X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 5 listopada 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia masakra 🙈jak taka polozna może pracować z kobietami po ciąży?

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 6 listopada 2021, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra jest z tymi „położnymi”... Jak leżałam na pooperacyjnej po cięciu i przynieśli mi młodego na pierwsze karmienie to położna dosłownie rzuciła mi go na brzuch, chwyciła mojego cycka i wydarła się na cała sale „płaskie sutki ma! Nie będzie karmić!” I poszła🤦‍♀️
    Mi to jakoś tak w głowie utkwiło, że jak tylko maly nie umiał chwycić to rezygnowałam, bo przecież „płaskie sutki”.. i odciagalam laktatorem chyba z miesiąc. Później już na skraju załamania przyłożyłam go do piersi i zaczął pięknie jeść❤️ I pożegnalam się z codziennym odciaganiem mleka

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 675 692

    Wysłany: 6 listopada 2021, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra, tym bardziej, że synek od drugiej doby był na antybiotyku, więc oczywistym jest, że nie można go porównywać bezrefleksyjnie do zdrowego dziecka. W szpitalu był niespokojny i płaczliwy, bo po prostu bolał go brzuszek. Była jedna położna z powołania, która co chwilę robiła mu masaże i okłady i wtedy był ultra spokojny i najedzony. Najgorsze, że to mm, które tamten babsztyl mu wciskał, to nawet nie była mieszanka specjalnie przygotowana, podgrzana do odpowiedniej temperatury i podawana przez smoczek z wolnym przepływem… To były takie gówniane jednorazowe buteleczki, w temperaturze pokojowej, z których się dosłownie lało. Jak „karmiła” tym synka, to pluł, krztusił się, lało mu się po całej brodzie i buzi. Patrzyłam na to i płakałam. A ona wmawiała mi, że nie mogę mu pomóc, bo przez nawał mam zbyt nabrzmiałe piersi. Odciągnięcia części pokarmu nie tylko nikt mi nie zaproponował, ale wręcz odradzono mi to stanowczo. Jak opowiedziałam wszystko co się działo w szpitalu mojej położnej środowiskowej, to zabrakło jej słów. Widzę, że Wy macie podobne wspomnienia z oddziałów noworodkowych i jest to serio przerażające.

    Jane, to super, że spróbowałaś sama! A teraz pomyśl ile byście oboje stracili, gdybyś przez słowa jednego głupiego babska nie spróbowała… Kobiecie, która zostaje matką po raz pierwszy łatwo wmówić, że sobie nie poradzi. Ja po powrocie do domu też raz się złamałam i podałam mm (a właściwie mąż podał, ja ryczałem w drugim pokoju). Na szczęście udało mi się odbudować laktację i działamy. :)

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 6 listopada 2021, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jest dosłownie masakra co się dzieje z tymi babami... ja jestem w szoku jak kobieta kobiecie może tak robić.

    Ja po powrocie do domu wyłam przez jakieś 2 tyg, że nie dam rady na dłuższa metę odciągać co 2h pokarmu, a z piersi nie będę umiała karmić. Płakałam zwłaszcza dlatego, że pokarm był, a ja niby nie byłam zdolna do karmienia.

    Praskovia, wiem dokładnie co to za buteleczki z mlekiem... mi tez tym syna „dokarmiali”. Wyglądało to strasznie. I ta „temperatura pokojowa”... masakra jakaś.
    Mi tez kategorycznie zabraniały odciągać jak był nawał. Dopiero mąż do mnie zadzwonił i przegadał mi, że MUSZĘ odciągać, żeby nie dostać zapalenia.
    Przez te baby i tak dostałam okropnego zapalenia piersi, ale dopiero jak zaczęłam odciągać mleko to wszystko wracało do normy.
    Jak sobie to przypomnę to mnie szlag trafia...

  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 7 listopada 2021, 03:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy tego nie można gdzieś zgłosić? Ja bym tego tak nie zostawiła!!! Aż przykro czytać co Was tam spotkało!!!
    Ja muszę przyznać że opiekę w szpitalu miałam bardzo dobrą. Dzięki personelowi też nie bałam się CC.

    Essencya lubi tę wiadomość

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 675 692

    Wysłany: 7 listopada 2021, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jane, to co piszesz utwierdza mnie w przekonaniu, że te gówniane buteleczki producent rozwozi po szpitalach za darmo, a pielęgniarki je lubią, bo „zatykają” dzieci i nie trzeba pomagać matce w pierwszych próbach karmienia… Raz usłyszałam z dyżurki zdanie „ale fajne te butelki, wygodne, nie?”. No więc wiadomo o co chodzi…

    Kalina, cały pobyt myślałam, że zgłoszę to babsko. Teraz patrzę na synka i chcę jak najszybciej zapomnieć. Wiem na pewno, że napiszę im opinie gdzie się da, bo sama przed porodem szukałam i niestety nie znalazłam żadnej. :(

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 7 listopada 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zamierzam zabrać za opisanie gdzieś moich przeżyć w szpitalu, ale muszę zebrać siły na to..

    Aspirator bardzo polecam Nosiboo pro. Drogi, ale wczoraj uratował nam tyłek. Nic nie pomagało. Odpalilam ten mały odkurzacz i wyszło wszystko z noska

    zozo lubi tę wiadomość

  • jane789 Autorytet
    Postów: 879 784

    Wysłany: 7 listopada 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po tym co widziałam przez ponad 6tyg w szpitalu wiem, że tam ręka rękę myje. Wszyscy koledzy i koleżanki więc pisać coś do dyrekcji szpitala to jak nie pisać wcale niestety.
    Reszta pewnie odpisalaby, że bardzo im przykro i zajmą się tą sprawą i tyle w temacie.
    Nie wierzę już w te wszystkie instytucje i ich pomoc. Chcę to opisać na forum miasta, w którym rodziłam po to aby przeczytało to jak najwiecej kobiet w ciąży z nadzieją, że nie popełnią mojego błędu i nie wybiorą tego szpitala do porodu.

  • Moni* Autorytet
    Postów: 855 440

    Wysłany: 8 listopada 2021, 02:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak my w domku, wizytę mam 09.11. my już po USG bioderek wszystko super.

    w57vvfxm1qdsa8lq.png
  • Kalina32 Autorytet
    Postów: 370 258

    Wysłany: 8 listopada 2021, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem że jeszcze można opini napisać na stronie fundacji Rodzić po Ludzku, czy też na ich FB. Tak też sporo osób zagląda żeby się zorientować jak jest w danym szpitalu.

    Essencya lubi tę wiadomość

    klz99vvjaj2t13p9.png
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 8 listopada 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które karmią mm. Jakiej butelki używacie? W jakiej pozycji karmicie i ile wasze maluszki zjadają ml i w jakim wieku.

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 8 listopada 2021, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka95 wrote:
    Dziewczyny które karmią mm. Jakiej butelki używacie? W jakiej pozycji karmicie i ile wasze maluszki zjadają ml i w jakim wieku.

    Nasz młody je mm- 90-110 ml co 3-3.5 godziny za dnia a w nocy potrafi przespać 5 godzin i go nie wybudzam bo za dnia nadrabia mleczko.mamy butelkę antykolkowa nuka

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 8 listopada 2021, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia150690 wrote:
    Nasz młody je mm- 90-110 ml co 3-3.5 godziny za dnia a w nocy potrafi przespać 5 godzin i go nie wybudzam bo za dnia nadrabia mleczko.mamy butelkę antykolkowa nuka, w środę skończy 3 tygodnie

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 8 listopada 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia150690 wrote:
    Kasia150690 wrote:
    Nasz młody je mm- 90-110 ml co 3-3.5 godziny za dnia a w nocy potrafi przespać 5 godzin i go nie wybudzam bo za dnia nadrabia mleczko.mamy butelkę antykolkowa nuka, w środę skończy 3 tygodnie

    A czy podajesz wodę? Bo słyszałam że trzeba trochę dawać

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 8 listopada 2021, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka95 wrote:
    A czy podajesz wodę? Bo słyszałam że trzeba trochę dawać

    Ogólnie nie daje.

  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 8 listopada 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka polecam Avent natural. Dla mnie są super. Od początku ich używamy. Wody nie dajemy.

    Dziewczyny z 2 dzieci jak dajecie radę z KP?


    Też polecam wypełnienie ankiety na rodzic po ludzku. Mi po pierwszym traumatycznym porodzie dało to dużo psychicznie. Jakoś po wypełnieniu tej ankiety i opisaniu zachowań emocje zelżały. Potrzebowałam tego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2021, 20:13

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 9 listopada 2021, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July u nas KP normalnie, trzymam noworodka 1 ręka a 2 bawię się ze starsza 😁

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 9 listopada 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka, u mnie mniej więcej też to tak wygląda, ale to jakiś kosmos 🙉 Młody co chwilę chce cyca i co chwilę przy nim usypia, starsza zazdrosna i też czasem potrzebuje coś zjeść 😂 Momentami wymiękam i daje butlę.

  • smagliczka Ekspertka
    Postów: 203 233

    Wysłany: 9 listopada 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was wybrała się z maluszkiem i wózkiem do sklepu spożywczego? Szczerze powiem, że dopiero jak jestem matką uzmysłowiłam sobie, że nie wejdę do osiedlowego spożywczaka z wózkiem, bo tam jest na wejściu kołowrotek. A zostawienie dziecka przed sklepem odpada - to nie pies. Na ręce go nie wezmę - za mały. Teoretycznie mogę robić zakupy nieco dalej w Biedrze, ale zastanawiam się jak to jest odbierane w sklepach to wejście z wózkiem (nigdy się wcześniej nie zastanawiałam nad tym).
    Miałyście okazję sprawdzić?


    Co do butelek, to ja używam Avent natural - najlepsza jak dla mnie. Mam tez canpola, ale czasem smoczek się zasysa, więc dużo gorsza od aventu.

    Co do podawania wody, to dawałam tylko jak mały mial zatwardzenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2021, 14:12

    Diagnoza grudzień 2019
    JA -endometriozia III/IV st. AMH 2.08
    ON - mała ilość plemników w nasieniu, ale dobra fragmentacja i reszta ok
    Oboje kariotypy i mutacje -ok

    1IVF - 03.2020 - długi protokół IMSI - nieudany, 8 dobrych komórek, ale zero zarodków w 5 dobie

    2IVF - 05.2020 - krótki protokół IMSI+EmbryoGen - 6 dobrych komórek - jedna blastka ❄️

    3IVF - 08.2020- długi protokół IMSI+EmbryoGen- 7 dobrych komórek - 3 blastki ❄️❄️❄️

    4 mrozaczki do badania PGS - 3 prawidłowe

    18.1.2021 - kriotransfer BL.5.2.2
    5 dpt - beta 6,4
    10 dpt - beta 145,3
    17 dpt - beta 2752 pęcherzyk ciążowy 😊
    24 dpt - mamy serduszko ♥️
    1.10.2021 - urodziny Stasia 😃

    Kwiecień 2023 - nieudana próba z rodzeństwem. Brak zarodków.
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 9 listopada 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smagliczka wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z Was wybrała się z maluszkiem i wózkiem do sklepu spożywczego? Szczerze powiem, że dopiero jak jestem matką uzmysłowiłam sobie, że nie wejdę do osiedlowego spożywczaka z wózkiem, bo tam jest na wejściu kołowrotek. A zostawienie dziecka przed sklepem odpada - to nie pies. Na ręce go nie wezmę - za mały. Teoretycznie mogę robić zakupy nieco dalej w Biedrze, ale zastanawiam się jak to jest odbierane w sklepach to wejście z wózkiem (nigdy się wcześniej nie zastanawiałam nad tym).
    Miałyście okazję sprawdzić?


    Co do butelek, to ja używam Avent natural - najlepsza jak dla mnie. Mam tez canpola, ale czasem smoczek się zasysa, więc dużo gorsza od aventu.

    Co do podawania wody, to dawałam tylko jak mały mial zatwardzenie.
    My normalnie robimy zakupy w Biedronce, Lidlu czy jakimś innym markecie.mlody w gondoli czy foteliku i tyle

    smagliczka lubi tę wiadomość

‹‹ 452 453 454 455 456 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ