X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od dziś w spacerówce, ciekawe czy jej się spodoba :)
    Ma ktoś może doświadczenie z Baby jogger summit x3 ? tym do biegania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 08:23

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • Ania241188 Autorytet
    Postów: 2697 1412

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy w spacerówce od stycznia, ale w pozycji prawie leżącej jeździł bo gondoli marudził dźwigał się do siadania bo nic nie widział a w spacerówce wiecej. Teraz jak sam usiadł to już nie ma nawet mowy żebym go położyła do takiej pozycji, wrzeszczy i nie zaśnie, dopiero jak do normalnej pozycji to siedzi grzecznie i usnie. W domu tak samo na kolanie nie usiedzi, przebieranie to dramat bo chce wędrować wszędzie, myślę że chwila i będzie czworaczkowal bo powoli mu to wychodzi tylko nie wie jeszcze jak synchronizowac nogi i ręce.

    zrz6x1hpuh8zaykc.png
    f2w3bd3m75py8k9r.png
  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:

    Ty ich przykrywasz ? Czy zostawiasz tak?☺
    Jak to matka, nie przejdę obojętnie i muszę przykryć 😅 choć wiem, że i tak się rozkopią ale specjalnie nie wstaję żeby przykrywać.
    U nas śpiworki nie przejdą, nawet te najcieńsze. Zuzka tak długo kopie aż się rozkopie, a jak jej nie wychodzi to wrzask, mam wrażenie, że ona nie lubi mieć czegoś na nogach bo jak jej sam korpus przykryje to nawet dłużej tak pośpi. Kocyk to ma taki leciutki, że się dziwie skąd ona wie na śpiocha, że czymś jest przykryta 🤷‍♀️

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u Nas tez przy śpiworku byl wrzask.🤣 i robie tak ze malutka kolderka- wszystko przykryje byle stopy byly odkryte.🤣

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojemu śpiworek nie przeszkadza a kocyk tak :) W dzień jak zaśnie to dopiero go przykrywam bo tak będzie skopywal, a w nocy śpi w śpiworku. Kocyk mam bambusowy i jakby mniej mu przeszkadza niż jakieś bawełniane lekkie mam wrażenie. Gdzieś nawet widziałam specjalnie cięższe kołdry dla dzieci żeby im się lepiej spało ;p

    U nas łóżeczko nadal na samej górze. Mały kręci lewa prawa. Od wczoraj zapomniał jak się turla.. tylko robi wysoki podpor i coś z nogami kombinuje ale to tyle :D w zasadzie utknął w miejscu na macie i się irytuje że nie sięga do zabawek. Najgorzej jak się wysoko dźwignie na rękach a tyłek mu wtedy odjeżdża i zamiast być bliżej zabawki to się oddala i lamentuje...

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wszystkiego próbowałam. Kocyki roznego typu. Kołdry lekkie, nawet swoją ciężką. Mnie sie rafiła kobieta z charakterem.☺

    Na przyszłość dobrze wróży ☺☺

    Jak dziecko malo wymagające to nic jemu nie będzie przeszkadzało.🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 09:41

  • e_mii Autorytet
    Postów: 1217 566

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja jak zaśnie tak się budzi. Musi być przy tym otulona cieplutko, rozkopuje się tylko wtedy, kiedy nie ma ubranych nóg. Moze dotyk kołdry ją wtedy drażni.
    Wczoraj pierwszy raz ruszyła zwiedzać dom i usiadła na środku salonu :) Narazie pełza, staje w pozycji czworaczej, podnosi jedna rękę i nie wie co dalej :D

    v0o0onx.png
    z9pckld.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta powoli obniżak łóżeczko bo nasze juz mają pobad 7 miesiecy a jak nagle sie pociągnie i wypadnie? Dzieci sa nieprzewidywalne :P

    Moja śpi albo pod kocykiem albo pod kołdrą ze mną. Śpiworkow przy żadnym nigdy nie uzywalam :D

    U nas intensywny trening czworaczej pozycji. Dwa mikro kroczki do przodu zribi a potem się nogi rozjezdzaja hahah

  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obniżyłam w niedzielę łóżeczko, cierpi na tym mój kręgosłup przy usypianiu, ale bałam się, że Filip coś wykombinuje i wypadnie.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina no to tak nie działa z tymi "niewymagajacymi dziećmi". Łatwy niemowlak wcale nie musi wyrosnac na łatwe dziecko czy super zgodnego nastolatka :D U dzieci wszystko sie bardzo szybko i to diametralnie, raczej nie należy sie przywyczajac :D

    Moja Niki była takim radosnym easy dzieckiem tak do 6 roku życia. Od tamtej pory inne dziecko. Czekam na kolejną zmianę tym razem w dobrą stronę :] :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 10:08

  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas znowu kiepskie noce, no tak się wierci, że szok. Ciągle mnie kopię, ryje się na mnie, nie wiem czy godzinę ciągiem to dzisiaj przespalam, ze 4 razy z brzucha go zgarnialam w nocy bo się przekrecal. Boże gdzie to dziecko które budziło się dwa razy na jedzenie, nawet nie budziło tylko dostawal cyca na spiocha. No teraz jest tragedia. Przykryć też się nie da, to znaczy przykrywam go nasza kołdra, ale za chwilę jest skopana i przy okazji nas odkrywa.
    Od kilku dni pelza jak szalony, najbardziej go ciągnie do wszelkiego rodzaju kabli, zauważy tylko np ładowarkę od laptopa to dostaje przyspieszenia i migiem tam jest. Dzisiaj oproznialam w kuchni kosze ze smieciami to usłyszał i przypelzal do mnie bawić się przy lodówce, widział swoje odbicie i się cieszył 😁

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina może nie mało wymagające a po prostu nie narzekam i dużo rzeczy uznaje że to dziecko więc ma humorki i nie ma co się na to zalic. To nie robocik któremu da się jeść, zmieni pieluche i będzie szczęśliwe :D

    Emii mój spał tak nieruchomo aż nagle zaczął wariowac przez sen. Kręci się to na boku, to na brzuchu..

    Co do łóżka to tez o tym myślałam, że już wiekowo by wypadało ale mały spędza w nim też czas w ciągu dnia i widzę co tam wyprawia.. Na 8 miesięcy na pewno obniże ale na razie jedyne co robi to wrzuca nogi na barierke, a nie ręce. Za to zaczyna kraść gazety spod stolika w salonie :) I jedna szafke otworzył, aż w szoku byłam.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta..a wrote:
    Paulina może nie mało wymagające a po prostu nie narzekam i dużo rzeczy uznaje że to dziecko więc ma humorki i nie ma co się na to zalic. To nie robocik któremu da się jeść, zmieni pieluche i będzie szczęśliwe :D

    Taa ? Cholera a myslalam ze to lalka. No patrz co za szok🤣

    Twój maly nie płakał przy ząbkowaniu,
    masz tez lozeczko najwyzej?
    Lezy i sie turla😲
    Gdzie my juz na dole bo potrafi na glowie nawet stawać! I to tak ze wszyscy slysza ze ona teraz lobuzuje !😐

    W sypialni wspiela sie po poduszkach, złapała za zagłówek i ona teraz bedzie obserwować drzewo za oknem.😲☺

    I ja nie narzekam. Tylko stwierdzam fakt, ze sa dzieci bardziej spokojne(melancholijne).. a inne glosne, energiczne i zwywiolowe.😝

    I czasami warto sobie podpowiadać roznymi pomysłami z takimi stanowczymi maluchami.. ☺ bo to calkiem inna bajka jak z maluchem który nie protestuje doslownie na wszystko byle zrobić po swojemu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 11:02

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też łóżeczko wysoko, ale Filip tylko w nim śpi, bawi się bardzo rzadko, a ze nawet nie próbuje się podnieść to jestem spokojna :) za to na macie szaleństwo. Najbardziej lubi być poza matą bo na panelach może jeździć brzuchem :) dzisiaj zaczął grzebać w ksiazkach... Mamy otwarty regał i zaczynam się zastanawiać jak to będzie. Kable to też fajna zabawa, wczoraj dobił do rutera i majstrował jak go wyjąć z szafki.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melancholijne? :D Dzieci nawet gdy spokojne to raczej nie powinny być smutne przygnębieno czy w depresji :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova wrote:
    Melancholijne? :D Dzieci nawet gdy spokojne to raczej nie powinny być smutne przygnębieno czy w depresji :P
    Heh niby tak. Ale w rodzinie mam taka dziewczynkę.. dla mnie jej grzeczność i spokojnosc jest przerażająca.
    Nic ją nie ruszalo - brudna pielucha, mokra koszulka.😲

    Teraz ma 4 lata.. i taka zawsze powazna, cichutka, zero rozpierduchy, zero krzyku az szyby lecą..
    I mi sie kojarzy z takim smutkiem ! (Dodam ze jest zdrowa). Tylko tak spokojna ze to przerażające..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 11:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PLPaulina wrote:
    Heh niby tak. Ale w rodzinie mam taka dziewczynkę.. dla mnie jej grzeczność i spokojnosc jest przerażająca.

    A ona jest taka zawsze powazna, cichutka, zero rozpierduchy, zero krzyku az szyby lecą..
    I mi sie kojarzy z takim smutkiem !😲

    Ojej to dziwne raczej :O A nie ma anemii?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowa jest.☺
    tylko wlasnie taki ma charakter. Ze zamknieta w sobie, cicha, spokojna.
    Taka myslicielka. I to mi sie wlasnie z taka melancholia kojarzy..

    I tutaj na forum tez widać spore różnice w temperamencie maluchow. Jedne leżą spokojnie a inne ... rozpierducha.

    Edit. Ostatnią wsadzilam Hanie w dzien do łóżeczka. Chciałam umyc podłoge i zeby mi odrazu nie polerowala.. odwróciłam sie doslownie na sekundy. A ona na okolo 1m z calym lozkiem sie przemiescila !!!🤣🤣

    Dlatego czasami fajnie dzielic sie pomyslami jak okiełznać takie maluchy których wszedzie pelno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2019, 11:35

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez dziś noc tragiczna. Co chwila pobudka, a o 3 z wrzaskiem, mimo ze spałam z nią. Jak się uspokoiła, to przez 40 min jakieś wygibasy po łóżku ćwiczyła, nawet zaczęła mnie po brzuchu lizać :D rano obudziła się w świetnym humorku, po chorobie ani śladu.
    Nasza pediatra stwierdziła ze ten bactrim to nie antybiotyk, ale skoro Oli już lepiej, to probiotyk wystarczy. Ale w miesiąc przybrała niespełna 150g :/ mamy zrobić bad. moczu i morfologię.

  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj Antek i jego wietrzenie nóg 😂 Zuza ma tak samo, ja nie wiem co te dzieciaki 🤷‍♀️
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d6585a3ba2d1.jpg

    PLPaulina, e_mii, 1ania1, Ania241188, pumka1990 lubią tę wiadomość

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
‹‹ 1861 1862 1863 1864 1865 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ