X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️Sierpień 21❤️
Odpowiedz

❤️Sierpień 21❤️

Oceń ten wątek:
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 11 maja 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz przez ten upał też narzekam na nogi. Puchną i drętwieją w nocy. Spać nie mogę. I niestety o ile coś z długim rękawem i nogawką mam, tak teraz na upał okazało się, że mam 2 bluzki i sukienki w które się mieszczę🤦‍♀️ a na dół nic. Na szybko obcięłam nogawki z jednych spodni ciążówek z vinted😂, żeby było co na tyłek włożyć.

    Sylwia_i_Niki, ❤️ Heart ❤️ lubią tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 752 526

    Wysłany: 11 maja 2021, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Ja teraz przez ten upał też narzekam na nogi. Puchną i drętwieją w nocy. Spać nie mogę. I niestety o ile coś z długim rękawem i nogawką mam, tak teraz na upał okazało się, że mam 2 bluzki i sukienki w które się mieszczę🤦‍♀️ a na dół nic. Na szybko obcięłam nogawki z jednych spodni ciążówek z vinted😂, żeby było co na tyłek włożyć.

    ja wczoraj zaliczyłam okrutny kryzys, że nie mam w co się ubrać. Do tej pory mieściłam się w sukienki przedciążowe, których mam sporo, ale już koniec.
    Byłam jeszcze na gimnastyce dla ciężarnych i tam babeczki fajnie ubrane, a ja poszłam w jedynych legginsach i koszulce męża i się załamałam. Pojechałam do galerii coś kupić, ale nie było nic ładnego, więc załamka nr. 2. Aż się z mężem pokłóciłam, że czemu mi czegoś sam nie kupi, jak widzi, że chodzę w jego ciuchach. :P Ale też upolowałam coś na vinted i liczę, że niebawem przyjdzie.

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • bezsilna Autorytet
    Postów: 1228 2897

    Wysłany: 11 maja 2021, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej z mała wszystko ok waży już 1200 gramów. Lekarz powiedział że górna granica w sumie. Reszta oki. Kolejne badanie 3 trymestru mam 4 czerwca o wtedy dostanę foto 3d. Teraz oczywiście jak zawsze gwiazda leży kręgosłupem i się nie pokazała 🤣😖

    Agi83, Elleen, Kika, Patryśka, Sylwia_i_Niki, BitterSweetSymphony, aganieszkam, ❤️ Heart ❤️ lubią tę wiadomość

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 11 maja 2021, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bezsilna wrote:
    Hej z mała wszystko ok waży już 1200 gramów. Lekarz powiedział że górna granica w sumie. Reszta oki. Kolejne badanie 3 trymestru mam 4 czerwca o wtedy dostanę foto 3d. Teraz oczywiście jak zawsze gwiazda leży kręgosłupem i się nie pokazała 🤣😖
    Ale duza kluseczka ❤

    bezsilna lubi tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 11 maja 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia_i_Niki wrote:
    Agi to nie zazdroszczę, bo wiem jaka u nas to męczarnia 😔 ja się pocieszam tym, że my to tylko wynajmujemy i max za 1.5 r kupujemy swoje... W zasadzie ciągle jeździmy, szukamy, oglądamy, ale serio nic nam mocniej nie przypadło do gustu 😒 w zeszłym roku oglądaliśmy piękne domy w Chotomowie pod Warszawą, ale się nie zdecydowaliśmy i to chyba był błąd, bo nowe inwestycje w tamtym rejonie to aktualnie ceny wyższe o 100tys w porównaniu do zeszłego roku 🤦‍♀️ a my potrzebujemy i kawałek ogródka i las niedaleko, a najlepiej jeszcze jakaś woda tak do 10min drogi...balismy się przenieść nasze życie o 20min jazdy autem, a teraz trochę żałujemy 😂
    Szkoda ze tak wyszlo, w sumie nawet rok temu mowili ze przez covid nieruchomosci pojda w dol a teraz podobno ceny z kosmosu. My mamy dom taki jaki chcielismy ale w lecie na gorze jest strasznie goraco, myslimy w przyszlosci zalozyc klime. Ogrod tez fajny ale na razie tylko wybieg zadnych drzew i roslin jeszcze duzo pracy przed nami. Ale cisza i spokoj, blisko do centrum wsi, lasu i do miejscowosci turystycznych 20min samochodem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2021, 17:28

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Glenka Ekspertka
    Postów: 209 290

    Wysłany: 11 maja 2021, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia_i_Niki wrote:
    W zasadzie ciągle jeździmy, szukamy, oglądamy, ale serio nic nam mocniej nie przypadło do gustu 😒 w zeszłym roku oglądaliśmy piękne domy w Chotomowie pod Warszawą, ale się nie zdecydowaliśmy i to chyba był błąd, bo nowe inwestycje w tamtym rejonie to aktualnie ceny wyższe o 100tys w porównaniu do zeszłego roku 🤦‍♀️ a my potrzebujemy i kawałek ogródka i las niedaleko, a najlepiej jeszcze jakaś woda tak do 10min drogi...balismy się przenieść nasze życie o 20min jazdy autem, a teraz trochę żałujemy 😂

    Wiesz, że ja mieszkałam z rodzicami w Chotomowie 😀 potem się wyprowadziłam na swoje, a rodzice za jakiś czas sprzedali ten dom.

    Ja wczoraj byłam na wizycie, gościu waży 1070g.,czyli jest na 43percentylu,taki średniaczek 😁, mam dużo wód płodowych, ale jeszcze mieszczą się w normie. Powiedzcie czy wasze dzieci już się obróciły głowa w dół? Bo ten uparcie cały czas dupskiem do świata 🤪

    Patryśka, Elleen, bezsilna, BitterSweetSymphony, aganieszkam, ❤️ Heart ❤️ lubią tę wiadomość

    p19urjjgspdsidmj.png
  • Patryśka Autorytet
    Postów: 313 239

    Wysłany: 11 maja 2021, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jakie Dzieciątka duże już ❤️🤗 super 😊
    Moje Małe kręci się w każdą stronę jak chce ale jeszcze nie kopie w żebra 😅

    Słuchajcie, a mam pytanko. Czy rzeczy takie jakie kupujecie w aptece, duże zamówienia mogły byście robić zdj i wrzucać? Ja świeża i wygodniej mi będzie zobaczyć jakie produkty kupiłyście niż sama mam się zastanawiać czy aby na pewno dobrze wybrałam.
    Co? 😊

    qdkke6yd12uga4lu.png
  • Baśka85 Ekspertka
    Postów: 180 273

    Wysłany: 11 maja 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś doszłam do wniosku że moje ciało mi wynagradza wszystkie problemy wcześniejsze: zajście w ciążę, mięśniaki, krwiaki... Czuję się znakomicie, dupka chudnie - ale to "dzięki" cukrzycy ciążowej. Zamiast ciastek jem marchewki... Polecam :-D

    Mój maluch ciągle nogami do dołu, ale lekarz coś zaczął mówić że może być konieczność cesarki. Zobaczymy.

    Tylko taki mam kłopotek: ostatnio znajoma aptekarka załatwiła nam zapas neopariun 0,4 na dwa miesiące, z refundacji (nawet nie chcę wiedzieć jak to zostało załatwione), a mi dziś lekarz zmienił dawkę na 0,6... Ponieważ to profilaktyka, to chyba będziemy rzeźbić.

    Dałyście sobie jakiś termin na skończenie tych "niezbędnych" przygotowań? Ja chciałabym mieć wszystko gotowe do końca czerwca, potem ewentualnie ostatnie zakupy wg gotowych list... Ciekawe czy się uda :-D

    06.08 Witaj na świecie 🥰 zdrowy chłopiec, CC

    Starania od 2017
    Hsg ok, Nasienie ok, Mięśniak 50mm
    Dostinex 0,25tabl/tydz

    Od 11.2018 w klinice
    5 cykli z ovitrelle
    06.2019 zmiana lekarza i zmiana leczenia
    Od 07.2019 letrox50/25, glucophage 1000
    Od 08.2019 letrozol - 5 cykli
    01.2020 - planowane IVF, krótki protokół, kriotransfer - odsunięte: stan zapalny, potem covid
    03.20 - powrót do letrozolu, 2 cykle;
    25.05.20 - start ivf
    05.06.20 - punkcja, 22 kumulusy, 8 komórek, 8 zapłodnionych, 5 ☃️
    26.08.20 Transfer - ☃️ + glue
    - 9dpt beta 3,18
    -12dpt beta 0,63.

    Transfer 26.10 odwołany - podejrzenie covid19
    07.12.2 Transfer ☃️ + glue
    9dpt beta 272
    11 dpt beta 697
    20dpt pęcherzyk
    Mięśniak blisko :(
    13.02-hospitalizacja: krwawienie
    krwiak
    18.02 - 13t1d prenatalne - chłopiec
    19.02 - wypis,reżim łóżkowy do 30.04
    16.04 - połówkowe - wszystko ok
    Cukrzyca ciążowa (insulina)
    11.06 - USG 3 trymestru - ok
  • Sylwia_i_Niki Autorytet
    Postów: 589 610

    Wysłany: 11 maja 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patryśka chętnie bym Ci pomogła, ale nie mam nic poza paroma szt ciuszków, pieluch czy kocyków po dzieciach 🙈 do zakupów kosketykow siądę pewnie dopiero w lipcu i to pod koniec :) ale ja mam jeszcze ogrom czasu 😁 Glenka, a teraz gdzie Cie wywiało 😁??
    Ja całe życie w Warszawie w blokowiskach i chce trochę spokoju i natury 😁 mąż jak się poznaliśmy to ciągnęło go do centrum, a teraz marzymy o tym samym 😊

    Patryśka lubi tę wiadomość

    34bw9jcgtpweb6ht.png

    mhsv3e5eqjicmuk3.png

    l22ndf9hqu72xmmm.png

    5cs 🥰 udało się!
  • Patryśka Autorytet
    Postów: 313 239

    Wysłany: 11 maja 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciuszki jakoś się ogarnie, nawet jak nie trafię bardzo z rozmiarem to wystarczy telefon do szwagierki i ona ogarnie ciuszki, niestety Mąż by się zgubił w takiej sytuacji 🙈

    Babeczki piszą, że już mają jakieś zamówienia zrobione z apteki więc jeśli nie będzie problemu to prosiła bym zdj ❤️

    7 lat temu jak pracowaliśmy za granicą to wiedzieliśmy, że chcemy kupić coś wspólnego. I padło na mieszkanie w bloku. Fajnie bo ciepło, czysto, nie trzeba rozpalać, odśnieżać, kosić trawy itd.. ale teraz doskwiera mi to 4-te piętro i żałuję, że nie kupiliśmy domu wtedy. No ale kto wiedział. Człowiek ze wsi chciał do miasta a teraz chciał by ciszy i ogródka a nie wąskiego balkonu 🙈

    qdkke6yd12uga4lu.png
  • bezsilna Autorytet
    Postów: 1228 2897

    Wysłany: 11 maja 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glenka wrote:
    Wiesz, że ja mieszkałam z rodzicami w Chotomowie 😀 potem się wyprowadziłam na swoje, a rodzice za jakiś czas sprzedali ten dom.

    Ja wczoraj byłam na wizycie, gościu waży 1070g.,czyli jest na 43percentylu,taki średniaczek 😁, mam dużo wód płodowych, ale jeszcze mieszczą się w normie. Powiedzcie czy wasze dzieci już się obróciły głowa w dół? Bo ten uparcie cały czas dupskiem do świata 🤪


    No właśnie u mnie dupka do świata również. W sumie of początku tak ułożona jest, że jak włącza USG to widać poziomo i kregoslupik 😜 ciekawe czy się obróci 🤔

  • Sylwia_i_Niki Autorytet
    Postów: 589 610

    Wysłany: 11 maja 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w razie co zrobię sobie listę i szybko się kupi :) do Rossmanna czy apteki mam spacerkiem niecałe 5min :) a, że moje dzieci nigdy się nie pchały prędko na świat, to nie sądzę żeby teraz było inaczej 😁 1. 4 dni po terminie, 2. 5 😁 gdyby nie to, że teraz 100% cc, to bym obstawiała, że wyjdzie dopiero we wrześniu 😂 a tak obstawiam ok tydz wcześniej :)

    Co do ułożenia, to moja córka kopytka co chwilę ma gdzie indziej 🤦‍♀️ fikolki kręci bez przerwy...teraz najczęściej jest poprzecznie, a tak 2 tyg temu przez dobry tydzień dostawałam kopniaki po dole, co bynajmniej mnie strasznie boli 😒

    34bw9jcgtpweb6ht.png

    mhsv3e5eqjicmuk3.png

    l22ndf9hqu72xmmm.png

    5cs 🥰 udało się!
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 11 maja 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patryska ja ci napisze co mam w koszyku mam nadzieje ze wszystko pamietam :)
    Linomag rozowy krem w sloiczku z witaminami a i e?
    Linomag rozowy olejek do kapieli
    Linomag krem przeciwsloneczny zolty
    Alantan zielony x2
    Gaziki jalowe
    Octanisept
    Witamina d 400 bioaron
    Disnemar spray do nosa niebieski
    Espumisan w kroplach od 1msc
    Podklady seni 1 opakowanie tych wiekszych
    Podklady poporodowe bellamama? X2
    Laktator canpol elektryczny
    2 smoczki canpol
    Maseczki jednorazowe
    Majtki poporodowe wielorazowe canpol
    Ziaja masc z lanolina
    Szare mydlo w kostce jelen
    Plyn do mycia butelek chyba tez canpol

    Nie zamawiam zadnych lekow dla malej bo kupowalismy i testowalismy co pediatra polecal (probiotyk, paracetamol itp)

    W rosmanie

    Babydream waciki
    Babydream patyczki
    Babydream zielone chusteczki do pupy (+1 opakowanie w plastikowym zamykanym pojemniku)
    Babydream wkladki laktacyjne
    Babydream herbata dla karmiacych mam zamiar zaczac ja pic wieczorem na dniach
    Podpaski na noc grube i cienkie

    Dodatkowo
    Pampersy r1 x1
    Pampersy r2

    Butelki i wyparzacz

    Kupowalam tez ochraniacze na materac pod przescieradlo w aptece (do prania) x2
    Polecam rowniez na odparzenia argotiab w kremie dziala cuda (nie kupuje zadnych innych kremow na odparzenia z cynkiem tylko argotiab jak bedzie konieczny i zielony alantan), i to chyba wszystko juz :)


    Jeszcze w aptece mam plaster miodu (z manuka) actilite wiekszy rozmiar do przyklejenia na brzuch od razu po szyciu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2021, 21:49

    bezsilna, Patryśka lubią tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Patryśka Autorytet
    Postów: 313 239

    Wysłany: 11 maja 2021, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 ❤️😘

    Mąż po wypłacie, muszę coś kupić 😄

    Agi83 lubi tę wiadomość

    qdkke6yd12uga4lu.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 11 maja 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patryśka wrote:
    Agi83 ❤️😘

    Mąż po wypłacie, muszę coś kupić 😄
    Zakup podpasek idealny! Moj tez mowi ze sfinansuje wiec mam brac, myslalam ze pekne ze smiechu wkladki laktacyjne i podpaski 😂😂😂

    Patryśka lubi tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Glenka Ekspertka
    Postów: 209 290

    Wysłany: 11 maja 2021, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia_i_Niki wrote:
    Glenka, a teraz gdzie Cie wywiało 😁??

    Do Warszawy 😁. Ja też się całe dzieciństwo wychowywałam w blokowisku i jak byłam nastolatka to rodzice postanowili wybudować dom właśnie w Chotomowie. Ja miałam poczucie, że zrobili mi duża krzywdę ta wyprowadzka i nie lubiłam tam mieszkać 😉. No, ale to każdy ma inne potrzeby. Ja nie postrzegałam mieszkania w domu jako ciszy i spokoju a raczej ciągle z czymś była kupa roboty i do tego pół życia w dojazdach i problemy z powrotami z imprez 😉.

    Z tymi zakupami to chyba zmienia się wraz z liczba dzieci 😀 ja też mam poczucie, że jeszcze tyyyyle czasu na to. Do tego w zasadzie z takich aptecznych rzeczy to mało co mi potrzeba i przy córce to większość była kupiona niepotrzebnie.

    p19urjjgspdsidmj.png
  • BusiaT Ekspertka
    Postów: 230 228

    Wysłany: 11 maja 2021, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dzisiaj kupiliśmy mieszkanie większe oddane będzie dopiero za rok, a ja już nie nogę się doczekać urządzania po swojemu ❤️Ale w przyszłości i tak marzy mi się domek🤩ale pomalutku...
    Mnie Maja dzisiaj tak kopie i czuje nóżki u góry brzucha 😁

    aganieszkam, Sylwia_i_Niki, ❤️ Heart ❤️, Agi83, Kika, BitterSweetSymphony, Patryśka lubią tę wiadomość

    f2d7ab81ec.png
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 6013 4937

    Wysłany: 12 maja 2021, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młody cały czas w poprzek.

    To ja coś czułam, że ceny nieruchomości pójdą w górę, a środki które miałam odłożone zaczęły trącić na wartości, więc rok temu szybka decyzja i kupilismy dom w stanie surowym. Jak uda się wprowadzić do sierpnia to będzie super. Co chwilę jeżdżę na budowę za jakąś pierdołą bo mąż za granicą 🤷‍♀️

    Też nie mam za bardzo wyprawki i też mi się wydaje, że jest czas na takie zakupy 🙈 obym miała rację, bo w pierwszej ciąży to już miałam tyle rzeczy na kupione na tym etapie...

    Agi83, Patryśka, BusiaT lubią tę wiadomość

    06.2024- wracamy po ostatnią ❄️🍀

    Krzyś 26.07.2021 💙
    age.png

    Madzia 13.12.2019 💓
    age.png

    21dpt USG- 2,5mm szczęścia, mamy ♥️😍
    6dpt pozytywny test, beta-46,8; 8dpt beta-132,3; 10dpt beta-393,7 🍀
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA (została 1❄️)
    11.2020 - wracamy po ❄️

    23dpt jest ♥️
    Beta: 6dpt- 47,16, 8dpt-140,50, 10dpt-361,70, 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    01.2019r. Laparoskopia - niedrożne jajowody
    Starania od 10.2016r.
  • Sylwia_i_Niki Autorytet
    Postów: 589 610

    Wysłany: 12 maja 2021, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glenka, bo ten nastoletni wiek taki jest 🙈 czego by Ci rodzice nie zrobili to i tak nie przypasuje 😂
    Moi jak miałam 13 lat kupili mieszkanie na Białołęce... I zabrali mnie z Bielan od przyjaciół, od "cywilizacji", a w zamian za oknem widziałam konie i kurczaki 😂 był bunt, złość, ba nawet chciałam zamieszkać u dziadków 🙈 skończyło się na tym, że na Bielanach skończyłam gimnazjum i liceum i spędzałam tam każdą wolną chwilę 🤷‍♀️ często do domu wracałam tylko spać 😁 a w dorosłym życiu wybrałam jednak Białołęke hehe

    Agi83, BusiaT lubią tę wiadomość

    34bw9jcgtpweb6ht.png

    mhsv3e5eqjicmuk3.png

    l22ndf9hqu72xmmm.png

    5cs 🥰 udało się!
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 12 maja 2021, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszkam podziwiam dziewczyny takie jak Ty! Musidz byc mega zorganizowana.

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
‹‹ 179 180 181 182 183 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ