X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2024
Odpowiedz

Październik 2024

Oceń ten wątek:
  • Cezarowa Ekspertka
    Postów: 240 527

    Wysłany: 23 sierpnia, 04:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesu Hera, aż tyle Cię wyniosła wyprawka? :O
    Jest blisko 4 rano, a ja właśnie idę spać.. Od południa do teraz robiłam listę wyprawkową, szukałam i zamawiałam rzeczy.. Byłoby pewnie szybciej gdybym odpaliła komputer, a nie klikała w telefonie xD.
    Zmobilizowała mnie historia znajomej, która urodziła przed terminem i panujący covid. Jestem po imprezie rodzinnej i dzisiaj się dowiedziałam, że u 5 osób stwierdzono covid. 3 jeszcze nie robiły testu, ale też objawy.. Od wczoraj wszyscy chorują. Nawet chyba wiem kto był pacjentem zero. Najgorsze, że ze wszystkimi było buzi na do widzenia.

    Rozpisałam 118 pkt wyprawki.
    Zamówiłam mnóstwo rzeczy i Excel mi mówi, że wydałam 2501 zł.
    Wszystko nowe, jednynie koc lullalove z vinted i dostawka powystawowa nówka z allegro. Od znajomych mam wanienkę, mate edukacyjna, fotelik samochodowy. Z Temu torbę do porodu i torbę do wózka.
    Nie mam tylko jeszcze: wózek, przewijak stojący drewniany, kombinezon zimowy, lampka, ręczniki, płyn do kąpieli, ręczniki dla mnie, pieluchy.
    Na później jak mała będzie na świecie zostawiam: kamerkę, inhalator, podgrzewacz do butelek, Probiotyk i witamina (tutaj położna mi powiedziała, żeby nie kupować, bo będzie przy wypisie i może okazać się, że dziecko potrzebuje czegoś na receptę np. Tak samo żeby nie kupować mleka modyfikowanego).
    Gadżety typu podgrzewacz do chusteczek odpuszczam, bo też mam zamiar myć w nocy wodą z termosu. A jak będzie potrzebny to wtedy kupię :).

    Nawet nie wiecie jak się cieszę, że wreszcie to przeklikałam. I jestem w szoku jak mało mnie to wyniosło. Nie obyło się bez szperania za kodami rabatowymi itp. Zakładałam, że będzie min dwa razy tyle bez tych rzeczy co jeszcze muszę kupić.

    Jeszcze tylko wózek ogarnę w week i przewijak i będę czuła się spełniona 😅.
    Jak ktoś będzie w ciąży to będę dawać złote rady by nie zostawiać wyprawki na ostatnią chwilę, tak jak ja. Na oczy ledwo widzę 🥸.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia, 04:09

    Katka123, Kasiap899, Vam lubią tę wiadomość

    preg.png

    👩'88 🧔‍♂️'86

    2023 💔 puste jajo płodowe
    2024 🤰 ⏸️ ➔ według OM 09.10.2024 🤞 🎀 🩷
    ______________________
  • Cezarowa Ekspertka
    Postów: 240 527

    Wysłany: 23 sierpnia, 04:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak jeszcze z innej beczki to wyszły wam już pępki na wierzch?
    Ciekawi mnie kiedy to u mnie nastąpi. Mój mąż panicznie boi się tego zjawiska a ja czekam by go oswoić z tym widokiem hehe 😁

    preg.png

    👩'88 🧔‍♂️'86

    2023 💔 puste jajo płodowe
    2024 🤰 ⏸️ ➔ według OM 09.10.2024 🤞 🎀 🩷
    ______________________
  • sernik_z_rodzynkami Autorytet
    Postów: 565 891

    Wysłany: 23 sierpnia, 05:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta, współczuję szpitala, ale z drugiej strony dobrze, że wszystko sprawdzą, a nie olewają sprawę. Mam nadzieję, że szybko wyjdziesz do domu ☺️

    Hera, wow 😯 faktycznie dużo wyszło. Ja nie podliczałam kosztów przy pierwszym dziecku, ale na pewno wydałam mniej. Ale teraz też ceny bardzo poszły do góry, jak tak porównuje z tym co było 3 lata temu, to na pewno o 30/40% rzeczy podrożały.

    Mnie chyba dopada bezsenność ciążowa, już od godziny nie śpię. Leżę, ale strasznie mi niewygodnie, do tego przed chwilą przyszedł synek i strasznie się kręci u nas w łóżku 😕 dzisiaj czeka mnie pieczenie tortu, bo jutro mam wieczór panieński przyjaciółki, a za dwa tygodnie wesele. Później mogę rodzić 🙈

    👩‍💼 31
    👨 31
    👦 12.05.2021 💙

    2cs o drugiego maluszka
    13.02.2024 cień na teście
    14.02.2024 beta HCG 49,67 mlU/ml
    17.02.2024 beta HCG 344,60 mlU/ml 🤞

    preg.png
  • świtezianka Autorytet
    Postów: 1019 2056

    Wysłany: 23 sierpnia, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój organizm oczywiście postanowił wywinąć mi figla i gdzie normalnie sypiam bez żadnego problemu do 9:00, tak dzisiaj, kiedy bardzo potrzebowałam się wyspać, bo dzisiaj mamy już to wesele i śpimy w hotelu, obudziłam się o 4:20 na siku i od tej pory nie mogę zmrużyć oka. A co ten mały chłopczyk wywija w moim brzuchu, to sam Pan Bóg wie 😂 Tak się rzucał, że dostał od tego czkawki, co go chyba jeszcze bardziej rozjuszyło i impreza. Chyba rozgrzewa nóżki przed weselem, tylko szkoda, że zaczął 12 godzin przed nim, hahah :D

    Hera, co do kosztów wyprawki to ja nie zamierzam tego podliczać, ale myślę, że u mnie też na pewno wyszło to w grubych tysiącach. Przyznam szczerze, że ja też jakoś szalenie nie oszczędzałam, to mój pierwszy, wymarzony i wyczekany dzidziuś, więc nie żałowałam za bardzo pieniędzy. Co nie znaczy, że rozwalałam kasę na prawo i lewo, mimo wszystko starałam się to zrobić rozsądnie, jak chyba każda z nas :D
    Akurat co do podgrzewacza do chusteczek to przekonała mnie koleżanka, mówiła, że u niej naprawdę było widać, że synek bardzo nie lubi dotyku zimnych chusteczek/wacików i przestał się wzdrygać i rzucać przy zmianie pieluchy. Oczywiście nie wiem, jak będzie, ale jak Juleczek będzie takim delikatesem jak jego mama, to myślę, że u mnie też ten sprzęt okaże się koniecznością 😂 A też wiem, że do takiego podgrzewacza ludzie wkładają sobie zmoczone waciki i one pozostają mokre i ciepłe przez wiele godzin, więc to nie jest tylko do chusteczek. No zobaczymy.

    Co do zgagi to ja jej nie mam, a wiem, że dzidziuś ma włoski na głowie. Pępek mi nie wyszedł i wydaje mi się, że nie wyjdzie do końca ciąży, bo mam dość głęboko osadzony. I dobrze, bo przeraża mnie ta wizja :D

    Wczoraj byłam na wizycie i wszystko jest super. Kocham moją nową Panią Doktor. Jak sobie pomyślę, że mogłam mieć tak od początku prowadzoną ciążę, to aż mi przykro, że sobie pozwoliłam na taką chałę. Teraz wchodzę do gabinetu z mężem, ona rozmawia z nami obojgiem, oboje zadajemy pytania, jest taka swojska, a jednocześnie bardzo mądra. No cóż, w następnej ciąży już będę rozsądniejsza :)
    Julunio waży już 2100, więc pięknie przybrał od ostatniego razu. Martwiłam się o te przepływy, bo trochę mnie postraszono na prenatalnym, ale wszystko jest dobrze. Już kawał chłopczyka z niego 🥰🥰🥰
    Na następny raz muszę powtórzyć te wszystkie toksoplazmozy i inne HCV, będę też miała pobierany słynny wymaz GBS, muszę się nastawić psychicznie na smyranie patyczkiem w miejscu, do którego słońce nie dochodzi XD

    Życzę Wam miłego i spokojnego dnia, dziewczyny ❤️

    merry_merry, sernik_z_rodzynkami, Paula00, Katka123, Hera098, Nicole123, Vam lubią tę wiadomość

    29.01: ⏸️ Witaj, dzieciątko 🥹

    Wynik NIFTY: zdrowy chłopczyk 💙

    Czekamy na Ciebie, Julianku! 🥰

    preg.png
  • Katka123 Ekspertka
    Postów: 188 250

    Wysłany: 23 sierpnia, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cezarowa wrote:
    Jest blisko 4 rano, a ja właśnie idę spać.. Od południa do teraz robiłam listę wyprawkową, szukałam i zamawiałam rzeczy.. Byłoby pewnie szybciej gdybym odpaliła komputer, a nie klikała w telefonie xD.


    Nawet nie wiecie jak się cieszę, że wreszcie to przeklikałam. I jestem w szoku jak mało mnie to wyniosło. Nie obyło się bez szperania za kodami rabatowymi itp. Zakładałam, że będzie min dwa razy tyle bez tych rzeczy co jeszcze muszę kupić.

    Cezarowa- ha ha Ja też jestem taki leń, że nie chce mi się odpalać komputera i klikam w telefonie, jak taki krecik mały, gdzie z komputerem byłoby pewnie 4 razy szybciej 🤣🤣🤣 no ale to trzeba wstać, odpalić komputer 🤣

    Z tym covidem to też słyszałam że właśnie sporo osób choruje i obawiam się żeby nie doszło do takiej sytuacji w październiku, że do szpitala będą wpuszczać faktycznie tylko rodzące. A wiecie, jednak w październiku tych zachorowań może być więcej bo dzieci wrócą do szkoły no i ogólnie sezon taki przeziębieniowo-grypowy już będzie 😔Bardzo nastawiłam się na poród z partnerem. No lipa by była totalna dla mnie, gdyby doszło do większych obostrzeń ☹️



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia, 07:47

  • świtezianka Autorytet
    Postów: 1019 2056

    Wysłany: 23 sierpnia, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że covid już zostanie z nami jako niegroźna sezonówka i nie będzie takich akcji :)

    Yggy, Kasia111, Maszonek, Kasiap899, Neta, Kruszyna35 lubią tę wiadomość

    29.01: ⏸️ Witaj, dzieciątko 🥹

    Wynik NIFTY: zdrowy chłopczyk 💙

    Czekamy na Ciebie, Julianku! 🥰

    preg.png
  • Katka123 Ekspertka
    Postów: 188 250

    Wysłany: 23 sierpnia, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem, ile miałam dokładnie punktów w wyprawce ale w zasadzie 95% rzeczy zamknęłam i wyszło mnie to jakieś 4,5 tys. Zostawiam jeszcze ze trzy stówki na tak zwaną drobnicę- jakieś książeczki kontrastowe, zabawkę kontrastową dla młodego, płyn do kąpieli dla maluszka i coś tam jeszcze z kosmetyków. Z tym że wózek mamy darowany (więc koszt zero zł) "w spadku"- starszy model, żaden "fancy" ale mi to nie przeszkadza. Największy koszt w wyprawce u nas to jednak fotelik (koleżanka która akurat po córeczce ma na zbyciu więc to zaufane źródło, to niestety ten model nie pasował do naszego auta) i komoda do sypialni na ciuszki i akcesoria małego.
    Ale ja też nie wszystko kupowałam- na przykład zrezygnowałam w tej chwili zupełnie z podgrzewacza do butelek czy sterylizatora bo nie wiem jak wyjdzie z karmieniem. Jeśli wyjdzie z KP (na co liczę) no to wtedy na co mi ten podgrzewacz do butelek- myślę, że jak parę razy wyjdę i partner będzie musiał nakarmić odciąganym mlekiem, to na te parę razy poradzi sobie chłop z kąpielą wodną do podgrzewania. Tak samo jakieś mleka modyfikowane czy właśnie probiotyki też mi mówiła położna, żeby nie szaleć z tym i kupić dopiero z zalecenia lekarza konkretne jak będzie potrzeba. Wychodzę z założenia, że żyjemy naprawdę w takich czasach, że jak dzisiaj kliknę zamówienie to najczęściej jutro mam już u siebie. Poza tym mieszkam w dużym mieście i naprawdę 98% rzeczy można tutaj kupić od ręki, więc stwierdziłam że nie będę sobie zagracać chaty.


    No i nie zapominajmy że wydatki nie kończą się z urodzeniem malucha- ja już mam w głowie te stosy pampersów, koszt za szczepionki skojarzone których u nas NFZ nie refunduje a nie chcę młodego męczyć osobnymi, po 6-7miesiącach nowy wózek (czyli taka spacerówka typowo spacerowa lekka i poręczna). Do tego jeszcze młody się nie urodził a ja już mam rozkminę ze żłobkami. Na miejski, za który i tak trzeba trochę zapłacić nie liczę, bo pewnie i tak się nie załapiemy 😐

    Z drugiej strony cały czas też mówię- jak kogoś stać i czuje się bezpieczniej z tymi wszystkimi dodatkowymi sprzętami, no to czemu nie, wszystko jest dla ludzi. Każdy z nas jest inny i potrzebuje czegoś innego 😉

    Cezarowa, Hera098, Kasiap899, Vam lubią tę wiadomość

  • Katka123 Ekspertka
    Postów: 188 250

    Wysłany: 23 sierpnia, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    świtezianka wrote:
    A co ten mały chłopczyk wywija w moim brzuchu, to sam Pan Bóg wie 😂 Tak się rzucał, że dostał od tego czkawki, co go chyba jeszcze bardziej rozjuszyło i impreza. Chyba rozgrzewa nóżki przed weselem, tylko szkoda, że zaczął 12 godzin przed nim, hahah :D

    Życzę Wam miłego i spokojnego dnia, dziewczyny ❤️
    No młody już trenuje przytupy 😂
    Udanej zabawy Świtezianka! Baw się dobrze!

    świtezianka lubi tę wiadomość

  • nutella_ Autorytet
    Postów: 2024 3409

    Wysłany: 23 sierpnia, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hera098 wrote:
    Nutella - z tego co zrozumiałam to już całkowicie zamknęłaś wyprawkę😜 Zapisywałaś sobie wszystko z tego co pamiętam - ile Cię to ostatecznie wyniosło?😉
    Nie podliczyłam :( zresztą i tak moja lista się skróciła. Miałam np. po 3 prześcieradła, a kupiłam jedno do wózka, 2 do łóżeczka i jedno do kojca. Zrezygnowałam z wielu gadżetów, kosmetyków prawie nie mam (wyjdzie w praniu co się przyda), dużo rzeczy dostałam i większość to używki. Myślę, że mogło wyjść do 6 tysięcy z nowym wózkiem (1900 zł) i fotelikiem z bazą (1400 zł). Oczywiście strzelam kwotę 🤭

    👩31 lat 👨‍🦱 35 lata
    2015 💔
    👶 Julia 9 lat
    👶Antoni 7 lat
    Termin: 29.09.2024 Zosia 🩷
    preg.png[/url]
  • cynamon Ekspertka
    Postów: 123 162

    Wysłany: 23 sierpnia, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kradnę pomysł z termosem do ciepłej wody do nocnego przemywania pupy :) @Hera -banany podczas karmienia nie wskazane, najnowsze info z wczorajszej szkoły rodzenia. Nie pytajcie mnie dlaczego ale oprócz bardzo ostrych przypraw, wiadomo smażonego i dużych ilości nabiału krowiego nawet bez laktozy, właśnie banany….poza tym jeść normalnie, zdrowo, jasna sprawa. A czy Wy też macie kulinarnego lenia, mnie wymyślanie i przygotowywanie posiłków jest obecnie kulą u nogi. Stosuję minimalizm, dziwne, bo czasem tak lubię przygotowywać coś nowego lub wymyślnego a teraz, pustka w głowie albo
    Lenistwo,,sama nie wiem.

    ona 43 lat, on 43 lat

    7 procedur ivf, 14 transferów

    Invicta 2009: ivf po 3 latach starań ET :) pierwsze i udane, naturalny poród o czasie

    Invicta 2012 - ivf ET poronienie w 8tc :(
    FET :(
    Invicta IVF: 2017, FET :(, FET :(, FET :(, FET :(, FET :( c. biochemiczna
    zmiana kliniki Gameta 2019 1 x ET :(
    Invicta 2019 ET :(
    Novum 2021: ET :(

    po szczepieniach limfocytami w 2022:
    Bocian 2023
    7 IVF
    5 pęcherzyków, 7 komórek,
    blastocysta 5.1.1 oraz 2 zamrożone
    01.06.2023 ET 5.1.1, 6 dpt II, 7 dpt II, 9 dpt bhcg 165
    za duży pęcherzyk żółtkowy, Poronienie 8tc :(

    13 FET 2024:
    6 dpt bhcg 17, 8 dpt bhcg 31, 10 dpt bhcg 10 :(

    14 FET 2024
    6 dniowa blastocysta:
    5 dpt cień II bhcg 12,7
    7 dpt słabe II a bhcg 101
    9 dpt bhcg 305
    13 dpt bhcg 1505
    Nifty: prawidłowy, dziewczynka :)
    09.09 - 2300 ⚖️
    preg.png
  • Yggy Autorytet
    Postów: 294 494

    Wysłany: 23 sierpnia, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 🥰 u nas też od świtu poruszenie i wiercenie, w sumie to juz norma, nie szkodzi, przyda się trening wstawania przed słońcem 🤪😉

    Dziękuję dziewczyny za polecenia, poczytałam trochę, staram się omijać te najbardziej makabryczne historie, ale z drugiej strony nie mam nad tym kontroli, jak potoczy się ostatni miesiac, więc postanowiłam, że spędzę go afirmujac i ciesząc się naszymi ostatnimi chwilami w dwupaku 💙❤️

    My nie liczymy kosztów wyprawki, kupiliśmy to, co wg nas niezbędne, robiliśmy research cenowy za każdym razem. Praktycznie wszystkie ubranka do 68 mam od kolezanek, wydałam może 50zl na nowe skarpetki i kpl z pepco. Najwięcej kosztowały nas 2 łóżeczka i materace, fotelik z bazą i oczywiście wyprawka apteczna szeroko rozumiana, w tym laktacja. Na okrągło licząc myślę, że zamknęliśmy się do 6tys, ale to taki szacunek na szybko, dużo pierdół po drodze było np. Zawieszka do smoczka, osobny ociekacz na butelki, szczotki do ich mycia etc.
    Cieszę się jednak, ze to juz za nami 🤪🤑🤑🤑🤣

    Podziwiam, ze jesteście w stanie jeszcze myśleć o imprezach i być na weselach, choć miesiąc różnicy to dużo w ciąży, mnie tak dojechało właściwie dopiero teraz, a niedawno jeszcze skakałam po krzesłach szafy porządkujac... Ja na 40tke tez zamówiłam catering, plus kuzyn dużo zrobil (obchodzilismy razem), bo od razu zastrzegłam, ze nie będę w stanie robić obiadu i kolacji plus zimnej plyty dla kilkunastu osob z takimi bólami kręgosłupa. Wszyscy zadowoleni 😉 popieram idee cateringu, szczególnie na końcówce ciąży 🫣

    @Aneta jak u Ciebie? 🫂
    @_Ine masz to usg dzis? 🙏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia, 08:18

    Hera098, Vam lubią tę wiadomość

  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 733 1043

    Wysłany: 23 sierpnia, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też wyjdzie ok 17 tys., ale nowy wózek w tym, fotelik wiadomo no i meble też jak szafa, fotel. Czyli liczę wszystko co do pokoju. Sama szafa, fotel i lozeczko , dywan to prawie 5 tys.

    Nie mam dalej przewijaka bo w końcu nie wiem co się bardziej opłaca . Podobają mi się te na komodę ale są droższe niż taki wolnostojący z ikei 😅

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️
    16.04.2024 1 USG prenatalne
    7.06.2024 2 USG prenatalne

    Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ❤️

    Mi znów leci siara i to mega ilościami 😂 w nocy dwa razy się przebierałam.. i mam pytanie oczywiście - czy to normalne, że póki co tylko z jednej piersi? 🙈

    Hera, mi się wydaje, że jak dziecko sobie popłacze przy podcieraniu zimnymi chusteczkami, to nic mu nie będzie 😅 aczkolwiek nie musi.. tak samo jak może płakać przy ubieraniu, bo noworodki też tego nie lubią i co wtedy? 🤪
    Też jestem pierworódką, ale myślę że bez przesady...

    Świtezianka, udanej imprezy 😘😘

    Apka, bardzo fajna ta lista, zapisuje sobie i skorzystam 🤗

    Trzymam kciuki za ew. wizyty dziś ❤️❤️.

    Apka, Yggy, świtezianka, Vam, Olaura, Kruszyna35, espoir lubią tę wiadomość

  • Karolinka_ Autorytet
    Postów: 266 510

    Wysłany: 23 sierpnia, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cezarowa wrote:
    A tak jeszcze z innej beczki to wyszły wam już pępki na wierzch?
    Ciekawi mnie kiedy to u mnie nastąpi. Mój mąż panicznie boi się tego zjawiska a ja czekam by go oswoić z tym widokiem hehe 😁

    Mi w poprzedniej ciąży nie wyszedł pępek w tej też się nie zapowiada. to się chyba nie dzieje zawsze

  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 733 1043

    Wysłany: 23 sierpnia, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do pępka to mi też nie wyszedł. Jest płytszy o wiele, może jeszcze wyjdzie 🤭 siary nie mam dalej, ale w sumie to się cieszę, że nic mi nie leci 😅 skoro to normalne i nie u każdej tak jest 🙂

    Koleżanka mi polecała też miseczkę typu jak u mamy ginekolog. Trzymała obok przewijaka i właśnie ciepła woda z termosu albo w dzień z kranu i używała tych małych ulewajek .

    To ta miseczka:
    https://rpstore.pl/products/miska-higieniczna?srsltid=AfmBOoqOdbXA6fnXarlju3sXKWi4WlmevEsXYEx6gxpNAoNM5HxS5Pt3

    Katka123, Cezarowa lubią tę wiadomość

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️
    16.04.2024 1 USG prenatalne
    7.06.2024 2 USG prenatalne

    Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • Kasia111 Autorytet
    Postów: 905 1500

    Wysłany: 23 sierpnia, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pępek jeszcze nie wyszedł, ale ewidentnie się do tego zbiera. Czasami wychodzi, czasami nie. Zależy od budowy i nie oznacza to niczego złego. Wczoraj czytałam o tym, bo na listopadowym wątku dziewczyny pisały o przepuklinie pępkowej i rozejściu się mięśnia prostego.

    Co do obiadów też nie mam pomysłów już ani ochoty gotować i zaczęłam poważnie rozważać thermomixa 🤪

    Wyprawka moja to jakieś 11 tys. Niestety my nie mamy nic od znajomych, sam wózek, fotelik z bazą i komoda to 6 tys. 🤷🏻‍♀️

    1️⃣4️⃣cs

    12.02. ⏸️ beta 10,7 ❤️
    14.02. beta 68 🎊
    16.02. beta 244

    preg.png

    👩🏼‍🦰 28
    👨🏻‍🦱 30
  • Maszonek Autorytet
    Postów: 1194 1762

    Wysłany: 23 sierpnia, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szacuję, że wydałam ok. 5 tys zł. Największe wydatki to nowy fotelik z bazą (1650 zł) oraz wózek, mimo że używka (1250 zł). Brakuje mi jeszcze przewijaka, wanienki, leżaczka babjorn i nie mamy dużego łózeczka ( na razie tylko dostawkę). Waham się też nad zakupem komody (być może ciuszki przechowywać będę w szafie - nie jestem przekonana do zakupu komody na siłę, aby za 2 lata się jej pozbywać, a jakoś nic mi się nie podoba). Myślę, że na to wydam 1000-1500 zł.

    Większość rzeczy mam z drugiej ręki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia, 10:33

    💃40🕺44
    ♀️endometrioza, Hashimoto, insulinoopornosc i cholera wie co jeszcze... AMH 1.9
    ♂️ Wszystko ok
    kariotypy ok

    12.2022- stymulacja, długi protokół -nieudana, 2❄️❄️ z monosomią

    06.2023 - stymulacja krótki protokół, 1❄️z monosomią i 1❄️zdrowy (pgt-a ok)❤️

    06.02.2024 transfer 4.1.1+EmbryoGlue
    beta HCG:
    16.02->10 dpt -> 94.6
    19.02->13 dpt -> 459
    26.02->20 dpt -> 6524
    7.03->30 dpt -> 💖 CRL 0.91 cm
    17.04->prenatalne
    15.05 -> Sanco - wynik prawidłowy, ryzyka niskie, 👣💙chłopak!
    17.06 -> połówkowe -> bez zastrzeżeń; 440 g kawalera
    11.07 -> 800 g synka 👶
    16.07 -> echo serca wzorcowe
    12.09 -> 2.8 kg chłopa!

    preg.png
  • Hera098 Autorytet
    Postów: 2019 2195

    Wysłany: 23 sierpnia, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strzyga, ja jestem słaba i jak dzidziol będzie płakać to możliwe, że czasami ja też😂😂 Kuzynka tak miała przy szczepionkach. Płakała razem z dzieckiem😜 Wolę aby dziecku było komfortowo - w końcu i tak napłacze się ile wlezie to po co mu jeszcze dokładac😜 Mam nadzieję, że nie będę miała zimnych rąk, bo przed ciążą często zdarzały mi się lodowate dłonie, a nie chcę tym sprawiać dziecku dyskomfortu😂

    U mnie pierwsze dziecko i wszystko kupowane od zera. Dużo rzeczy udało się na Vinted. Najdrozsze rzeczy to był fotelik samochodowy, łóżeczko, komoda, fotel do karmienia, dwa używane kombinezony z wełny merino. Ale takie pierdoly jak smoczki, buteleczki, ręcznik, kocyk, apteka, materac do łóżeczka, itp to wszystko jak powpisywałam w notes (choćby kosztowało 30zl) uzbierało się w kosmiczną cene😅
    Może też za bardzo zaszalałam, ale akurat fotela bardzo dużo używam już teraz w ciąży, a łóżeczko pewnie mogłam tańsze, a kupiłam za 1350zł + dokupiłam do niego zestaw do złożenia w mini wersję za 450zł + materac 200zł + kółka 100zł...
    Wiele rzeczy kupuję na Vinted, ale mam też takie rzeczy na których mega zależało mi aby było nowe i piękne i zainwestowałam😍
    Chcę tym wszystkim cieszyć się ile wlezie❤️ Mam nadzieję tylko, że nie dopadnie mnie depresja poporodowa😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia, 10:35

    Vam lubi tę wiadomość

    Ja 26, On 34
    PCOS, lekka IO,
    MTHFR A1298C - A/C hetero
    PAI - 4G/4G homo

    26.01 - Beta 9,9😍
    07.02 - USG (2,5tyg leżeć, bo pęcherzyk nisko ułożony)
    24.02 - CRL 8,3mm bobasa + mikroserduszko❤️
    11.03 - CRL 2,75cm i serce 175😍

    Wyniki Nifty, niskie ryzyka, córcia Laura👶🏻🩷

    04.04 - CRL 7,27cm
    Łożysko przednia ściana
    19.04 - CRL 9,5cm, ⚖️160g
    02.05 - wyczułam pierwsze ruchy👣❤️
    16.05 - 340g⚖️
    Połówkowe ok, 32cm 😊
    04.06 - 513g⚖️
    13.06 - 714g ⚖️
    17.06 - 40cm dłuugiego dzieciaczka🤯🤭❤️
    02.07 - 1kg⚖️
    echo serca dobre
    24.07 - 1720g⚖️
    08.08 - 2200g⚖️
    12.08 - 2600g ⚖️
    27.08 - 2800g⚖️
    02.09 - 3140g⚖️
    09.09 - 3600g⚖️
    17.09 - szpital, 3800g⚖️

    20.09 - cesarka, 3510g Szczęścia❤️


    event.png
  • Mkm89 Ekspertka
    Postów: 235 675

    Wysłany: 23 sierpnia, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to dzisiaj pierwszy raz od kilku dni się wyspałam, a kotki spały ze mną do 9.30 🥰.

    Co do wyprawki to ja nie prowadziłam excela, ale ale na oko na pewno 12-14 tys poszło . Brakuje mi jeszcze wanienki, materacyka do łóżeczka (te dwie rzeczy może dzisiaj zamówię) i elektronicznej niani, ale to niech mój mąż się wykaże i kupi jaka chce, bo i tak mnie wkurza, że wszystko ja zamawiałam siedząc godzinami na telefonie (oczywiście też mi się nie chciało kompa otwierac ahhaha)

    Dzisiaj o 15 prenatalne , nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć tego małego sportowca 😃

    strzyga, Nejt, Kasiap899, Hera098, Malutka 35 lubią tę wiadomość

    20.01 punkcja , 6 komórek, 5 zapłodnionych, 3 zarodki
    25.01 transfer 5dniowej blastki
    5dpt cień na teście
    6dpt beta 45,9
    8 dpt -129,2
    11 dpt- 482,2
    18 dpt - 10355,3

    NIFTY - zdrowy chłopak

    preg.png
  • Mila25 Ekspertka
    Postów: 154 248

    Wysłany: 23 sierpnia, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 🌻
    U mnie już pępek na wierzchu.
    Co do zgagi i włosów. W pierwszej ciąży bardzo mnie męczyła a syn łysy jak kolano 🤣
    Dziś wizyta o 14:40 😍

    Nejt, Hera098, Vam lubią tę wiadomość

    06.2021r. Syn 💙
    11.02.2024r. II Kreski
    24.02.2024r. Potwierdzenie ciąży przez lekarza
    10.04.2024r. Prenatalne ❤️
    13.05.2024r. Będzie synek 💙
‹‹ 711 712 713 714 715 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ