X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)
Odpowiedz

Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)

Oceń ten wątek:
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 2 lutego 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisa gratulacje ,teściowa się nie martw pewnie nie miała nic złego na myśli ,ja sama pół ostatniej ciąży powtarzałam że wolałabym dziewczynkę ,choć wiadomo że kocham mojego ksieciunia najbardziej na świecie.

    melisa lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 2 lutego 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak by moja takim tekstem pojechała to bym jej walnęła ze pretensje to może mieć do syna ze się słabo postarał, nie wiem tylko czy by zrozumiala😀 cale szczęście moja teściowa jest normalna i pleć nie miała dla niej znaczenia.

    Aga9090, Szczęśliwa Mamusia, melisa, inessa lubią tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stay ja bym poszła jeszcze gdzieś to skonsultować ale najpierw wybadałabym opinie na temat lekarza (taka cięta na konowałów jestem ostatnio🤷‍♀️)
    Rozmowa z mężem i jeśli jest zielone światło, a widać, że chciałabyś jeszcze jednego szkraba to bym działała

    _Stay lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2020, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia "teściowa pokocha jak własne" 😂

    Melisa nie przejmuj się naprawdę trzeba się cieszyć, że zdrowe. U nas zawsze w rodzinie (z mojej strony, bo od strony eMka to kosmici) mówi się "byle całe i zdrowe płeć nieważna)

    melisa lubi tę wiadomość

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 3 lutego 2020, 01:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melisa gratulacje badan polowkowych i pozytywnych wiesci.
    Ludzie to sobie powinni darowac takie komentarze, bo to nienajlepiej o nich swiadczy. I tak jak agjot napisala: "wina" lezy tylko po stronie meza, wiec ekhm. Ja to sie dziwie, ze XXI wieku to ma jakies znaczenie w ogole. Ja sie ciesze, ze moja mama zawsze mi mowila: "Dziecko sie kocha, bo JEST, a nie bo jest chlopcem lub dziewczynka".
    Jak my na polowkowym USG w 3. ciazy znowu zobaczylismy pipke, to najgorsza reakcja byla moja. Teraz sie tego wstydze. Teraz mi sie niesamowicie podoba, ze mam 3 coreczki. Smieje sie, ze moze w przyszlosci zaloza zespol 😉

    Szczęśliwa Mamusia, melisa, agjot1979, inessa lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 3 lutego 2020, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 09:47

    Szczęśliwa Mamusia, _Stay lubią tę wiadomość

    ❤💙❤💙
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 3 lutego 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Ja sie nie zgodze ze "wina" lezy po stronie meza. Tzn teoretycznie tak jest, od plemnika zalezy jaka bedzie plec. ALE do jajeczka doplywa wiecej niz jeden plemnik, raczej setka tysiecy a wejdzie tylko jeden i to jajeczko decyduje ktorego wpusci. Takze to w praktyce kobieta wybiera i plemnika i plec. Tak samo jak kobieta wybiera kiedy i z kim zajdzie w ciaze, nie swiadomie ale biologicznie tak 😀 Sa pary ktore latami zajsc nie moga (przy biologii ok) a przy skoku w bok czy tez nowym zwiazku od razu ciaza 😀

    Natalia ale przepraszam czego dowodzi Twoje ostatnie zdanie? Ze to jest selekcja naturalna koniec koncow?

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • melisa Autorytet
    Postów: 660 415

    Wysłany: 3 lutego 2020, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2020, 19:44

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja słyszałam, że dziewczynki po owu, a chłopczyki dzień przed lub w owu🤔

  • melisa Autorytet
    Postów: 660 415

    Wysłany: 3 lutego 2020, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2020, 19:44

    agjot1979 lubi tę wiadomość

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 3 lutego 2020, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia nie masz racji, za wpuszczenie plemnika do jaja odpowiadają specyficzne białka na powierzchni plemnika i komórki jajowej, to czy jest to plemnik xx czy xy nie ma znaczenia. I nadal to facet determinuje płeć, reszta to loteria.

    melisa lubi tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 3 lutego 2020, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark a twoja to się powinna serio leczyć! Jak do was przyjeżdża to co tylko Tosia i Basia a chłopców nie zauważa?! Jak by moja tak nierówno traktowała wnuki to by ich wogole nie oglądała.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2020, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie info znalazlam

    Pierwszym momentem o kapitalnym znaczeniu jest moment zapłodnienia, czyli połączenia komórek rozrodczych matki i ojca. Płeć dziecka zależy od rodzaju chromosomu płciowego, który „dostanie” od ojca. Od matki zawsze jest to chromosom X, natomiast plemniki mogą zawierać chromosom X lub Y. Jeśli do komórki jajowej „dobiegnie” plemnik z chromosomem X – urodzi się córka, a jeśli z chromosomem Y – powinien być syn.

    Okazuje się jednak, że choć chromosomy są ważne, to nie decydujące. Sam Y nie wystarczy, aby rozwinął się chłopiec. Musi jeszcze pojawić się testosteron, dużo testosteronu. Ale to nastąpi dopiero po kilku tygodniach. Do 45. dnia życia płodowego płeć płodu jest niezdefiniowana, a według niektórych – każdy płód jest płci żeńskiej. Bo niezależnie od genetycznej natury zapłodnionej komórki, płód ukształtuje się jako męski tylko wówczas, gdy w jego organizmie pojawiają się męskie hormony, zwłaszcza testosteron.

    Edit jeśli chodzi o ivf jest możliwość"wybrania płci" czyli sortowanie plemnikow

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2020, 10:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia to jest jak dla mnie ciekawe 😁 ale tak na chłopski rozum zawsze na usg się sprawdza czy "coś" wyrosło czy zostaje dziewczynka to może tu chodzi o to, że właśnie po którymś tam dniu coś decyduje czy dziewczynka czy chlopiec

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2020, 07:18

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 3 lutego 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie Natalia nie chodzi mi hba. Napisałaś ze kobieta i komórka jajowa może sobie wybrać plemnika i na tej podstawie wybrać płeć. Otóż nie może, na powierzchni jajeczka i każdego plemnika znajdują się specyficzne białka służące do wzajemnej komunikacji, z plemników które jako pierwsze pojawia się przy jaju do srodka wejdzie ten który ma odpowiedni białkowy „klucz”, to czy jest to plemnik xy, czy xx nie ma znaczenia, wiec ani kobieta ani komórka jajowa nie ma wpływu na to jakiej płci dziecko urodzi.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 3 lutego 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 09:47

    ❤💙❤💙
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 3 lutego 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark to strasznie przykre ze ma takie podejście, a powiedz czy chłopcy sa już w takim wieku ze widza jak wybiórczo babcia ich traktuje? Bo to się pewnie na niej zemści jak dorosną.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • tere-fere Autorytet
    Postów: 1293 2068

    Wysłany: 3 lutego 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 09:47

    Natalia05 lubi tę wiadomość

    ❤💙❤💙
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 3 lutego 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo tu już nie będzie z czego wybierać,chociaż szansa zawsze jest ze ten 0,1% plemników będzie mial pasujący klucz i akurat się trafi.

    tere-fere lubi tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
‹‹ 277 278 279 280 281 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ