X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2017
Odpowiedz

Październikowe mamy 2017

Oceń ten wątek:
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 24 lipca 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    materialu minky sie nie prasuje i podobno pierze sie bez wirowania. a wy jak pierzecie minky?

    6sutskjolve431gm.png
  • Mika2009 Autorytet
    Postów: 527 257

    Wysłany: 24 lipca 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Candela - lubię za pasażera na gapę ;)

    iv09mg7ynbajyosc.png
  • baassiia Autorytet
    Postów: 2217 2191

    Wysłany: 24 lipca 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barbie24 wrote:
    Dziecko sporo zmienia, zmieniają się priorytety, ale myślę, że te zmiany to tylko na lepsze ;) Nie chciałabym za żadne skarby wrócić do życia z czasów kiedy jeszcze synka nie było z nami.Dziecko pochłania mnóstwo czasu.U nas akurat problemów z kolkami dzięki Bogu nie było, ale wiele nieprzespanych nocy mamy za sobą.Przede wszystkim nie ma co za wiele planować, żeby się nie rozczarować.
    Ja się obawiam opieki na dwójką dzieci.Będzie równe 2 lata różnicy między moimi maluchami.Sama wizja pozostawienia na kilka dni synka kiedy będę w szpitalu jest dla mnie straszna.Jestem ciekawa czy jeśli uda się wykupić salę jednoosobową to czy pozwolą na odwiedziny synka, ale pewnie nie :( Martwię się, że on poczuje się odrzucony kiedy pojawi się Amelka.

    Chciałam jeszcze zapytać czy jest tu jakaś mama w kolejnej ciąży, która ma brzuch "normalnych" rozmiarów?Mój wygląda jakbym zaraz miała rodzić, z synkiem miałam taki przed porodem.Czuję się taaaaka wielka, a w pierwszej ciąży miałam mały zgrabny brzuszek i byłam laska ;) Najlepsze jest to, że wcale dużo nie przytyłam.Jestem ciekawa jak będę wyglądać na koniec...
    Ja w pierwszej ciazy mialam malutki brzuch. Dzis zaczynam niby 8 miesiac, a wto pierwszej ciazy taki mialam pewnie kolo 35-36 tyg... co smieszne mam zapiski i waze tyle samo co w 1 ciazy...

    Barbie24 lubi tę wiadomość

    ckaik0s3cw5dk0ny.png
    l22nhdgepv6li19g.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 24 lipca 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś mam głowę pełną obaw. Jutro wizyta, okaże się czy łożysko dalej przoduje. Raczej nie nastawiam się na cud, obo wg usg musiałoby się przesunąć w ciągu miesiąca aż o 5 cm, co wydaje mi się mało prawdopodobne. Do tego ostatnio zakrywało całe ujście, czyli najgorszy wariant. A tak dobrze się czuje, chciałabym być w miarę aktywna, wyjechać do rodziny na wieś i cieszyć się ostatnimi tygodniami ciąży, a tu taka bomba we mnie....

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 24 lipca 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i na wadze +10kg! :( :( :(

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 24 lipca 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    A może by otworzyłas już przewód doktorski? Kiedy planujesz obronę?
    Bo ja walczę ze sobą czy brać urlop zdrowotny czy iść na żywioł i skończyć 4 rok.

    Ja biorę urlop zdrowotny. Przewód mam nieotwarty bo ciągle są problemy z publikacją. Rok 4 mam skończony stąd najlepiej wg mnie jak jednak wezmę zdrowotny. Z promotorem rozmawiałam, że będziemy dalej pracować, a przynajmniej tej niezliczonej ilości zajęć ze studentami nie będę mieć no i wydłuży mi się czas na otwarcie przewodu. Właśnie muszę teraz złożyć wniosek w sierpniu i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać? Zwolnienie od lekarza czy jak?

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 24 lipca 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    candela wrote:
    A może by...ja zanim wyjechaliśmy za granicę mniej więcej tak spędzałam dnie jak ty. Wychodziłam między 6 a 7 z domu a wracałam 20 czasem nawet 23 ;)
    Natomiast tamto zmęczenie było takie pozytywne. Zmęczenie przy dziecku jest niestety okraszone frustracją (bo dziecko płacze, nie słucha się, robi histerie), nudą i niewyspaniem. Przy czym jednak inaczej odczuwa się niewyspanie się po imprezie a po nocy z kręcącym się niemowlakiem, którym trzeba się jeszcze rano zająć.
    Natomiast po urodzeniu małego zapisałam się na fitness, chodziłam na basen, poszłam do fryzjera. Ten czas mąż spędzał z synkiem. Taka odskocznia też jest potrzebna. Jak mały miał 3 miesiące byliśmy z nim w górach sowich a jak skoczył 6 miesięcy zrobiliśmy z nim 3 tygodniową objazdówkę po Chorwacji. W styczniu pojechaliśmy razem do Paryża skąd wróciliśmy z pasażerem na gapę :P

    Barbie mnie się już 2 tygodnie temu pytali czy mam termin na sierpień. Także brzucho pokaźny. Ciężko mi i marzę o wrześniu...

    Ja pasa używałam na wyjśćia z domu żeby nie było widać odstającego brzucha. Nie używałam go jednak zbyt często bo właśnie słyszałam że rozleniwia mięśnie.

    Bardzo podoba mi się to co mówisz. Jestem święcie przekonana, że zmęczenie przy dziecku jest dużo gorsze. Nie ma czasu by odespać złą noc bo maluch wymaga opieki. Mąż mój na chwilę obecną deklaruje super wsparcie. Prawdopodobnie pierwszy miesiąc będzie cały z nami, oszczędza urlop 2 tyg. no i zwolnienie chorobowe chce wziąć na mnie (jeszcze nigdy w całej karierze 8 lat nie był nawet na jeden dzień chorobowego). Mówi, że jak już będę po połogu to będę chodzić na basen a on będzie z synkiem czekać na widowni, żebym się nie martwił5a na początku itd. Wiem, że może wyjść różnie, ale same jego chęci naprawdę mnie podnoszą na duchu. Też myśleliśmy o Chorwacji za rok, czy lepiej samochodem do Chorwacji czy gdzieś samolotem polecieć.. Tak myślę, że koło czerwca bym chciała by mały jeszcze nie chodził.. W grudniu czeka nas pierwsza podróż ok 150 km w jedną stronę, a wracamy tego samego dnia, na boże narodzenie do teściów. U siebie tego nie widzę więc musi być tak ;). Jak coś będę pisać w celach uzyskania rad od Was jak to ogarnąć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2017, 20:50

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 24 lipca 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika co do żołądka to ja mam ostatnio właśnie z tym problem i z takich naturalnych rzeczy to gin polecał mi rumianek, imbir i miętę (ale ja po mięcie dostałam momentalnie zgagi haha). No i pije sobie tak profilaktycznie siemie lniane co jakiś czas.

    Ja właśnie jestem w trakcie prania. Piorę wszystko do rozmiaru 68. Resztę rozmiarówki wyniosłam. Będę potem na bieżąco wymieniać. Jak wypiore to od razu prasuje i układam i już tego nie dotykam :-P

    Czytałam historię niektórych z Was dotyczących pierwszego dziecka.. No ja Wam powiem, że również przed ciążą byłam osobą dość mocno aktywną. Głównie zawodowo. Pracowałam do 14, leciałam do domu zrobić obiad, po południu miałam zajęcia indywidualne do wieczora. I tak każdy dzień. Zmęczenie łączyło się z satysfakcją, więc nie odczuwało się tego tak jak pewnie zacznę odczuwać zmęczenie podczas tych pierwszych miesięcy po narodzinach Małej. Wiem, że może być ciężko i jestem tego bardzo świadoma. Tak, jak świadomie podkreślam, że mimo to, że ta ciąża jest dla Nas trudna i kosztowała mnie dotychczas wiele nerwów, stresu i morza łez, już teraz wiem, że będziemy starali się o drugie :-)

    I każda z Nas ma jakieś tam swoje życie "przed ciążą". Czy to związane ze szkołą, pracą, czy nawet z tym że dotychczas w domu było jedno, dwójka, bądź trójka dzieci, a tu nowy lokator się szykuje. Mimo to mam nadzieję, że uda się Nam wszystkim poukładać wszystko tak żeby nie rezygnować w tym wszystkim z siebie :-)

    baassiia, Mika2009, madlene88 lubią tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Mika2009 Autorytet
    Postów: 527 257

    Wysłany: 24 lipca 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro dzięki, mięte popijam...

    Udało mi się dodzwonić do lekarza (na NFZ) i idę dziś na 17.30-18 na wizytę. Dowiem się jak tam moja szyjka po leżeniu, i pogadam o tych problemach gastrycznych ? Oczywiście ja się już wkręcam że to coś więcej nie tylko zwykłe zatrucie ... już tak mam :(
    Do tego M był w szpitalu odebrać wyniki posiewu i oczywiście musiało coś wyjść :( kandydoza - obfite. Na szczęście w szpitalu z wypisem od razu profilaktycznie dostałam nystatynę oby to pomogło za tydzień znowu idę zrobić wymaz. Bo chyba z 7 dni trzeba odczekać.

    Ja na prawdę chcę już połowę września a najlepiej październik.

    Mam jeszcze do Was pytanie dot. położnych środowiskowych. Macie już wybrane, kontaktowałyście się ? Jest to obowiązkiem ?

    iv09mg7ynbajyosc.png
  • baassiia Autorytet
    Postów: 2217 2191

    Wysłany: 24 lipca 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z 1 ciazy, ale pewnie musze sie przypomniec czy cos. W sumie niezbyt nazwisko pamietam :/ wzielam tak z przychodni gdzie jestem zapisana.

    Chyba nie jest to przymusowe, ale ja bylam zadowolona z mojej. Wazyla dzidziusia i ogolnie takie wskazowki przy 1 dziecku w sumie pomocne.

    ckaik0s3cw5dk0ny.png
    l22nhdgepv6li19g.png
  • mimoza Autorytet
    Postów: 498 411

    Wysłany: 24 lipca 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio dzwoniłam do jednej położnej środowiskowej. Umówiłyśmy się, że się spotkamy w 2 połowie sierpnia i przeprowadzi mi taką domową szkołę rodzenia.

    Mika będzie dobrze.

    wnidrl68oe42jn4s.png

    1usawn1575ou2tgw.png
  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja położną będę miała ze szkoły rodzenia, bo musieliśmy tam wypelnic deklaracje, zeby za darmo byly spotkania. W sumie sie ciesze, bo ona ma certyfikat z chustonoszenia, z doradztwa laktacyjnego i z masażu shantala.

    age.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieśmiała a Ty nie jesteś przypadkiem z Poznania?

    1JyDp2.png
  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 24 lipca 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Nieśmiała a Ty nie jesteś przypadkiem z Poznania?
    Nie :-) Gorzów Wielkopolski ;-)

    age.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieśmiała wrote:
    Nie :-) Gorzów Wielkopolski ;-)

    Bo to co napisałaś o położnej to idealnie pasuje do mojej ;)

    Nieśmiała lubi tę wiadomość

    1JyDp2.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a nie boicie się, że jak już wypierzecie ciuszki i zamkniecie w szafie to za dwa miesiące będą nieświeże i pewnie trochę zakurzone? W każdym razie nie takie sterylne? Mi się wydaje, że jeszcze trochę za wcześnie na pranie, choć najchętniej sama już bym to zrobiła

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • Gabisonka Autorytet
    Postów: 285 225

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja się pochwalę moim brzuszkiem :) wygląda bardziej jakbym sporo zjadła niż była w ciąży :D
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/adc0b0e92881.jpg

    Zielona_konczynka, Treselle, pola89, patulla, madlene88, E_w_c_i_a, Natikka123, nadziejastru, Dziobuś lubią tę wiadomość

    kjmn3e5ex9pbdr9d.png
  • Zielona_konczynka Autorytet
    Postów: 258 271

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabisonka wrote:
    To ja się pochwalę moim brzuszkiem :) wygląda bardziej jakbym sporo zjadła niż była w ciąży :D
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/adc0b0e92881.jpg

    Ale masz malutki brzuszek jak na ten tydzień ciąży :)

    Gabisonka lubi tę wiadomość

    3i49io4p7lvf8hsy.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4c58e5de0c8e.jpg

    A to moje 10 kilo... Jak patrzę na zdjecie, to nie ma tragedii, ta waga chyba oszalała :o


    i sorry, że na tle sedesu, tam mam najlepsze swiatło :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2017, 15:31

    Treselle, Gabisonka, aaniluap, pola89, dżdżownica, patulla, madlene88, E_w_c_i_a, Natikka123, nadziejastru, Dziobuś lubią tę wiadomość

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • Treselle Autorytet
    Postów: 428 334

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny małe te wasze brzuszki.
    Mój wydaje się większy mimo 5kg na wadze, chyba przez to ze przytyłam tylko i wyłącznie w brzuchu...
    Postaram się wrzucić jutro jakąś fotkę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2017, 15:38

    dqpr3e5e0v8168du.png
‹‹ 1018 1019 1020 1021 1022 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ