozstępy, bo szczerze - dziwne miejsce na rozstępy, ale może skutek opuchnięć to jest😜

    Ja 26, On 34
    PCOS, lekka IO,
    MTHFR A1298C - A/C hetero
    PAI - 4G/4G homo

    26.01 - Beta 9,9😍
    07.02 - USG (2,5tyg leżeć, bo pęcherzyk nisko ułożony)
    24.02 - CRL 8,3mm bobasa + mikroserduszko❤️
    11.03 - CRL 2,75cm i serce 175😍

    Wyniki Nifty, niskie ryzyka, córcia Laura👶🏻🩷

    04.04 - CRL 7,27cm
    Łożysko przednia ściana
    19.04 - CRL 9,5cm, ⚖️160g
    02.05 - wyczułam pierwsze ruchy👣❤️
    16.05 - 340g⚖️
    Połówkowe ok, 32cm 😊
    04.06 - 513g⚖️
    13.06 - 714g ⚖️
    17.06 - 40cm dłuugiego dzieciaczka🤯🤭❤️
    02.07 - 1kg⚖️
    echo serca dobre
    24.07 - 1720g⚖️
    08.08 - 2200g⚖️
    12.08 - 2600g ⚖️
    27.08 - 2800g⚖️
    02.09 - 3140g⚖️
    09.09 - 3600g⚖️
    17.09 - szpital, 3800g⚖️

    20.09 - cesarka, 3510g Szczęścia❤️


    event.png
  • Kasiap899 Ekspertka
    Postów: 185 246

    Wysłany: 14 lipca, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do rozstępów to moja mama w wieku prawie 67 lat nie ma wcale i w ciąży też nie miała a ja od dawna mam sporo na pupie i kilka na udach chociaż zawsze byłam raczej szczupła. Nie wiem czy w ciąży się coś nowego pojawiło czy nie ale boję się najbardziej właśnie, że będą na brzuchu jakieś wielkie, zwłaszcza jak mnie skóra na brzuchu zaczyna swędzieć...

    preg.png
  • ms Przyjaciółka
    Postów: 63 178

    Wysłany: 15 lipca, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neta wrote:
    Ms super że z dzieciaczkiem wszystko dobrze :) przykro mi, że mierzysz się z takimi dolegliwościami po żelazie, ja też biorę ale nie mam większych problemów przy tym, może lekkie zapracia.

    Biedny ten Twoj psi synek, a on juz starszy wiekowo?
    Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze, trzymam kciuki.

    Już zamówiłam zakwasy 🙂 Piesek ma 6 lat, rasa raczej obarczona problemami sercowymi ale wcześniej nie miał objawów i nie było potrzeby badań, zazwyczaj wady serca właśnie po 5 roku życia się pokazują. Wzięliśmy go wieczorem na działkę, trochę pochodził i zaczął biegać, ale ja nie chciałam go nadwyrężać więc się zwinęliśmy 🐾

    Hera trzymam kciuki za psinkę 🐶 ja lubię peeling z ziaja gdan skin

    Dzień dobry dziewczyny, niech moc będzie z nami ☀️ ja dziś nie brałam żelaza i od razu się czuję „żywa”

    👨‍👩‍👦 30 / 29 / 2 + 🐶

    10.02.2024 - ⏸️
    04.04.2024 - 12w0d - CRL 5,70 cm 🩷 na 80% dziewczynka
    14.05.2024 - 17w5d - CRL 11,40 cm 🩷 potwierdzona dziewczynka: Maja
    05.06.2024 - 20w+6d - EFW 354g 💗
    09.07.2024 - 25w+5d - EFW 747g 💗
    06.08.2024 - 29w+5d - EFW 1315g 💗
    20.08.2024 - 31w+5d - EFW 1685g 💗
    03.09.2024 - 33w+5d - EFW 2270g 💗

    preg.png
  • _ine Autorytet
    Postów: 510 1405

    Wysłany: 15 lipca, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja peelingów ostatnio nie robiłam, jakoś zapomniałam, ale chyba rzeczywiście to niegłupie i zacznę je znów robić.

    Dziś przede mną ciężki dzień. Właśnie jestem po wypiciu glukozy, leżę na łóżku z gabinecie. Po badaniach jadę do szpitala, na badania neurosonograficzne płodu do tego specjalisty od mózgu u dzieci. Trzymajcie proszę kciuki, żeby te torbiele okazały się niczym takim (a najlepiej niech ich już wcale nie będzie! 🤞). A popołudniu jeszcze szkoła rodzenia. Obym przeżyła ten dzień!

    Maszonek, merry_merry, Mila25, Malutka 35, nutella_, Vam, Kasiap899, sernik_z_rodzynkami lubią tę wiadomość

    3 lata starań
    2 poronienia (6tc, 9tc), 1 ciąża biochemiczna
    insulinooporność, niedoczynność tarczycy
    usunięcie częściowej przegrody macicy

    12.02 dwie kreski <3
    12.02 beta 100
    15.02 beta 405
    19.02 beta 2089

    heparyna, acard, luteina, euthyrox

    preg.png
  • Maszonek Autorytet
    Postów: 1189 1759

    Wysłany: 15 lipca, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _ine - kciuki zaciśnięte!

    _ine lubi tę wiadomość

    💃40🕺44
    ♀️endometrioza, Hashimoto, insulinoopornosc i cholera wie co jeszcze... AMH 1.9
    ♂️ Wszystko ok
    kariotypy ok

    12.2022- stymulacja, długi protokół -nieudana, 2❄️❄️ z monosomią

    06.2023 - stymulacja krótki protokół, 1❄️z monosomią i 1❄️zdrowy (pgt-a ok)❤️

    06.02.2024 transfer 4.1.1+EmbryoGlue
    beta HCG:
    16.02->10 dpt -> 94.6
    19.02->13 dpt -> 459
    26.02->20 dpt -> 6524
    7.03->30 dpt -> 💖 CRL 0.91 cm
    17.04->prenatalne
    15.05 -> Sanco - wynik prawidłowy, ryzyka niskie, 👣💙chłopak!
    17.06 -> połówkowe -> bez zastrzeżeń; 440 g kawalera
    11.07 -> 800 g synka 👶
    16.07 -> echo serca wzorcowe
    12.09 -> 2.8 kg chłopa!

    preg.png
‹‹ 617 618 619 620 621 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ