X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zajęć dziecka, moja potrafi godzinę leżeć w łóżeczku i tarmosić mysz albo żyrafę, tracąc ja bo ma zamiast nóg grzechotkę i jak uderza o łóżeczko przechodzę. W wózku też z godzinę wali i tarmosi takie plastikowe misie grzechoczace. W macie też sporo wytrzymuje a jak już się zmęczy to wkładam ja do bujaczka lezaczku z funkcją kołyski tam jest karuzela i tam usypia odpoczywając.

    iv099vvj1wzlmrpz.png
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zolza_ wrote:
    Co do zajęć dziecka, moja potrafi godzinę leżeć w łóżeczku i tarmosić mysz albo żyrafę, tracąc ja bo ma zamiast nóg grzechotkę i jak uderza o łóżeczko przechodzę. W wózku też z godzinę wali i tarmosi takie plastikowe misie grzechoczace. W macie też sporo wytrzymuje a jak już się zmęczy to wkładam ja do bujaczka lezaczku z funkcją kołyski tam jest karuzela i tam usypia odpoczywając.


    A pozwalacie dzieciom spać w tych bujakach? Bo jak patrzę na swoją to mi się nie podoba sposób w jaki ona w tym leży i wydaje mi się, że to strasznie niewygodne dla niej. Nie chce żeby długo w tym siedziała. Taka wymuszona pozycja jak w foteliku samochodowym.

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak czytam o tych problemach ze snem całym dniu przy cycku to myślę że mam jakieś dziecko anioła nie wiem tylko po kim. Samą sobą się zajmuje, popołudniu tylko potrzebuje uwagi że musi ktoś przy niej być ale tak się bawi sama. Zasypia po kąpieli w łóżeczku przy czytaniu bajki albo chwilę później i od tygodnia mamy tylko jedno karmienie w nocy ok 3-4. I śpi dalej. O 7 kolejne karmienie i dosypia do 8-9. Potem bawi się do 10-11 i w zależności o której je idziemy na spacer gdzie sobie drzemie pół spaceru pół się rozgląda. Potem karmienie, trochę zabawy i około 13 usypia na 2 godziny. Jak śpi do 16 robią budzę i bawimy się do kąpieli i pada ok 20.

    iv099vvj1wzlmrpz.png
  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel wrote:
    A pozwalacie dzieciom spać w tych bujakach? Bo jak patrzę na swoją to mi się nie podoba sposób w jaki ona w tym leży i wydaje mi się, że to strasznie niewygodne dla niej. Nie chce żeby długo w tym siedziała. Taka wymuszona pozycja jak w foteliku samochodowym.

    Mój ma trzy pozycje leżąca jak kolyska, lekko siedząca i siedząca. Więc pozwalam jej spać na płasko. W mojej jest materacyk miekki więc jest jak w gondoli. Także nie mam z tym problemu.

    iv099vvj1wzlmrpz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są dzieci cyckowe i są takie jak moje, które z wielkiej łaski pociumkaja 5 min i już. Cycek to jest u nas zlo konieczne żeby sie napić i nic więcej. Jak by mogła to by najchętniej pila tylko herbatkę z butelki :D

    Moja polubila kąpiel na brzuszku także Zolza dzięki że o tym wspomnialas!

    Tez szukam jakis nowych zabawek bo mata to u nas tez chwilę a potem albo woła albo zaśnie :D

    Mnie to mój wku... od rana. Przyszedł mi "pomóc" uśpić i sie przytulic do małej cuchnacy papierosami bo oczywiście musial juz sobie zapalić. Debil!!! No i sie wydarlam. Ile powtarzac trzeba ze sobie tego nie życzę. Ciężko pojąć wrrr

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel wrote:
    A pozwalacie dzieciom spać w tych bujakach? Bo jak patrzę na swoją to mi się nie podoba sposób w jaki ona w tym leży i wydaje mi się, że to strasznie niewygodne dla niej. Nie chce żeby długo w tym siedziała. Taka wymuszona pozycja jak w foteliku samochodowym.

    Moja dużo śpi w dzień w bujaczku, mamy ten z tiny love. Ma pozycje calkiem na płasko i myślę ze jej wygodnie. Tez fajnie ze można zrobić na plasko ale trochę pod kątem czyli moze tam po jedzeniu lezec i sie nie uleje.

    A z tym kp twoim to rób jak tobie i dziecku dobrze. Jak przybiera moczy pieluchy i jest kupa to wszystko gra. Komentarze olej. Lepiej jak chce cycka nawet często niz tak jak moja odrzuca bo wtedy to dopiero nerwy i stres.

  • Zolza_ Autorytet
    Postów: 1098 784

    Wysłany: 3 listopada 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mała lubi takie maskotki które można przywiesić do łóżka i mają szeleszczące końcówki lub grzechoczą. Przez ostatnie dwa tygodnie mogła leżeć w łóżku i tylko je dotykać szturchac. Albo ma zabawę z dinem, szturcha go i przewraca a potem jęczy żeby go podnieść i potrafi tak że 20 minut. Każde dziecko lubi co innego. Od wczoraj zafiksowana się na słodziak liska z biedronki. Gada do niego, maca go i tylko nie może go do buzi wpakować i się złości.
    Ja się staram duzo bodźców małej dać w dzień. Jeśli chodzi o mate na początku to ja z nią siedziałam i bujalam zabawkami i pokazywałam jej że może nimi poruszać. Do tego mała bardzo lubi jak się z nią bawi rączkami nóżkami. Kocikoci łapci czy kizia mizia, do tego rowerek nóżkami, dotykanie kolanek, obracanie się na boki. Także ja kombinuje bo mała to się szybko nudzi i szukamy nowych zajec

    iv099vvj1wzlmrpz.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 3 listopada 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy już tylko jedną pobudke w nocy na jedzonko. Wczoraj zjadła 18.55, zasnęła koło 21, i w nocy jadła dopiero 3.45. I rano 7.20. Dzisiaj sproboje dac jej koło 21 jeszcze, to może prześpi całą noc, kto wie:p

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jak jest ryk w sklepie to mąż szybko ucieka a ja kończę zakupy, czasami musi pojeździć samochodem po dziurawej drodze :) Filipa zasypia sam w łóżeczku, pierwszy sen przy cycu, ale budzi się jak głowa dotknie materacyka. Daje mu smoczka, ale nie chce.
    A karmienie wieczorne ma o 19, budzi sie kolo 1-2, później o 4 i od tej czwartej czasami co godzine :/

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel wrote:
    A pozwalacie dzieciom spać w tych bujakach? Bo jak patrzę na swoją to mi się nie podoba sposób w jaki ona w tym leży i wydaje mi się, że to strasznie niewygodne dla niej. Nie chce żeby długo w tym siedziała. Taka wymuszona pozycja jak w foteliku samochodowym.

    Nie, fizjoterapeutka nam odradziła. :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kąpiel miedzy 19:30 a 20:30, potem cycus i zasypia i do 8 rano.
    Spi z Nami w łóżku, bo odłożona do łóżeczka krzyczała. :/
    I ona była niewyspana i ja. A teraz jesteśmy szczęśliwe. W nocy karmie na żądanie, najczęściej 2 razy. Hania zaczyna mlaskac przez sen to jej cyca podkladam i je. A ja śpię dalej. :)

    W dzień jest gorzej. 3 drzemki 15-30 min max. Czy to w domu czy w wózku nie ma znaczenia.
    Szkoda mojej ksiezniczce czasu na sen. :D

  • Agatek_gagatek Przyjaciółka
    Postów: 78 65

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa8902 wrote:
    Ja marze o tym zeby moja Agatka pociumkala smoczka zamiast cyca do usypiania, ale coz zrobic, nie chce za chiny ludowe
    Agatka od kilku dni a wlasciwie od przeprowadzki przesypia mi cala noc, usypia kolo 22 i spi do 6 rano, raz na spiocha jej dam czasem cyca, a czasem nie, pielucha mokra do granic wytrzymalosci, ale ciesze sie z tego i mam nadzieje ze jak najdluzej jej to zostanie :D


    Nie na temat, ale nie mogę się oprzeć- też urodziłam 17.08.18r. Agatkę ;) hehe

    justa8902 lubi tę wiadomość

    2017r. - puste jajo płodowe (10tc)
    2018r. - narodziny zdrowego bobaska
    2019r. - ciąża od 4.09.19r. wg OM, zakończona poronieniem w 11+1 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Emilka to śpioch jest po mamusi. Przed 10 to ona nie wstaje :D Dzisiaj wstała pogadala zrobiła kupę i zasnela na macie zanim wróciłam z kuchni z kawą. I tak śpi już druga h.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova wrote:
    Moja Emilka to śpioch jest po mamusi. Przed 10 to ona nie wstaje :D Dzisiaj wstała pogadala zrobiła kupę i zasnela na macie zanim wróciłam z kuchni z kawą. I tak śpi już druga h.

    Zazdroszczę.

    Hania zamiast pójść po mężu bo to śpioch. To niestety poszła po mnie - szkoda jej życia w łóżku

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova piona! Moja tez wstaje kolo 8 tylko po to zeby zjesc inpozniej dosypia do 10-11 a jesli jakims cudem (np uleje) wstaje o 8:30 to 9:20 juz znow spi...

    Popoludniu tez przynajmniej 2 drzemki zalicza...
    Potrafi zasnac sama, a jak jest zmeczona, a zasnac nie moze to wtedy wezme na rece dwa razy zakolysze i moge odkladac...
    W dzien spi albo w swoim lozeczku albo klade ja w sypialni na srodek naszego lozka, mam nianie z kamerka to widze jak sie wierci zeby do niej isc...
    Czasem klade ja w rogalu do karmienia obok mnie na narozniku jak sama mam ochote na drzemke albo sie polozyc...
    Noc w calosci przwsypia w kolysce drewnianej obok naszego lozka...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel wrote:
    Też tak pomyślałam.. no ale przybiera na wadze cały czas takim samym tempem jak od narodzin, więc chyba to nie brak pokarmu.. Poza tym martwi mnie jej trudność w zapadaniu w sen. Często mam wrażenie, że pojękuje dlatego że chce spać i zaśnie na parę minut po czym zaczyna sobie trzeć buzię rękami i po spaniu... Nie wiem o co chodzi z tym tarciem rąk..

    Najbardziej wkurzają mnie wizyty teściowej. Bo jak przychodzi odwiedzić małą, to ona mimo, że niedawno była karmiona za chwilę znowu chce cycka. Teściowa nie może tego zrozumieć i mówi, że to niemożliwe że chce jeść bo niedawno jadła. Wpycha jej smoka a ona wypluwa i za chwile jest tak zła, że nawet przy cycku ciężko mi ją uspokoić. Przez to wszystko naprawdę zaczynam wątpić w swoje karmienie piersią.. Ale mała mimo, że tak często domaga się cycka to jak już złapie to nie szarpie się ani nie wyrywa. Słuchać, że połyka i że sobie je i jest zadowolona. Moczy dużo pieluch, robi kupy .. Tylko dlaczego chce tego cycka tak często..?
    a może po prostu czuje się najlepiej przy piersi, z mamusią, bezpieczna i je często ale po trochu? skoro przybiera to pokarm masz. mój Antek je co 1,5-2 godziny czy to noc czy dzień więc też często. no i tak jest. raz na jakis czas jest przebłysk i dłuższa przerwa ale to rzadko. A teściowej trzeba zapytać czy wnuczce cycka żałuje czy jak? może się jej głupio zrobi i da spokój.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    moje dziecko od kilku dni mega lize piesci, palce, nie tylko kciuka tylko całe, wszystkie , nawet po jedzeniu - to chyba normalne co nie ?
    normalne, odkryło, że je ma :) potem zacznie nieśmiało chwytać

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas trochę gorzej ze spaniem na noc. Okolo 19 kąpiel potem cycek jak die uda a jak nie to mm/herbatka i zasypia blyskawicznie. Tylko ze na krótko. Budzi się po godzinie i potem albo z nią leżę to drzemkuje dalej albo na raczkach albo w ogóle sie rozgada :D Dopiero po 22 zasypia głęboko.

  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    a może po prostu czuje się najlepiej przy piersi, z mamusią, bezpieczna i je często ale po trochu? skoro przybiera to pokarm masz. mój Antek je co 1,5-2 godziny czy to noc czy dzień więc też często. no i tak jest. raz na jakis czas jest przebłysk i dłuższa przerwa ale to rzadko. A teściowej trzeba zapytać czy wnuczce cycka żałuje czy jak? może się jej głupio zrobi i da spokój.

    Wydaje mi się że te komentarze wynikają z faktu, że jak już przyjdą to chcieliby się nią trochę pocieszyć w ona tylko mama i cycek.. Chociaz gdyby sie zapytali chociaz raz ii przyszli akurat w czasie kiedy jest po karmieniu to mieliby te 40 min z nia na zabawe. A tak to zawsze bez zapowiedzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 15:09

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pijecie kawe ? Bo ostatnio tez dostalam po uszach na imieninach dziadka jak powiedzialam ze pije z rana jedna filizanke latte. Na blogu Hafiji jest ze mozna pic nawet do 3 dziennie. Tesciowa skomentowala niby w zartach ze to dlatego nam mala nie spi a ja sie dziwie. Byla jeszcze ciotka meza i tez powiedziala ze kwy pic nie mozna tak jak alkoholu.. Na prawde nie chce mi sie juz klocic ze wszystkimi czasami. Z tym ze nie ma diety matki karmiacej tez nie rozumieja. Uwazaja ze jedzenie przenika do krwiii i do pokarmu i po to sie chodzi na morgologie na czczo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 15:10

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
‹‹ 1527 1528 1529 1530 1531 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ