X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 23 października 2022, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w porządku. Młody jeszcze nie chodzi sam, ale i tak wszędzie go pełno. Od 3 tyg adaptuje się w żłobku i niestety nie jest łatwo, ale liczę na to, że w końcu się przekona. Zębów mamy wysyp i ciagle pojawiają się nowe, więc humor bywa średni.

    Szczepienie mmr i ospa mamy tez niedługo. Ja szczerze mówiąc po doświadczeniach z córką uważam, ze to najgorsze szczepienie z programu 🥺u nas gorączka występowała po 8-10 dniach i w obu przypadkach była trudna do zbicia i rozkładała córkę na kilka dni. No ale trzeba się zaszczepić.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 25 października 2022, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia teraz to jakieś cyrki z drzemkami bo łącznie obydwie trwają 1h40 min, max 2h 🤯 Ale mimo to śpi spokojnie w nocy 🤔 nawet chyba lepiej niż jak spała te 30 minut dłużej w dzień. Będę obserwować bo teraz wypada regres snu.

    Gomerka, wiem wiem. Będziemy szczepić na pewno ale strasznie się martwię jak to zniesie bo poprzednie mimo iż łagodne to jednak miała lekką temperaturę 🙁


    My już po chrzcinach i roczku 🥰 i Wiki chyba nie lubi takich imprez , albo opcja numer 2 że nie lubi sukienek 😂 bo przebraliśmy ją w body i leginsy i szalała po sali . No albo te zęby w końcu..

    Aha, no i zaczyna chodzić 😊 robi parę i
    kroków i upada. I tak w kółko 😁

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 26 października 2022, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od poniedziałku idę na oddział zamknięty na 2 tygodnie, chcą mnie wziąć pod obserwację, czuje się jakbym swoje życie przegrała...

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 26 października 2022, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co się stało?

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 26 października 2022, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u psychologa i skierował mnie do psychiatry. Psychiatra stwierdził że mam myśli samobójcze połączone z depresją. Ogólnie zapisuję leki ale ze mam małe dzieci nie będzie ryzykować, tylko chce mieć mnie pod obserwacją 2 tygodnie.

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 27 października 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuje 🥺

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 688 710

    Wysłany: 28 października 2022, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, będzie dobrze, to nie jest takie straszne jak się wydaje. Ja trafiłam do szpitala po wieloletnim mobbingu w pracy, też mi się wydawało, że jestem stara i przegrałam najlepsze lata życia, że nigdy nie będę już szczęśliwa i na zawsze pozostanę tą pustą skorupą. To było pięć lat temu. Walczyłam z depresją trzy lata, a chorowałam jeszcze dłużej (późno zaczęłam szukać pomocy). Warto zawalczyć o siebie! To żaden wstyd sobie nie radzić, depresja to choroba jak każda inna i pobyt w szpitalu może tylko pomóc. Od dwóch lat mogę powiedzieć, że jestem zdrowa i odzyskałam siebie. Życzę Ci jak najlepiej, będzie dobrze, dasz radę! 💪🏻

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 28 października 2022, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu współczuję 😔 ale z drugiej strony to dobrze, że twój lekarz nie chce ryzykować i bierze Cie do szpitala. Wiem, że Ci ciężko ale pamiętaj, że masz dla kogo żyć i walczyć! 😚 Ściskam Cie mocno i gdybys tylko potrzebowała się wygadać to zawsze tu jesteśmy 😊

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 28 października 2022, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No teraz organizuje opieke nad dziećmi. Od męża ze3 strony rodziny usłyszałam że jestem słaba i nic nie warta 😭😭 że jak mógł założyć rodzinę z taką osobą jak ja.

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 28 października 2022, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie najgorsze jest to że nie będę miała kontaktu z dziećmi bo z mężem nie układa się od dłuższego czasu więc mi to obojętnie.

  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 31 października 2022, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia właśnie przeczytałam. Bardzo współczuję i przytulam Cię mocno. Pomodlę się też za Ciebie i Twoją rodzinę.

    Depresja jest okropna i podstępna nie daj się jej. Wierzę że w szpitalu Ci pomogą. "Życzliwych" z rodziny męża olej. W takich sytuacjach normalny człowiek wspiera drugiego człowieka a nie rzuca takimi tekstami.

    Masz już zorganizowaną pomoc do dzieci? Zobaczysz że te 2 tyg szybko miną.

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 31 października 2022, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już na oddziale, ogólnie nie można mieć tutaj telefonu ale go przemycilam 🙄🙄 jejku jak tu dziwnie. Strasznie dużo ludzi jest z depresją, po próbach samobójczych..

  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 1 listopada 2022, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymaj się kochana. Będzie dobrze ❤️

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 3 listopada 2022, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja tęsknię za dziećmi.. dzisiaj rozmawiałam z mężem i starszym synem.. cieszył się bo ząbek mu wyleciał i wróżka zębuszka była u niego i pieniążek mu zostawiła.. dostaje jakieś leki ale dużo ponnich śpię, za dnia chodzę na terapię gdzie wszyscy jesteśmy w kółeczku i mówimy jakie mamy problemy. Dzisiaj przyszła kobietka która skończyła z 2 piętra bo mąż jak zdradził.

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 7 listopada 2022, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    18 mam wyjść do domu bo ordynator mówił dziś że będę 3 tygodnie a nie 2 tygodnie.jeszcze dzwonili do mnie z kadr w sprawie zaległego urlopu i mam do końca grudnia.. Choć do pracy już nie wrócę..

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 688 710

    Wysłany: 11 listopada 2022, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, a jak się czujesz? Choć trochę lepiej?

    Ja mam dziewczyny głupie pytanie… Ile Waszym dzieciom szły górne jedynki? Tzn. nie kiedy wyszły, tylko jak długo to trwało od przebicia do pełnego ząbka? Ja mam takie wrażenie jakby mojemu się te zęby normalnie zatrzymały w połowie, dolne wyszły duuuużo szybciej…

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 12 listopada 2022, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam takich stanów lękowych ale gorzej śpię w nocy. Za dnia spie dość dużo i mam wrażenie że dzień z nocą mi się poprzestawiał. Zgłaszałam to lekarzowi i w sumie też to zauważył bo zasypiam często na terapię czy zajęcia.. mówiłam do ordynatora że nie mogę takich leków dostać do domu bo jak zajmę się dziećmi za dnia.ale jeśli chodzi o moje samopoczucie to czuję się taka spokojniejsza i jakby nie zmęczona już tak barzzo-wypoczelam też.

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 12 listopada 2022, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia wrote:
    Kasia, a jak się czujesz? Choć trochę lepiej?

    Ja mam dziewczyny głupie pytanie… Ile Waszym dzieciom szły górne jedynki? Tzn. nie kiedy wyszły, tylko jak długo to trwało od przebicia do pełnego ząbka? Ja mam takie wrażenie jakby mojemu się te zęby normalnie zatrzymały w połowie, dolne wyszły duuuużo szybciej…

    U mojego młodego te górne nie są jeszcze w całości, ogólnie ma 7 zębów i tylko 2 takie duże, reszta ciagle się wydłuża.

    A jak u Wałcz chodzeniem samodzielnym? Ja ciagle czekam i mam wrażenie, ze to już za chwilkę, ale jakoś mu się nie spieszy.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 12 listopada 2022, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z zębami nie pomogę bo u nas dalej całe 0 😂 Mówiłam naszej Pani doktor o tym i mamy zrobić panel badań z krwi czy nie brakuje jej jakichś witamin. Ale ogólnie ma zalążki i czasami mi się wydaje że juz lada moment wyjdą.. 🤦‍♀️

    Jeśli chodzi o chodzenie to u nas Wika prawie już biega 😂 ciężko za nią nadążyć. Niedługo będziemy jechać po pierwsze buciki 😊

    I chyba znowu jakiś skok ma.. od 3 dni odmawia butelki na noc i rano. Je tylko na śpiocha.. No i widzę, że co chwilę zdobywa jakieś nowe umiejętności. Wczoraj np zaczęła pokazywać paluszkiem. Na wszystko 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2022, 15:33

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 18 listopada 2022, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w domu. Młodszy jak mnie zobaczył to się popłakał, nie chciał iść do mnie ale lekarz na oddziale mówił że tak może być. Zobaczymy jak jutro będzie.ja dziś wyszłam ze szpitala a mój mąż już poszedł do klubu bo stwierdził że skoro jestem w domu to mogę się zajść dziećmi 🙄🙄ręce mi opadły dosłownie

‹‹ 496 497 498 499 500 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ