X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️
Odpowiedz

❤️ Sierpniowe mamusie 2020 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Atina Koleżanka
    Postów: 39 79

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka87 wrote:
    Atina daj znać z wynikiem. A tak wgl długo się czeka na wynik?

    ok 2 dni w diagnostyce

  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kagu3 wrote:
    Hej Kropka podaj tp, wpisze Cię na naszą listę😉 powiedz coś więcej o sobie, skąd jesteś, która ciąża itd :)

    Ja byłam z córką na basenie :) było bardzo fajnie i rzeczywiście wchodzimy za darmo na ile chcemy 😉

    Gratuluję dobrych wieści z wizyt :)

    Iskierko gdzie robisz prenatalne?

    Cześć Kagu ☺ według OM termin mam na 19 sierpnia, a prenatalne 6 lutego.
    Jeśli chodzi o mnie to jestem z Wielkopolski, to moja pierwsza ciąża. Staraliśmy się z mężem od października 2018r. i mieliśmy kilka problemów, a samą ciążę uważam za cud z nieba ☺🙏 dziękuję za przyjęcie do forum ☺

    Kagu3, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


  • Mildred Autorytet
    Postów: 1393 3153

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawał zdrowego czlowieka 11 tydz i 2 dni 4,3 cm !! ❤️❤️❤️❤️😍😍😍
    https://zapodaj.net/38de75b3458be.jpg.html

    Jakie cudowne uczucie !!
    A i przezierność karkowa jest !

    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️👣👣❤️👣❤️🙏🙏🙏🙏🙏

    DZIEKUJE WAM ZA WSPARCIE ! ❤️🙏

    Kagu3, Kindoll, MomOfBoys, m@rzenie, Starająca, Iskierka87, Zozo, Malutka_94, Irola, kasia_pra, Oranżada, agniecha2101, Nadzieja777, Atina, Asasa, Lilou1984, MartitaS, megson91, Mała_Gwiazdka, aniołkowa_mama, to_tylko_ja, Paula2702 lubią tę wiadomość

    9ewns65gkf9ocqq6.png
  • Niki345 Autorytet
    Postów: 5415 6785

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa.katarzyna wrote:
    ...
    Niki masz rację Co do słuchania biacia serca to skoro lekarz nam nie daje posłuchać bo doppler może uszkodzić maluszka to tak samo dziaja te co mamy w domu. Ja bym się na to nie zdecydowała. Dziwi mnie ze tyle z was kupuje ten detektor. Pytałam o to też 3 ginekologow i każdy mówił mi to samo. Ze juz lepiej na usg przyjść
    Dlatego tu to napisałam, bo doskonale rozumiem chęć sprawdzenia czy jest ok, ale to nie jest bezpieczne, a mam wrażenie że dużo dziewczyn używa przed 12 tc

    gNtjp2.png
    🔹Rocznik 83', starania od 2018, AMH 1,62 ng/ml
    ▪️PAI-1 4G hetero ▪️NK 19% ▪️ HLA-I dodatnie

    2018.11 IUI - 11tc [*]
    2019.04 IUI - 5 tc [*] [*] bliźniaki
    2019.10 IVF: 15 oocytów, 10 MII, 7 blastek w 5 dobie
    (5 klasy A, 2 klasy B )
    2019.10 FET 1x 🍀 4 tc [*]
    2019.11.29 FET 2x 🍀🍀
    BETA: 5dpt 2,61; 7dpt 44,9; 10dpt 204,0; 13dpt 716,6
    2019.12.17, 18 dpt - są ❤️❤️
    2019.12.24, 25 dpt - 6tc [*] ❤️💔
    2020.07.25, 36tc+6, poród, 3320gr, 56cm ♂️👣

    ▪️🍀🍀🍀🍀 nadal na zimowisku

    Prowadzę stronę:
    👉www.mamapoinvitro.pl
    gdzie zbieram nasze doświadczenia odnośnie starań oraz historie forumowych Staraczek (są wyjątkowe, szkoda żeby zniknęły w odmętach Internetu). Jeżeli chciałabyś, abym dodała również Twoją lub masz jakieś uwagi pisz śmiało [email protected] 😊
  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Irola wrote:
    Starająca- też mam ten kelp, kupiłam go przed ciąża, ale potem czytałam, że w ciąży go nie wolno przyjmować... Ale w sumie to dlaczego by nie mozna? Nie wiem
    Aga i Iskierka - ciekawe do kiedy te przeciwciała mogą się pojawić... Gdzieś czytałam, że jeśli do 16 tygodnia się nie pojawia to już ich nie będzie do końca ciąży. Ciekawe... Zobaczę co jutro powie lekarz, i kiedy zleci powtórzyć badanie. Teraz człowiek będzie jeszcze bardziej się bał, że jednak jakoś ta krew się wymiesza :/

    Tak się teraz zastanawiam czy też nie zbadać tych przeciwciał ale moja ginekolog skrupulatnie podchodzi do tematu i sporo badan robiłam ale tego nie kazała mi robić. Ponoć przy pierwszej ciąży nie ma żadnego ryzyka.

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mildred wrote:
    Kawał zdrowego czlowieka 11 tydz i 2 dni 4,3 cm !! ❤️❤️❤️❤️😍😍😍
    https://zapodaj.net/38de75b3458be.jpg.html

    Jakie cudowne uczucie !!
    A i przezierność karkowa jest !

    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️👣👣❤️👣❤️🙏🙏🙏🙏🙏

    DZIEKUJE WAM ZA WSPARCIE ! ❤️🙏

    Super wieści ☺☺ gratulacje ! ☺

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


  • Niki345 Autorytet
    Postów: 5415 6785

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mildred wrote:
    Kawał zdrowego czlowieka 11 tydz i 2 dni 4,3 cm !! ❤️❤️❤️❤️😍😍😍
    https://zapodaj.net/38de75b3458be.jpg.html

    Jakie cudowne uczucie !!
    A i przezierność karkowa jest !

    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️👣👣❤️👣❤️🙏🙏🙏🙏🙏

    DZIEKUJE WAM ZA WSPARCIE ! ❤️🙏
    Piękny 😍😍😍

    gNtjp2.png
    🔹Rocznik 83', starania od 2018, AMH 1,62 ng/ml
    ▪️PAI-1 4G hetero ▪️NK 19% ▪️ HLA-I dodatnie

    2018.11 IUI - 11tc [*]
    2019.04 IUI - 5 tc [*] [*] bliźniaki
    2019.10 IVF: 15 oocytów, 10 MII, 7 blastek w 5 dobie
    (5 klasy A, 2 klasy B )
    2019.10 FET 1x 🍀 4 tc [*]
    2019.11.29 FET 2x 🍀🍀
    BETA: 5dpt 2,61; 7dpt 44,9; 10dpt 204,0; 13dpt 716,6
    2019.12.17, 18 dpt - są ❤️❤️
    2019.12.24, 25 dpt - 6tc [*] ❤️💔
    2020.07.25, 36tc+6, poród, 3320gr, 56cm ♂️👣

    ▪️🍀🍀🍀🍀 nadal na zimowisku

    Prowadzę stronę:
    👉www.mamapoinvitro.pl
    gdzie zbieram nasze doświadczenia odnośnie starań oraz historie forumowych Staraczek (są wyjątkowe, szkoda żeby zniknęły w odmętach Internetu). Jeżeli chciałabyś, abym dodała również Twoją lub masz jakieś uwagi pisz śmiało [email protected] 😊
  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa.katarzyna wrote:
    Dziewczyny mam wyniki tych badań na trombofilie wrodzona wyszedł mi nieprawidłowy gen Mthfr 677c-t i 1298a-c w heterozygocie.
    Któraś z was pisała że też robiła te badania kiedys? Powinnam iść z tym do genetyka? Czy czekać na ginekologa? Trochę się wystraszylam i boję się o dziecko bo teraz brałam te pregne a ona ma mała dawkę tych metylowanych. Boję się że moja ginekolog oleje temat bo się na tym nie zna 😭

    Jakie są wytyczne, żeby zrobić to badanie ? Miałaś jakieś podejrzenia ku temu czy tak po prostu chciałaś to zbadać ?

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka4 wrote:
    Jakie są wytyczne, żeby zrobić to badanie ? Miałaś jakieś podejrzenia ku temu czy tak po prostu chciałaś to zbadać ?

    Zrobiłam sama dla siebie. Ponieważ babcia miała problemy z zakrzepami mama też ma żylaki i mi również zaczynają pekac naczynka i puchnac nogi więc podejrzewałem że mogę coś od nich odziedziczyc. A że biorę duphaston który dodatkowo może działać na krążenie negatywnie to tym bardziej chciałam sprawdzić. No i zrobilam cały pakiet na trombofilie wrodzona.

  • MomOfBoys Autorytet
    Postów: 586 489

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polin wrote:
    A długo czekałyście na wyniki PAPP-A? Bo mam iść albo 30.01 albo 06.02 chciałam 06.02 i mam nadzieję, że do 11.02 będą gotowe.
    Tak naprawdę to najlepiej zadzwonić do laboratorium, w którym chcesz zrobić te badania i zapytać ile czeka się na wynik.

    16udhqvk36a6t6ao.png
    04.2017 - synek ❤️
    04.2018 - synek ❤️
  • Kindoll Ekspertka
    Postów: 227 331

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z was ma nietolerancję laktozy? Jak sobie radzicie?

    ckai3e3kbk0ms415.png
  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa.katarzyna wrote:
    Zrobiłam sama dla siebie. Ponieważ babcia miała problemy z zakrzepami mama też ma żylaki i mi również zaczynają pekac naczynka i puchnac nogi więc podejrzewałem że mogę coś od nich odziedziczyc. A że biorę duphaston który dodatkowo może działać na krążenie negatywnie to tym bardziej chciałam sprawdzić. No i zrobilam cały pakiet na trombofilie wrodzona.

    To teraz dałaś mi do myślenia... Moja babcia zmarła na zakrzepice ale trochę ponoć z zaniedbania, nie wiem bo nawet jej nie poznałam. Moja mama natomiast ma straszne żylaki i przeszła juz dwie operacje ale w głównej mierze od ciężkiej pracy jej wyszły. Mi też powoli wychodzą żylaki i naczynka pękają, czasami też nogi bolą ale na razie nie zauważyłam pogorszenia odkąd jestem w ciąży, a też biorę duphaston 2x2. W sumie nie wiem czy chce wiedzieć ...

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


  • MomOfBoys Autorytet
    Postów: 586 489

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mildred wrote:
    Kawał zdrowego czlowieka 11 tydz i 2 dni 4,3 cm !! ❤️❤️❤️❤️😍😍😍
    https://zapodaj.net/38de75b3458be.jpg.html

    Jakie cudowne uczucie !!
    A i przezierność karkowa jest !

    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️👣👣❤️👣❤️🙏🙏🙏🙏🙏

    DZIEKUJE WAM ZA WSPARCIE ! ❤️🙏
    Gratulacje! 🙂
    Płci "szukał(a)" czy nie?

    16udhqvk36a6t6ao.png
    04.2017 - synek ❤️
    04.2018 - synek ❤️
  • Starająca Autorytet
    Postów: 261 212

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mildred wrote:
    Kawał zdrowego czlowieka 11 tydz i 2 dni 4,3 cm !! ❤️❤️❤️❤️😍😍😍
    https://zapodaj.net/38de75b3458be.jpg.html

    Jakie cudowne uczucie !!
    A i przezierność karkowa jest !

    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️👣👣❤️👣❤️🙏🙏🙏🙏🙏

    DZIEKUJE WAM ZA WSPARCIE ! ❤️🙏
    Super wiadomości, gratulacje 👏👏👏👏

  • Mildred Autorytet
    Postów: 1393 3153

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MomOfBoys wrote:
    Gratulacje! 🙂
    Płci "szukał(a)" czy nie?

    My chcemy mieć z mężem niespodziankę życia. ;)

    agniecha2101, megson91 lubią tę wiadomość

    9ewns65gkf9ocqq6.png
  • Kropka4 Autorytet
    Postów: 1015 736

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kindoll wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z was ma nietolerancję laktozy? Jak sobie radzicie?

    Ja mam ale tylko mleko bez laktozy kupuje. Z innymi produktami nie mam problemu, nie szkodzą mi. Masło, różnego rodzaju serki, twarożki itp. kupuję normalne i dobrze się po nich czuje. Ale np. kakao na zwykłym mleku, czy płatki śniadaniowe to tragedia ...

    Kindoll lubi tę wiadomość

    mhsvj44jaatf8jcr.png

    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego"(Łk 1,35-37)


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka4 wrote:
    To teraz dałaś mi do myślenia... Moja babcia zmarła na zakrzepice ale trochę ponoć z zaniedbania, nie wiem bo nawet jej nie poznałam. Moja mama natomiast ma straszne żylaki i przeszła juz dwie operacje ale w głównej mierze od ciężkiej pracy jej wyszły. Mi też powoli wychodzą żylaki i naczynka pękają, czasami też nogi bolą ale na razie nie zauważyłam pogorszenia odkąd jestem w ciąży, a też biorę duphaston 2x2. W sumie nie wiem czy chce wiedzieć ...

    https://www.testdna.pl/trombofilia-wrodzona-badanie/
    Ja robiłam tutaj w większości miast można pobrać próbki w laboratorium lub zamówić samemu do domu i pobrać.
    Ja nie wiem boję się tylko żeby nic się dziecku nie stało. Ogólnie geny można "oszukać" do tych co mi wyszły dostałam 12 stron zaleceń jak postępować by uniknąć chorób krążenia.
    Możesz na razie sobie zbadać homocysteine, b12 i kwas foliowy. To się w jakimś stopniu wiąże z tymi genami. Np homocysteina musi być mniej niż 10 a w ciazy najlepiej mniej niż 7.

  • Mała_Gwiazdka Autorytet
    Postów: 686 784

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na ostatniej wizycie lekarz powiedział że przy skończonym 10 tygodniu serduszka można już posłuchać i włączył nam do odsluchania :)

    zazu, Nadzieja777 lubią tę wiadomość

    mhsv3e5eyqrqhx0e.png
    3i49df9hz44horru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka4 wrote:
    Tak się teraz zastanawiam czy też nie zbadać tych przeciwciał ale moja ginekolog skrupulatnie podchodzi do tematu i sporo badan robiłam ale tego nie kazała mi robić. Ponoć przy pierwszej ciąży nie ma żadnego ryzyka.

    Ja bd miała CC i też dlatego muszę te badanie wykonać.

  • mommy Przyjaciółka
    Postów: 63 205

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara wrote:
    Hej dziewczyny, długo mnie tutaj nie było. W święta zdiagnozowali u mnie olbrzymiego krwiaka, miałam kilka krwawień i totalny brak sił na wszystko. Także ani pisać ani czytać wątku nie dawałam psychicznie rady. I tak sobie żyjemy z tym krwiakiem, bo dziad ani myśli się zmniejszać, dziecko rośnie ładnie, niestety dopóki krwiak jest to zagrożenie dla ciąży jest duże.
    Ale przychodzę z pytanie, nie krwiakowym, dziś byłam na prenatalnych - wszystko ok, ale pomimo wszystko chce zrobić Nifty pro i tu moje pytanie, czy któraś z was robiła to badanie ostatnio, a jak tak to z jakiej strony zamawiała ? Bo znalazłam conajmniej 2 strony i nie wiem z czego skorzystać ?
    (Sorki jak ostatnio o tym było, ale nie dam rady was nadgonić od grudnia :)


    Ja robię akurat sanco i pobiorą mi jutro krew u mojego ginekologa. W poprzedniej ciąży robiłam nifty i tez u niego pobierali mi krew.
    Tylko, ze ja prowadzę ciążę w poliklinice i u nich akurat robią te badanie.

    l22nio4pe46s1bcn.png
    3jgx3e3kbvw0hlkx.png
    Aniołek 01.2016 - 6 tydzień
    Aniołek 01.2017 - 10 tydzień
‹‹ 243 244 245 246 247 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ