X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz to się boje dać TO psu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 10:24

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaja, niestety nie wiem, ale co to masz za apke?

  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Kasiaja, niestety nie wiem, ale co to masz za apke?
    Zdrowe zakupy. Jest świetna, skanujesz kod kreskowy i już wszystko wiesz co jesz ;-) Tylko teraz obawiam się, że nic nie będę jeść jak to ma taki skład :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 10:44

    kozalia lubi tę wiadomość

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Między mną a moimi braćmi blizniakami jest 23 lata różnicy :D Ja mam 34 lata a oni 11 także ten :D Tez mama juz nie chciała absolutnie dzieci mieć ale nagle jej sie odwidzialo.

    5 lat różnicy w moim przypadku to było np poranki z horroru, szykowanie starszej do szkoły histeria przez foch a w tym zaspana 2 latka płacząca bo ona chce spać itd

    Zgadzam się ze dużo zależy od kontetnego dziecka, pewnie tez od organizacji. Myślę ze 3 lata to taka optymalna różnica wg mnie. W ciąży sie jest przy dwulatku który juz chodzi i nie trzeba go nosic cały czas, zęby juz ma, do przedszkola czy żłobka pojdzie chociaz na trochę. Maluch sie rodzi to starsze już fajnie mówi, chodzi sprawnie wiec pojedynczy wózek a przy dwulatku pewnie podwójny. 3 latek to juz przesypia noce i potrafi się sobą zająć bardziej niz 2 latek. Tak mi sie tylko wydaje :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam te mate piankowa humbi. 150x180x1
    Hania na początku zdziwiona.
    Ale mata fajna, gruba.
    Maluch może sie przewracać i nie boli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 16:57

    Lavendova, Kasiaja, e_mii lubią tę wiadomość

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 3,5 roku różnicy, jest bardzo dobrze. Starsza potrafi zająć się sobą, kiedy ja np. usypiam mała czy ją kapie, jeśli męża nie ma. Chodzi do przedszkola, wiec to w ogóle już luksus. Nie wyobrażam sobie mieć dwulatka i noworodka :D Wylądowałabym w psychiatryku, serio. Widzę to też po znajomych, którzy chcieli mieć taką właśnie idealną różnice wieku. Początek to tragedia.

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina fajne mata :) gdybym już nie miała to pewnie tez bym się skusiła bo ma różne wymiary. Ogólnie uważam że takie maty to dobra inwestycja w rozwój malucha.

    U nas Agatka ciagle coś próbuje z nogami i dupką leżąc na brzuchu i zaczynają jej wychodzić obroty na plecy :) Jeszcze nie zawsze ale myśle że właśnie to będzie jej nowa umiejetność. Poza tym nauczyła się piszczeć ;)

    No ja bym chyba chciała kolejne dziecko jak już Agatka będzie chodzić i nie będzie wymagać takiego noszenia bo jak wytłumaczysz dziecku ze nie możesz dźwigać bo dzidziuś jest w brzuchu. Od razu starsze sobie koduje w głowie że coś mu zostało odebrane jeszcze zanim się urodzi rodzeństwo. Ja wiem że można rozmawiać, tłumaczyć itd ale jednak dziecko rozumie po swojemu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 12:32

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą różnicą wieku to najbardziej od dzieci zależy, jakie jest to starsze, a jakie młodsze. Antek ma swoje chimery ale należy raczej do spokojnych dzieci i dużo rozumie. Miał 18m jak Zuzia się urodziła ale nigdy nie był absorbujący. Potrafi ładnie się sam bawić lub oglądać bajki na tablecie ;-) Najgorsza jest organizacja. Rano (gdy Tosiek w domu) pora śniadania jak oboje głodni to tragedia, ja jeszcze ściągam mleko i muszę jak najszybciej po przebudzeniu ściągnąć bo mam nawał. Pora obiadowa ujdzie ale wyjście w zimie na spacer z taką dwójką maluchów to tragedia, każde ubrać szybko no i siebie. Dobrze, że chociaż mieszkam na parterze to znoszę wózek i wracam po Antka ciagle go mając na oku, ale wie że nie może do schodów podchodzić bo ała ;-) no i wieczór pora kąpieli, samemu bardzo ciężko. Cieszę się, że zapisałam Antka do żłobka bo chociaż ten poranek jest lżejszy i wyjście na spacer, (ubrać tylko jedno to pikuś nawet gdy się drze ;-) )

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina super!

    Emii o i taka roznica wieku tez by byla dla mnie ok...
    Mam takie same spostrzezenia co do roznicy 2 latka jak i ty... a prawie wszystkie mlode mamy w rodzinie i po znajomych maja ok 2 letnia roznice...


    Moja panna konczy dzis 5 miesiecy! No ja nie wiem kiedy to minelo

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo mam taką zwykłą matę z materiału ale przy wygibasach Hani z kilka razy byl krzyk bo sie uderzyła. I ta piankowa super amortyzuje.

    Hmm. No 2 letnia roznica ok.. czyli trzeba sie brać do roboty jak Hania bedzie miala 13-16 msc. :D

    Ja nie mam rodzeństwa ale sporo kuzynostwa z różnicą okolo 4-6 lat. I czulam ze to przepaść w zabawie. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 13:06

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze widzę, że wszystkie macie plany na kolejne maluchy :) oby się udało :)
    Ja narazie nie planuję drugiego dziecka, może mi się kiedyś odmieni. Jak pomyślę, że musiałabym uruchomić swoje piersi i znow mieć problemy to mam gęsią skórkę. Wszyscy mi mówią, że Filip musi mieć siostrę/brata, ale narazie mnie to nie przekonuje.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania nie sprawia zbytnio problemu i chyba dlatego mysle o drugim. :D a jestem typem osoby ktira lubi organizacje.

  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ale Hania ślicznie wygląda, chyba i ja kupię tą matę bo i cena fajna i nic się nie rozpada jak to z puzlami które mam. Ja narazie nie oddam małego do żłobka bo nie wyobrażam sobie znaleźć nowa pracę i jednocześnie zaczynać żłobek Stasia, chodzi o choroby na początku itd. A jeśli mam odczekać przynajmniej pół roku i wtedy czegoś szukać to plany na drugie dziecko znowu by trzeba odsunąć na później bo przecież nie będziemy się starać od razu gdybym poszła do pracy, także zobaczymy w trakcie jak to wyjdzie.
    Moja szwagierka mają synka który teraz skończy 5 lat i drugiego nie cały rok i ten starszy cały czas jest zazdrosny o młodszego, powtarza mamie, że go nie kocha jeśli coś w danej chwili nie może przy nim zrobić, ogólnie jak bawi się ze swoimi rowiesnikami to powtarza że nie lubi brata bo on jest za mały i im przeszkadza także różnie to wygląda z tymi różnicami wieku

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina gdzie zamawialas ta matę dla Hani ?

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1ania1 wrote:
    Kurcze widzę, że wszystkie macie plany na kolejne maluchy :) oby się udało :)
    Ja narazie nie planuję drugiego dziecka, może mi się kiedyś odmieni. Jak pomyślę, że musiałabym uruchomić swoje piersi i znow mieć problemy to mam gęsią skórkę. Wszyscy mi mówią, że Filip musi mieć siostrę/brata, ale narazie mnie to nie przekonuje.
    Musi to na rusi ;) kto powiedzial, ze dziecko musi miec rodzenstwo...
    Bez tez siw wychowa, a niestety nie zawsze rodzenstwo to cos najlepszego i wiele przykladow tegi zarowno w mojej jak i meza rodzinie by sie znalazlo...
    A co do piersi, nie musisz karmic w razie drugiego przeciez ;) mozesz odrazu poprosic zaraz po porodzie o cos na zatrzymanie laktacji (moja sasiadja z pokoju tak zrobila bo dwa poprzednie razy zle wspominala) jeali za duzo stresu mialoby cie to kosztować

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chciałam dwójkę z małą różnicą, ale Ulka jest tak wymagająca że chyba zostanie jedynaczką. Fizycznie bym chyba nie dała rady. Znowu karmienie...nie daj bogini drugie byłoby takie samo to psychiatryk murowany.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz Filip to złote dziecko i aż boje się czy drugie nie będzie przeciwieństwem :p u brata jest dwójka chłopaków z różnicą 2 lat. Teraz maja 2 i 4 lata, powoli kłócą sie o zabawki, ale tak to starszy sam z siebie opiekuje się młodszym. Naewet na swieta jak zobaczyli Filipa to tylko "dzidziaaaaa" i chociaż za nożkę musieli dotknąć, przynosili mu zabawki, bujali w foteliku :) ale siostry syn, jedynak, ale taki streotypowy, nawet moja siostra nie może innego dziecka na rece wziąć. Wiem ze to kwestia wychowania, ale bałabym się zostawić z nim na sekundę dziecko

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omg a my wracamy od dentysty. Co za stres Niki na fotelu trzymać za rączkę a druga na raczkach :O Oczywiście sie obudzila i musiała sobie pogadać z obsługą :D W takich sytuacjach nie wyobrażam sobie jeszcze biegajacego 3 latka :O

    A karmić piersia nie trzeba. Ja nie chciałam i drugiej córki nie karmilam. To nie jest obowiązek.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela123 wrote:
    Paulina gdzie zamawialas ta matę dla Hani ?

    Ja akurat na allegro..
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7036026438

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez jestem zdania ze nie ma przymusu rodzeństwa. :)
    Ale my z mężem jedynaki wiec moze dlatego chcemy dwójkę miec. :)

    I jeśli przy drugim bym miała takie problemy z karmieniem. Walka o kazdy ml to chyba bym sie poddała i dawała mm.
    Tetaz zwyczajnie mialam czas by walcztc o laktacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2019, 14:53

‹‹ 1686 1687 1688 1689 1690 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ