X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)
Odpowiedz

Rodzinka wielodzietna, w oczekiwaniu na kolejne szczescie:)

Oceń ten wątek:
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 10 marca 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana Myślałam o Tobie 😁😘 , dobrze że wróciłaś i że macie już swoje szczęście przy sobie ❤️.
    Z całego serca gratuluję ❤️witaj kruszynko na świecie ❤️. Malutka jest cudna ❤️ .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2020, 12:46

    Natallia05 lubi tę wiadomość

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia ale super :)
    Coreczka sliczna :)
    Gratulacje i wiele radosci z bycia razem :) no i zdrowka :)

    Natalio czyli w ktorym tyg.ciazy urodzilas? Bo waga b.ladna :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2020, 12:46

    Natallia05 lubi tę wiadomość

  • Malinka33 Przyjaciółka
    Postów: 66 64

    Wysłany: 10 marca 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia gratuluję ❤️ córeczka śliczna 😘

    Natallia05 lubi tę wiadomość

    👸 35 lat
    🤴41 lat
    👨2004
    👧2009
    👦2014
    🧒2017
    👶2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesso cc zrobili 38+1. Tydzien wczesniej szacowali wage na ledwo 2300 i glowke na 32 tc. Nie widac tej wagi po niej jest bardzo malutka! Emilia 3,5 kg a normalnie jakby 2 x wieksza mam wrazenie. Obwod glowki 32, klatki 34 i 9 punktow :)

    Zielona koniczyna, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha to i tak piekna waga jak na ich przewydywania.
    A wpisali malutkiej hipotrofie?
    Moj synek glowke mial 30 a corka 33 tylko corka urodzila sie praktycznie w 40 tc
    A lezy w inkubatorze? I jak z utrzymaniem ciepla?
    No i jak Ty sie czujesz po CC?

  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia gratuluje! 😍 niech maleńka zdrowo rośnie 😊

    Natallia05 lubi tę wiadomość

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja miała 2800 w 40 tyg i ponoc o 100 gram za dużo jak na hipotrofie.

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie nie wiem czy wpisali bo ksiazeczke jej dostane dopiero na wyjscie. Nie dali do inkubatora, w sumie kilka minut jak wyjechalam z sai op przyniesli mi i polozyli na klatce do cyca. Wczoraj jeszcze marzla i taka roztrzesiona byla cala a dzisiaj juz jakby lepiej. W nocy zjadla 20 ml mm i teraz tez i spi wreszcie, bo cala noc nic nie spalam bo co jakies 15 min plakala i tylko chciala na rece albo do cyca.

    Ja sie czuje zaskakujaco dobrze. Wstalam wczoraj ok 16 i prysznic od razu. Pocilam sie jak mops. Brzuch troche boli bo czyscili ostro tam chyba jakies zrosty byly, trwalo troche dluzej niz zwykle do wyjecia dziecka. Rana co dziwne nie boli wcale nie czuje, ruszam sie prawie normalnie tylko plecy mnie bola, to miejsce po wkluciu i krzyz po nerwach :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2020, 13:19

    inessa, Jagodzianka19 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodzianka a mialas skonczony 40 tc czy jeszcze 39 tc bo wiesz,ze lekarze licza inaczej?
    Pytam bo moje dzieci hipo mialy stwierdzane od ok.polowy ciazy a syn urodzil sie z waga 2040 w 36 tyg a corka w 39.i6 dniu z waga 2700 i tez hipo.
    W 40 tyg hipo powinna byc stwierdzana przt wadze ponizej 3060 no ale nie tylko waga swiadczy o hipo sa tez inne wyznaczniki.
    No i czesto lekarze slabo sie znaja na hipo :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia polubilam wpis,za to ze Malutka tak fajnie sobie radzi no i ze Ty dobrze sie czujesz :)

    Natallia05 lubi tę wiadomość

  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa tak skończony. Od 29 tyg mówili o hipotrofii. Po porodzie powiedzieli, że wszystko ok. Pediatra z przychodzi mówił, ze powinna mieć wpisane hipo. Endokrykolog przy diagnostyce niskorosłosci, mówił, że też za duża się urodziła na hipo 😉 ale cały czas poniżej 3 centyla i hipo w tej sytuacji ułatwiloby sprawę.

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mysle ze ona ta hipotrofie jednak ma, bo jest malutka ale proporcjonalna. A jakie to jeszcze wyznaczniki? Wymiary glowy klatki, neurologiczne?

    Obwiniam o to moja macice. Nie chciala sie skubana rozciagac, nawet po fotkach widac jaka kwadratowa wynapinana. I tez czytalam ze taka szybka ciaza to czynnik ryzyka wiec tu moja wina. Na to co moglobyc a jest to jest wielki cud! Serce i brzuszek beda do kontroli.

    Zielona koniczyna lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodzianka a niskoroslosc to masz na mysli leczenie hormonem wzrostu? Ja bede starala sie zeby poszerzyli doagnostyke i sprawdzili jeszcze w genach czy tego nie ma, zeby ew podac wczesniej cos. Z tego co czytalam to u nas przy tej lekkiej zmianie w genie moze byc taka mniejsza. Ja tez jestem niska, moja mama jej siostra i ich matka, a reszta rodziny normalna.

  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia super, że dobrze się czujesz. Dziewczyny już widziały siostrzyczke?

    inessa lubi tę wiadomość

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia dokładnie tak.

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda no wlasnie dlatego pytam bo jesli cala ciaze widziano hipo i dziecko male sie rodzi czyli ponizej 10 centyla to powinni wpisac hipotrofie o wiele latwiej jest o specjalistow i w razie niskoroslisci latwiej o lek.
    Natalio wlasnie wyznacznikiem powinny byc tez wymiary dziecka czyli ponizej 10 centyla waga,wzrost, stan dziecka po urodzeniu,stan skory oraz jaka jest tkanka tluszczowa jak wyglada pepowina oraz lozysko no i duzo zalezy od lekarzy zwlaszcza neonatologow i pediatrow co wezma pod uwage bo wytyczne sa ale mam wrazenie po tym co dziewczyny z dziecmi z hipo pisza,ze wielu z nich malo sie zna.
    Moj synek ma wpisany hipo i IUGR czyli wewnatrzmaciczne zahamowanie wzrostu tak w eielkim skrocie. Moze byc jeszcze SGA czyli dziecko rodzi sie male do wieku ciazy. Jest hipo asymetryczne i symetryczne. To powinno byc wpisane w ksiazeczke oraz napisane na wypisie ze szpitala.
    Niestety zwykli pediatrzy w bardzo duzym procencie praktycznie nie znaja sie na hipo i duzo trzeba walczyc samemu.
    Dobrze jak szpital zaleci w wypisie wizyty u neonatologa no przez pierwszy rok zycia choc w ten spospb jest pod dodatkowa opieka.
    A co do przyczyn hipo moze byc tego b.wiele a tez mozna wogole przyczyny nie znalezc :(
    Teraz najwazniejsze,ze Malutka jest juz z Wami :) niech Wam pieknie rosnie :)

    Jagodzianka19, Zielona koniczyna lubią tę wiadomość

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 10 marca 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia gratulacje!
    Aga welcome back!

    Natallia05, Aga9090. lubią tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Zielona koniczyna Autorytet
    Postów: 329 139

    Wysłany: 10 marca 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa Ale masz cudne córeczki i jak urosły ❤️❤️❤️😍 , cudne szczęścia 😍.

    Mama 5 dzieci 🧒👩‍🦱👩‍🦱👩‍🦱🧒
    04.06.2016.r 9 tc [*] Aniołek 😇💔 Pamiętamy 💔
    Ślub cywilny 28.09.2013r ❤️❤️
    Ślub kościelny 💒 26.11.2017r
    Na ovufriend i bbf od 2016 r.
    " Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty , bo masz do przejścia całe życie ".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa swietna druzyna! A jakie duze juz ale czas leci 😀

  • Agus87 Koleżanka
    Postów: 57 56

    Wysłany: 10 marca 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa, cudowny widok 😍😍😍


    2020..❤️czekamy na Leosia❤️
    uann9jcgawcbp54e.png
‹‹ 317 318 319 320 321 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ