X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostała mleko po przebudzeniu. Potem zjadła 3/4 jogurtu fruvita pure, za godzinę dokończyła ten jogurt + tubka musu owocowego. O 13 obiad prawie cały słoik 190g i za jakiś czas popiła mlekiem 90 ml, o 16 tylko 70 ml kaszki , około 18:30 dałam serek ale zjadła tylko troszkę więc dałam jej musika aby wytrwała jeszcze godzinkę do mleka. No i około 19:40 mleko na noc 170 ml. Chyba poszło całkiem nieźle. Myślę że z czasem będzie coraz lepiej i ja też się nauczę co mogę podawac aby te posiłki były wartościowe. Na śniadanie kaszki nie lubi. Próbowałam dać różnego rodzaju placki i też nie chce. Jajecznica też nie bardzo smakuje.🤷‍♀️

    PS. Dziewczyny, u Was też dzieci mają problem ze spaniem w nocy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2022, 08:55

    Gomerka lubi tę wiadomość

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 05:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały tez kaszki nie trawi. Placki nie bardzo, naleśniki jak już. Jajecznicą długo pluł, ale w końcu się przekonał. Lubi też zdrową nutelle (awokado, banan, masło orzechowe i kakao).

    My nie mamy na szczęście problemu ze snem w nocy. Ale w ciągu dnia nie obrazilabym się za dłuższe drzemki 😬

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co w takim razie podajesz na śniadanie/kolacje? Oprócz tych rzeczy co wymieniłyśmy 😁
    Ps. Co myślisz o tym jadłospisie? Czego brakuje?


    U nas od jakiegoś czasu jest tragedia w nocy.. wierci sie, rzuca, płacze przez sen, siada, wstaje 🤦‍♀️ w dzień nie mogę narzekać bo uregulowały nam się drzemki i mamy 2 po 1,5h. Czasem wypada 3 jeśli te dwie są krótkie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2022, 08:58

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas śniadanie to zawsze owsianka/jaglanka z jogurtem i owocami. Na kolacje jajecznica z awokado, jajecznica z twarogiem, „nutella”, naleśniki z musem i twarogiem, kanapki z serkiem, makaron z pesto albo duszonymi warzywami, na co mam wenę

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 2 września 2022, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dziewczynki co tam u was? Jak się miewają nasze październikowe szczęścia??😉😉 Mój młody zaczął stawiać pierwsze kroczki ale przy mebelkach. Z ta rączka ciężko idzie. Mamy teraz wizyty co tydzień także jeszcze przez 3 tygodnie będzie musiał nosić ten gips. Kość ładnie się zrasta 😉 myślałam że krócej będzie nosić ale niestety pani doktor mówiła że musi min 6 tygodni nosić 😞😞

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 4 września 2022, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Super, ze idzie ku lepszemu, wyobrażam sobie, jakie to trudne dla malucha mieć rękę w gipsie.

    U nas w porządku, jesteśmy po kontroli u fizjoterapeuty i Młody zrobił ogromne postępy, trochę się odleniwil w końcu 😁 nie mamy już żadnych cwiczen ani zaleceń, kontrola jak zacznie samodzielnie chodzić. Tez drepcze przy meblach. Ogólnie z 2 dzieckiem jest jednak ciężej, bo nie zabiorę Starszej wszystkich zabawek, Młody usilnie stara się je zdobyć, wiec nie mogę go z oka spuścić.

    Powoli czekają nas powroty do pracy 🥺🥺 zaczynacie żłobki? Nianie? Wychowawczy?

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 680 702

    Wysłany: 10 września 2022, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka, my mamy problem ze spaniem nieustannie od czwartego miesiąca, ja już dawno zamieniłam się w zombie, kilkanaście pobudek u nas to standard, każda oczywiście wymagająca mojej obecności i pełnego wsparcia. Mały spał jako tako jedynie przyklejony do mnie, każda drzemka i cała noc przy dziecku, a w domu nie było kiedy naczyń nawet umyć. Próbowałam wszystkiego, aż w końcu przełknęłam gorycz porażki i zwróciłam się do konsultantki snu. Od 3 tygodni pracujemy i jest olbrzymia zmiana. W nocy mały śpi już w łóżeczku, pobudek jest o połowę mniej. Czuję jakbym odzyskała życie- po miesiącach uwiązania mogę wreszcie wieczorem usiąść przy stole, zjeść spokojnie kolację i pogadać z mężem. Babka mówi, że pod koniec procesu synek będzie przesypiał całą noc. Ja się do końca bałam, że ta konsultantka mi będzie proponowała rzeczy, na które nie będę miała wewnętrznej zgody, albo że to będzie ze szkodą dla dziecka, ale okazało się, że niepotrzebnie. Zmiany wprowadzamy tak powoli, że synek ich prawie nie zauważa, nie było do tej pory żadnej histerii, żadnej rozpaczy, jedynie takie marudzenie „Hej, co ty robisz? Nie tak było do tej pory!”. Naprawdę gładko nam to idzie, chociaż powoli. No ale w perspektywie tych wielu miesięcy niewyspania to pikuś! 😅

    Co oprócz tego? Mały ma zapalenie ucha i znosi to tak dzielnie, że nikt by nawet nie zauważył, gdyby nie to że zaczął kasłać. Ruchowo też się poprawił, chociaż musimy kontynuować fizjoterapię, żeby nieprawidłowe wzorce nie wpływały na obecny rozwój. Ładnie siedzi, stoi, łazi przy meblach, ale wciąż bym nie powiedziała, że jest tytanem aktywności ruchowej, raczej taki z niego filozof kontemplator. 🤣

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • ambrozja Autorytet
    Postów: 375 135

    Wysłany: 10 września 2022, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia wysłałam zaproszenie priv. Mam pytanie w sprawie konsultantki snu.

  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 20 września 2022, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo, co tu tak cicho? 🙈
    Juz za kilka dni zaczyna sie październik, a to oznacza że nasze maluchy przestaną być niemowlakami 🥳

    Co planujecie na pierwsze urodziny? Jakaś imprezka? Co na prezent? Ja nie mam kompletnie pomysłu,może podrzucicie jakies Inspiracje?

    Btw. Jak u Was z chodzeniem?

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 22 września 2022, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tylko kroczki bokiem przy meblach, wg fizjo raczej nie będzie chodzić na roczek, ona obstawia 13m.

    Co do prezentu to zależy, czy chcesz zabawkę, którą faktycznie dziecko będzie się teraz bawić czy coś na przyszłość. Jeśli to pierwsze to polecam Little People z Fisher Price, autka Wonder Wheels od B Toys a dla dziewczynek lalki 21 cm Miniland. Niektóre dzieci lubią basen z kulkami, ale nie wszystkie. Jeśli coś przyszłościowego to jezdzik - osobiście nie polecam Scoot and Ride, bo nie jest warte swojej ceny. Albo stolik z krzesełkiem.

    A co robicie z dziecmi? Żłobki, nianie czy wychowawczy?

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 22 września 2022, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chodzi bokiem przy meblach już od 8 miesiąca. I jak byliśmy na kontroli u fizjo w 9 miesiącu to mówiła że na roczek będzie chodzić i faktycznie coś zaczyna się dziać bo coraz dłużej stoi sama jak się puści czegoś i krok, dwa robi czasem ale niekontrolowane jeszcze. Co jeszcze u nas? Nauczyła się wspinać i schodzić tyłem z wysokości. Więc teraz jest WSZĘDZIE 🙈 to jest taki szogun, że nawet na komodę wchodzi . Zaczęła szafkę rtv otwierać i wszystko z niej wywala 🤦‍♀️ Super, cieszę się że się dobrze rozwija ale teraz dopadł mnie okropny ból pleców i nie jestem w stanie biegać za nią 😔

    Co do prezentów to sama mam problem. Wiem, że dostanie lalkę która mówi, śpiewa i do niej wózek oraz tablice manipulacyjną. A my nie wiemy co jej kupić. Myśleliśmy o tej hulajnodze o której mówi Gomerka ale stwierdziliśmy że teraz to jest bez sensu bo zaraz zima i będzie tylko stać nieużywana. Rozważaliśmy też rowerek lub jeździk. Ale też bez sensu teraz. Myślałam nad kuchnią jeszcze. Ewentualnie kupimy jej odkurzacz, pralkę lub zmywarkę 😂 pralkę już sama ładuje jak wchodzimy do łazienki, za odkurzaczem lata jak szalona a jak usłyszy tylko ze otwieram zmywarkę to jest w ciągu sekundy przy mnie 😂

    Ja z małą zostaję jeszcze w domu 😊 W ciąży nie pracowałam, więc mogę jeszcze siedzieć w domu.

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 22 września 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Jeju my od wczoraj bez gipsu 🥳🥳🥳 za miesiąc mamy kolejną kontrolę..ale ma strasznie sucha skórkę pod gipsem.kosc prawidłowo się zrosła 😉😉 Teraz musimy czekać na rehabilitację ale lekarz nam pokazał jak w domu ćwiczyć aby dojść do sprawności bo ma strasznie sztywną.😞
    Młody nie dostał się nigdzie do żłobka więc będę racWj z nim w domu. Muszę porozmawiać w pracy bo chce iść na zaległy cały urlop a potem zobaczymy bo mam umowę tylko do końca stycznia przyszłego roku

    July lubi tę wiadomość

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 22 września 2022, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W kwestii prezentów to jak macie instagram to polecam ola_wybiera_prezenty - my mamy dużo polecanych przez nią zabawek i się sprawdzają 😉

    Ja wracam do pracy, młody do żłobka. Smutno mi, ze nasz czas w domu się kończy.

    July lubi tę wiadomość

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 24 września 2022, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia super wieści. Na pewno z dzięki ćwiczeniom z czasen rączka sie rozrusza. Nawet nie wyobrażam sobie jak musiało byc ciezko z takim maluchem w gipsie. Jak dawałaś radę przy kapielach, przebieraniach itd? U nas nawet zmiana pampersa to wyczyn 🤣

    Gomerka dzięki za polecenie tego insta. Przydatne bardzo. Chyba jednak zdecydujemy się na ten basen z kulkami. I Starsza będzie miała frajdę. Ona ma właśnie scoot and ride. Jeździ na niej, jest ładna, stabilna ale faktycznie cena mocno przesadzona.

    Patka jezdzik to nie głupi pomysł. Nie ma u nas jakiś srogich zim. Ciepla czapka, szalik, kurtka i da radę 😁 Ja tak przynajmniej planuje.


    Ja zostaje z młodym na pewno do końca roku. Później jeszcze tego nie wiem. Niani na pewno nie biorę pod uwagę. Jestem za tym żeby młody miał jak najwięcej kontaktu z innymi dziećmi i pewnie postawimy na żłobek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2022, 22:45

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 25 września 2022, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July właśnie moja starsza tez ma Scoot & Ride. Tylko ona bardzo szybko wyrosła z jezdzika - zrobił się za niski. Korzysta od czasu do czasu z hulajnogi, ale woli biegowke. A sama hulajnogę można kupić duzoooo taniej. No i typowo - jak się znudzi jazda to trzeba to dźwigać, a to ani lekkie, ani poręczne. No i mi brakowało w jezdziku opcji pchania przez rodzica.

    Basen z kulkami mamy po starszej właśnie i ona dalej go kocha, a mlody ma wstęp tylko jak jej nie ma w domu 🙈ale nie jest przesadnym fanem póki co.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 25 września 2022, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July, u nas teraz mega problem żeby czapkę założyć. Od razu ściąga i czapkę i skarpetki 🤣 na nogi to teraz zaczęłam zakładać rajstopy bo chociaż nie ściągnie ale nie wiem co zrobić z tą czapka. Wszystkie wiązane jakie widzę to zimowe 🙈

    Też mamy basen z kulkami u moich rodziców. Młoda nie jest za bardzo zainteresowana 🤣

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 25 września 2022, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July przy kapelach nakładam specjalny worek na rękę aby nie zamoczyć gipsu a do ubierania miałam takie szerokie body. Starszak jak był młodszy to mi się oparzył więc już wiedziałam jak mniej więcej przebierać go aby nie robić nic na siłę i też go nie zniechęcać. A przy zmianie pieluszki skOds mówić uciekał mi więc kupiłam pantsy.

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 26 września 2022, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś byliśmy też u neurologa i wszystko okey. Teraz 27 października mamy USG mózgu bo JesCze nie do końca ma ciemię nagojone więc możemy JesCze zrobić 😉😉

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 28 września 2022, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czym zastąpić porcje mleka aby tego nabiał dostarczyć? Uprzedzam, że Wiki nie lubi jogurtów naturalnych, kefiru, twarożki itp.
    Z dnia na dzień nagle odrzuciła mi mleko 😔 zawsze proponuję najpierw mleko, ale wygina się i krzyczy.. Więc dostaje posiłek stały. Póki co są to kaszki i głownie słoiczki (deserki i obiadki). Musy wybieram te owocowo-warzywne.
    Jeśli jemy coś co ona może dostać to jej daje. Np uwielbia rosołek, ale no nie będzie codziennie jeść rosołek..
    Przez chwilę myślałam że to może przez zęby nie chce pić z butelki. Ale no czasem się zdarzy że wypije. W nocy je 2 razy (80-130) gdzie jadła tylko raz 170,a na noc jadła 200 . Teraz nawet na noc zmniejszyła do 100-130

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 28 września 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka u nas Olek nie pił mleka przed 2 tygodnie. Całkowicie odrzucił mleko z butli. Dawałam mu kaszkę na mleku bądź jogurt naturalny z tubka Musa. 2 tygodnie minęły i mleko wróciło - lekarz mówił że prawdopodobnie skok rozwojowy przechodził.

    Patka95 lubi tę wiadomość

‹‹ 493 494 495 496 497 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ