Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2017
Odpowiedz

Październikowe mamy 2017

Oceń ten wątek:
  • Gabisonka Autorytet
    Postów: 285 225

    Wysłany: 28 marca 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mana wrote:
    Ja urodzilam duza corke i polozna po porodzie sie mnie pytala czy bralam wit dla ciężarnych odp z duma ze oczywiscie! No to ona "no wlasnie i dla tego masz takie duze dziecko lepiej by było gdybys starala sie zdrowo odżywiać i jadla owoce i ryby"

    Teraz tez kupilam witaminy ale czekam az krew mi sie "zepsuje"
    Słyszałam o tym, moja siostra nie dawno urodziła dużego syna i położna też jej powiedziała, że takie witaminy to najlepiej brać w 1 trymestrze kiedy wszystko się kształtuje. A później wystarczy brać sam k.foliowy. Ja witaminy będę brać jeszcze przez miesiąc, a później przejdę na sam kwas foliowy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2017, 17:34

    kjmn3e5ex9pbdr9d.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 28 marca 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nadrobie Was. Skonczyl mi sie femibion i kupie ta pregne, bede sie modlic zeby bylo lepiej!

    Ja bralam cala pierwsza ciaze witaminy i corka 2500 g :/

    Kimmy trzecg chlopakow! Niezle! Wazne zeby chlopy zdrowe byly.

    Zaraz sprobuje cos Was wiecej poczytac.

    Kimmy lubi tę wiadomość

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • KaroLove Autorytet
    Postów: 1379 546

    Wysłany: 28 marca 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayes wrote:
    Dha ma tez femibion 2 lyka sie tabletke z witaminami i kapsulke z dha
    I w jakiej cenie to???
    Dostałem dziś kartę apteczna warta 2 stowy. Ha! Jutro sobie coś wezmę na nią po lekarzu np duphaston haha xD i witaminki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2017, 18:37

    mhsvqps6xtrui0qr.png
    nzjdvkcblpclr0lc.png
    12t 3w- 6,38cm drugi SYN <3
    17t 4w- 220g, SYN <3
    29.05 badanie połówkowe potwierdzono -SYNUŚ! <3
  • India26 Autorytet
    Postów: 309 230

    Wysłany: 28 marca 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja już po wizycie :) Bobas fikał i machał rączkami i nóżkami, więc mogłam go dłużej pooglądać. Wg info na aparacie to jest wielkości 13tyg.5 dni, czyli niby ponad tydz. starszy, ale lekarz nic nie zasugerował, żeby przesunąć datę porodu, ja w sumie wolałabym urodzić tydzień wcześniej, ale zobaczymy :). Maluch ma już 6,75 cm. Wszystkie parametry w normie, jutro idę na krew jeszcze i za 2 tyg. będę miała wyniki pappy.

    Eh... mój cukier masakra lekarz wysłał mnie na test obciążeniowy i dał mi recepte na paski do glukometru..., dieta cukrzycowa + poradnia jak ten obciążeniowy wyjdzie źle. Mogę iść na niego dopiero w piątek, więc do piątku jeszcze będę się łudzić, że może wyjdzie jednak dobrze. Nie wiem co mam jeść, 95% warzyw mi nie podchodzi, taką zgagę mam po nich, wzdęcia, ból żołądka i odbija mi się nimi przez cały dzień potem. :( Jestem załamana...

    Natikka123, Zielona_konczynka, dżdżownica, patulla, Kimmy, Demetria, Pampcia lubią tę wiadomość

    59a17bd566875.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1723

    Wysłany: 28 marca 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PazdziernikowaMama wrote:
    ale mówisz o prenatal duo? czy o innych?

    Dokładnie o tym :) Prenatal Duo :)

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1723

    Wysłany: 28 marca 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Hej Dziewczyny!

    Długo się szykowałam, aby się do Was przyłączyć ale po wczorajszej wizycie zrobiłam wielkie "ufff" i myślę, że powoli wierzę, że będzie dobrze. Podczytuje Was na bieżąco od samego początku ;-)

    To moja pierwsza, a zarazem trzecia (dwa poronienia) ciąża. Aktualnie jestem na Clexane 0,4, Letrox 100mg, Duphaston, Magne B6 i co do wit.prenatalnych (widziałam że o tym pisalyscie) łykam PregnaPlus. Oprócz niedoczynności mam jeszcze astmę oskrzelową, która na szczęście narazie się nie wychyla ;-) i macice dwurożną.

    Oliwcia dzdzownica KasiaHaBe ja też 26.09 mam drugą rocznicę ślubu ;-)

    Bella_Bella cudzie <3

    Wstępny termin na 12.10, a prenatalne 07.04 :-)

    Caro nareszcie jesteś z nami <3 Cały czas zaciskałam kciuki i czekałam na wieści :)

    Caro lubi tę wiadomość

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 28 marca 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimmy prosze o wpisanie chlopaka :)

    Zdrowy!

    dżdżownica, Natikka123, Zielona_konczynka, Kimmy, 0202oliwcia, suri2016, nick nieaktualny, Demetria, Pampcia, baassiia lubią tę wiadomość

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 28 marca 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroLove wrote:
    I w jakiej cenie to???
    Ja kupowalam w aptece w piątek i placilam 49 zł za opakowanie czyli 30 tab femibionu + 30 tab kwasu dha ale następne opakowanie kupuje na internecie bo taniej mi wyjdzie

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Kimmy Autorytet
    Postów: 831 1148

    Wysłany: 28 marca 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro witaj :)

    Gratuluje udanych wizyt. Lekarz nie podejrzal jeszcze u Was płci? :)

    Ja jeszcze tak całkiem się nie nastawiam na tą męska trójkę :P ale mąż już przekonany że będzie szkolil przyszła drużynę piłkarska :D

    Lola gratuluję synka!!
    A powiedz ten wynik jest opisany po angielsku czy jest normalnie przetłumaczony na polski?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2017, 20:23

    Caro lubi tę wiadomość

    f5b59272af.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 28 marca 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimmy wrote:
    Caro witaj :)

    Gratuluje udanych wizyt. Lekarz nie podejrzal jeszcze u Was płci? :)

    Ja jeszcze tak całkiem się nie nastawiam na tą męska trójkę :P ale mąż już przekonany że będzie szkolil przyszła drużynę piłkarska :D

    Lola gratuluję synka!!
    A powiedz ten wynik jest opisany po angielsku czy jest normalnie przetłumaczony na polski?

    Jest po polsku i angielsku. Ale najpierw Ci wszystko powiedza przez telefon.

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • Kimmy Autorytet
    Postów: 831 1148

    Wysłany: 28 marca 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola83 wrote:
    Jest po polsku i angielsku. Ale najpierw Ci wszystko powiedza przez telefon.
    No tak myślałam. Bo na stronie były tylko przykłady angielskich.
    U mnie trochę mniej ten test może wykryć ale zawsze to coś.

    f5b59272af.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1528 724

    Wysłany: 28 marca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro nie ma innej opcji musi byc dobrze ;) :*

    Caro lubi tę wiadomość

    6sutskjolve431gm.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 28 marca 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mam stresa przed jutrzejszym usg :(

    1JyDp2.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 28 marca 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Ale mam stresa przed jutrzejszym usg :(

    o ktorej masz? ja mam 17:30

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 28 marca 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o 13. Jeszcze cała wieczność:(

    1JyDp2.png
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 28 marca 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India jaki mialas cukier że Cię skierował na obciążenie??

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • Natikka123 Autorytet
    Postów: 1702 1103

    Wysłany: 28 marca 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżdżownica

    O to mamy tak samo bo ja też na 13 choć pewnie opóźnienie w czasie będzie jak zwykle.
    Już się doczekać nie mogę:-)

    09.2016 poronienie samoistne 7 tydzień
    09.2017 2630 g 48 cm szczęścia Amelka ❤
    10.2019 ciąża obumarla 8 tydzień lyzeczkowanie
    02.2020 ciąża obumarla 10 tydzien lyzeczkowanie

    Potwierdzone:
    Niedoczynność tarczycy
    Insulinoopornosc
    Niski progesteron
    Pai homo
    Mthfr herero
    MTHFR C 677 hetero
    24.08.2020 wizyta u genetyka

    Leki:
    Eutyrox 75
    Metformax 2x500
    Kwas foliowy allines
    Femibion 0
    D3 2000
    Selen
    Berberyna
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 28 marca 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natikka123 wrote:
    Dżdżownica

    O to mamy tak samo bo ja też na 13 choć pewnie opóźnienie w czasie będzie jak zwykle.
    Już się doczekać nie mogę:-)
    U mnie też zwykle są opóźnienia, choć podobno ten dr jest bardzo skrupulatny i pilnuje czasu. Ale chyba jajo zniose jak będę musiała godzinę siedzieć w poczekalni :/

    1JyDp2.png
  • India26 Autorytet
    Postów: 309 230

    Wysłany: 28 marca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_w_c_i_a wrote:
    India jaki mialas cukier że Cię skierował na obciążenie??
    ,

    Miałam 94.

    59a17bd566875.png
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 28 marca 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I już Cię wysłał na obciążenie? Powinien najpierw poinstruowac Cię co masz jeść zeby zmniejszyc cukier na czczo. A sprawdzalas po godzinie? Ja pierwszy cukier mialam tez cos ok 94, powiedzial ze nie jest tak źle, ale mam uwazac na to co jem. Wprowadzilam 5 mniejszych posilkow, ostatni o 21. Wieczorem przed badaniem nie mozesz byc głodna. U mnie dziala zjedzenie bułki żytniej z warzywami, wędlina i jajkiem. Teraz mam cukier na poziomie 85.

    I dla mnie ten test obciążenia glukoza jest o kant dupy rozbić bo nikt normalny na codzien nie jada do posilku 50 czy 75 g cukru.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2017, 22:27

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
‹‹ 486 487 488 489 490 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ