X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 2 października 2022, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO niestety każde dziecko jest inne. Straszak potrafił rano się obudzić, położyć do nas i oglądaliśmy razem bajkę z rana a ten mały czort twierdzi jak on się obudził to wszyscy mają wstać 😂😂 nie ma spokojnego leżenia 😂😂

    Mikoshi lubi tę wiadomość

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 3 października 2022, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahah, Kasia to u nas tak samo. Jak młoda wstanie to od razu trzeba wstawać bo szkoda jej czasu na leżenie 😂 z jedzeniem też mamy problem bo nie chce siedzieć w krzesełku i karmie na podłodze. Cuduje, latam za nią.

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 5 października 2022, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podobnie jak u Gomerki. Zje butle 210 ml i za chwilę może jeść chrupki lub wszystko inne co któryś z domowników właśnie konsumuje. Łatwiej go ubrać niż wyżywić 🤣
    Co do usypiania to u nas od zawsze był i jest problem. Czasem bujamy się po 40-50 minut. Natomiast tak jak Praskovia napisała żeby go położyć do łóżeczka i miałby sam usnąć to jakiś kosmos. Nie ma mowy. On musi być cały czas w ruchu. W foteliku do karmienia nie usiedzi, w foteliku samochodowym też sie zaraz denerwuje. On na tych czworakach to w zasadzie biega. Słodkie to, ale i wykańczające. Nie wiem czy u Was podobnie ale mlody wszedł w fazę wywalania wszystkiego z szafek, wywracania jedzenia i roznoszenia wszystkiego wszędzie... Nie wyrabiam momentami.

    Zaczął się z kokei bardzo ładnie bawić. Potrafi np. przez 3-4 minuty dłubać sobie w kostce sensorycznej albo oglądać książeczkę. Jestem pod wrażeniem bo przez większość czasu po prostu biega i wszystko zwala 😵😉

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 5 października 2022, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omg tak… mój tez jest w ciągłym biegu. Na szczęście jeszcze toleruje wózek, ale to już ostatnie chwile chyba 😬

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 8 października 2022, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu dziewczyny oszaleje! Młoda budzi się o 4 w nocy i nie może zasnąć 🤯 zasypia po 5 🤦‍♀️ najlepsze że ona nie płacze, tylko próbuje zasnąć i nie umie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2022, 07:51

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 8 października 2022, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeciągnij ją co najmniej 3.5h od tej 4. To są tzw okna aktywności. Jak zasypia wcześniej to traktuje to jako przedłużenie spania nocnego.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 8 października 2022, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ona jest śpiąca tylko nie potrafi zasnąć. Wcześniej nie było problemu. Dopiero 3 raz nam się tak zdarzyło. Okna aktywności zachowane. Wstaje teraz o 7, idzie na drzemke 9:30-10 i śpi około godzinę, potem około 14-14:30 kolejna drzemka i też śpi godzinę. Na noc zasypia 19-20:30 - w zależności o której wstanie z ostatniej drzemki.

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 8 października 2022, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nie są zachowane, skoro pierwsze trwa 2.5-3h. Mój mały tez tak próbował 2 razy się budzić o 4 i zasypiać o 5, przeciągnęłam go do 7.30 i nie powtórzył tych prób. Zresztą w okolicy roczku dziecko może się tez już przestawiać na 1 drzemkę, u nas przez ostatnie 2 tygodnie były straszne cyrki z usypianiem na drzemki i przestawił się po prostu na jedną. Zasypia w końcu bez problemu.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 8 października 2022, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile powinno trwac pierwsze okno? Wszędzie pisze że 3h. Raczej nie jest gotowa na 1 drzemkę bo niedawno co zeszliśmy właśnie z 3 na 2. A mieliśmy jeszcze więcej bo 4 które trwały 30 minut.. Ona nie ma problemu zasnąć na drzemki w dzień. Wieczorem czasem jest ciężko ją uśpić. Ale np wczoraj szybko zasnęła bez problemu. Biorę jeszcze pod uwagę że pełnia się zbliża.🤔 No i jeszcze nie mamy ani jednego zęba więc to też może jest przyczyną tych nocnych pobudek?
    O której macie drzemkę i ile trwa? O której wstaje rano i kiedy się kladzie na noc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2022, 14:12

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 8 października 2022, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co ja wiem, to żeby dziecko nie traktowało drzemki jako kontynuacji snu nocnego to powinno być co najmniej 3.5h

    U nas pobudka jest około 7, na drzemkę idzie około 12 do 14 i na noc idzie spać o 20. Nawet dobrze się złożyło z tą 1 drzemka, bo od pon idzie do żłobka.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 8 października 2022, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas nie ma szans żeby miała jedną drzemkę bo widzę jaka zmęczona jest i nie wytrzyma 5-6h. Czasem się zastanawiam czy 4 to nie za dużo.

    PS. to co, mam ją przetrzymać jeśli przykładowo wstaje o 6 to dopiero położyć 9:30? Jeśli pobudka o 7 to 1 drzemka 10:30?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2022, 07:14

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 9 października 2022, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wieczorową porą. Wiem że to nie grupa aby się użalać ale po prostu pękłam już. Jest noc, myśli pełno w wokół głowy. Bezsenność doskwiera niemiłosiernie...
    Nie wiem czy wśród was są mamy które mają problemy z mężami swoimi... Nie wiem gdzie już szukać pomocy.. mam umówiona wizytę z psychologiem i psychiatrą ale nie wiem czy do tego czasu wytrzymam emocjonalnie.. mam jakiś spadek mocy,, ciągle kłótnie z mężem.. przestało nam się układać.. mam zostać w domu JesCze przez rok,, z starszym synem wyszły problemy..mąż tylko narzeka nic w domu nie pomaga..stwierdzi że on zarabia ale do cholery tez mam swoje pieniądze z macierzyńskiego ale mam.. jesteśmy w stanie coś odłożyć, nie żyjemy od wypłaty do wypłaty.. nie mamy żadnego kredytu... rozmawiamy ale wg niego oo tylu latach razem nie musi mnie już słuchać, razem 14 lat po ślubie ponad 6 lat.. nie wiem co mam dalej robić.. nie czuję się szczęśliwa.. jakbym była z nim tylko ze względu na dzieci..

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 688 710

    Wysłany: 11 października 2022, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, tatusiowie to temat rzeka, wiem nie tylko ze swojego doświadczenia, ale też z otoczenia… U nas raz lepiej, raz gorzej, ojcem jest super i to jest dla mnie najważniejsze, ale jednak po urodzeniu się dziecka dużo się zmieniło. Przede wszystkim nie myśl, że na grupie nie ma co się użalać, bo czasem trzeba się wygadać i tyle. Dobrze, że szukasz pomocy, dla niektórych to jest najtrudniejszy krok, więc super, że się umówiłaś z lekarzem. Wyślę Ci zaproszenie priv, jakbyś chciała się czasem wyżalić, trzymaj się!

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 19 października 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co u Was słychać?

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 20 października 2022, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas powolutku. Młody juz skończył roczek 🥳 Nie chodzi jeszcze sam, ale juz samodzielnie stoi (bez podporu). Codziennie wydaje mi się że lada chwila ruszy. Zęby ma juz 4. Wszędzie go pełno. Czworakuje z prędkością światła i zrobił sie strasznie ciekawski (zajrzy do każdej szafki, szuflady itd). Mało bawi sie zabawkami tylko np. mopem lub drzwiami 🤨🤣

    A jak u Was?

    Praskovia lubi tę wiadomość

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 20 października 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July chyba piszesz o mojej Wiktori 😂 U nas też stoi bez podporu, wstaje z przysiadu ale jeszcze się boi ruszyć do przodu 🙈 dla mnie lepiej bo wiem, że jak ruszy to nie będę za nią chodzić a BIEGAĆ. Myślałam że tylko moja Wiki taki łobuz ale widzę że nadała by się razem z Twoim młodym 😂 oczywiście zabawek pełno ale przecież wszystko inne jest ciekawsze 😂 we wtorek mamy szczepienie na świnkę, Odrę i różyczkę. Któraś z Was jest po tym szczepieniu? Strasznie się boję bo podobno to ciężka szczepionka a przy poprzednich zawsze miała temperaturę podwyższoną (max 38.5)

    A jak u Was z nocami? Bo u nas ostatnio tragedia. Raz śpi ładnie a raz budzi się co chwilę.. otwiera oczy i się tak gapi , do tego ciągnie mnie za włosy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2022, 10:52

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 20 października 2022, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeszcze nie mieliśmy tej szczepionki, ale bedziemy na początku listopada. Aż sie boje myśleć. Do tego wszystkiego zrobił sie strasznie marudny. Ciagle stęka. Nie wiem co jest na rzeczy. Czy to przez zęby, skok czy Bóg wie co innego. Chory na pewno nie jest.

    Nocki cudowne... Dziś np wstał o 3 rano (mimo że poszedł spać o 22) i stekał. Nakarmilam, wyprzytulalam, bujalam w wózku i nic... Uspokoił sie dopiero jak sie poddałam i pozwolilam mu się bawic (4:30) Masakra. Do tego starsza ma bunt dwulatka w pelnej odsłonie. Dom wariatów 🤣😵

    Eh jak to się mówi trzeba zjeść beczkę soli 😉 Staram się nie nakręcać i nie narzekać (wiem wydźwięk tego posta jest zupełnie inny), ale po prostu czasem dopada mnie niemoc.

    Z tymi włosami tez u nas koszmar. Do tego jest jakiś taki gramotny 🤣 Co chwile a to mnie szczypie a to ugryzie a to przejdzie po mnie kolanami. Jestem przez niego poobijana dosłownie. Najgorzej jak sie czasem na niego wkurzę to zdarza mi się unieść nie co głos po czym zaraz dopadają wyrzuty sumienia. Chyba już sie zamieniam w matkę wariatkę.

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 688 710

    Wysłany: 20 października 2022, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz próbuje stawać bez podporu, na razie dosyć nieśmiało. Ze spaniem u nas lepiej, ale włożyłam w to mnóstwo pracy, a i tak jeszcze trochę zostało… W ogóle to jestem w szoku, bo mieliśmy problemy z drzemkami, myślałam, że tak jak u Gomerki mały chce się przestawić na jedną drzemkę, ale jak to zaczęłam wprowadzać w życie, to było jeszcze gorzej. Okazało się, że chce wrócić do trzech! Lekarz mówi, że go to nie dziwi, bo w tym wieku bardzo wiele się dzieje w rozwoju, a nasz synek jest taki duży (rozmiar 92), że i wydatki energetyczne ma duże. Najgorzej, że teraz ma fazę na chlebek i nie chce jeść nic innego, muszę się strasznie nakombinować. Mamy trzy i pół zęba, gryzie mnie bez przerwy. Za włosy już nie ciągnie, ale robił to jakoś do ósmego miesiąca i tyle mi ich powyrywał, że jak zaczęły odrastać, to mi się grzywka zrobiła. 😂 Was to pewnie też czeka dziewczyny! 😛

    A czy Wasze dzieciaki już coś mówią? Moj jak na grubasa przystało jedynie woła jeść: „mama, mniam!”, a oprócz tego nic. Czasem powie baba albo dajdaj, ale raczej nie jest świadomy znaczenia, tylko tak sobie gęga.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2022, 20:04

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 20 października 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę pocieszające że nie tylko u mnie tak jest 🙈😂

    Dzisiaj Wika zrobiła dwa kroki (świadomie!) 😍 Stała z zabawką w rękach i chciała do mnie podejść 😊

    July, nie obwiniaj się że zdarzy Ci się podnieść głos. Przyznaje się bez bicia że mnie też to się zdarza.. Ale to są wtedy takie hardcorowe dni że jęczy od samego rana i nie wiadomo o co jej chodzi. Ba! Ona sama nawet nie wie o co jej chodzi 😂 jak to mówią "byle do 18-stki" 😂 I na rok wypada skok+regres snu 😂🙈

    Wiecie co.. zanim miałam Wike, to marzyłam o 2-3 dzieci.. Ale powiem wam szczerze że młoda daje mi tak popalić że więcej nie chce. Być może zmienię zdanie kiedyś. Ale na pewno nie teraz, nie za rok czy dwa.

    Praskovia, jeśli możesz powiedzieć to o której macie pobudkę, drzemki i sen nocny? Jeśli to nie problem. My mieliśmy do tej pory 3 Ale były coraz krótsze, po 40 minut a miała już dłuższe, minimum godzinę. I od tygodnia trzymam się ściśle stałych pór drzemek i mamy 2 które trwają 1-1,5h . Najczęściej w dzień spi jakieś 2h . Ale za to sen nocny się wydłużyl bo spala 10 h a teraz spi 11-11,5

    Ps. Nie, nasza nic nie mówi i nie wiem czy się zacząć martwić już..

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 688 710

    Wysłany: 20 października 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka, ja Ci mogę napisać, ale jeśli Wika ma dwie drzemki po 1-1,5h to to jest ideał i nie ma co zmieniać! Nasz też już tak miał, ale mu się cofnęło. Oczywiście te trzy drzemki są krótsze, właśnie około 40 min, czasem jedna około godziny. Teraz łącznie snu dziennego pewnie mu nawet wychodzi mniej, tyle, że on już po dwóch godzinach od poprzedniej drzemki jest gotowy na kolejną. U nas tylko sen nocny ma stałą porę, rutynę zaczynamy o 18:30 i zwykle do 19:00 już śpi. Pobudka między 06:00 a 07:00, a jak chce wcześniej to staram się jeszcze uśpić i zazwyczaj wychodzi. Nawet jak wstanie o 05:40 to jeszcze usypiam, ale wiem, że większość dzieci już nie daje się rano uśpić. Drzemek obecnie nie uzależniam od godziny, tylko raczej czasu aktywności i oznak zmęczenia. Jak miał dwie to wypadały około 09:00 i 14:00.

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
‹‹ 495 496 497 498 499 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ