X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Podwójne i potrójne szczęścia 2017
Odpowiedz

Podwójne i potrójne szczęścia 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśka wrote:
    Lanay ale widzę, że z bliźniakami się dłużej leży... Albo to mnie tak ekspresowo wypuścili, bo wychodziłam do domu w Wigilię :)
    Kurczę nie wyobrażam sobie że mi będą położne zabierać dzieci... Z Marysią nie pozwoliłam im jej zabrać, mimo iż chciały ją wziąć na noc żebym się wyspała po CC. Uparłam się i miałam małą cały czas przy sobie. No ale z dwójeczką to nie wiem czy będzie tak różowo ;) Zwłaszcza, że mąż będzie miał ograniczony dostęp bo będzie z małą w domu...

    U mnie w szpitalami taka procedura po cc wychodzi sie na 5 dobę a po SN na 3 oczywiście jeśli wszystko jest ok :)

    Nie bylo wyjścia i położne przez pierwsza noc musiały zabierać dzieci bo jak pisałam nie można sie ruszać wiec siła rzeczy nie wstaniesz do dziecka jak zacznie płakać a z dwójka naraz na łożku tez sie nie położysz. Ale caly dzień i noc przynosiła mi je położna na zmianę. A we wtorek przywieźli je w łóżeczkach dwie i juz ze mną zostały :)

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 25 maja 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak sytuacja z waszymi szyjkami? Nie skracają się. . W ciąży bliźniaczej jest coś zakładane profilaktycznie? Moja szyjka ma aktualnie 3.5cm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2017, 16:14

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • agula1983 Autorytet
    Postów: 289 430

    Wysłany: 25 maja 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka u mnie szyjka trzyma i na tą chwilę ma ok 4cm i nie zakładają u nas nic profilaktycznie dopiero jak szyjka byłaby przed 30tc poniżej 2,5cm i z tego co mówił mój gin to szwu w ciąży bliźniaczej nie zakładają tylko ewentualnie pessar

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    syy28iik833b36lq.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 25 maja 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agula1983 wrote:
    czarnulka u mnie szyjka trzyma i na tą chwilę ma ok 4cm i nie zakładają u nas nic profilaktycznie dopiero jak szyjka byłaby przed 30tc poniżej 2,5cm i z tego co mówił mój gin to szwu w ciąży bliźniaczej nie zakładają tylko ewentualnie pessar
    Aha rozumiem a czemu szwu nie?? Moja ma 3.5 musze kontrolować to mówisz ze do 2.5 to jeszcze ok?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2017, 16:45

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • agula1983 Autorytet
    Postów: 289 430

    Wysłany: 25 maja 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Aha rozumiem a czemu szwu nie?? Moja ma 3.5 musze kontrolować to mówisz ze do 2.5 to jeszcze ok?
    tak zarówno w szpitalu jak i gin mówili że normą jest szyjka powyżej 2,5cm a poniżej mówimy o skracaniu, a szwu nie zakładają ponieważ przy bliźniakach może być większy nacisk macicy na szyjke i ryzyko jej rozrywania a nawet mój gin mówił ze kiedyś mieli przypadek ucięcia szyjki przez taki szew i zaprzestali zakładania w ciążach mnogich - nie wiem jak jest w innych szpitalach ale u nas tylko pessar wchodzi ewentualnie w grę.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    syy28iik833b36lq.png
  • agula1983 Autorytet
    Postów: 289 430

    Wysłany: 25 maja 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka kontroluj i upominaj się o badanie szyjki co wizytę, najlepiej u tego samego lekarza na tym samym sprzęcie i mój gin zawsze mówił o opróżnionym pęcherzu przed badaniem

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    syy28iik833b36lq.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 25 maja 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka, agula ma rację- w ciąży bliźniaczej nie zakładają szwu i ja mam informcję od kilku lekarzy. Już się tego nie praktykuje.
    Ja mam założony pessar od 08 kwietnia.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 25 maja 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ale nowych wiadomości - aż mój ciążowy mózg nie ogarnia!

    Ciekawa jestem jak Bulkaasia? Pewnie odpoczywa po cc i zaraz będzie mogła cieszyć sie swoimi maleństwami :)

    Co do wyprawki to ja mam swoją torbę do szpitala, a w niej kosmetyki, w tym właśnie chysteczki nawilżane do demakijażu i higieny intymnej, suchy szappon, no i standardowe do mycia. Mjatasy kupiłam jednorazowe z canpolu, ale rozmiar M i chyba zaraz jedne wypakuję żeby sprawdzić czy aby na tyłek wejdą czy tylko do połowy ud ;) mam też te gigantyczne podpaski poporodowe z belli, ale czekam na canpol, bo słyszałam, że te są kiepskie (a w aptece obok mnie innych nie było to wolę takie niż zadne). Na stronie szpitala nic nie pisali o takich podkładach na łóżko, ale dostałam dzisiaj jeden od szwagierki to też wrzucę i dokupię, bo jak nie pod siebie to do przewijania będą.
    Dla maluchów mam na razie dwie paczki pampersów 0 i chusteczki do pupy (też dzisiaj dostałam jak byłam u chrześniaka). Ubranka tylko na wyjście, bo są szpitalne, chyba że ktoś bardzo chce.

    A co do szyjki to moja sie skraca własnie, ale w 31 tygodniu spadła do 3 cm, więc nie jest źle jeszcze. W 18 miała 4,9 cm, a jakoś w 24 4,4 cm. Oby się nie rozpedzała za bardzo teraz. Mi lekarz od początku profilaktycznie na szyjkę wypisuje luteinę 2x 100 na noc. O żadnym innym wspomaganiu nie wspominał i chyba raczej już nie będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2017, 18:01

    czarnulka24, Anuśka lubią tę wiadomość

    a5707df13e.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 25 maja 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pat85 wrote:
    Witajcie, ale nowych wiadomości - aż mój ciążowy mózg nie ogarnia!

    Ciekawa jestem jak Bulkaasia? Pewnie odpoczywa po cc i zaraz będzie mogła cieszyć sie swoimi maleństwami :)

    Co do wyprawki to ja mam swoją torbę do szpitala, a w niej kosmetyki, w tym właśnie chysteczki nawilżane do demakijażu i higieny intymnej, suchy szappon, no i standardowe do mycia. Mjatasy kupiłam jednorazowe z canpolu, ale rozmiar M i chyba zaraz jedne wypakuję żeby sprawdzić czy aby na tyłek wejdą czy tylko do połowy ud ;) mam też te gigantyczne podpaski poporodowe z belli, ale czekam na canpol, bo słyszałam, że te są kiepskie (a w aptece obok mnie innych nie było to wolę takie niż zadne). Na stronie szpitala nic nie pisali o takich podkładach na łóżko, ale dostałam dzisiaj jeden od szwagierki to też wrzucę i dokupię, bo jak nie pod siebie to do przewijania będą.
    Dla maluchów mam na razie dwie paczki pampersów 0 i chusteczki do pupy (też dzisiaj dostałam jak byłam u chrześniaka). Ubranka tylko na wyjście, bo są szpitalne, chyba że ktoś bardzo chce.

    A co do szyjki to moja sie skraca własnie, ale w 31 tygodniu spadła do 3 cm, więc nie jest źle jeszcze. W 18 miała 4,9 cm, a jakoś w 24 4,4 cm. Oby się nie rozpedzała za bardzo teraz. Mi lekarz od początku profilaktycznie na szyjkę wypisuje luteinę 2x 100 na noc. O żadnym innym wspomaganiu nie wspominał i chyba raczej już nie będzie.
    No mi właśnie przepisał luteine 100 2x dziennie. Do tego biore jeszcze duphason.
    A myślisz ze kontrola co 2-3 tyg jest ok?wizyty mam często bo co tydzień lub 2 ale też nie chce prosić lekarza non stop. Pomyśli ze swiruje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2017, 18:32

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 25 maja 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za waszą odpowiedz :)bardzo mi pomagacie. Bo ja zielona jestem :)

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 25 maja 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki wielkie za listy rzeczy dziewczyny !:)
    Ja mam szpital jakies 200 m od domu...jak by cos, zawsze moze mi ktos cos doniesc, nie mniej jednak, baaaardzo to mi sie przyda.
    W przyszly pt zaczynam szkole rodzenia w szpitalu...mam nadzieje, ze tez nam podpowiedza co trzeba zabrac, pomimo ze napisane jest na stronie;)

    Kurcze jak sie okazalo to mamy tyle ubranek, ze nie wiem czy je wszystkie zużyjemy..3/4 co prawda chlopiecych, ale naszą gwiazdę będę stroic w takie typowo dziewczece jak bedziemy wychodzic gdzies ;) pozniej tylko lukne jak duzo mamy malych rozmarow, bo wiekszosc to 62.

    Juz sie nie moge poniedzialku doczekac jak zobacze nasze bąble na usg :)

    Dziewczyny dajcie znac jakie kocyki kupilyscie, planujecie kupic! Ja bym chciala 2 z minky ocieplane i dwa na lato ( moze bambusowe).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2017, 18:53

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 25 maja 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy wy bierzecie lub brałyście jednocześnie duphason i luteine. Mój lekarz każe nadal brać duphason 3x2 dziennie chyba do 16tc i teraz dodatkowo kazał brać luteine dopochwowo 2x1 czy to nie za duzo?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 25 maja 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko luteinę biorę, ale pewnie lekarz wie co robi. Poza tym u mnie nić złego się nie działo, więc ta luteina to profilaktycznie. I właśnie gdzieś od 15 czy 16 tygodnia ją biorę.
    Mi dr sprawdzał szyjkę tylko te 3 razy co wcześniej pisałam. Kto wie jak będzie teraz pod koniec, ale nadal wizyty co 2 tygodnie jeszcze planuję, więc tez i nie częsciej będzie mierzyć.

    Kocyków podobno nigdy za wiele :) ja planuję minky i bambusowe, plus mam kilka cienkich polarowych w domu nieużywanych. Za to podobno pościel jako taka raczej mało przydatna i na pewno nie na początku.

    a5707df13e.png
  • agula1983 Autorytet
    Postów: 289 430

    Wysłany: 25 maja 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kocyków to mam:
    2 kocyki grube
    2 kocyki polarowe
    2 kocyki minky jesień/wiosna
    2 pieluchy duże bambusowe 120x120

    do tego dojdą pieluszki flanelowe, mini kołderki z rożków i pościel do łóżeczka na później
    Myślę że powinno to wystarczyć, najwyżej będę dokupywać na bieżąco

    syy28iik833b36lq.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 25 maja 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z kocykami minky uważajcie. Ja kupiłam dla najmłodszej i całe szczęście że po jednej stronie jest bawełna a po drugiej minky, bo używałam go jako rożka i jak położyłam dzidzię na minky to się strasznie pociła bo to nie oddycha. Za to jak się zawinie dziecko bawełną do środka a minky na zewnątrz to wygląda i sprawdza się super :)

    Ja brałam Dupka z Lutką jednocześnie jak mi się szyjka skracała za szybko. Da się :)

    A napiszcie mi co jest takiego super w tych pieluchach bambusowych? Kurczę drogawe są o.O Faktycznie są warte tej ceny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2017, 20:00

  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 25 maja 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    POdobno bambusowe sa przyjemne w upał - nie nagrzewaja się tylko izolują. Ale to tylko podobno ;) będę testować jako przykrycie.
    Ja znalazłam wcale nie drogie (znaczy jak na przykrycie, bo jako pieluchę to już dużo):
    http://allegro.pl/pielucha-bambusowa-pieluszka-bambus-100-75x75-cm-i6714889883.html

    Anuśka lubi tę wiadomość

    a5707df13e.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 25 maja 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    A czy wy bierzecie lub brałyście jednocześnie duphason i luteine. Mój lekarz każe nadal brać duphason 3x2 dziennie chyba do 16tc i teraz dodatkowo kazał brać luteine dopochwowo 2x1 czy to nie za duzo?
    Czarnulko ja brałam i duphaston 3*1 i luteinę 2*2. Od kiedy mam pessar nie borę luteiny ale z koli biorę relanium 2*1 i do tego jeszcze nospę.

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Pat85 Autorytet
    Postów: 487 290

    Wysłany: 25 maja 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monako a nospę to bierzesz w jakiejś od góry zaleconej dawce regularnie czy raczej doraźnie jak coś Cię męczy? Mi dr też mówił, że mam brać nospę, ale w sumie nie zapytałam jak często i biorę jak coć mi dokucza mocniej niż zwykle.

    a5707df13e.png
  • Anuśka Autorytet
    Postów: 7295 8646

    Wysłany: 25 maja 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kupujecie woombie? Właśnie czytam o tym same superlatywy :)
    Działa tak trochę jak pomysły Karpa :) A jego pomysły są świetne. Zakupiłam właśnie 3 jego książki
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d88603f36612.jpg

    Próbuję się jakoś przygotować na trójkę maluchów ;D

  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 25 maja 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pat85 ja nospę biorę regularnie 3*1.
    Nie ukrywam, że przeraża mnie ilość leków jakie biorę regularnia ale nie wiem co by było gdybym jednak ich nie brała :(
    Nie jestem jedyną osobą która ma ciążę na podtrzymaniu lekami a rodzą się śliczne zddrowe dzieci.

    Anuśka, mam dwie książki Karpa. Muszę się w końcu wziąć za solidne czytanie bo tylko zaczęłam i nie skończyłam.
    Co do wombi- moja koleżanka bardzo sobie chwaliła ale przy ostatnim dziecku. Pierwsza dwójka wogóle z tego nie korzystała.
    Ja jednak słyszę same dobre opinie o tych otulaczach.

    Anuśka, Pat85 lubią tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
‹‹ 102 103 104 105 106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ