X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 23 listopada 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati_zuzia super że się odezwalas, ostatnio zastanawiałam się co u Ciebie:) Teos pięknie rośnie :)

    Moja na ostatnim ważeniu miała 6350g i 63cm. Pomału wychodzimy z rozmiaru 67 i przechodzimy na 71. Ale to też zależy od ciucha..dziwne te rozmiarowki 🙄

    Dziewczyny jak u Was sprawy dziąsłowo-zębowe?
    Nina ostatnio mi się drze co wieczor, próbuje sobie całą piąstkę wsadzić do buzi... ja tam nic w buzi nie widzę 🤷‍♀️

    pati_zuzia83 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli moja mała ciągle ma rączki w buzi i też nie widzę żeby miało coś tam wychodzić ale ponoć dziąsła mogą zacząć już swędzieć i dlatego.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 23 listopada 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ręce już próbuje zjeść od jakiegoś czasu ale teraz mam wrażenie coraz bardziej się wkurza i to wieczorem .. zastanawiam się czy już stosować maści na dziąsła czy jeszcze za wcześnie..zapytam się w aptece.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja próbuje jej masować dziąsełka taka miękką szczoteczką silikonową na palec się ją nakłada i w sumie też zacząć ją przyzwyczajać bo potem łatwiej się podda myciu zębów 😉

    Evli lubi tę wiadomość

  • i_ka Autorytet
    Postów: 1850 1508

    Wysłany: 23 listopada 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja smaruje dziąsła żelem, poprosiłam w aptece odpowiedni dla 3,5 miesięcznego dziecka. Raz nawet podałam ibum, bo w żaden sposób nie można było jej uspokoić, a widać było, ze ja męczą te dziąsła i pomogło. Ale nie zamierzam nadużywać, żelem tez smaruje tylko jak się meczy.

    f2w39n73dgdg4l6w.png

    klz99vvj720njnd5.png

    20.01.2022 mamy ❤️
    27.12.2021 FET❄️
    Beta7dpt83,1;9dpt212,2;11dpt464,8;14dpt1851,3
    —————————-————
    12.12.2019 mamy ❤️
    Beta7dpt61,21;9dpt177,4;11dpt465,05;14dpt1965,72
    18.11.2019 FET ❄️
    10.2019 II IVF
    —————————————-
    Zostały ❄️❄️❄️
    —————————————-
    7.2019 FETx2 - beta <0,1
    6.2019 I IVF ❄️❄️
    —————————————-
    9.17 - pocz. starań; 9.18 Invimed
    Endometrioza I st., AMH 1,91
    MTHFR_677C-T hetero, PAI-1 homo
    on: morf. 1% Kariotypy: ok
  • Lidia87 Koleżanka
    Postów: 33 50

    Wysłany: 23 listopada 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy wszystkie Mamy i Maluchy🙂 Dawno nas nie było. Maja rośnie- wczoraj na 16tyg 3 dni już 5020g więc waga urodzeniowa podwojona z nawiązką (2430g)😉 Już lepiej dźwiga główkę, bo z tym był problem- nie lubi leżeć na brzuszku i przez to mało ćwiczyłyśmy, ale teraz ostro mimo protestów daje radę, troszkę asymetria się jeszcze utrzymuje jak jest na brzuszku to jest widoczna, na pleckach już nie, będziemy obserwować, jeśli nie ustąpi zabierzemy się za rehabilitację- lepiej wcześniej niż później. Rączki cały czas pakuje do buzi, wszystko inne też 😁 wczoraj pierwszy raz dostała gerberka z groszkiem i brokułem, nie bardzo jej podchodziło, ale dzisiaj już lepiej- zjadła porcję wielkości łyżki stołowej więc jak na początek całkiem nieźle. Oczywiście mleko nadal ściągam, bo nadal jest mimo, że usilnie staram się skończyć- macie jakieś rady jak zakończyć laktacje? Już rzadziej ściągam i zaprzestałam zabawy z laktatorem w nocy, mieszanką karmię raz lub dwa razy z tych 6/7 dziennie, ale juz mam dość ściągania, bo mała od początku z cyca nie wypijała tyle ile trzeba, a potem to już w ogóle nie chciała, a ja się uparłam, że skoro mam pokarm to będzie pić, ale zakładałam 3 miesiące a tu już kończy 4. Szczepienia przeszła już 2 , wszystko było ok, żadnych poszczepiennych problemów, w grudniu czekają nas meningokoki a w styczniu ostatnia trzecia dawka podstawowych. Na spacery wychodzimy codziennie chyba, że pada,robimy po 5-8 km, mała przeważnie śpi w wózku, a jak nie to ogląda świat, bardzo lubi spacery, z resztą ja też, na chwilę z domu można się wyrwać 😆

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 23 listopada 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidia piona ja tez się ściągam... ale jeszcze trochę się pomęczę.
    Ja w tamtym roku na zakończenie laktacji dostałam granulki homeopatyczne i laktacja mi się skończyła po paru dniach ale nie wiem czy to pomogło czy moje cycki zrozumiały że nie ma już kogo karmić, stres zrobił swoje.

    A czy któraś z Was używa/używała Camilia na ząbkowanie?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już kilka słoiczków kupiłam ale dopiero po 17 tygodniu małej dam spróbować i zobaczymy czy polubi. Łyżeczki już czekają 😄

    Evli ja dawałam podopiecznym te kropelki ale to były już trochę starsze dzieci tj 5/6 miesiąc i chyba działały bo był spokój 😉 nie wiem jak u młodszych. Wiem że można próbować schłodzone w lodówce gryzaczki podawać i właśnie masować dziąsełka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2020, 14:21

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 23 listopada 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbowałam masować, jeszcze gorzej się darła 🥺 Pogryzła trochę żyrafę a tak to ręce woli 😏
    Sprobuje tą Camilie zobaczymy :) to tylko homeopatia 😏

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 23 listopada 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Lidia piona ja tez się ściągam... ale jeszcze trochę się pomęczę.
    Ja w tamtym roku na zakończenie laktacji dostałam granulki homeopatyczne i laktacja mi się skończyła po paru dniach ale nie wiem czy to pomogło czy moje cycki zrozumiały że nie ma już kogo karmić, stres zrobił swoje.

    A czy któraś z Was używa/używała Camilia na ząbkowanie?
    Moja znajoma w szpitalu poprosiła o coś na zatrzymanie laktacji i po paru dniach nie miała już mleka. Tylko że ona nie chciała karmić piersią. U Ciebie zapewne stres zrobił swoje 😔💔
    My ostatnio używamy Camilii u starszej córki ale ani ten preparat ani Dentinox czy Bobodent jej nie pomagał. Te 2 ostatnie to preparaty znieczulające i pomagały na chwilę. Raz w nocy tak płakała że dałam jej apap dla dzieci i dopiero wtedy poszła spać. Trójki to jakaś masakra. Jak pomyślę że będę musiała to jeszcze raz przechodzić to normalnie już robi mi się słabo 😖 A u małej chyba też coś jest na rzeczy bo ostatnio jest baaaaardzo marudna i w nocy się częściej budzi i płacze przy cycku (w dzień zresztą też). Aczkolwiek to że częsciej się budzi w nocy to może być regres snu. No i ogólnie dni są cięższe niż dotychczas a to raczej nie skok ani kolki. Ogólnie bierze rączki do buzi już od dłuższego czasu ale dziś to tak nerwowo jeździła paluszkami po dziasłach że chyba nie ma innej opcji niżeli zęby. No i ślini się na potegę 🤤 Wcześniej pomogało noszenie, rytmiczne bujanie a teraz nawet to jej nie pomaga 🤷🏼‍♀️

  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 23 listopada 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podziwiam za ściąganie pokarmu I cierpliwość 😊. Moja położną mówiła, że szalwia I mięta hamuje laktacje I absolutnie mam nie pić takich herbatę przy kp. Może pomoże jako naturalny środek? Moja koleżanka piła I robiła masaż, gdyjak było za dużo pokarmu.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 23 listopada 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoyo nie pocieszasz 🙈
    Ja nie wiem kto to powiedział „najgorsze 3 pierwsze miesiące”..Moja skończyła 3 i się dopiero darcie zaczyna 😔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Molokay Autorytet
    Postów: 370 184

    Wysłany: 23 listopada 2020, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe Evli mój starszak „otworzył się”, gdy skonczyl równo 4 mące, zaczął tak jojczyć całymi dniami, ze ledwo to zniosłam :D mała jeszcze jest spokojna, ale nie ma 4 mscy, wiec ze strachem czekam 🤣
    Niektorzy określają wychodzenie trójek otwarciem bram piekieł :D u nas nie było tak złe, ale fakt, ze najbardziej odczuliśmy te żeby, bo młody wybudzal się w nocy i popłakiwał, trochę tez wzrastała mu temperatura.
    Córka teraz tez się bardzo ślini i pakuje ręce do buzi, no ale to dziecięcy standard, wiec nie przypisuje tego zębom. Przy synku tez tak mówiłam i o jakie było moje zdziwienie na wizycie lekarskiej, gdy okazało się, ze przebijają się dolne jedynki, a był 3 tyg starszy od córy teraz :D

  • pati_zuzia83 Ekspertka
    Postów: 246 227

    Wysłany: 23 listopada 2020, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez ciagle uwagi wymaga panicz😉 czasem z 10 min polezy Sam na macie, bo tak to zaraz zaczyna jeczex I jak sie go nie wezmie to krzyczec. Choc mysle,ze im starszy to lepiej, bo lapie zabawki I na brzuszku polezy,wiec jak juz dopracuje te umiejetnosci to moze da matce posprzatac za jednym zamachem😊 ratuje mnie chusta I teraz maz bo prawie caly tydzien jest w domu I tak bedzise do stycznia. Choc on tez teraz wykancza pokoj malemu, a pozniej chcemy jeszcze podlogi wymienic, bo jak to w Uk czesto bywa w wiekszosci mamy wykladziny.

    74di4z17aqml5bw9.png
    f2w33e5ejjupqtor.png
    f2wl3e5e2r01gmpa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weźcie nie straszcie z tymi zębami bo już mi się płakać chce jak pomyślę co to będzie 😖 teraz jest jojcząca a co będzie przy zębach jeju. Najlepiej jej oczywiście na rękach i tak by mogła wisieć ale w chuscie już jej nie pasi, cwaniara.
    Dziś byliśmy na 2gim badaniu bioderek na szczęście wszystko super i już nie będziemy musieli chodzić. Teraz przed nami drugie szczepienie i trochę mnie przeraża choć pierwsze zniosła bardzo dobrze bez żadnych problemów ale wiadomo różnie to bywa.

    Molokay lubi tę wiadomość

  • Molokay Autorytet
    Postów: 370 184

    Wysłany: 24 listopada 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierko, to nie jest tak, ze każde dziecko złe znosi ząbkowanie, bądź dobrej myśli :) tez mam coś takiego, ze boję się szczepień, choć nigdy nie było strasznych reakcji.
    Jak teraz wygladaja drzemki u Waszych maluchów? U nas w czasie skoku były jakieś turbo drzemki tylko, teraz się naprawiło. Śpi po porannym cycu do 9/10, potem koło południa ze 2 h, popludniem tez drzemie. Zasypia na noc ok. 20.

    Iskierka87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2020, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molokay po mojej marudzie to ja obstawiam tylko najgorsze 🙈

    Moja śpi w dzień sporo ma kilka drzemek po 2 godzinki. W nocy za to śpi niespokojnie tak jakby brzuszek ją kręcił bo się strasznie wierci i przewala. Nie wiem czy to znowu mleko czy co, zastanawiam się czy odstawić już zagęszczacz choć trochę się boję żeby znów nie zaczęła ulewać. Jednak wolałabym żeby piła już normalnie mm

  • Evli Autorytet
    Postów: 3816 2518

    Wysłany: 24 listopada 2020, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra nie krzyczę zwycięstwa ale wczoraj po tej camilii nie płakała mi wieczorem, poszła spać o 22h i spała ciągiem do 8h rano :)
    Spała tak spokojnie że aż wstawałam patrzeć czy monitor oddechu napewno działa. Może to zbieg okoliczności 🙃

    U nas dzień wyglada tak że wstaje miedzy 8 a 10h. Je, ubieram ją i kładę na mate z zabawkami. Z godzinę się tam bawi ja mam czas na śniadanie, ubranie się itp. Pozniej po tym gadaniu do zabawek potrzebuje drzemki, z godzinkę pośpi. Pozniej jedzenie, znowu jakieś bawienie i spanie (jakieś 1-2h), jedzenie i koło 16h idziemy na spacer tak do 18h ( w wózku zawsze śpi). Wracamy, je, daje ją na mate byśmy mogli zjeść kolacje, koło 19h30 kąpiel i pozniej to już się modlimy by poszła spać 😅 tak do 22h przeważnie nam schodzi 🙃

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 24 listopada 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzień zaczyna się ok. 8-8.30. Później się ubieram i jemy. Mała się trochę bawi I ok. 10.30-11 zasypiają 1h bądź krócej 😉. Później znowu jedzonko i zbieramy się na dwór ok 12.30-13.00. Spacer ok. 1h z czego Mała śpi tylko 30 minut. Po powrocie zabawy tak do 16 I znowu drzemka godzinę. Ok. 19.30 mycie, jedzenie. Zasypia ok. 21-21.30. W nocy dwie pobudki, czasem jedna.
    Ps. Zazdroszczę 2godzinnych drzemek.
    No i dziś dzień się nam przejdzie, bo wstała po 9. Mam nadzieję, że nie pójdzie spać późno 😉.
    Miłego dzionka

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • YoYo85 Autorytet
    Postów: 356 176

    Wysłany: 24 listopada 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas każdy dzień wygląda inaczej ale przez większość dnia raczej turbo drzemki. Zdarzy się że późnym popołudniem pośpi 2-3 godziny. A tak to najlepiej (i to też nie zawsze) na rękach i cycek też najlepiej chodząc. To dziecko sprawiło że macierzyństwo dla mnie weszło na wyższy level wtajemniczenia. Starsza była aniołkiem w porównaniu małej. Ja też now wiem kto wymyślił sobie że najgorsze pierwsze 3 miesiące 🤔🤔🤔

    kinga1185 lubi tę wiadomość

‹‹ 1228 1229 1230 1231 1232 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ