X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 681 702

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko, Gomerka, widzę masz niezły sajgon! 🫣 Kiedyś już pisałaś, że mały czasem wstaje i wścieka się na siostrę machając rękami, mój w tamtym czasie też to robił, wyglądał przekomicznie, to fakt, ale aż się bałam co będzie potem… Na szczęście szybko mu przeszło, ale od jakiegoś czasu znowu się wścieka. Tyle, że nie ma siostry, więc krzyczy na mnie. To normalny etap rozwoju, czy można już założyć, że będzie nerwus? 😅

    Patka, naprawdę nie wiem co Ci poradzić… Może spróbowałabym tydzień kompletnie bez tv? Ale to raczej dlatego, że nie mam innego pomysłu. Nasz nie ogląda, a ze spaniem też jest problem, chociaż mam wrażenie, że odkąd ja się z tym pogodziłam, że tak to u nas wyglada, to jest ciut lepiej. Może spróbuj trochę odpuścić?

    Kasia, współczuję, że tyle na Ciebie spada.

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia, ja nie widzę różnicy czy jest tv czy nie.. przedwczoraj np bardzo ładnie spała a dzisiejszej nocy tragedia. Ja naprawdę nie mam kompletnie pomysłu dlaczego tak się dzieje. Od 2 tygodni zasypia sama więc to też nie to. Do tego wszystkiego strasznie marudzi. A jak jej czegoś zabronię to jest ryk..Już jestem bez sił. Jutro mamy wizytę u lekarza. Być może coś zwiazane ze zdrowiem. Nie mam pojęcia. Nasza fizjo zasugerowała jeszcze wizytę u osteopaty.

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 681 702

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka, a ile przed spaniem Wiki je kolację?

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko stwierdzić bo zależy o której zaśnie. Ale zazwyczaj 1-1,5h przed snem. Zdarzy się że nawet i miną 2h. Na kolacje zjada kaszki (Gerber/Bobovita) bo odrzuciła mleko na noc a ja nie mam pomysłu co innego mogę jej dać na noc na kolacje. Kromke chleba? Przecież zaraz głodna znowu będzie. Zresztą to jest taki tyfus do jedzenia.. że nasze sniadania/kolacje są monotonne.. jedynie obiady próbuje a tak to wiecznie na śniadanie serek/chleb z pasztetem lub z wedliną, czasem z serem żółtym. Wiem, nie są to idealne posiłki dla dziecka ale co mam zrobić skoro nic innego nie zje? Proponuję inne posiłki ale od razu pluje.. taki tyfus po tatusiu 🤷‍♀️

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia wrote:
    O matko, Gomerka, widzę masz niezły sajgon! 🫣 Kiedyś już pisałaś, że mały czasem wstaje i wścieka się na siostrę machając rękami, mój w tamtym czasie też to robił, wyglądał przekomicznie, to fakt, ale aż się bałam co będzie potem… Na szczęście szybko mu przeszło, ale od jakiegoś czasu znowu się wścieka. Tyle, że nie ma siostry, więc krzyczy na mnie. To normalny etap rozwoju, czy można już założyć, że będzie nerwus? 😅

    Patka, naprawdę nie wiem co Ci poradzić… Może spróbowałabym tydzień kompletnie bez tv? Ale to raczej dlatego, że nie mam innego pomysłu. Nasz nie ogląda, a ze spaniem też jest problem, chociaż mam wrażenie, że odkąd ja się z tym pogodziłam, że tak to u nas wyglada, to jest ciut lepiej. Może spróbuj trochę odpuścić?

    Kasia, współczuję, że tyle na Ciebie spada.

    Chyba normalny etap 🙈 chociaż ciężki do zniesienia.

    Mój młody tez jak mu czegoś zabronię (np chodzić po schodach 🙄) to się drze przeokrutnie. Córka już z tego wyrosła, wiec jest światełko.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 681 702

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff, dzięki za pocieszenie! Mnie się w domu wydaje, że mój mały to taki raptus, złośnik, uciekinier, a potem w kontakcie z innymi ludźmi słyszę: „o jaki grzeczny, o jaki pogodny, jaki wychowany” i faktycznie- poza domem to złote dziecko! 🤪 W ogóle mam wrażenie, że mnie mój syn nieustannie trolluje, bo ile by nie zjadł przed wizytą u kogoś, to i tak w gościach od razu pobiegnie do kuchni i będzie pokazywał garnki na kuchence, wydzierając żałośnie „mniam, mniam!!!”. Wygląda jakbym go głodziła. Wtf? Też tak macie?

    Patka, kilka osób mi mówiło, że kaszka to nienajlepsza kolacja, bo siada na żołądku, a do tego dziecko szybko robi się po niej głodne. Czyli pierwszą cześć nocy może się budzić z przejedzenia i uczucia ciężkości, a drugą z głodu. Myślę, że już te kanapki byłby może lepsze, np. z warzywkami pokrojonymi? Może to by coś pomogło? Od razu zaznaczam, że to co teraz piszę nie wynika z doświadczenia, tylko rad innych ludzi, nie wiem jak to się sprawdza w praktyce, bo mój na noc kaszki nigdy nie jadł, więc nie wiem jakby po niej spał.

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co Twój je na kolacje? Tyle że wcześniejkaszki jadła około 16 A potem o 19 mleko i bylo tak samo.

    Ale może i masz rację. Bo zjadla 150-170 kaszki i już po 5/6 h budzi się na mleko (zjada około 100) gdzie wczesniej była mniejsza i wytrzymywała 8h albo i nawet dłużej..
    A czy zwykła kasza manna gotowana na mleku też będzie złym pomysłem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2023, 00:40

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 681 702

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie dziś dwie kreski na teście! 🥰

    Patka, tak na logikę to kasza manna powinna być ok, bo to głównie węglowodany złożone, czyli te, które się długo trawi, a co za tym idzie jest się najedzonym długi czas. Niby kaszki dla dzieci to to samo, ale w praktyce tam jest często cukier oraz inny szajs i nagle się okazuje, że tam jest więcej węglowodanów prostych niż złożonych i dziecko dostaje szybki, ale krótki zastrzyk energii. Tak mi się wydaje, ale ja naprawdę ekspertem w żywieniu nie jestem. 😜

    makatka lubi tę wiadomość

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow! Praskowvia gratulacje!!🥰🥰🥰 dużo zdrowia życzę ❤️

    Jesteśmy po wizycie u lekarza i mamy komplet badań do zrobienia. Mówiła że w badaniu przelewa jej się w brzuszku, i te brzydkie kupy to mówi że możliwe że zaparcia i ją brzuszek boli. Mamy isg brzuszka 17 lutego. Poliki moga wskazywać na alergie. Dostaliśmy też kropelki na sen i podawac probiotyk.
    Na koniec mnie "pocieszyla" że jej starsza córka też tak źle spala 🙈

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 681 702

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka, dziękuję! A co to za kropelki na sen? Brzmi obiecująco! 🙈

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dicosen. Ufam naszej pani doktor także od dziś będziemy próbować 😊
    Jeszcze mówiła że jeśli to nie pomoże to możemy spróbować podawac camille lub viburcol.

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 26 stycznia 2023, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia gratulacje! Zastanawiałam się ostatnio, czy wśród październikowych mam będą nowe ciąże i proszę! Będziesz mieć 2 lata różnicy - to tak jak u mnie :)

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 681 702

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Gomerka, też na to zwróciłam uwagę! Jedna z pierwszych moich myśli to: „o matko, będę musiała zapytać Gomerkę jak się chodzi na spacer z dwójką dzieci!”. 🤣

    Gomerka lubi tę wiadomość

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 27 stycznia 2023, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia wrote:
    Dziękuję Gomerka, też na to zwróciłam uwagę! Jedna z pierwszych moich myśli to: „o matko, będę musiała zapytać Gomerkę jak się chodzi na spacer z dwójką dzieci!”. 🤣

    Haha jak najszybciej i nie czując strachu 😅😅 u mnie był ten plus, ze Młoda dluuuugo przed narodzinami Młodszego zrezygnowała z wózka, więc to nie był problem 😉. Zobaczysz, jak będzie u Was, może trzeba będzie wózek podwójny na jakiś czas.

    Ale to jest super różnica wieku moim zdaniem! Za jednym zamachem wychodzisz z pieluch, a starsze tez jest kumate w miarę. Teraz jest trochę ciężko, bo Młody walczy o swoje, ale myśle, ze niedługo będzie już świetnie 😉

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia, masz już jakieś objawy? 😚

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 681 702

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka, mój uwielbia wózek, na razie nie wygląda jakby miał rezygnować. Jak muszę „wyłączyć” dziecko, to cyk, do wózka i na spacer. A co do różnicy wieku to właśnie tak celowaliśmy, tylko trochę mnie przeraża pojawienie się nowego członka rodziny w czasie buntu dwulatka. 🙈

    Patka, przed testem miałam takie nieuciążliwe, ale za to bardzo sugestywne objawy, jak np. metaliczny smak w ustach, więc w sumie spodziewałam się jaki będzie wynik. Po teście cisza, tylko jestem potwornie śpiąca i zmęczona. Mam nadzieję, że mi to zmęczenie minie szybciej niż w pierwszej ciąży, bo na początku marca mąż znów jedzie na dwumiesięczny kontrakt i zostaję z małym sama.

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No co Ci powiem… my daliśmy radę przetrwać, ale głównie dzięki temu, że ja włożyłam kupę pracy, żeby Młoda nie czuła się odrzucona. Mam aż dreszcze jak to wspominam, Młody wiecznie przy cycku na 1 ręce, a druvą się bawiłam, czytałam, gotowałam, przytulalam 🙄. Moja rada - znajdź czas 1:1 ze Starszym, choćby 1/2h dziennie. My wychodziłyśmy we 2 same na spacer. Jest ciężko, ale daje radę, a szybko widać kres.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 681 702

    Wysłany: 9 lutego 2023, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka, to mnie właśnie najbardziej przeraża przy dwójce dzieci- nie zmęczenie, nie niewyspanie i rozgardiasz w domu, tylko właśnie zranione uczucia starszaka. Ale tak to już jest, trzeba to przejść, najlepiej oczywiście z jak najmniejszą szkodą dla dziecka, czyli de facto tak jak Ty- z czopkiem przy cycku bawić się w bazę ze starszym. 🤪 Cieszą mnie Twoje słowa, że widać kres i jest coraz lepiej!

    Ja dziś byłam na wizycie i widziałam serduszko, czyli ciąża potwierdzona. Z synkiem przechodzę właśnie jakiś cud nad Wisłą i to dosłownie, bo jestem już prawie tydzień u mamy w Krakowie i bąbel… uwaga, uwaga… zaczął naprawdę spać! Jego potrzeby snu zwiększyły się drastycznie, śpi w dwóch drzemkach prawie trzy godziny w dzień (i to tylko dlatego, że go budzę!) i dobrze w nocy. Owszem, wybudza się, ale nie wstaje o 5 i szybko wraca do spania. Niestety wiem, że to wynika z przemęczenia zmysłów, bo kurde, tu jest w końcu tyle bodźców, samochodów, budynków, autobusów, kuzynów, zabawek itd. Ale korzystam z tego póki co, bo mnie łapie już konkretne zmęczenie. A jak tam u Was dziewczyny?

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 9 lutego 2023, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia dobrze słyszeć że z ciąża wszystko ok 😚ahh, no i super ze syn zaczął lepiej spać! Kurcze, ja tak ostatnio oglądałam Wiki zdjęcia jak była malutka I aż przeszło mi przez myśl że chciałabym takie drugie maleństwo, ale szybko strzeliłam sobie w pysk 😂 bo nie zniosłabym dwóch takich szogunów jak moja Wiki 😵‍💫🤯

    U nas bez zmian. Tzn są noce że budzi się kilka razy ale nie jest to tak często jak wcześniej. Jestem w stanie przespać ciągiem 3-4 h. Widzę że po tych kropelkach "szybciej" zasypia. Ale wiadomo, nie będziemy podawać cały czas. We wtorek mamy usg brzuszka, w przyszłym tygodniu idziemy na pobranie krwi, zrobić mocz i kał.
    Czytałam ostatnio że może mieć niedobór melatoniny. I może by się zgadzało 🤔 No w każdym razie nie chwalę się tym jej spaniem bo jak zwykle pewnie zacznie gorzej sypiać. Tak samo z jedzeniem. Ucieszona chwaliłam się mamie, teściowej że Wiki super zaczęła jeść itd a tu nagle buuuum. Mogła by jeść tylko serki waniliowe, Kisiel i banany. Aha, no i chrupki jakby mogła to by całą paczkę chrupek zjadla. I to nie kukurydziane czy jakieśtypu Reksio. Ona chce Cheetosy i koniec kropka 😂😂 także musimy się ukrywać z takim jedzeniem. Pizze też nam wyjada 😂😂 ale już przestałam tak się nakręcać i zabraniać jej jeść takie rzeczy. No bo wiadomo że nie je tego codziennie i w dużej ilości tylko na sprobowanie.. my sami nie jesteśmy fit, nie jemy aż tak zdrowo. Uważam że wszystko z umiarem.
    I jakbym mogła cofnąć czas to teraz całkiem inaczej bym postąpiła w kilku kwestiach. Np rd zaczęłabym inaczej, mleko to samo.. wmuszalam w nią bo tak pisze, takie zalecenia. Strasznie się zafiksowałam. Teraz mowie ok, nie chcesz to nie. Fakt, Wiki teraz mleko je tylko w nocy i tu już różnie zjada. Było już kilka dni że nie jadła wcale mleka ale coś jej się już odwidziało..
    Chyba nam idzie górna dwójka bo coś zaczyna prześwitywać białe :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2023, 20:31

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 20 lutego 2023, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co u Was słychać dziewczyny?

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
‹‹ 500 501 502 503 504
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ