X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 27 lipca 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahah, u nas to samo. Wszystko fajne oprócz zabawek. Chociaż już jej się wszystkie "nie zabawki" nudzą. Była drewniana łyżka, spinacze do bielizny, miski, pudełko wypełnione makaronem, ryżem itd. Piłka sensoryczna. Już też mi brak pomysłów. Ale najlepsza "zabawka" to ogranicznik/odbojnik/stoper do drzwi (jak zwał tak zwał)😅
    Aha, mieliśmy jeszcze mate wodna.
    Fajna, na 5 minut 😅🤦‍♀️
    Jeszcze hitem był pchacz z Fisher Price, ta zebra. Ale tylko do zabawy. Nie pozwalam aby sobie chodziła i pchała. Jak widziałam, że wstaje to od razu podchodziłam. Teraz też już jej się znudziło 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2022, 21:26

    Praskovia lubi tę wiadomość

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 28 lipca 2022, 05:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas jednak tez jest zaleta starszego rodzeństwa 😁 młody jak szczeniaczek porusza się za siostra i ona mu łaskawie pozwala się bawić swoimi zabawkami, wiec akurat nie mogę narzekac - ma zajęcie 🤣

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 680 702

    Wysłany: 29 lipca 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach, pilot zapowiada się świetnie! Swoją drogą, Gomerka, po godzinie dodania ostatniego posta, widzę, że Ty też masz serwowane wczesne pobudki. 🤣

    Gomerka lubi tę wiadomość

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 29 lipca 2022, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też hitem był pilot, ale już się znudził 😅

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 29 lipca 2022, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Praskovia wrote:
    Ach, pilot zapowiada się świetnie! Swoją drogą, Gomerka, po godzinie dodania ostatniego posta, widzę, że Ty też masz serwowane wczesne pobudki. 🤣

    No niestety, ale grzechem byłoby narzekac, bo mój młody idzie spać o 19 i śpi do 5.30 bez pobudki zazwyczaj 🤣🤣🤣 ostatnio miał trochę gorszych nocy z ćwiczeniem raczkowania przez sen, ale chyba wrócił na dawne tory 😉

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 29 lipca 2022, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka sorry, dopiero weszłam na forum. Jasne opiszę Ci, wysylam zaproszenie na priv 🙂


    Mój mlody ma podobny etap. Zabawki tylko na chwilę no chyba że czymś akurat bawi się siostra to on to tez juz natychmiast musi mieć 😁 Śmieszne są kłótnie takich brzdąców. Uwielbia zabawy drzwiami, ale z tym z tym trzeba mega uważać bo już nieraz zasunął sobie w głowę 🤦‍♀️ prawdziwą furorę robi u nas tablica sensoryczna. Tam ma takie małe drzwiczki z klamką, jakieś zasuwy, trybiki itd. Tylko nie tqkie zabawkowe tylko normalne metalowe. Czasem żeby mial lepszy zasieg na te cuda kładę ją mu na płasko. Naprawdę fajna sprawa. W awaryjnych sytuacjach na spacerze... Wyciagam klucze 🤷‍♀️ Oczywiście tez je muszę non stop dezynfekować.

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 29 lipca 2022, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki July 🙂 Czekam na wiadomość.
    Też planuje kupić tą tablice.

    Dziewczyny, Wiki cały dzień miała podwyższona temp. Mamy termometr bezdotykowy i pokazywał max 38.5 ale mowie do męża żeby jechał do apteki bo termometr taki zwykły. Zmierzyłam w pupie i pokazywał tak samo. Teraz znowu jest ciepła. Dotykowy 37.8 a w pupie 37.3 (bez odejmowania) ale Wiki jest ciepła..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2022, 23:48

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 30 lipca 2022, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka 38.5 to juz gorączka. Albo zęby albo jakaś infekcja. Jak jutro będzie to samo to udałabym się do lekarza, tyle różnych świństw i wirusów teraz w powietrzu... Podobno w placowkach medycznych jest takie oblężenie jakby był październik albo marzec ☹️

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 30 lipca 2022, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    38.5 miała raz. Ale tak to cały czas się utrzymuje do 38

    Edit: teraz zmierzyłam i 38.3 🤦‍♀️

    Dziewczyny czy jak się mierzy w pupie to trzeba zawsze odejmować? Cały czas pokazuje mi tyle samo co na czole. Czasem z minimalna różnicą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2022, 12:14

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 31 lipca 2022, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam pojęcia, mierze tylko bezdotykowym. Ale zazwyczaj w instrukcji powinno być napisane co i jak.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 31 lipca 2022, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie w tym normalnym nic nie pisało, aby odejmować wiec juz nie wiem.. 🤷‍♀️

    A jaki masz bezdotykowy?

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 13 sierpnia 2022, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój maluszek zlamal rączkę. Normalnie przewrócił się w domku. Myślę jak to możliwe. Lekarka podejrzewa łamliwości kości 😭😭

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 14 sierpnia 2022, 05:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omg współczuje stresu! Skierowała Was na jakies dalsze badania? Bo to chyba genetyczna choroba, prawda?

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 14 sierpnia 2022, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mamy dalsze badania zrobić ale u nas nie występuje w Rodzinie ta choroba u nikogo

  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 14 sierpnia 2022, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia współczuję ☹️ Mały jest w gipsie? Po za tym złamaniem coś jeszcze wzbudziło niepokój pediatry czy po prostu woli dmuchać na zimne?

    Gomerka jak Twój mały, byliście u fizjo?

    Mój trochę nadrobił. Siada, wstaje ale nie podoba mu się raczkowanie. A ii uwaga, uwaga mamy 1 ząb 😁🦷

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 14 sierpnia 2022, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, strasznie współczuję 😔 trzymam mocno za Was kciuki aby było wszystko dobrze ✊️🍀

    July, gratulacje! My nadal czekamy na pierwszy ząbek 😂 chyba zostaniemy na samym końcu z uzębieniem 😂

    My byliśmy u lekarza bo temperatura ustąpiła, ale wyszła wysypka. Myślałam że uczulenie bo dostała kiwi wieczorem i na drugi dzień kilka kropek miala. Z czasem się nasilało więc zapisaliśmy się do pediatry i okazało się, że mieliśmy 3dniówke. Pierwsze dziecko, spanikowana nie wiedziałam co to. Na przyszłość będę już wiedzieć 😂

    Tydzień temu mieliśmy kontrolę u fizjo I na początku naszą fizjo zaniepokoiło że mała siada tylko na jeden bok ale z czasem jak się "rozkręciła" to się okazało że jest wszystko w porządku i teraz tylko czekać aż zacznie chodzić. No i od tygodnia chodzi bokiem przy meblach więc trochę liczę że niedługo zacznie dreptać 😊
    Przy okazji polecacie jakieś kapcioszki po domu gdy już będzie chodzić? Bo w skarpetach się ślizga i póki co chodzi boso, ale wiadomo że jak zrobi się chłodniej to jednak wolę by miała coś na stopach

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 14 sierpnia 2022, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ortopeda zalecił nam przy 2 dzieci jak najwięcej na boso, najlepiej bez skarpetek. Masz matę piankową? Jest super na poczatki chodzenia.

  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 14 sierpnia 2022, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mamy gips lekki.zlamanie jest delikatne i mówił że na 2-3 tygodnie powinno wystarczyć.tak mówił że chce sprawdzić dla świętego spokoju bo u takiego dziecka rzadko zdarzają się złamania

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 14 sierpnia 2022, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July wrote:
    Ortopeda zalecił nam przy 2 dzieci jak najwięcej na boso, najlepiej bez skarpetek. Masz matę piankową? Jest super na poczatki chodzenia.

    Tak, mam mate piankowa. Ale mała jest tak ruchliwa że zaraz by schodziła z niej. Teraz właśnie jak najwięcej jest na boso.. Nawet sama ściąga skarpetki 😂

    Kasia, to w sumie dobrze że chce sprawdzić. Lepiej tak, niż miałabyś trafić na lekarza który by to kompletnie olał.

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 14 sierpnia 2022, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July, tak, rozkręcił się bardzo, jak już usiadł to nagle z dnia na dzień siedzi, stoi, drapie się na schody 😳 i coś tam raczkuje. Ale byliśmy u fizjo i jednak mamy trochę cwiczen, żeby mu pomoc wykształcić lepsze nawyki, bo on w ogóle nie chce za narodzi raczkować, tylko wolałby chodzić przy meblach 😬

    Co do butów to najlepiej boso, ale jeśli chodzi o kapcie to polecam np Titot albo Ekotuptusie, mają podeszwę antypoślizgową, ale jednocześnie są bardzo zbliżone do nosek stopy.

    July lubi tę wiadomość

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

‹‹ 491 492 493 494 495 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ