X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2017
Odpowiedz

Październikowe mamy 2017

Oceń ten wątek:
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 28 października 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zazwyczaj też, chyba ze jest nie w sosie, a dziś się tak zapowiada. Dziś kąpiel wyjątkowo ja wkurzyła, teraz nie chce mi spać i wisi na cycu-uspokajaczu ;)

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • Zuzia_2017 Przyjaciółka
    Postów: 62 27

    Wysłany: 28 października 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam w dniu 26 października o 17:45 urodzila sie nasza còreczka Zuzanna 3190g, 54cm, 9 w skali. Porod silami natury 13h.Jestem bardzo szczesliwa jutro wychodzimy ze szpitala. Jestem dosc slaba z uwahi na słaba morfologie, chyba mam anemie. Bo byla przez chwile rozmowa o przetaczaniu krwi na szczescie skonczylo sie na tabletkach uzupelniajacych poziom żelaza. Nie moge natomiast spać. Poki co uczymybsie karmic. Pozdrawiam wszystkie mamy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2017, 00:04

    Mika2009, kiti, BurzaHormonów, Caro, Anuśka19, E_w_c_i_a, A może by..., Natikka123, KasiaHaBe, madlene88, almaanies, Dziobuś lubią tę wiadomość

    Zauza
  • Zuzia_2017 Przyjaciółka
    Postów: 62 27

    Wysłany: 28 października 2017, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie porod sn z nacieciem krocza. Jak wstawac jak siedziec. Ja od porodu karmie na siedzaco a dzis doczytalam ze nie powinno sie siadac i obciazac krocza. Macie jakies rady w tym temacie ? Bo nikt z lekarz ani poloznych mi na to nie zwrocil uwagi. Troszke sie boje decsobie nafetwalam szwy.

    Zauza
  • Mika2009 Autorytet
    Postów: 527 257

    Wysłany: 29 października 2017, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuziaq gratuluję. Co.do.karmienia po sn to ja siedzialam na specjalnej podusi i to polowa posladka. Trwalo to.rak z 2 tyg potem juz normalnie.
    Teraz po cc siasc można ale brzucho boli...ps a ja siedzę na sorze tak mnie ten brzuch rozbolal... :( ze strony ginekologicznej ponoc ok teraz czekam dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2017, 00:53

    iv09mg7ynbajyosc.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 29 października 2017, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia_2017 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie porod sn z nacieciem krocza. Jak wstawac jak siedziec. Ja od porodu karmie na siedzaco a dzis doczytalam ze nie powinno sie siadac i obciazac krocza. Macie jakies rady w tym temacie ? Bo nikt z lekarz ani poloznych mi na to nie zwrocil uwagi. Troszke sie boje decsobie nafetwalam szwy.
    Gratulacje :* <3 co donacięcia krocza, to się nie znam fachowo, ale może karmienie należącobyłoby ok? My bardzo lubimy ;) w nocy szczególnie :D

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • abiolek Ekspertka
    Postów: 179 83

    Wysłany: 29 października 2017, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po nacieciu dwa tygodnie karmilam na lezaco. :) Gratulacje i duzo zdrowia :)

    iv09zbmht7lql7n7.png
    iv09zbmh8k0pbvy8.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 29 października 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia_2017 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie porod sn z nacieciem krocza. Jak wstawac jak siedziec. Ja od porodu karmie na siedzaco a dzis doczytalam ze nie powinno sie siadac i obciazac krocza. Macie jakies rady w tym temacie ? Bo nikt z lekarz ani poloznych mi na to nie zwrocil uwagi. Troszke sie boje decsobie nafetwalam szwy.

    Gratulacje! Mi położna po porodzie powiedziala, zeby siadac na posladku, po którego stronie nie ma nacięcia, czyli jak mnie nacięli po prawej str to siadałam na lewym. czasem podkładałam sobie zrulowany ręcznik, który układałam w podkowę.

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • Veira Przyjaciółka
    Postów: 83 210

    Wysłany: 29 października 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wy tak siadacie bo Was coś boli czy tak profilaktycznie?

  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 29 października 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja takie zalecenia dostałam od położnej, a stosowałam je jak usiadłam normalnie i poczułam szwy :p

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 29 października 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kąpala któraś z Was maleństwo w nadmanganianie potasu? Bo małemu wyszły jakieś krostki na pupie i położna mi to doradziła.

    1JyDp2.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 29 października 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze to pierwsze słyszę o takiej praktyce, raczej bym to czymś smarowała. A mówiła od czego te krostki?

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • A może by... Autorytet
    Postów: 1101 781

    Wysłany: 29 października 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Hej dziewczyny, ja tylko na szybko wpadłam zobaczyć co u Was. Wszystkim nowym mamusiom gratuluję i życzę wszystkiego dobrego dla Was i Waszych maluszków.

    W kwestii karmienia piersią, ja po porodzie karmiłam na leżąco i częściowo na siedząco jak już nie miałam siły leżeć.
    dżdżownica wrote:
    Dziewczyny kąpala któraś z Was maleństwo w nadmanganianie potasu? Bo małemu wyszły jakieś krostki na pupie i położna mi to doradziła.

    My kąpaliśmy naszego smyka tylko na odparzenia. Nie wiem czy ta kąpiel pomogła czy sudocrem albo jedno i drugie, ale na następny dzień była znaczna poprawa. Tylko nasza położna mówiła by tych kryształków było naprawdę kilka, ledwie zabarwiona woda.

    U nas już ponad 5 kilogramów tłuścioszek, ale położne mówią, że pięknie przybiera.

    50c1a0bd9a.png
    34bw43r83m4ak79s.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 30 października 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może by... wrote:

    My kąpaliśmy naszego smyka tylko na odparzenia. Nie wiem czy ta kąpiel pomogła czy sudocrem albo jedno i drugie, ale na następny dzień była znaczna poprawa. Tylko nasza położna mówiła by tych kryształków było naprawdę kilka, ledwie zabarwiona woda.

    U nas już ponad 5 kilogramów tłuścioszek, ale położne mówią, że pięknie przybiera.

    Dobrze że rośnie i przybiera na wadze :)
    Mój non stop przy cycu ale ma dopiero nieco ponad 4.
    Wczoraj zrobiliśmy mu kąpiel i jedną tabletka wystarczyła żeby woda była różowa. I już dziś jest poprawa :)

    BurzaHormonow prawdopodobnie trądzik niemowlęcy ale boję się że skaza białkowa.

    1JyDp2.png
  • Zuzia_2017 Przyjaciółka
    Postów: 62 27

    Wysłany: 30 października 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wuchodzi na to ze porod to pestka (chociaz byly u nas niezle komplikacje). Ale karmienie to jest wyzwanie. Na lezaco byloby super ake mala nie chce a ja nie umiem jej przymusic. Karmieniecwyglada tak: albo sie uda zlapac sutek za puerwdzym podejdciem a jak nie to jest histeruczny placz i 10min uspokajania o kolejna proba. I tak potrafi caly dzien. Poza tym prefrruje tylko 1 piers a ta druga mi twardnieje i boli a to dopiero 4dzien. To chyba jest nawał. W nocy mimo pelnych piersi musialam podac szsztuczną mieszankę to nie chciała zlapac piersi. Dziewczyny jestem wykonczona po tej nocy mam nadzieje ze u was lepiej. Dzieki za komentarz na temat siadania po nacietum kroczu

    Zauza
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 30 października 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia2017 jeśli podajesz butelke to niestety przyzwyczajasz małą do łatwiejszego rozwiązania. Potem będzie coraz trudniej z kp. Ja też się wspomagalam buteleczkami enfamil jak miałam mało pokarmu na początku i potem coraz mniej chciał ssać pierś. Jeden dzień poświęciłam że non stop przy cycu żeby załapał że musi się napracować :)
    A jeśli preferuję jedną pierś to ż drugiej ściągaj. I sprawdź może czy nie leci mleko za mocno. U mnie w jednej jest ten problem że leci za mocno i młodego to denerwuje bo mu się wylewa. Więc najpierw trochę ściągam żeby leciało wolniej i wtedy chętnie ssie.
    Trzymam za Ciebie kciuki :)

    Katalonia lubi tę wiadomość

    1JyDp2.png
  • Zuzia_2017 Przyjaciółka
    Postów: 62 27

    Wysłany: 30 października 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Dzdzownica bede dzis walczyc. Sutki obrzmiale i popekane, polozna dzis na wizycie zaproponowala nakladki silikonowych ale nie zalapala. Niezle to wygladalo. Sprobuje poznieh raz jeszcze bo sutki w tragicznym stanie.
    Mam pytanie czy po porodzie silami natury mozna odcraxi nosic ciasniejdze getry aby zbieraly brzuch ? Albo jakis pas.

    Zauza
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 30 października 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A smarujesz lanolina? Ja smaruje od początku i nie mam problemu z sutkami.
    Mi odnośnie pasa położna mówiła że to rozleniwia mięśnie i lepiej nie nosić. Ale nie wiem jak to jest

    1JyDp2.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 30 października 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, u mojej też się pojawiły krostki w okolicach warg sromowych, ale wygląda mi to na podrażnienie, tym bardziej, że wczoraj łapaliśmy mocz na badanie za pomocą specjalnego przyklejanego woreczka. Mam nadzieję, ze to od tego a nie nic gorszego. Może też sprobuję tego nadmanganianu.
    U nas z karmieniem nieźle, też czasem ma sfatygowane sutki, gruba watrstwa lanoliny zazwyczaj pomaga.

    Zuzia, jak masz bardzo nabrzmiałe piersi to faktycznie dziecku moze być cieżko uchwycić brodawkę, dobrze ściagnać trochę przed karmieniem. U mnie się sprawdza jeszcze złapanie brodawki i jej lekkie spłaszczenie jak kanapkę, wtedy mała latwiej łapie. Musicie znaleźć jakiś dobry sposób, trening czyni mistrza ;) dużo wytrwałości dla was
    Jesli chodzi o nakładki to położna polecała mi te firmy MAM, ale trzeba uważać, żeby nie odzwyczaić dziecka od normalnej "konsystencji" piersi.

    Dzis byłam z małą na pobraniu krwi, przy okazji została zważona - mamy 3600g :) Czyli w 2 tygodnie przybrała 700g, bo przy wyjsciu ze szpitala wazyła 2900. Patrząc na jej apetyt, myśle, ze w ciągu tygodnia przekroczymy 4kg, to już będzie konkret ;)

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • Zuzia_2017 Przyjaciółka
    Postów: 62 27

    Wysłany: 31 października 2017, 02:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja wlasnie walcze z karmieniem, rozgrzalam spuscilam troche pokarmu i udalo sie podac piers. Mala ssie aktywnie 10 min potem spi 1h a potem znowu jedzenie. Wlasnie przystawiam trzecibraz tacsama piers aby ja oproznila. Niecwiem czy nie powinnam podac juz drugiej, bo hest b twarda. Mam nadzieje ze wytrzymam z tacdrugacdo porannego karmienia. A jak nie to zaraz troche sciagne laktatorem. Dziewczynyb super ze tu jestescie bi to na prawde ogromne wsparcie.

    Zauza
  • mimi87 Autorytet
    Postów: 304 192

    Wysłany: 31 października 2017, 03:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łącze się w bólu u mnie wisi na cycu już ponad godzine.

    synuś ma już 18 miesięcy a w brzuszku Madziunia <3
    zi13sek22ff6wp77.png
    nasz Bartuś
    ex2bwn156t8mofjo.png
‹‹ 1239 1240 1241 1242 1243 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ