Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2023
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • zasada Ekspertka
    Postów: 127 123

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Od jakichś dwóch tygodni doskwiera mi ból i drętwienie dłoni, zwłaszcza z rana. Macie na to jakieś sposoby? I czy też wam takie coś dolega albo dolegało w poprzednich ciążach? Rozmawiałam z położna, mówiła o masażu dłoni piłeczka, ale to nie pomaga.


    Mnie drętwieje prawe udo jak stoję bez ruchu przez 15 minut np, albo jeśli dużo pospaceruje. Miałam to samo w poprzedniej ciąży pod koniec. Dziecko uciska na nerw w kręgosłupie podobno, trzeba przetrwać. Uciążliwe bo jak ostatnio poszliśmy na spacer to pod koniec co kawałek musiałam usiąść na ławce (wystarczy minuta na siedząco i przechodzi, niestety coraz szybciej znów dokucza aż nie odpocznę).

    age.png
  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maura wrote:
    Vilka czasem czuje dretwienie dłoni, ale nie dokucza mi bardzo, nawet w ciagu dnia jak poleżę, nie tylko rano. Za to mam problem ze spaniem,kładąc się na boku prawym lub lewym mała po chwili daje o sobie znać, bardzo się wierci, mam wrażenie, że jej jest niewygodnie i kładę się wysoko na poduszkach w pozycji polsiedzacej, nie powiem, żebym się wysypiala jakoś szczególnie;) pobudka mniej więcej, co 2-3 godziny. Macie podobne odczucia?
    U nas też położenie się na boku aktywuje malucha i zaczyna się rozpychać, ale podobno ten lewy bok jest w porządku, lepszy niż na wznak. U mnie jak za długo poleżę na plecach, nawet na półsiedząco to oddech mi się spłyca a serce szybciej uderza, więc unikam tej pozycji. Lekarz uspokaja, że dziecku nic sie nie stanie, byle by nie leżeć centralnie na brzuchu :-) ja podkładam między uda poduchę ciążową i to troche pomaga przyjąć dobrą pozycję.

    Maura lubi tę wiadomość

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maruma u mnie tak samo mlody robi sie aktywny ale i tak głównie spie na prawym i lewym boku. Za to od dwoch dni mam od nowa takie spanie ,poloze sie chwila i spie do rana a nawet jak wstane dalej chve mi sie spac.

    Maura lubi tę wiadomość

    age.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 848 474

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salea wrote:
    U mnie jak za długo poleżę na plecach, nawet na półsiedząco to oddech mi się spłyca a serce szybciej uderza, więc unikam tej pozycji.

    Mam dokładnie tak samo. Leżenie na plecach odpada. I dokuczliwe to jest, nie powiem, ale w ciągu dnia tylko, bo w sumie w nocy jak się budzę to czasami na plecach.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Mania30 Autorytet
    Postów: 537 316

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to ciekawe z tym drętwieniem. Mi właśnie zwłaszcza na siedząco cierpnie lewe udo ,chwilę pochodzę i już jest dobrze... ale nie pomyślałabym że to chodzi o nerw.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2023, 10:36

  • Edyta1 Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam drętwienie , kłucie i ból górnej części brzucha . Mój lekarz powiedział, że to przejdzie jak urodzę.

    preg.png
  • Evellka93 Ekspertka
    Postów: 281 97

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie krwawienie z nosa ? Tak mi dokucza z jednej dziurki co chwile przy schyleniu , dmuchaniu nosa , zawsze z jednego miejsca mi leci .
    Co do drętwienia to też ręce i noga lewa ta przy której czuje ciągniecie w pachwinie .

  • ada.d Autorytet
    Postów: 579 601

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evellka93 wrote:
    A macie krwawienie z nosa ? Tak mi dokucza z jednej dziurki co chwile przy schyleniu , dmuchaniu nosa , zawsze z jednego miejsca mi leci .
    Co do drętwienia to też ręce i noga lewa ta przy której czuje ciągniecie w pachwinie .

    Ja mam takie krwawienie raz dwa razy dziennie od tygodnia, tylko z lewej dziurki. Bierzesz acard albo neoparin?

    Kocia i Psia mama 😺🐶
    👰‍♀️🤵‍♂️ 18.04.2015r
    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi coś tam w nosie zalega ale to przez clexane i acard. W ciąży to też normalne, że wszystko jest bardziej ukrwione i leci krew z nosa i dziąsła krwawią.

    age.png
  • Maura Ekspertka
    Postów: 183 68

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evellka93 wrote:
    A macie krwawienie z nosa ? Tak mi dokucza z jednej dziurki co chwile przy schyleniu , dmuchaniu nosa , zawsze z jednego miejsca mi leci .
    Co do drętwienia to też ręce i noga lewa ta przy której czuje ciągniecie w pachwinie .
    Też mam krwawienie z nosa, ale nie codziennie i zwykle rano, później samo przechodzi, ale tylko podczas dmuchania nosa.

    age.png
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obserwujcie drętwienia dłoni, bo to może być zespoł cieśni nadgarstka, w pierwszej ciązy mnie złapał i brrr, nie polecam. Teraz jest git na szczęście.

    Byliśmy wczoraj na festynie rodzinnym w przedszkolu z okazji Dnia Dziecka, okazuje się, że mnóstwo rodziców ma drugiego mniejszego maluszka i pocieszali mnie, że nie jest źle, że zazdrość jest do opanowania, a więź między rodzeństwem, zwłaszcza tej samej płci, to coś fantastycznego. Liczę na to mocno 🥰

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Evellka93 Ekspertka
    Postów: 281 97

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę i acard i clexane . Ciagle coś mi siedzi w nosie i codziennie praktycznie krew mi leci . Ciekawe czy morfologia będzie Ok .

  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mellow wrote:
    Obserwujcie drętwienia dłoni, bo to może być zespoł cieśni nadgarstka, w pierwszej ciązy mnie złapał i brrr, nie polecam. Teraz jest git na szczęście.

    Byliśmy wczoraj na festynie rodzinnym w przedszkolu z okazji Dnia Dziecka, okazuje się, że mnóstwo rodziców ma drugiego mniejszego maluszka i pocieszali mnie, że nie jest źle, że zazdrość jest do opanowania, a więź między rodzeństwem, zwłaszcza tej samej płci, to coś fantastycznego. Liczę na to mocno 🥰
    Hihi hihi ktoś Ci głupot nagadał 😅
    Wszystko zależy od różnicy w wieku, temperamentu, danej sytuacji. Zazdrość jest straszna do opanowania a ty zawsze źle wybierzesz, bo któreś poczuje się zranione 🤣 może te więzi są ale później ale też później są inne problemy. A płeć nie ma znaczenia. Moi się lubią, syn jest wpatrzony w siostrę ale jak się kłócą toć jest masakra. Inne mamy co mają dwie córki mają podobnie. Awantury o pierduły, bo ona biegnie szybciej, bo ma więcej żelków itp 🙈 nie jest różowo 😅 a z wiekiem jest gorzej. Ale i tak warto się przemęczyć i męczyć dalej. Po prostu inny poziom wtajemniczenia się uruchamia.
    Moi mieli 2,5 roku różnicy a teraz będzie dużo większa i trochę się boję co to będzie za te półtora roku 🤣🙈

    Marrud88 lubi tę wiadomość

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U naszych znajomych wiekszosc mowi ze najgorszy okres byl wtedy kiedy mlodsze mialo ok 2 lat. Niektórzy mowia ze starszemu dziecku mlodsze rodzeństwo bylo obojętne na poczatku a zainteresowanie pojawiło sie dopiero gdy dziecko bylo bardziej kontaktowe.

    Arga moja corka ma 5 lat a siostry syn 2 lata jak sa razem i patrze na nich jak ladnie sie bawia a zaraz leci awantura za wantura o wszytsko nawet o to ze ja dotknął i ja to bolało ,mlody wszedl w okres to moje wiec jest wiecej awantur. A mimo wszytsko sa za soba bardzo . Jak patrze na ta relacje to wlasnie wydaje mi sie ze ten okres w rodzeństwwie bedzie najgorszy .

    age.png
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, bunt dwulatka i trzylatka jest straszny. Syn długo nie mówił tylko gryzł bo się denerwował na siostrę i to akurat tak od półtora roku do trzech lat trwało 🤣 teraz też o pierduły się kłócą i obrażają. Chociaż w większości umieją się bawić to te momenty są dla mnie jak płachta na byka 😅

    age.png
  • Mellow Autorytet
    Postów: 694 487

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie słyszałam, że 1,5-2 lata różnicy to jest koszmar, ale 4-5 to już bardzo spoko. Dowiem się w praktyce 😉

    Wzięliśmy się dziś za mycie tarasu, mebli ogrodowych i elewacji, dałam radę zrobić tylko dół i nie żyję ze zmęczenia 🙈 Juz się do niczego nie nadaję na tym etapie ciąży 😑

    age.png

    Mum, wife, lawyer 👨‍👩‍👧‍👧👜
    08.2019 👧
    07.2023 👧
  • Marrud88 Autorytet
    Postów: 329 157

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak Wasze szyjki po ostatnich wizytach? U mnie 3 cm i ujscie zewnętrzne drożne na opuszkę palca. W pierwszej ciazy na tym etapie miałam wszystko pozamykane na 4 spusty :D

    preg.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrud88 wrote:
    Dziewczyny a jak Wasze szyjki po ostatnich wizytach? U mnie 3 cm i ujscie zewnętrzne drożne na opuszkę palca. W pierwszej ciazy na tym etapie miałam wszystko pozamykane na 4 spusty :D
    u mnie ostatnio na wizycie szyjka byla skrocona ale nie wiem ile dokładnie miala ale zamknieta . W pisrwszej ciazy od konca 6 miesiaca miamam na opuszek,od 36 szyjka calkowicie zgładzona a corka urodzia sie 3 dni przed terminem. Tydzien przed porodem mialam rozwarcie 2.5cm .

    age.png
  • Marrud88 Autorytet
    Postów: 329 157

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    u mnie ostatnio na wizycie szyjka byla skrocona ale nie wiem ile dokładnie miala ale zamknieta . W pisrwszej ciazy od konca 6 miesiaca miamam na opuszek,od 36 szyjka calkowicie zgładzona a corka urodzia sie 3 dni przed terminem. Tydzien przed porodem mialam rozwarcie 2.5cm .
    A poród jak przebiegł? Dość szybki był?

    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 848 474

    Wysłany: 4 czerwca 2023, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 3,5cm zamknięta

    Marrud88 lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
‹‹ 225 226 227 228 229 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ