X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2021
Odpowiedz

Październikowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Kasia150690 Ekspertka
    Postów: 223 50

    Wysłany: 24 lipca 2022, 04:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas sam siada i czworakuje i na kolana się unosi

  • Praskovia Autorytet
    Postów: 680 702

    Wysłany: 24 lipca 2022, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka95 wrote:
    Ooo.. ja też bym chciała już ale moja Wiki nie tknie nawet jak dostaje 2 h po mleku (je co 4 h po 170)
    Śmieje się do męża że w takim tempie to my będziemy mleko pić do 5 lat 🤦‍♀️


    Spoko, może być gorzej, ja to chyba będę karmić do podstawówki. :P Synek życzy sobie cycka co 3 godziny, a w nocy nawet częściej. Myślałam, że jak będziemy rozszerzać dietę, to powolutku zejdziemy z mleka... Ale gdzie tam! I problem wcale nie jest w tym, że mało je, oj nie! Potrafi zjeść słoiczek 190ml i wydenkować obie piersi. Jak próbowałam dawać naprzemiennie- raz z piersi, raz słoik co trzy godziny, to się cały czas darł, że głody. Spytałam pediatry czy to jest ok, to powiedział: "on jest wielki, widać tak potrzebuje, niech mu pani daje". Regularnie co 4 godziny to byłby u nas duuuuży sukces! 🤣

    Gomerka wrote:
    Mamy leniuszkow, jakies postępy z siadaniem albo czworakowaniem?

    Nope, stoimy w miejscu, czyli "już prawie prawie" siada i czworakuje kicając. Ręce naprzemiennie, a nóżki- lewa, prawa, kic obiema, zatrzymanie. Fizjo kazała się skupić na rozluźnieniu dupki i ćwiczeniu naprzemienności nóżek. Pozycję ma ładną, ale zamiast ćwiczyć czworakowanie rwie się do góry, żeby stawać. Uprzedzano mnie, że w jego przypadku tak będzie. Najbardziej mnie martwi, że kilka dni temu odkrył, że można się przewracać przez głowę i od tamtego czasu, pomimo fizjoterapii, nieustannie próbuje. Już wolałam jak się w ogóle nie obracał...

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka wrote:
    Mamy leniuszkow, jakies postępy z siadaniem albo czworakowaniem?
    Hejka, u nas tylko pelza jak szalony po całym mieszkaniu i teraz tak śmiesznie z podnoszeniem tyłka. Uwielbia pokonywać przeszkody, np moje nogi. No i podnosi się do czworaków, ale łatwiej mu na razie idzie na miękkim typu kanapa, na podłodze jeszcze ciężko. Więc coś jest na rzeczy, ale z jego tempem to może być tydzien, a mogą 2 m-ce.

  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 24 lipca 2022, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka mój maly zjada kaszki tak ze 150 ml mleka. Zastępujemy juz mleko właśnie innymi posiłkami. Chociaż czasem jak jest jakiś mało treściwy słoik to po godzinie, półtorej drze sie o jedzenie 😉

    Gomerka u nas nadal leń jest leniem 🙈 Czasem stanie na czworakach ale jak juz ma "iść" to zmienia pozycje na pelzanie. Siedzenia jeszcze nie widziałam ale znalazlam go juz 2 krotnie siedzacego w łóżeczku. Podejrzewam że złapał się szczebelek. W sumie u nas jest identycznie jak opisuje Praskovia. Pcha sie na nogi. Jak czasem próbuje go odłożyć a on się zaprze nogami to muszę się troche namordować. Oczywiście cieszy sie strasznie z tych nóg a jak go położę to jeden wielki wrzask 🙈 A jak Twój mały są jakieś postępy?


    Praskovia podpowiedz proszę co na to wstawanie zalecił Wam fizjo? My mamy wizyte dopiero na początku sierpnia 😒

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 25 lipca 2022, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podobnie, pełza jak szalony, podnosi tyłek i czworakuje tylko na łóżku, na podłodze tak jakby się boi, siada bokiem jak taka syrenka 🤣i podciąga się do stania, trudno go położyć na ziemi, bo nogami się zapiera. Dziś mamy wizytę u fizjo. No i od 2 nocy mamy totalny koszmar ze snem. Jak wcześniej spał całą noc bez pobudki, tak ostatnie 2 noce budzi się co godzinę i próbuje czworakowac w łóżeczku 😭😭😭nie mógłby tego ćwiczyć w dzień?

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 25 lipca 2022, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka , w nocy najlepiej się ćwiczy 😅 moja tak samo miala. Teraz w nocy siada i wstaje 😅

    Dziewczyny nie pocieszyłyście mnie wcale że wasze maluchy tak pięknie zjadają.. Tak jak mówię, próbowałam jej dać dłuższy czas pp mleku żeby trochę zgłodniała, ale nie chce. Zje parę łyżeczek I koniec. Przeraza mnie to bo skoro po roku ma jeść posiłki stałe a mleko odrzucać to ona przecież ani się tymi posiłkami nie naje ani nie będzie miało żadnych wartości.

    U nas będzie coś ciężki dzień. Odkąd wstała to strasznie płacze. Mleka zjada 110 (zawsze je 170 i w nocy tez) , spać nie chciała. Dałam przeciwbólowy. Może przejdzie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2022, 08:39

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 25 lipca 2022, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka u mnie to tez nie jest jeszcze tak, ze udaje nam się całkiem odstawić mleko. Ale ja bardzo do tego dążę, żeby na roczek zostało mi tylko poranne i wieczorne karmienie. Próbuj, nie poddawaj się, wiem, ze aż serce boli i nerwy biorą jak dziecko ledwo co skubie. Ale kiedyś zacznie normalnie jeść. A tak swoją droga, jak tam wędzidełko? Może warto skonsultować się z neurologopeda jak są takie problemy z karmieniem.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 25 lipca 2022, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka, wędzidełko mieliśmy podcinane jak miala 3 tygodnie. Podobno teraz jest już ok. I wczesniej faktycznie było widać że miala problemy z nim. Ale teraz jak coś już uda się że zje to ładnie żuje, gryzie. Więc to raczej nie kwestia wędzidełko. Tak sobie myślę czy może nie jest "zablokowana" w głowie?
    A ile ml mleka je teraz na dobę? I na porcje?

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 25 lipca 2022, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja karmie piersią, wiec nie wiem. Ale je 4-5 razy dziennie.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 25 lipca 2022, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, rozumiem. U mnie Wiki dzisiaj odmawia mleka.. je, ale mało i z długimi przerwami. No oszaleje kiedyś 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2022, 16:07

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 680 702

    Wysłany: 25 lipca 2022, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July wrote:
    Praskovia podpowiedz proszę co na to wstawanie zalecił Wam fizjo? My mamy wizyte dopiero na początku sierpnia 😒



    Właściwie nic- nie dawać mu za wiele okazji i tyle. Ale z tego co piszesz, to Twój śpi w łóżeczku więc jak tu go upilnować przy tych szczebelkach? 🙈

    No i oczywiście ćwiczyć obie obręcze i rozluźniać jak potrzeba. Tylko że ze mną mały nie chce w domu w ogóle współpracować, jak zaczynam ćwiczenia to od razu prostuje się jak pałąk i koniec.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2022, 19:35

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 680 702

    Wysłany: 25 lipca 2022, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz Patka, czytam akurat książkę o "integracji sensorycznej" (piszę w cudzysłowie, gdyż autorka tłumaczy, że jest to określenie nieco przestarzałe), bo podejrzewam mojego o lekkie niedobodźcowanie i dużo miejsca jest tam poświęcone problemom z jedzeniem. Cytuję: "Dziewczynka przy stole nie lubi być karmiona, je samodzielnie, a to, co je, musi mieć kształt kulki. Nie toleruje przecierów, zup, ani łączonych smaków (wszystko musi być podane osobno)". Może Wiki ma jakąś podobną nadwrażliwość? Może spróbuj pójść bardziej w stronę BLW? Czasem coś, co wygląda jak fanaberia dziecka, albo zwykłe trudności z rozszerzaniem diety może mieć całkiem logiczne przyczyny, które leżą zupełnie gdzie indziej niż by się rodzic spodziewał. Nie poddawaj się! 🥰

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 25 lipca 2022, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też właśnie zaczęłam myśleć czy nie ma jakiś zaburzeń sensorycznych.. próbowałam blw i jest tak samo. Po chwili się wierci i nie chce jeść.. w sobotę mamy wizytę u fizjo i wspomnę jej o tych problemach. Może ją coś blokuje. Nie wiem..
    I u nas może być jeszcze kwestia niedoboru żelaza. Bo jak zaczynaliśmy to pięknie otwierała buzię i jadła. Najchętniej wtedy cały mały słoiczek.. I zrobiliśmy badania jak miała ponad 6 miesięcy i wyszło że ma niski "zapas" żelaza. Podobno można ten zapas zużyć w bardzo krótkim czasie. Bierzemy miesiąc już actiferol ale nie widzę poprawy.
    Ps. Co to za książka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2022, 21:42

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 680 702

    Wysłany: 25 lipca 2022, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Sensoryczne niemowlę". Super napisana, bardzo przystępna i nie nastawiona na sianie paniki wśród rodziców- jest dokładnie opisane jakie zachowania mogą wzbudzać podejrzenie o zaburzeniach sensorycznych, a są całkiem naturalne na pewnym etapie rozwoju.

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 26 lipca 2022, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już naprawdę nie wiem o co chodzi.. mleko też je od paru dni dużo mniej niż zwykle.. do tego marudzi 🤦‍♀️

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 26 lipca 2022, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July, jak zje kaszki to po jakim czasie następny posiłek?

    Dziewczyny możecie napisać wasze jadłospisy ?

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 26 lipca 2022, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka, jak zje te 150 ml kaszki z jakimś musem owocowym to spokojnie na jakieś 2/2.5 godziny mu wystarczy. Robi się już wtedy jakaś 12/13 i daje mu jakąś zupę albo słoik. A konsultowałaś to z pediatrą? Co do wędzidełka to podobno lubi odrastać 🙄

  • Patka95 Autorytet
    Postów: 725 191

    Wysłany: 27 lipca 2022, 03:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    July wrote:
    Patka, jak zje te 150 ml kaszki z jakimś musem owocowym to spokojnie na jakieś 2/2.5 godziny mu wystarczy. Robi się już wtedy jakaś 12/13 i daje mu jakąś zupę albo słoik. A konsultowałaś to z pediatrą? Co do wędzidełka to podobno lubi odrastać 🙄

    Tą kaszke też dajesz zamiast mleka? Moja wcina, ale zje 60 max. Tylko daje jej po mleku No i jak np nie doje mleka to jej robię na tym kaszke. A ile dobowo wychodzi wam mleka?
    Tak, konsultowałam. Wtedy myśleliśmy że nie chce jeść słoików lub sama. Mamy szczepienie niedługo to muszę wspomnieć o tym. Wyszedł nam niedobór żelaza więc bierzemy actiferol. Nie wiem ile się czeka na efekty.
    Wędzidełko widzę że jest ok bo wysoko podnosi język, żuje, memla, gryzie.

    Ps. Napiszesz mi wasz plan dnia? Jeśli nie chcesz tutaj to na priv mi napisz. Bardzo bym prosiła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2022, 07:47

    👶Wikusia 💕 21.10.2021
  • Praskovia Autorytet
    Postów: 680 702

    Wysłany: 27 lipca 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, macie jakieś pomysły na przedmioty codziennego użytku, które nadałyby się na bezpieczne zabawki dla bobsa? Mój mały totalnie gardzi "prawdziwymi" zabawkami, już nie mam pomysłu co mu dać, żeby się chwilę zajął, a jednocześnie nie bać się, że to coś się otworzy, połamie na maleńkie kawałeczki, pęknie itd. Na tapecie były już metalowe miski (gongi tybetańskie 🤣), szczotka z włosia, kłująca szczotka do włosów, butelki z zimną i ciepłą wodą... Co jeszcze?

    👦🏻 26.10.2021

    👶🏻 02.10.2023
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 27 lipca 2022, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas najlepsza zabawka to stary pilot do tv, zdezynfekowany spirytusem 😁

    Praskovia lubi tę wiadomość

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

‹‹ 490 491 492 493 494 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ