Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2017
Odpowiedz

Październikowe mamy 2017

Oceń ten wątek:
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje objawy pasują pod grzybicę, tym bardziej, że już pare razy sie z nią borykałam, ale kto wie. Moze w szpitalu coś złapałam, bo tam był syf, że aż przykro. Wyprobuje ten octanisept ;) jak nie przejdzie za kilka dni to się postaram o te globulki o których pisała baassiia

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • baassiia Autorytet
    Postów: 2313 2331

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BurzaHormonów wrote:
    Moje objawy pasują pod grzybicę, tym bardziej, że już pare razy sie z nią borykałam, ale kto wie. Moze w szpitalu coś złapałam, bo tam był syf, że aż przykro. Wyprobuje ten octanisept ;) jak nie przejdzie za kilka dni to się postaram o te globulki o których pisała baassiia
    Mi sie zaczelo po ostatnim sexie z mezem, a oboje bylismy po prysznicu... I jeszcze ja po tez pod prysznic drugi raz, no masakra... w ciazy to sie wszystko czlowiek czepia

    Gin twoj chcial chyba tak delikatniej, ale na przyszlosc ja zawsze sobie biore recepte w razie w, zeby nie latac jesli takie "domowe" metody nie pomoga. Bo clotrimazol to bez recepty jest.

    macmiror 1-2 dni I praktycznie calkowity zanik objawow

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2017, 12:01

    BurzaHormonów lubi tę wiadomość

    3.2016 dziewczynka
    9.2017 chlopiec
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1528 724

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    A ja ostatnio miałam taka wielka ochotę na sałatkę z grillowanym camembertem że aż zjadłam. Też myślałam że nie można, ale koleżanka z sanepidu powiedziała że wszystkie sery u nas są z mleka pasteryzowanego i nie ma możliwości zakażenia listeria.
    plesniowe tez sa z pasteryzowanego i kolezanka dobrze mowi bo wszystkie sery dopuszczone do obroru w PL sa z mleka pasteryzowanego.
    ale sa tez np sery biale sprzedawane przez babuszki nabtargach albo oscypki itd... tu wiadomo trzeba byc ostroznym :)

    6sutskjolve431gm.png
  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi czy jecie wątróbke, marchewke, pasztety? Bo wszędzie pisza żeby tego unikać, bo za dużo witaminy A szkodzi bardzo. Ale jak raz na dwa tygodnie wciagnę marchewkę na maśle to chyba nic się .ie stanie, nie? To samo z wątróbką. Przeciez nie jem jej codziennie na obiad.
    Dziś do obiadu zrobiłam właśnie kilo marchwi na maśle. I wciągnę prawue wszystko pewnie bo bardzo lubię. Oczywiście nie na raz :-D
    Co myślicie o takich produktach z wit a?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2017, 12:54

    age.png
  • baassiia Autorytet
    Postów: 2313 2331

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieśmiała wrote:
    A powiedzcie mi czy jecie wątróbke, marchewke, pasztety? Bo wszędzie pisza żeby tego unikać, bo za dużo witaminy A szkodzi bardzo. Ale jak raz na dwa tygodnie wciagnę marchewkę na maśle to chyba nic się .ie stanie, nie? To samo z wątróbką. Przeciez nie jem jej codziennie na obiad.
    Co myślicie?
    A daj spokoj z tymi "zaleceniami" :p wszystko trzeba jesc byle zdrowo!

    Nieśmiała lubi tę wiadomość

    3.2016 dziewczynka
    9.2017 chlopiec
  • Gabisonka Autorytet
    Postów: 285 225

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieśmiała wrote:
    A powiedzcie mi czy jecie wątróbke, marchewke, pasztety? Bo wszędzie pisza żeby tego unikać, bo za dużo witaminy A szkodzi bardzo. Ale jak raz na dwa tygodnie wciagnę marchewkę na maśle to chyba nic się .ie stanie, nie? To samo z wątróbką. Przeciez nie jem jej codziennie na obiad.
    Dziś do obiadu zrobiłam właśnie kilo marchwi na maśle. I wciągnę prawue wszystko pewnie bo bardzo lubię. Oczywiście nie na raz :-D
    Co myślicie o takich produktach z wit a?
    Na ostatniej wizycie mój lekarz zalecił mi jeść wątróbkę drobiową, bo miałam słabe wyniki czegoś tam :D więc chyba wątróbka nie jest zakazana w ciąży

    kjmn3e5ex9pbdr9d.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morenadenna wrote:
    niby tak ale nawet w pasteryziwanym może się rozwinąć bakteria.w tych miękkich łatwiej. ale listeria jest też na warzywach i w lodowkach;) jest to mega rzadkie i nie ma co wpadać w histerie;)

    Dokładnie:) koleżanka właśnie zajmuje się badaniem żywności i w całej swojej 7 letniej karierze w sanepidzie się z listeria nie spotkała.

    1JyDp2.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    plesniowe tez sa z pasteryzowanego i kolezanka dobrze mowi bo wszystkie sery dopuszczone do obroru w PL sa z mleka pasteryzowanego.
    ale sa tez np sery biale sprzedawane przez babuszki nabtargach albo oscypki itd... tu wiadomo trzeba byc ostroznym :)

    Tak samo jak francuskie sery pleśniowe i oryginalna feta. Bo tam jest inne prawo i są produkowane z mleka niepasteryzowanego. No i dodatkowo jak pieczone albo grillowane to też bezpieczne bo listeria ginie w 70 st.

    1JyDp2.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieśmiała wrote:
    A powiedzcie mi czy jecie wątróbke, marchewke, pasztety? Bo wszędzie pisza żeby tego unikać, bo za dużo witaminy A szkodzi bardzo. Ale jak raz na dwa tygodnie wciagnę marchewkę na maśle to chyba nic się .ie stanie, nie? To samo z wątróbką. Przeciez nie jem jej codziennie na obiad.
    Dziś do obiadu zrobiłam właśnie kilo marchwi na maśle. I wciągnę prawue wszystko pewnie bo bardzo lubię. Oczywiście nie na raz :-D
    Co myślicie o takich produktach z wit a?

    Wszystko z umiarem. A jeśli chodzi o wit A to szkodliwa jest ta sztuczna dodawana np do soczków Kubuś. Mamy przypadek u sąsiadki tesciowej jak babcia swojemu wnuczkowi codziennie kupowała 2 Kubusie bo takie zdrowe i po roku dziecko miało problemy ze wzrokiem.

    1JyDp2.png
  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi dziewczyny :-)

    age.png
  • Morenadenna Autorytet
    Postów: 348 185

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wątróbki za dużo to bym nie jadla bo ona zbiera jednak wszystkie syfy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2017, 13:51

  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1528 724

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o matko bez marchewki? a mi mezus co drugi dzieb swiezy soczek robi marchew+jakis owoc :D surowa tez lubie jest pyszka!
    laski nie dajmy sie zwariowac ;)

    Mandalena lubi tę wiadomość

    6sutskjolve431gm.png
  • baassiia Autorytet
    Postów: 2313 2331

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie infekcka grzybicza. Dostalam leki ja I maz. Bo mozna podczas stosunku przenosic.

    No I ginek na 100% poteierdzil, ze bedzie chlopiec :D mozna kupowac wyprawke ;) wstepne imie to Adrian juz bylo wybrane przy corci :p no tak naprawde to juz troszke ciuszkow dokupila :D bo po corci takie nowprodkowe mam juz zniszczone mocno bo dostalam uzywane po dwojce no I rozowych wiekszosc :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2017, 14:51

    Zielona_konczynka, dżdżownica, BurzaHormonów, kiti, Lola83, Paaat1988, KaroLove, triss lubią tę wiadomość

    3.2016 dziewczynka
    9.2017 chlopiec
  • Zielona_konczynka Autorytet
    Postów: 258 271

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baassiia wrote:
    No I ginek na 100% poteierdzil, ze bedzie chlopiec :D mozna kupowac wyprawke ;) wstepne imie to Adrian juz bylo wybrane przy corci :p no tak naprawde to juz troszke ciuszkow dokupila :D bo po corci takie nowprodkowe mam juz zniszczone mocno bo dostalam uzywane po dwojce no I rozowych wiekszosc :D

    gratki :) super, będziesz miała parkę :)

    baassiia lubi tę wiadomość

    3i49io4p7lvf8hsy.png
  • KaroLove Autorytet
    Postów: 1379 546

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    macie tez tak zwiekszone wydalanie sluzu w ciazy?

    czy mi wody wypluwaja...kurde dzis sie wyglupialam z synem i mnie uderzyl poduszka ale w gorna czesc brzucha i tam mnie boli tuz pod zoladkiem. kurde mam tak mokra wkladke jakas woda...boje sie ze mi wody wyciekaja czy cos :( oszaleje. :( :( wiem ze ktoras tu tak miala po przebudzeniu. kurde mam jechac na IP czy to ten sluz?

    mhsvqps6xtrui0qr.png
    nzjdvkcblpclr0lc.png
    12t 3w- 6,38cm drugi SYN <3
    17t 4w- 220g, SYN <3
    29.05 badanie połówkowe potwierdzono -SYNUŚ! <3
  • Morenadenna Autorytet
    Postów: 348 185

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja zamówiłam sobie duzo ooo sushi :)

  • Mayes Autorytet
    Postów: 560 158

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroLove wrote:
    macie tez tak zwiekszone wydalanie sluzu w ciazy?

    czy mi wody wypluwaja...kurde dzis sie wyglupialam z synem i mnie uderzyl poduszka ale w gorna czesc brzucha i tam mnie boli tuz pod zoladkiem. kurde mam tak mokra wkladke jakas woda...boje sie ze mi wody wyciekaja czy cos :( oszaleje. :( :( wiem ze ktoras tu tak miala po przebudzeniu. kurde mam jechac na IP czy to ten sluz?

    U mnie tez tak bywa. Czasem pare minut po siku mi wyplywaja uplawy na wkladke. Moze to po progu. Spytam w czwartek mojego gina.

    Aniołeczek [*] 29.06.2016
    2nn3w1d350qllfew.png
  • Myszaq Przyjaciółka
    Postów: 84 81

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroLove wrote:
    macie tez tak zwiekszone wydalanie sluzu w ciazy?

    czy mi wody wypluwaja...kurde dzis sie wyglupialam z synem i mnie uderzyl poduszka ale w gorna czesc brzucha i tam mnie boli tuz pod zoladkiem. kurde mam tak mokra wkladke jakas woda...boje sie ze mi wody wyciekaja czy cos :( oszaleje. :( :( wiem ze ktoras tu tak miala po przebudzeniu. kurde mam jechac na IP czy to ten sluz?

    U mnie to samo. Na początku panikowałam i za każdym razem biegałam do toalety, teraz już trochę spokojniej. Podobno wszystko jest ok o ile ta wydzielina jest kremowa lub leciutko żółta, jeżeli ciemnieje może to świadczyć o infekcji. Ale bez kilkunastu wkładek dziennie się nie obejdzie.

    Mi się też przy okazji nasunęło pytanie do Was. Czy macie uczucie lekkiego obrzęku w nosie? Coś jak alergia. I strasznie dużo kicham i to tak silnie, że aż się za brzuch łapię bo zawsze mnie coś zakłuje lekko. Aż się boję. Wiem, że teraz wiosna i zaczną się pyłki itp. ale nigdy nie miałam żadnej alergii na nic oprócz chloru, a z tym nie mam styczności odkąd wiem o ciąży.

    r5e60m8.png

    ek9ze75.png
  • Natikka123 Autorytet
    Postów: 1702 1103

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Właśnie wróciłam z wycieczki krajoznawczej. Zwiedzalam po wielu latach Kórnik i Rogalin. I całe szczęście bo te nasze wielkopolskie dęby rogalinskie za długo już nie pociągną a były tak piękne.
    Jestem padnięta bo cały weekend w ruchu. Wczoraj Rusalke i Warte zwiedzalam. A dziś już nie mogę po tym spacerze na kręgosłup. Ale było warto :-)
    Ja mam też dużo wydzieliny żółtej i wodnistej i lekarka mówiła że to wszystko jest w normie i by się nie przejmować. A nos cały czas czuje jakbym miała zapchany.

    Nadzieja

    Co u ciebie? Jak psiak?

    09.2016 poronienie samoistne 7 tydzień
    09.2017 2630 g 48 cm szczęścia Amelka ❤
    10.2019 ciąża obumarla 8 tydzień lyzeczkowanie
    02.2020 ciąża obumarla 10 tydzien lyzeczkowanie

    Potwierdzone:
    Niedoczynność tarczycy
    Insulinoopornosc
    Niski progesteron
    Pai homo
    Mthfr herero
    MTHFR C 677 hetero
    24.08.2020 wizyta u genetyka

    Leki:
    Eutyrox 75
    Metformax 2x500
    Kwas foliowy allines
    Femibion 0
    D3 2000
    Selen
    Berberyna
  • nadziejastru Autorytet
    Postów: 1099 901

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natikka piesek bez zmian na razie, wróciliśmy z kroplówek 1,5h temu, od 10 siedzieliśmy tam, masakra... jutro to samo, a we wtorek jedziemy już do Lublina na tą gastroskopię.

    Ja też mam więcej śluzu ogólnie, wkładki idą cały czas, coś mnie pobolewa teraz po prawej stronie i leżymy w łóżku z pieskiem, usypiam trochę, ale jeszcze muszę 2h wytrzymać, wyjdę z psem na ostatni spacer i lulu :)

    201710081562.png
    <3 Julianek
    bfaregz2wr08gt7m.png
    01.04.2016r. Aniołek 12tydz [*] a myślałam, że robisz Mamusi Prima Aprilis... :(
‹‹ 536 537 538 539 540 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowy rok - Nowy plan na świadomą ciążę. Kluczowe 90 dni przed poczęciem czyli jak świadomie przygotować organizm.

Nowy Rok sprzyja planom, nowym początkom i drobnym decyzjom, które z czasem mają realne znaczenie. To także dobry moment, by świadomie przygotować organizm do ciąży - spokojnie, bez presji i krok po kroku. Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników zaleca suplementację folianów co najmniej 12 tygodni przed planowaną koncepcją1, aby umożliwić osiągnięcie ich optymalnego poziomu w organizmie. Dlatego wspólnie z Partnerem Akcji Femibion zachęcamy do rozpoczęcia 90-dniowego planu przygotowania organizmu przed poczęciem. Twoje codzienne wybory dziś mogą mieć znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka w przyszłości.2 Sprawdź naszą noworoczną checklistę i zobacz, jak świadomie przygotować się do ciąży jeszcze przed pojawieniem się dwóch kresek.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ