X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Sierpniowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • Agusienka1985 Autorytet
    Postów: 860 419

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez robiłam placki pietruszkowe :):):) ale czemu Sabanek mówisz, ze za dużo pietruszki - one chyba wręcz powinny być takie gęste.

    U mnie Oli wczoraj zjadł prawie dorosła porcje wołowiny do spaghetti :)

    Spanie - nie wiem jak, ale coraz lepiej. U nas ewidentne działa "dużo światła w dzień, mało wieczorem" częste pobudki na początku snu nocnego, to jak za wcześnie pójdzie spać na noc (nie używamy rolet zaciemniajacych).

    Krisi, No niestety tak to wyglada ze szpitalami, na sile 3 dni, bo inaczej kasy nie dostają czy jakoś tak, współczuje problemów z piersiami, moze Natus jakoś złe łapie? Wyglada na to, ze Oli tez dużo ssie, ale nie tak dużo zjada tego mleczka,
    Wczoraj byłam na placu zabaw wieczorem i spotkałam koleżankę, która poznałam na zimowym spacerze. Ma młodsze dziecko, ale jest duuuzo większy (wyższy tez) od Oliego. Ja wiem, ze na wszystkich blogach i forach jest, ze kaloryczność mleka jest taka sama u wszystkich mam, ale często mi sie zdaje, ze nie do końca. Dziwne mi sie wydaje, ze i ja chudnę.
    Jaskółeczko, ehhh u nas tez była asymetria, niby juz jej nie ma, ale mam wrażenie, ze nasze opóźnienie jest wciąż jej konsekwencja, wyjdziecie z tego. U P. Doroty byłaś, prawda? Ja dopiero muszę zadzwonić.

    marcianka, Benus - super, ze dziewczynki ruszyły. Kajka, tez sie cieszę z postępów u Ciebie.
    Makota super, ze wpadłaś :) Twój Leoś ruszył juz na podbój mieszkania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2017, 07:53

    relganliumoc9u3n.png
  • marcianka1 Autorytet
    Postów: 767 360

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agus badalas tarczyce?Sobie i malemu.

    marcianka86
  • Benus Autorytet
    Postów: 821 410

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się tym Aga nie przejmowała, kaloryczność jest taka sama na pewno, przyrost wagi to cecha osobnicza - tak samo u dorosłych, 2 osoby na identycznej diecie będą wyglądały zupełnie inaczej.

    A propos tarczycy, mi wyszły wyniki fatalne, dziś idę na usg. Pytałam o Igę to mi powiedzieli, że dwukrotna kontrola po porodzie wystraczy i nie trzeba sprawdzać już jej ... ale oczywiście nie zaznam spokoju póki nie sprawdzę i muszę ją wziąć na badania.

    1usajw4zhir034nn.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusienko u mnie to ciasto na placki się rozsypywalo aż.
    Moje dziecko udaje że śpi i przewraca się na brzuch z głupim uśmieszkiem, ale oczy twardo zamknięte ;)
    Benus współczuję, ja też skoczę zrobić badania chyba bo u mnie odwrotna sytuacja. Nie chudne, a karmie piersią. Wczoraj na spacerze przechodzilysmy obok placu zabaw i tam dosłownie każda matka chuda, zgrabna laska... Ja wiem, że ogólną budowę ciała mam taką że w pupie i udach więcej, ale bez jaj... Od tygodnia robię ćwiczenia z aplikacją na telefonie. Dziś umówiłam się z dietetykiem. Mam nadzieję, że te 300 zł nie pójdzie na marne, a opinie ma nieziemskie.

  • Benus Autorytet
    Postów: 821 410

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze Sabanek powiem Ci, że cena wygórowana, to musi faktycznie jakiś magik być.
    Ja właśnie w niedziele mężowi mówiłam, że same piękne kobiety z tymi wózkami, wymalowane, uśmiechnięte, laski jak nie wiem, Polska piękny kraj :)

    Musiałaś mieć pecha jeśli chodzi o pietruszkę, jakieś złośliwe warzywo Ci sie trafiło :)

    TSH wyszło mi w normie, FT3 i FT4 też ale przeciwciała strasznie wysoko, mam nadzieję, że to nie hashimoto tylko poporodowe zapalenie tarczycy, bo nie mam ochoty się do konca zycia na lekach bujac, zobaczymy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2017, 10:04

    1usajw4zhir034nn.png[/url]
  • jaskoleczka Autorytet
    Postów: 890 206

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc

    Agusienko mysle ze jedzenie to indywidualna sprawa. Moj nie je duzo a grubiutki.
    Mysle ze nie przez asymetrie nie ruszyl, tylko nie chce, pewnie mu dobrze tak jak jest.

    Benus obys nie musiała lekow brac.

    Sabanek ja co prawda nie karmie ale tez mi zostalo duzo. Jak karmilam tez nie chudlam. Duzo rzeczywiscie 300 zl.

    A moj maly dzis 9 miesiecy skonczyl. Duzy z niego chlop.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benus trzymam kciuki za to by wyszło jak najlagodniej. Też bym nie chciała całe życie na lekach.

    Nie wiem jak to u innych wygląda z ceną, ale stwierdziłam, że wolę zapłacić od razu za cały komplet, niż pozydzic tylko na jadłospis i później płakać, że nie ma efektów. W pakiet wchodzi jadłospis oczyszczający, wprowadzajacy do diety, wlaściwy i wychodzący, zestaw ćwiczeń, zalecenia różne itp. Już mamy kontakt mailowy, wydaje mi się, że będę zadowolona ;) Kurcze najlepsza motywacja to widzieć, że inne kobiety w podobnych warunkach wyglądają lepiej. ;)

    Jaskółeczko gratulacje 9 miesięcy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2017, 10:21

  • Kajka86 Ekspertka
    Postów: 139 50

    Wysłany: 30 maja 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)

    Benuś - dzięki za dane do konta, ale nie mogę się zalogować bo chcą numer telefonu, albo potwierdzenie na jakimś tam urządzeniu... Jak mam to obejść??
    Ja też z tarczycą mam problemy ale endo kazał i mi tylko 6 tyg po porodzie sprawdzić TSH.. tych innych nawet nie robiłam...

    Sabanek - moja nas wczoraj tak zadziwiła, że 4 rano a ona leży na brzuchu w łóżeczku i woła ej, ej, ej... a my śpimy :P ciekawe jak długo tak leżała :P

    My chyba będziemy przechodzić na jedną drzemkę w dzień, dzisiaj dopiero teraz poszła spać, no ale wyjątkowo dzisiaj wstała o 9 :)

    Poza tym widzę, że bardziej się rusza, sama woli teraz na brzuchu poleżeć i się pokręcić, poobracać i widzę, że pupa i nogi zaczynają w kierunku czworakowania pracować więc jest progres :)

    Agusieńka - dzięki, ja myślę, że te zabawy na podłodze z z awitkowkim nam pomagają :)teraz to już tak się rozkręcila, że ciężko jest ją ubrać, przebrać, przewinąć, bo cały czas się turlać chce :P

  • Benus Autorytet
    Postów: 821 410

    Wysłany: 30 maja 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio akcpetowałam jakieś urządzenie to teraz spróbuj Kajka się zalogować.
    TSH ma charakter skokowy, więc kontrolowanie tylko tego hormonu nie służy niczemu, chyba że lekarz chce mieć spokój, że przecież badania były. Nie rozumiem, tyle kobiet ma teraz tarczycowe problemy, a lekarze jakby z marsa pospadali. Wiem, że przeciwciała są drogie i generalni oni się liczą z każdym groszem ale trochę żal.

    Byłam na usg, są jakieś maleńkie zmiany świadczące o chorobie autoimmunologicznej, prawdopodobnie więc Hashimoto. Do endo idę 12.06. Udało mi się przy jednej wizycie w przychodni zrobić jeszcze cytologię i kontrolę u ginekologa, tak lubię załatwiać sprawy. Prawie mi się udało jeszcze usg piersi ale nikt nie odwołał wizyty i nie mieli gdzie mnie wcisnąć.

    Iga pierwszy raz została z moją mamą ponad 2 godziny, znaczy zostawała z nią wcześniej ale była wtedy maluteńkim dzidorem, któremu było wszystko jedno. Ładnie się bawiła, potem potarła oczka i mama ją położyła na drzemkę, jak wróciłam to jeszcze spała. Mama mi ugotowała i wyprasowała i teraz nie mam co robić cały wieczór :D
    Nawet zakupy ciuchowe jakieś małe sobie zrobiłam w H&M na dziale duża dziewczynka :D:D:D

    1usajw4zhir034nn.png[/url]
  • jaskoleczka Autorytet
    Postów: 890 206

    Wysłany: 31 maja 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc
    Benus oby nie to czego się spodziewasz.

    My wczoraj odebralismy Kacpra wyniki eeg niestety zle wyszly. Dziś idziemy do neuropsychiatry zobaczymy co powie. Mysle ze bedziemy dalszą diagnostykę robic. Badanie si wyszlo takie sobie ani dobre ani złe. Lekarza mamy z polecenia wiec moze bedzie ok.

  • Benus Autorytet
    Postów: 821 410

    Wysłany: 31 maja 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki Jaskółeczko!

    1usajw4zhir034nn.png[/url]
  • krisi Ekspertka
    Postów: 403 91

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaskolevzla synowi eeg zrobiłam w zeszłym tygodniu. Wyników jeszcze nie mam. Teraz siedzę i czekam na córkę bo robią jej rezonans głowy. Jak młodemu cokolwiek wyjdzie nie tak to też zrobię.

    Benus ile kosztują te przeciwciała.

    Wczoraj m i babcia byli cały dzień z Natusiem i mój biust odrzył.

    Która z was chodziła z brzuchem to fizkoterspelty czy rehabilitanta? Nie pamiętam. Będę musiał iść z tym brzuchem. Znacie kogoś?

    Córka 08.05.2009
    Syn 25.03.2012
    k0kdgu9r9ot69ark.png
    km5sk6nlfrr866kp.png
  • Benus Autorytet
    Postów: 821 410

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ATPO i ATG w granicach 80 zł, w zależności od laboratorium. Warto zrobić, żeby wiedzieć czy coś tej tarczycy nie zżera.

    Za Twoje dzieciaki Krisi też mocno kciuki zaciskam.

    1usajw4zhir034nn.png[/url]
  • krisi Ekspertka
    Postów: 403 91

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej córki oklaski się należą. Robią jej rezonans bez uśpienia i leży już 30 min. Sama miałam problem

    Córka 08.05.2009
    Syn 25.03.2012
    k0kdgu9r9ot69ark.png
    km5sk6nlfrr866kp.png
  • jaskoleczka Autorytet
    Postów: 890 206

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krisi a Twoja corka miala robione wczesniej eeg.
    Trzymam kciuki za Twoje dzieci.
    Mojemu cos jest dlatego chodzimy po tych lekarzach zeby wybadac co.

  • Kajka86 Ekspertka
    Postów: 139 50

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    Trzymam kciukasy za Wasze dzieciaczki, oby żadnemu nic poważnego nie dolegalo...

    Nadal nie mogę się zalogować na pocztę... Eh... Muszę na spokojnie w weekend spróbować :-P

    Dziewczyny a kiedy planujecie następną ciążę?
    U mnie nadal brak okresu chyba muszę się do gina przejść...
    No i te przeciwciała tarczycowe też muszę zrobić i do endo się wybrać... Ja mam bardzo małą tarczyce, gdzieś 1/3 normalnej wielkości tzn miałam kilka lat temu więc mam nadzieję że nic mi jej nie zżera...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam kciuki za dzieci. Krisi córka rzeczywiście odważna :)
    Kajka my mamy skromne warunki lokalowe, więc nie planujemy jeszcze, ale jakbym jednak była w ciąży to bym się nie obraziła. ;) zobaczymy jak mi pójdzie z dietą.
    Ja jeszcze od siebie napiszę tylko że wiki raczkuje :)

    Benus lubi tę wiadomość

  • Kajka86 Ekspertka
    Postów: 139 50

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabanek brawo dla Wiki :-) to szybko przeszła od czolgania do raczkowania

  • Benus Autorytet
    Postów: 821 410

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo szybko zaczęła raczkować, Iga dalej się czołga, gratulacje :)

    My nie planujemy na razie, wracam do pracy, muszę jakiś awans złapać i potem będziemy się zastanawiać. Chciałabym przed 30tkką, bo mam pcos, więc później mogłoby być już trudno. Druga córcia mi się marzy :)

    Truskawki są :) nasze polskie mniam

    1usajw4zhir034nn.png[/url]
  • krisi Ekspertka
    Postów: 403 91

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaskółeczko miała robione 4 lata temu i było na granicy normy. Mimo to ma dużą wadę głowy.

    Kajka ja już zaplanowałem. Będzie w październiku.

    Kajka86, marcianka1 lubią tę wiadomość

    Córka 08.05.2009
    Syn 25.03.2012
    k0kdgu9r9ot69ark.png
    km5sk6nlfrr866kp.png
‹‹ 1909 1910 1911 1912 1913 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ