X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne POMYŁKI LEKARZY-płeć dziecka wg. USG
Odpowiedz

POMYŁKI LEKARZY-płeć dziecka wg. USG

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2013, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni_c-> ale to było zwykle usg 2d czy pokazywal ci siusiaka dzidzi na 3d?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2013, 21:42

    Hetmanka lubi tę wiadomość

  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 28 września 2013, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwykłe USG 2D w 17tc i w 22tc potwierdził chłopaka.

    19ewelaaa89 lubi tę wiadomość

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2013, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni najważniejsze żeby maleństwo było zdrowe! Choć wiadomo, że każdy chciałby się już jakoś psychicznie nastawić co to będzie dalej :)

    U mnie do 17tyg nie potrafili określić w ogóle płci co Maluszek się kręcił, zasłaniał się przy każdym USG. w 17tyg+ powiedzieli, że w 80% chłopiec, bo coś między nóżkami mu dynda i to nie jest pępowina ale mogą to być obrzęknięte wargi sromowe więc pewności nie miał. Później w 20tyg powiedział, że nadal to podtrzymuje, ale jeszcze jajeczka nie zstąpiły z brzuszka, bo to ok 21-22 tydzień będzie miało miejsce jeśli to chłopiec. Jutro jest 21tydz4dzien i mam badania prenatalne więc mam nadzieje, że będzie coś więcej widać :) Jakoś na początku ciąży miałam przeczucie na dzieczynkę. Moja babcia mówiła, że mimo, że w naszej stronie rodziny same kobietki to stwierdziła: Będzie chłopiec. Na USG było 80% chłopiec, więc już się przestawiłam. Ale czy będzie to Mikołaj czy Amelka to ważne żeby zdrowa dzidzia była <3

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • KlaraM Ekspertka
    Postów: 201 99

    Wysłany: 6 października 2013, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie wiem, może dowiem się pojutrze ale mama mi opowiadała o swojej znajomej z pracy która ma córkę i w drugiej ciąży była. Na każdym usg potwierdzali chłopca, cieszyła się bo córkę już miała a na porodówce wyskoczyła druga dziewczynka. Niby nic strasznego, jedyny problem taki co zrobić z częścią wyprawki jeśli się kupowało pod płeć :-)

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    9ewnqqmz9x52roeb.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 7 października 2013, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie można dziewczynki w śpioszki w autka ubrać? Ja nie rozumiem tego szału z wyprawką, noworodkowi przecież obojętne, czy śpi w różowym czy niebieskim, byle ciepło i wygodnie.

    Ja bardzo chciałabym chłopca, na USG genetycznym lekarz powiedział, że nie da się jeszcze powiedzieć na pewno, ale lekko skłaniałby się ku dziewczynce. Ale to było bardzo wcześnie - skończony 12 tydzień. Następne badanie mam w 15 tyg., ale na gorszym sprzęcie. No ciekawe...

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • ;oniqa Autorytet
    Postów: 2609 2640

    Wysłany: 7 października 2013, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie mi lekarka potwierdziła na 99% dziewczynke i od tamtej pory wszystko kupuuje dla dziewczynki tak samo jak i moja teściowa w środe ide do lekarza poprosze jeszcze raz o sprawdzenie i potwierdzenie płci dzidziusia :)

    ibm2io4pkxnx632u.png

    3jgx3e3kb044oxco.png
  • KlaraM Ekspertka
    Postów: 201 99

    Wysłany: 7 października 2013, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście że dla dziecka to nie ma znaczenia ale to dziecko będą oglądać dorośli i to oni różnie mogą reagować na dziewczynkę ubraną w autka czy chłopca w różowym pokoiku albo wózku ;-) Najbezpieczniej zatem iść w kolory uniwersalne a jedynie pojedyncze rzeczy wybierać pod płeć jeśli już nie możemy się oprzeć :-)

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    9ewnqqmz9x52roeb.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 7 października 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy robi jak uważa :-)
    My jeszcze nie znamy płci, ani nie mamy niczego kupionego. Ale bez względu kim okaże się nasze dziecko, to i tak zdecydowaliśmy, że kupujemy wyprawkę tylko na pierwszy miesiąc lub pierwsze dwa i wszystko neutralne, białe, żółte, zielone, kolorowe. Oboje z mężem nie mamy ciśnienia, że jak będzie dziewczynka, to wszystko musimy mieć różowe, jak chłopczyk, to wszystko niebieskie i w autka :-)
    Co do pokoiku, jak już wrócimy do siebie do domu, to na razie myślimy o tematyce zwierzątek, a to pasuje do obu płci :-)
    Później, jak dzieciaczek wyrośnie z pierwszych zakupionych rzeczy, dopiero w zależności od płci zamierzamy ubierać go w jakieś fajne ciuszki, sukieneczki dla dziewczynki, jeansy i mała męska koszula w kratę dla chłopca, ale bez przesady ;-)
    Pewnie i tak od babć, ciotek i znajomych nadostaje różowych czy niebieskich ubranek :-)

    KlaraM, Lissa lubią tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 7 października 2013, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda36 wrote:
    Każdy robi jak uważa :-)
    My jeszcze nie znamy płci, ani nie mamy niczego kupionego. Ale bez względu kim okaże się nasze dziecko, to i tak zdecydowaliśmy, że kupujemy wyprawkę tylko na pierwszy miesiąc lub pierwsze dwa i wszystko neutralne, białe, żółte, zielone, kolorowe. Oboje z mężem nie mamy ciśnienia, że jak będzie dziewczynka, to wszystko musimy mieć różowe, jak chłopczyk, to wszystko niebieskie i w autka :-)
    Co do pokoiku, jak już wrócimy do siebie do domu, to na razie myślimy o tematyce zwierzątek, a to pasuje do obu płci :-)
    Później, jak dzieciaczek wyrośnie z pierwszych zakupionych rzeczy, dopiero w zależności od płci zamierzamy ubierać go w jakieś fajne ciuszki, sukieneczki dla dziewczynki, jeansy i mała męska koszula w kratę dla chłopca, ale bez przesady ;-)
    Pewnie i tak od babć, ciotek i znajomych nadostaje różowych czy niebieskich ubranek :-)
    wiesz tylko powiem ci jedno :) w dzisiejszych czasach trudno jest dostać cokolwiek neutralnego, bo jak wejdziesz do sklepu to albo są białe body z księżniczką :), albo różowe gładkie, albo niebieskie śpiochy i od razu mają samochodzik albo lokomotywkę :). Sama próbowałam znaleźć ubranka w kolorze i z wzorem neutralnym ale to bardzo trudne. Tak jest już rynek nakręcony. Owszem czasem są ubranka głównie polskiej firmy ewa klucze i one są i zielone i żółte w jakieś dinozaury , kotki , misie, ale ja mam trochę tych ubranek od szwagierki używanych i niestety są kiepskiej jakości - mają pełno dziurek i są powyciągane jak szmaty, więc gorsze jakościowo. Dobre ubranka są w Tesco F&F ale tam wyraźny podział na płeć i firma Pinokio ma solidne gatunkowo ubranka , z tego co zdążyłam zauważyć po pierwszym praniu i prasowaniu :). Smyk też ma gorsze gatunkowo rzeczy , bo ta ich bawełna jest bardzo podatna i rozciągliwa, cienka więc te rzeczy będą się szybko niszczyć. No i oczywiście angielskie marki typu next , george ale tam też ewidentnie podział seksistowski ;)

    Lula_w, kaaasiaczek_ lubią tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 7 października 2013, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 16:51


  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 7 października 2013, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja mama jest jakąś szczęściarą, bo chodziła po sklepach robiła zdjecia body i pajacyków i mnóstwo tego nacykała, żadne nie miało księżniczek czy autek. Bluzeczki w kolorowe paski, dużo białych body, tylko z napisami, albo w paseczki. Jakiś pajacyk gruby z misiem, gdzieś króliczek. Może to zależy od miasta, albo po prostu moja mama akurat tak trafiła. ja niestety nie wiem co jest w sklepach, bo leżę cały czas, wiec muszę zdać się na nią i na męża, ale po ilości fotek jakoś nie zauważyłam problemu, by na pierwsze tygodnie życia mieć kłopot z ubraniem maleństwa w neutralne rzeczy.
    Mi chodzi o ubranka na pierwszy miesiąc lub dwa pierwsze, nie dłużej, te pierwsze tygodnie jak się urodzi. Później to już zupełnie inna sprawa.

    Co do jakości, to pewnie sama się przekonam, ale nic więcej od tych ubranek nie potrzebuję tylko by wytrzymały z miesiąc, do czasu, aż sama będę mogła pójść do sklepu i kupić coś dobrego i sprawdzonego :-)

    Miriam lubi tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 7 października 2013, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda z nas jest z innego miasta pewnie, więc i sklepy i sam asortyment w sklepach może być różny.
    Weszłam na pierwszy lepszy sklep internetowy, który ma i polskie i angielskie marki w sprzedaży m.in next, mothercare, marks&spencer. Ja na te pierwsze tygodnie będę chciała mieć body, rampersy i pajace. Gdybym nie mogła polegać na mamie czy mężu, i musiałabym sama robić zakupy to kilka fajnych neutralnych rzeczy mogłabym kupić nawet w tym sklepie. Zobaczcie same:
    http://esklep-dla-dzieci.pl/ubranka-dla-niemowlat.html

    Lissa lubi tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze polecam jeśli chodzi o jakośc Kapphalowy Kaxs. I materiał i kolory i napy - wszystko trzyma się baaaardzo długo w stanie takim, jakby dziecko zakładało to raz za kiedy, a naprawde syna ubierałam w to co i rusz. Teraz tez kontynuuję część zakupów tam, ostatnio kupiłam mu spodnie dresowe na 3 lata, bo widziałam, że te z których wyrósł były z Kapphalu, dostał je po kimś tam, a dalej wygladaja jak nówka i będą spokojnie jeszcze dla mojego drugiego dziecka (a dwoje dzieci już w tych przechodziło)

    Tak czy owak, no tak jak mówi Nienormalna, ciężko znaleźć naprawdę neutralne ubranka, a dla chlopcow nie musi byc cos niebieskie a dla dziewczynek różowe :) Jest tyle pieknych beżowych, kremowych czy szarych rzeczy, ale sam krój mówi już przeważnie z góry dla jakiej płci został stworzony, albo dodadzą jakąś kokardkę, czy futerko. Nie no znaleźć na pewno się znajdą... W sumie całkiem niegłupie podejśćie z tą neutralnościa na pierwszy rozmiar. Na tej stronie co podałaś sa słodkie białe w kolorowe paski rzeczy, i to jest cos wg mnie neutralnego
    http://esklep-dla-dzieci.pl/pl/p/Babaluno-wyprawka-niemowleca-Ranch/728
    ale raczej wiekszosc i tak jest z zamysłem podzielona na płeć, jak te ciemnozielone w granatowe pasy pajace... niby neutralne, ale nie do końca... ale to już kwestia uzanania oczywiscie.

    ale co do kwestii poruszonej wcześniej, że co to za różńica czy nosi rozowe, czy w auta -> WIadomo, że czasem można założyć coś chłopcu z falbanką w okoł kołnierzyka, czy dziewczynce cos z koparką na bluzce, ale jeśli ktoś ma całą wyprawkę pod jedną płeć i ma codziennie przez dwa czy trzy miesiące ubeirać swojego syna w motylki, kwiatuszki, fiolety, róże i księżniczki, albo córkę w same granaty, niebieski, auta, pociagi i samoloty, to jakoś to jednak ma dla niektórych (wbrew pozorom dla wiekszosci) znaczenie jak pisała KlaraM i ja to rozumiem, zwłaszcza że za tym ida ogromne pieniądze, nawet jeśli tonę rzeczy dostaniemy od rodziny i znajomych to na naszych barkach i tak fortuna do wydania. Bo przyszłą mamę w III trymestrze zwłaszcza ogarnia istny, dyktowany hormonami szał wicia gniazda, z każdym tygodniem inne niż dziecieco-zakupowe sprawy do omówienia stają się bełkotem docierającym do jej uszu i to jest silniejsze niż założenia z poprzednich trymestrów czy sprzed ciąży, stąd może Makcza nie rozumie jeszcze szału na wyprawkę, bo jeszcze ma trochę czasu do zakupów. Kobieta jako przyszła matka, z instynkru, nie z głowy, ale z instynktu wszczepionego przez naturę, stara się jak nalepej przygotować, jest zaangażowana, dopina wszystko na ostatni guzik, czuje sie przygotowana na nadejscie dziecka a jak jest szok z płcią, to nie to że jest niezadowolona, czy zła że kurka wodna ma wszystko w autka, ale zwyczajnie nagle może się poczuć kompletnie nieprzygotowana, zdezorientowana i spanikowana... no i też załamana, chciala dobrze się przygotować, dać dziecku wszystko co naj (chocby to mialy byc same rzeczy uzywane), pieniadze poszly, a skad tu wziac nagle chociaz na kilka rzeczy.... Po porodzie jest nagły spadek hormonów, wiec kolejne wahania, pytania, szok dla organizmu, nowa sytuacja, nowa organizacja, przemeczenie... a tu dodatkowe zmartwienie.. o to chodzi mysle KlarzeM.

    A co do kupowania wyprawki tylko na miesiac, to miejcie w takim razie w pogotowiu odłożony budżet na masowe zakupy co kolejne 3-4 tygodnie, bo w takim tempie małe dziecko zmienia rozmiar. Jednego dnia zdejmujemy z niego pajacyka do prania, a zanim zdazymy uprać, wysuszyc i uprasować, już jest za mały. 56 przewaznie stacza tak na 3-4 tygodnie, a jesli dziecko rodzi sie duże to nawet nie wiadomo, czy w ogóle ponosi, czy nei od razu 62. Wiec te dwa rozmiary trzeba miec na pewno na już.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2013, 14:47

    Lula_w, kaaasiaczek_, michaela, blueberry, Makcza, KlaraM, Elle, Zireael lubią tę wiadomość

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 7 października 2013, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedziałam, że KappAhl ma ubranka dziecięce. Cenna informacja. Muszę również i tam wysłać mamę i męża :-)

    Suzy Lee dzięki za sugestię odnośnie budżetu, ten mamy zaplanowany na potrzeby dzidziusia już od dawna :-)
    A z tymi rozmiarami dopóki dzidziuś się nie urodzi to nigdy nie wiadomo, pewnie, że trzeba mieć i na 56 i 62, a i kilka na 68 może się przydać.

    Suzy Lee dawaj więcej takich sprawdzonych rad. Ciebie dobrze się czyta i zawsze czegoś praktycznego można się dowiedzieć.

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 13 października 2013, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy znacie jakiegoś dobrego lekarza z poznania?

    bontbhr.png
  • KlaraM Ekspertka
    Postów: 201 99

    Wysłany: 13 października 2013, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, ja narazie kupiłam jedne śpioszki neutralne, z przodu są białe z kolorowym napisem a z tyłu w kolorowe paseczki, ale fakt że większość jest pod płeć więc wybór tych neutralnych jest nieco ograniczony ale się coś tam znajdzie. W pracy ktoś mi opowiadał że w rodzinie miała być dziewczynka i właśnie wyprawka całkowicie pod dziewczynkę była a na porodówce wyskoczył zonk bo chłopak i dylemat mieli co z tym wszystkim teraz zrobić.
    Nie poznaliśmy nadal płci bo na ostatnim usg dzidziol się kręcił i lekarz nawet nie chciał zgadywać więc pokój postanowiliśmy zrobić na zielono :-) Pewnie nawet jak się dowiem płeć to i tak na wszelki wypadek większość będzie neutralna.
    I pomyśleć że nasze mamy nie miały wyboru bo wszystkie ciuszki były gładkie i w większości białe, usg nie było więc i takich dylematów też nie hehe ;-)

    9ewnqqmz9x52roeb.png
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 14 października 2013, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie u lekarza z inf. że będzie jednak chłopak.... :D

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 14 października 2013, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni_c wrote:
    Ja po wizycie u lekarza z inf. że będzie jednak chłopak.... :D

    Jednak chłopak, znaczy, że wcześniej miała być dziewczynka? :)

    A już doczytałam, że było chwilowe zachwianie odnośnie płci ;) No ładnie, ja bym się zestresowała nieźle przez takie zmiany co chwile hehe :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2013, 16:48

    zfxga33.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 25 listopada 2013, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie w pierwszej ciąży trzy razy usłyszałam, że będzie dziewczynka. Od początku bardzo chciałam chłopca. Łaziłam, jęczałam, aż moja mama wyskoczyła z tekstem, żeby to wypluła, bo jeśli to dziewczynka, a ja jej nie chcę, to coś może się stać. Niby głupie gadanie, ale trochę się przejęłam. W każdym razie w 4-tym, 6-tym i 8-mym miesiącu usłyszałam, ze to na 100% dziewczynka. Nic to. Zaczęłam się z tą myślą oswajać, wybraliśmy imię i pewnego dnia ziuu.... na porodówkę. Poród rodzinny, trzymanie za rękę, wspólne darcie paszczy, doktorek wyjmuje fasolę i poważnym głosem oznajmia "mają państwo pięknego syna". A my, na trzy cztery CO?! Jakby mi wyjął co najmniej ufoludka w żółtych kapciach. Facet popatrzył i powtórzył "no... macie państwo syna". Yes! Finalnie byłam szczęśliwa, ale faktem jest, ze jeśli spodziewasz się dziewuszki, mówisz do niej Alicja, i kupujesz śpioszki w motylki to jednak jest to leciuchny szok. W każdym razie doszliśmy do wniosku, że jeśli nie ma Alicji z krainy czarów będzie Piotruś Pan :)
    Dzisiaj Piotruś Pan ma prawie 13 lat i czeka na rodzeństwo. Ale dłuuuugieee jeszcze tygodnie przed nami. A ja... znów marzę o chłopcu :) Choć dziewuszkę też będę kochała jak głupia.

    Lalita2710, Makcza, JEDRNA5, Limerikowo lubią tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • KlaraM Ekspertka
    Postów: 201 99

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jednak pomyłki się zdarzają... rzadko ale jednak ;-)

    9ewnqqmz9x52roeb.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ