Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚
Odpowiedz

PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚

Oceń ten wątek:
  • Martit Autorytet
    Postów: 521 818

    Wysłany: 26 marca, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) jestem już w domu. Wg USG wszystko jest dobrze, rośnie zdrowy maluch. I w zasadzie nie taki maluch bo ma 7 cm. Wg USG 13+2. Słyszeliśmy bicie serca, widziałam jak wkłada rączki do buzi 😁
    Płeć nadal nieznana, w poniedziałek idę pobrać badania do Panoramy.
    Dziękuję za kciuki :)

    snieżka, Talto109_, aszin, White1, Weronka89, Niecierpliwa2, Mimblanee, Megmery, Karos31, aganieszkam, BlackAmericano, Malina90, espoir, pandzia 🐼, Mro_22, kleopatr4, babajagapatrzy, Guśka21, CaroShell lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Talto109_ Ekspertka
    Postów: 148 327

    Wysłany: 26 marca, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Matematyka ciążowa nie jest łatwa 😅
    Panna M, jak się czujesz? Udało się przełożyć prenatalne, wiadomo kiedy wychodzisz ze szpitala?

    Talto, dzisiaj będzie dzień świętowania prenatalnych czy zamykasz do pracy? 🤭 Ale już fajny bobas 💗

    Martit super 🥰

    No ja dzisiaj pełna energii dzięki tym prenatalnym 😁 i oczywiście że w pracy 🤷🏼‍♀️😅😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca, 13:35

    Niecierpliwa2, BlackAmericano lubią tę wiadomość

    🧑32
    🧒26
    🐶5

    06.2024 start starań

    03.2025 Torbiel endometrialna
    08.2025
    Zmiana lekarza i kliniki na klinikę Bocian
    stwierdzona endometrioza IV stopnia
    AMH 3,7

    09.2025 Ciężka laparoskopia Usunięcie torbieli oraz zrostów na jajnikach, zrostów w jajowodach, jelitach, splocie pochwowo odbytniczym, uwolnienie z zrostów mięśni miednicy i krzyża

    15.01.2026
    AMH 1,3
    USG pęcherzy widoczny
    pierwszy cykl stymulowany zastrzykiem ovitrelle
    Duphaston 2x10
    27.01.2026 beta 34,9 progesteron 28 ❤️
    29.01.2026 beta 115
    01.02.2026 beta 415
    03.02.2026 beta 975 progesteron 22,73

    preg.png
  • Weronka89 Ekspertka
    Postów: 175 234

    Wysłany: 26 marca, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny :) u mnie dzisiaj zaczyna sie 11 tydzień i tez jakos w tym tygodniu doznałam szoku, że jestem już w 3 miesiacu 🤣 bo mi się ciągle wydaje, że na samym początku jakoś :D
    Mdłości już w miarę odpuściły, czasem mnie zemdli jak za dużo zjem. Za to mam taki problem że mało co mam ochotę to jeść, najbardziej to owoce, bułki z majonezem i warzywami i jakieś kluchy. Ale zasadniczo to bym mogła żyć na owocach i kanapkach.
    Chciałabym żeby jeszcze wróciła mi energia, bo serio za dużo leżę już i zaczynają mnie od tego boleć tak plecy. No ale oby tylko takie problemy mieć ;)

    Megmery, aganieszkam lubią tę wiadomość

  • snieżka Autorytet
    Postów: 1829 2139

    Wysłany: 26 marca, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się z Waszych dobrych wieści 😍

    U mnie też mdłości trochę mniejsze, ale też nie wiele pokarmów akceptuję. Jadłabym najchętniej tylko owoce i lody 🙈 Na obiad kolejny dzień jem ziemniaki ze szparagami i czerwoną fasolą i chyba zaraz mi się to znudzi 😅 Ale ciężko wyobrazić mi sobie coś innego. Zwłaszcza coś z sosami, wieloma składnikami 🤢
    Wczoraj zauważyłam, że minimalnie urósł mi brzuszek 🥹 Nie mieszczę się już w większość spodni, chociaż jeszcze niedawno były na mnie trochę za luźne 🙈

    Przy tych mdłościach najgorszy chyba był dla mnie czas, kiedy nie mogłam patrzeć na jedzenie a głód nie ustępował. Np. zjadłam na śniadanie 3 duże naleśniki a cały czas głód wiercił mi dziurę w brzuchu. To było okropne 😥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca, 14:10

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 26 marca, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ❤️ zapisałam się do wątku listopadowego, ale mam do Was kilka pytań, bo pewnie jesteście bardziej na bieżąco w tym temacie. Chodzi mi o badania genetyczne felia test karyo plus i nifty pro. Które wybrać? Dwa lata temu wykupiłam nifty, teraz naczytałam się, że zmieniło się laboratorium i często wychodzą wyniki fałszywie dodatnie (może to plotka?). Poproszę o wszelakie wskazówki bo już 10 kwietnia chciałabym na to oddać krew, a czas leci nieubłaganie.

    Dodatkowo pandzia🐼 ogromne gratulacje ❤️❤️❤️ byłyśmy razem na wątku październikowym dwa lata temu. Espoir Ciebie również kojarzę i również bardzo gratuluję 🥰

    Jeśli nie macie nic przeciwko pozwolę sobie Was poczytywać. Mój termin wg OM to 1.11, wg USG 5.11, ale znając życie urodzę pod koniec października (mam wskazania na CC + znowu odzywa się cukrzyca).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca, 16:42

    pandzia 🐼, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • aszin Autorytet
    Postów: 7450 16497

    Wysłany: 26 marca, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha, ja też słyszałam o tym, że w ostatnim czasie było więcej negatywnych opinii o Nifty… Zdecydowałam się na Felie, głównie dlatego, że nie musiałam odstawiać heparyny, a dodatkowo ma dość szeroki zakres badania.

    Niaha lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • BlackAmericano Autorytet
    Postów: 303 587

    Wysłany: 26 marca, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje udanych wizyt ❤️❤️❤️
    Do mnie napisali, że jutro w godzinach mojej wizyty nie będzie miał kto mi pobrać krwi, więc albo mam przyjechać dziś do 18 albo jutro czekać do 11. Zdecydowałam, że jadę dziś tym bardziej, że wyniki mają być dostępne już na wizycie.

    Niaha, ja robiłam test Panorama i jestem z niego zadowolona, ale nigdy nie miałam do czynienia z innym.

    Niaha, Megmery lubią tę wiadomość

    05.02.26 r. - B-hcg: 3715, progesteron: 26,6
    07.02.26 r. - B-hcg: 7965,4, progesteron: 22,92

    20.02. - CRL: 9,2 mm + ❤️ 🥹
    03.26 r. - Test Panorama: ryzyka niskie - zdrowa dziewczynka 💖
    27.03 - I prenatalne ok ✔️CRL: 51,8 mm; FHR: 162

    preg.png
  • Martit Autorytet
    Postów: 521 818

    Wysłany: 26 marca, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlackAmericano wrote:
    Gratulacje udanych wizyt ❤️❤️❤️
    Do mnie napisali, że jutro w godzinach mojej wizyty nie będzie miał kto mi pobrać krwi, więc albo mam przyjechać dziś do 18 albo jutro czekać do 11. Zdecydowałam, że jadę dziś tym bardziej, że wyniki mają być dostępne już na wizycie.

    Niaha, ja robiłam test Panorama i jestem z niego zadowolona, ale nigdy nie miałam do czynienia z innym.
    Aż Ci zazdroszczę :) Który lekarz będzie Cię badał? My byliśmy u Lewczuka, bardzo miły. Wszystko wyjaśniał, opowiadał, pokazywał.

    BlackAmericano lubi tę wiadomość

    preg.png
  • classy Autorytet
    Postów: 512 492

    Wysłany: 26 marca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Espoir, pandzia

    Cześć dziewczyny ❤️ zapisałam się do wątku listopadowego, ale mam do Was kilka pytań, bo pewnie jesteście bardziej na bieżąco w tym temacie. Chodzi mi o badania genetyczne felia test karyo plus i nifty pro. Które wybrać? Dwa lata temu wykupiłam nifty, teraz naczytałam się, że zmieniło się laboratorium i często wychodzą wyniki fałszywie dodatnie (może to plotka?). Poproszę o wszelakie wskazówki bo już 10 kwietnia chciałabym na to oddać krew, a czas leci nieubłaganie.

    Dodatkowo pandzia🐼 ogromne gratulacje ❤️❤️❤️ byłyśmy razem na wątku październikowym dwa lata temu. Espoir Ciebie również kojarzę i również bardzo gratuluję 🥰

    Jeśli nie macie nic przeciwko pozwolę sobie Was poczytywać. Mój termin wg OM to 1.11, wg USG 5.11, ale znając życie urodzę pod koniec października (mam wskazania na CC + znowu odzywa się cukrzyca).

    Niaha - ja robiłam Felia Karyo Plus - na medistore można dorwać za ok. 1800 zł. Wynik miałam po niecałym tygodniu. Ja trochę czytałam i finalnie zdecydowałam się na to badanie bo ma szeroki zakres i sporo pozytywnych opinii 😊

    Niaha lubi tę wiadomość

    👩+👦+🐶 | starania od 05.2023

    👩
    AMH: 1,5
    ✅hormony, kariotyp, cytokiny, immunofenotyp, komórki NK, homocysteina, trombofilia, białko C, białko S, zespół antyfosfolipidowy, TSH, prolaktyna, wit D, wit B12
    ❌ANA 1:160, KIR AA, MTHFR-homo, PAI-1 homo

    👦
    azoospermia → udana mTESE
    ✅hormony, AZF, kariotyp, CFTR, wit D, B12, inhibina B


    I IVF - 04.2025
    13🥚→ 10xMII → 1❄️
    ET 4.1.1 (Cyclogest, Duphaston)❌

    II IVF - 06.2025
    19🥚→ 11xMII → 0❄️

    III IVF - 10.2025
    27🥚→ 20xMII → 5❄️
    FET 3.1.1 (Utrogestan, Duphaston, Encorton, Accofil) → 10 dpt: β 205; 14 dpt: β 826, prog. 30,83 ng/ml; 28 dpt: β 44192, prog. 32,31 ng/ml, CRL 0,74 + ❤️; 8t+5: CRL 2,12; 9t+6; CRL 2,9, FHR: 176; 10t+5: FeliaTest - zdrowa 🩷; 12+6: I prenatalne: 7,4 cm❤️; 19+6: II prenatalne: 320 g ❤️

    preg.png
  • BlackAmericano Autorytet
    Postów: 303 587

    Wysłany: 26 marca, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martit wrote:
    Aż Ci zazdroszczę :) Który lekarz będzie Cię badał? My byliśmy u Lewczuka, bardzo miły. Wszystko wyjaśniał, opowiadał, pokazywał.
    Hehe, ja Tobie też, że masz już za sobą wizytę :)
    Ja jestem zapisana do dr Draba. Też liczę, że uda mi się usłyszeć serduszko :)

    05.02.26 r. - B-hcg: 3715, progesteron: 26,6
    07.02.26 r. - B-hcg: 7965,4, progesteron: 22,92

    20.02. - CRL: 9,2 mm + ❤️ 🥹
    03.26 r. - Test Panorama: ryzyka niskie - zdrowa dziewczynka 💖
    27.03 - I prenatalne ok ✔️CRL: 51,8 mm; FHR: 162

    preg.png
  • classy Autorytet
    Postów: 512 492

    Wysłany: 26 marca, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melduję się jeszcze po dzisiejszej wizycie, mała ma już ponad 6 cm i badzo się wierciła i kopała nóżkami, wg. USG wyszło 12+4, wg. transferu 12+0❤️

    także kolejny krok to prentalne i może wtedy odetchnę na dłuższą chwilę 😊

    BlackAmericano, snieżka, aszin, Karos31, Niaha, Niecierpliwa2, Mimblanee, Megmery, aganieszkam, White1, pandzia 🐼, Mro_22, kleopatr4, CaroShell lubią tę wiadomość

    👩+👦+🐶 | starania od 05.2023

    👩
    AMH: 1,5
    ✅hormony, kariotyp, cytokiny, immunofenotyp, komórki NK, homocysteina, trombofilia, białko C, białko S, zespół antyfosfolipidowy, TSH, prolaktyna, wit D, wit B12
    ❌ANA 1:160, KIR AA, MTHFR-homo, PAI-1 homo

    👦
    azoospermia → udana mTESE
    ✅hormony, AZF, kariotyp, CFTR, wit D, B12, inhibina B


    I IVF - 04.2025
    13🥚→ 10xMII → 1❄️
    ET 4.1.1 (Cyclogest, Duphaston)❌

    II IVF - 06.2025
    19🥚→ 11xMII → 0❄️

    III IVF - 10.2025
    27🥚→ 20xMII → 5❄️
    FET 3.1.1 (Utrogestan, Duphaston, Encorton, Accofil) → 10 dpt: β 205; 14 dpt: β 826, prog. 30,83 ng/ml; 28 dpt: β 44192, prog. 32,31 ng/ml, CRL 0,74 + ❤️; 8t+5: CRL 2,12; 9t+6; CRL 2,9, FHR: 176; 10t+5: FeliaTest - zdrowa 🩷; 12+6: I prenatalne: 7,4 cm❤️; 19+6: II prenatalne: 320 g ❤️

    preg.png
  • aszin Autorytet
    Postów: 7450 16497

    Wysłany: 26 marca, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Classy, a w jakich godzinach wrzucili Ci wynik?😁

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • classy Autorytet
    Postów: 512 492

    Wysłany: 26 marca, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Classy, a w jakich godzinach wrzucili Ci wynik?😁

    Jakoś po 13:00 dostałam mail’a, że wynik dostępny i że frakcja płodu wyniosła ponad 4%, więc mogli wykonać badanie 😊

    A Ty kiedy miałaś pobranie😊?

    👩+👦+🐶 | starania od 05.2023

    👩
    AMH: 1,5
    ✅hormony, kariotyp, cytokiny, immunofenotyp, komórki NK, homocysteina, trombofilia, białko C, białko S, zespół antyfosfolipidowy, TSH, prolaktyna, wit D, wit B12
    ❌ANA 1:160, KIR AA, MTHFR-homo, PAI-1 homo

    👦
    azoospermia → udana mTESE
    ✅hormony, AZF, kariotyp, CFTR, wit D, B12, inhibina B


    I IVF - 04.2025
    13🥚→ 10xMII → 1❄️
    ET 4.1.1 (Cyclogest, Duphaston)❌

    II IVF - 06.2025
    19🥚→ 11xMII → 0❄️

    III IVF - 10.2025
    27🥚→ 20xMII → 5❄️
    FET 3.1.1 (Utrogestan, Duphaston, Encorton, Accofil) → 10 dpt: β 205; 14 dpt: β 826, prog. 30,83 ng/ml; 28 dpt: β 44192, prog. 32,31 ng/ml, CRL 0,74 + ❤️; 8t+5: CRL 2,12; 9t+6; CRL 2,9, FHR: 176; 10t+5: FeliaTest - zdrowa 🩷; 12+6: I prenatalne: 7,4 cm❤️; 19+6: II prenatalne: 320 g ❤️

    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 26 marca, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    classy wrote:
    Niaha - ja robiłam Felia Karyo Plus - na medistore można dorwać za ok. 1800 zł. Wynik miałam po niecałym tygodniu. Ja trochę czytałam i finalnie zdecydowałam się na to badanie bo ma szeroki zakres i sporo pozytywnych opinii 😊

    A podeslesz link do tego za 1800? Ja najtaniej znalazłam za 2200 😟

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • PaulinKA Autorytet
    Postów: 3285 8788

    Wysłany: 26 marca, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @niaha, tez slyszalam negatywne opinie o Nifty pro... Mi najbardziej polecano panoramę i veragene. Ostatnio na synevo byla promocja i panorama pro wychodziła za jakies 1750 zl.

    ⏳️1.2024
    🚺LUF, niedoczynność tarczycy, Hashi, endo i adenomioza, NK, hipoglikemia reaktywna, IO, KIR

    2026🙏
    preg.png

    "Zes*am się, a nie dam się."
  • classy Autorytet
    Postów: 512 492

    Wysłany: 26 marca, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    A podeslesz link do tego za 1800? Ja najtaniej znalazłam za 2200 😟

    Proszę - https://www.medistore.com.pl/p/feliatest-karyo-plus 😊

    Ja tutaj miałam konto, więc od razu mi weszła ta cena 1820 zł 😊 ale jeśli nie masz, to może wystarczy, że założysz hm...

    👩+👦+🐶 | starania od 05.2023

    👩
    AMH: 1,5
    ✅hormony, kariotyp, cytokiny, immunofenotyp, komórki NK, homocysteina, trombofilia, białko C, białko S, zespół antyfosfolipidowy, TSH, prolaktyna, wit D, wit B12
    ❌ANA 1:160, KIR AA, MTHFR-homo, PAI-1 homo

    👦
    azoospermia → udana mTESE
    ✅hormony, AZF, kariotyp, CFTR, wit D, B12, inhibina B


    I IVF - 04.2025
    13🥚→ 10xMII → 1❄️
    ET 4.1.1 (Cyclogest, Duphaston)❌

    II IVF - 06.2025
    19🥚→ 11xMII → 0❄️

    III IVF - 10.2025
    27🥚→ 20xMII → 5❄️
    FET 3.1.1 (Utrogestan, Duphaston, Encorton, Accofil) → 10 dpt: β 205; 14 dpt: β 826, prog. 30,83 ng/ml; 28 dpt: β 44192, prog. 32,31 ng/ml, CRL 0,74 + ❤️; 8t+5: CRL 2,12; 9t+6; CRL 2,9, FHR: 176; 10t+5: FeliaTest - zdrowa 🩷; 12+6: I prenatalne: 7,4 cm❤️; 19+6: II prenatalne: 320 g ❤️

    preg.png
  • aszin Autorytet
    Postów: 7450 16497

    Wysłany: 26 marca, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Classy, w piątek 🙂 Ja też płaciłam 1820 zł.

    classy lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 26 marca, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    classy wrote:
    Proszę - https://www.medistore.com.pl/p/feliatest-karyo-plus 😊

    Ja tutaj miałam konto, więc od razu mi weszła ta cena 1820 zł 😊 ale jeśli nie masz, to może wystarczy, że założysz hm...

    Dzięki wielkie ❤️
    Rzeczywiście wystarczyło założyć konto 😁

    classy, PaulinKA lubią tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Martit Autorytet
    Postów: 521 818

    Wysłany: 26 marca, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomnicie po ilu dniach miałyście wyniki Panoramy? W poniedziałek jadę na pobranie.

    preg.png
  • Artopa Przyjaciółka
    Postów: 99 129

    Wysłany: 26 marca, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja zazdroszczę tym którym zeszły mdłości 😭 Ja nawet sałatki nie jestem w stanie zrobić bez przerwy, bo już nawet od zapachu sałaty mi niedobrze. Wczoraj mąż zrobił gofry to wolałam banana wciągnąć bo gofry za bardzo pachniały

    Niecierpliwa2 lubi tę wiadomość

‹‹ 140 141 142 143 144 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikrobiom intymny a infekcje - wakacyjny niezbędnik

Mikrobiom pochwy to złożony ekosystem mikroorganizmów, który pełni kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia intymnego. Jego zaburzenie może prowadzić do różnorodnych dolegliwości, które są szczególnie uciążliwe podczas podróży. W tym artykule przyjrzymy się, jak działa mikrobiom pochwy, jakie czynniki mogą go zaburzyć podczas wakacji, a wreszcie jak skutecznie chronić zdrowie intymne w trakcie podróżowania oraz kiedy warto sięgnąć po sprawdzone wsparcie z apteki.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ