X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie u nas bardzo długo nic, później 2 naraz, 2 mc przerwy i znów 2 naraz. Teraz mija kolejne 1.5mc i hyc może to zęby. Sama nie wiem. Jestem już wykończona jego zachowaniem. Dostaje takiego szału przy zmianie pieluchy, że dziś musiałam na nim usiąść i trzymać mu ręce i tułów bo nie mogłam wytrzeć dupska. Skończyło się tak że on cały obsrany, ja umazana, łóżko i kot 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Naprawdę jestem silna i cierpliwa ale dziś 2 razy doprowadził mnie do łez. Masakra. Nie wiem czy się cieszyć że to "tylko" lub "aż" od zębów bo ma ich dopiero 4. Zanim wyjdzie pozostałe 16 to się wykończę...

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 03:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doskonale Cie rozumiem.. ja też miewam takie dni, że doprowadza mnie do łez.. jesteśmy tylko ludźmi. A prawda jest taka, że my matki siedzimy z dzieckiem non stop, od rana do wieczora. I najzwyczajniej w świecie jesteśmy zmęczone.. Sama ostatnio wydarłam się na Wiki a przecież nie była niczemu winna. Ale wszystko się skumulowało- kilka nieprzespanych nocy, marudzenie i płacz w dzień.
    Tak teraz myślę.. A może ma skok?

    Oh, myślałam że jak Wiki późno wyszedł pierwszy ząbek to teraz już z górki i pójdą kolejne. Ale widzę, że mogą się zatrzymać jak u Ciebie.

    A ja mam pytania do Was
    1. Po czym poznać że dziecko chce już 1 drzemkę?
    2. Jak u Was wygląda plan dnia? Jeśli chodzi o jedzenie. Co, jak, kiedy i o której. (Wiki je mleko rano, wieczorem i w nocy - ale muszę jej włączyć bajke.. Nie chcę tego utrwalać więc się zastanawiam czy jej nie zabrać tego mleka ale co w zamian. Ogólnie jest bardzo wybredna.)

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 4 grudnia 2022, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia - i jak się czujesz? Układacie sobie powoli nową rzeczywistość? Trzymam za Was kciuki!

    July - jest ciężko, ale to minie. U nas od dawna zmiana pieluchy w biegu 😒. Fochy i foszki, rzucanie jedzeniem, bo on sam będzie jadł. Do wozka nie da się zapakować. A my w tym całym zamieszaniu zdecydowaliśmy się na wakacje przed moim powrotem do pracy 🤣🤣🤣 myślałam, ze oszaleje, długi lot, potem na miejscu jak mówię - sceny przy każdej próbie zapakowania do wozka. No ale jakoś przetrwaliśmy i nawet coś odpoczelismy.


    Patka- kiedy uśpienie dziecka na więcej drzemek staje się koszmarem i zajmuje dużo czasu to znał, ze dziecko chce sobie zmniejszyć ich liczbę. Co do mleka to na tym etapie już nie musi go pic, skoro nie chce to trudno. Dbaj o urozmaicona dietę i się nie przejmuj. Mój syn już je tylko raz mleko, sam odrzucił. Natomiast on ma naprawdę urozmaicona dietę, wiec nie boje się, ze mu czegoś brakuje.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 4 grudnia 2022, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka, co w takim razie podajesz na śniadanie/kolacje? Ja nie mam kompletnie pomysłów bo wszystko wybrzydza

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 4 grudnia 2022, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na śniadanie zawsze najpierw wjeżdża kanapka z masłem i czasem szynką, żebym miała czas ogarnąć resztę. Potem po jakichś 30 min wjeżdża owsianka z owocami, jogurtem, cynamonem i kakao.

    Na kolacje już teraz praktycznie to co my akurat jemy - u nas prawie zawsze kolacja jest na ciepło. Więc różnie, czasem makaron z sosem, czasem omlet, czasem wrapy lub pita, naleśniki albo jakaś treściwa zupa. Wcześniej w ramach przekąski pije koktajl z kefiru/jogurtu z owocami. W żłobku też dostaje nabiał - jogurty, kefiry czy mleko, mam kontrolę nad menu, więc moim zdaniem nic mu nie będzie bez mleka.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 4 grudnia 2022, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze u Was na sniadanie owsianka? Nie no jasne że nic mu nie będzie. U nas właśnie jest problem bo Wiki nie lubi jogurtu, kefiru itp. Jedynie zjada serek waniliowy (z dobrym składem) ale no nie będę jej dawać cały czas serek.. na kolacje to myślę że zamiast mleka o 19 mogła bym dać kaszke bo zjada teraz o 16 i potem do spania mleko.

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 4 grudnia 2022, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, zawsze - owsianka, jaglanka czy inne, ale zawsze z owocem, jogurtem i cynamonem na rozgrzanie.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 4 grudnia 2022, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka - jakos sobie układamy. Dzieci nie chcą spać w swoich łóżkach więc śpimy we 3 na jednym łóżku. Starszy syn nie rozumie dlaczego taty nie ma z nami na noce, dlaczego z nami nie je itd. tłumacze mu ale jakby to do niego nie docierało.wiem że do końca stycznia będę miała pracę ale dalej nie wiem co będzie. Mam mieszkanie opłacone 6 miesięcy do przodu. Wolałam opłacić z oszczędności i wiedzieć że będziemy mieli gdzie mieszkać. Wiem że moi rodzice w razie co mi pomogą.

    Gomerka lubi tę wiadomość

  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka zawsze jak czytam o Twoim małym to mam wrażenie że to jest jakiś zagubiony brat bliźniak mojego gagatka 🤣
    Dziś hit... Tak się wiercił i darl że podbił mi oko podczas zmiany pampersa 😲 Tule, głaszcze, masuje go różnymi piłkami sensorycznymi i dupa, nic nie pomaga. Nienawidzi przebierania, ubierania i tych nieszczęsnych pampersów...
    Na szczęście apetyt trochę lepiej i mam nadzieję że sen też 🙏

    Patka u nas tego mleka nadal jest dużo. Wybredny jest strasznie. Jak mu daje coś nowego to wyciąga z buzi i ogląda. Albo zje, albo nie. Częściej jest na nie. Nie lubi kaszek, owsianek, jajek, jakieś placki, omlety też mu nie pasują. Warzywa jestem w stanie przemycić tylko w postaci zup czy sosów. Męczy mnie ta jego dieta i nie jestem z niej zadowolona, ale cóż... Czasem się na stoję, na szykuje a on nie i koniec, więc też często kończy się np. na serku waniliowym. Może z czasem będzie lepiej.

    Kasia trzymam kciuki za Ciebie. Jesteś bardzo odważną i silną kobietą. Nie daj sobie nigdy nikomu wmówić, że jest inaczej. Dbaj o siebie i chłopaków ❤️

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July jeśli to bliźniaki to dobrze, ze ich rozdzieliło na nas 2, bo bym oszalała 🤣🤣🤣

    July lubi tę wiadomość

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 02:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka, co racja to racja. Ktoś to dobrze obmyślił 😁
    Czy Twoja starsza, też ma tak przerąbane z bratem? Moja bidula nie może się nawet w spokoju pobawić, bo zaraz wkracza młody i jej coś rozwali, zabierze albo nawet z tej wielkiej miłości do niej, ugryzie 😶 Ona niby z tych co nie da sobie w kasze dmuchać, ale co się przez niego na denerwuje 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2022, 02:41

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj nie, to u nas wręcz przeciwnie, młody dostaje jakies ochłapy, bo starsza mu wszystko zabiera. Chociaż od kilku dni się nauczył walczyć o swoje - jak mu na coś nie pozwala to staje na nogach, krzyczy i trzepie rękami. Strasznie śmiesznie to wygląda 🤪ale ogólnie to ja pochowałam wszystkie takie drobne zabawki, wszystko co jest w zasięgu rąk jest odpowiednie dla nich obojga, a starsza zaczyna doceniać wdzięcznego partnera w zabawie - można go karmić, pomaga jej gotować, i świetnie płaci kartą przy zabawie w sklep 😜😜tylko niestety od rysowania tez się nie da już odgonić 😅No i książek trzeba przed nim pilnować, bo masakruje

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July, u nas nawet mleka nie chce więc mamy jeszcze trudniej. Nie mam kompletnie pomysłu co mogę jen dawać na śniadanie (rano jestem nie do życia i nie ukrywam że mleko mnie ratuje bo szybko się robi). Na kolacje mogłabym wprowadzić kaszke zamiast mleka ale temleko też w sumie mi odpowiada bo tak to chociaż mam pewność że przyjmuje jakieś płyny bo wody pije tak max 300ml na dzień.

    Dziewczyny, we wtorek mamy szczepienie na menigokoki. Proszę powiedźcie jak zniosły to wasze dzieci? Bo strasznie się boję aczkolwiek wolę zaszczepić niż żałować w razie gdyby coś się stało..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2022, 08:00

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka moje dzieci zniosły jak każde inne. Tylko od razu po szczepieniu paracetamol podawałam.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam pediatra mówiła żeby dać godzinę przed

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka u nas też zaczynają się bawić razem. To plus, tylko obecnie jest 5 minut zabawy i 5 minut wojny, zakończonej przeważnie krzykiem. Wykończę się 🤯

    Sukces. Zainspirowana menu Gomerki, zrobiłam dziś omlet i pięknie zjadł 💪😁 Patka z mlekiem jest wygodniej, to fakt, ale ja nie chce żeby go tyle jadł. Zresztą omlet zajął mi 5 minut, a zmywanie po nim tyle co umycie butelki.

    Mój szczepienie na meningokoki przeszedł źle. Gorączka 38 stopni przez 3 dni, marudny i nie chciał jeść. Do tego duży, bolesny odczyn utrzymujący się chyba ze 2 tyg. Ale nie na każdego działa tak samo.

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem, że każde dziecko inne itd, ale mam trochę stresa. Szczególnie że zawsze po szczepieniu miała temperaturę..
    July a poprzednie szczepienia jak znosił?

    Co do mleka, u nas i tak je mało. Bynajmniej ja tak uważam. Rano i wieczorem (150-200) i raz w nocy (80-130)

    Wasze maluchy też tak ostatnio źle śpią w nocy.? Jeju, marzę żeby przespać ciągiem chociaż z dwie noce. A nie co chwila pobudki ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2022, 21:18

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 10 grudnia 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka poprzednie szczepienia też średnio znosił. W zasadzie po każdym ma mniejsza lub większą gorączkę. Zdecydowanie jednak po meningo było najgorzej. Na 2 dni przed świętami idziemy na drugą dawkę, aż się boję.


    Mój o dziwo w tym tygodniu na razie ładnie śpi. Budzi się 2 razy na mleko, ale zaraz po nim zasypia. To sukces bo tydzień temu jak wstał o 1 na mleko to później do 4 z nim walczyłam i o 6 już pobudka...

  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 10 grudnia 2022, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z 2 maluchów czy Wy też macie taki wszechobecny sajgon? Ja nie wyrabiam ze sprzątaniem.

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 10 grudnia 2022, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July wrote:
    Dziewczyny z 2 maluchów czy Wy też macie taki wszechobecny sajgon? Ja nie wyrabiam ze sprzątaniem.

    Ja mam jedno, a też mam wieczny sajgon i brak czasu na sprzątanie 😔 należę do osób które lubią mieć w domu czysto i aż mnie krew zalewa jak wiem że nie jest posprzątane 😔

    Co do szczepienia to u nas poprzednie znosiła tak samo jak u Ciebie. Czyli muszę się przygotować na masakrę.. pierwsze objawy kiedy wystąpiły? Bo po MMR po tygodniu od szczepienia miała gorączkę.

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
‹‹ 498 499 500 501 502 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ