X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 2 czerwca, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    U nas odparzenia i inne atrakcje były tylko po pampersach premium care właśnie 🙈🤣 a one najdroższe że wszystkich 🙈

    Ewapp, haha to my teraz właśnie jedziemy na Lupilu (ale tylko złotych) i się wściekam, bo po przeprowadzce nie mam tu Lidla, muszę jeździć po niego do drugiego miasta🤪 no ale jak dupci służą, to co poradzisz 😅

    O widzisz, a ostatnio mi koleżanka mówiła że jej dziecko właśnie po tych premium care jako jedynych nie miało odparzeń, dlatego wlasnie wzielam paczkę na próbę, ale tez bym wolala zeby lepiej sprawdzily sie jakies tańsze 😅 każde dziecko jest jednak inne i trzeba po prostu sprawdzic na jego skórze co będzie najlepsze

    A co do jezdzenia do lidla do innego miasta, nie wygodniej by Ci było zamawiać online? W sklepie internetowym lidla chyba powyżej jakiejś kwoty są darmowe dostawy 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 22:07

  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 663 961

    Wysłany: 2 czerwca, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    O widzisz, a ostatnio mi koleżanka mówiła że jej dziecko właśnie po tych premium care jako jedynych nie miało odparzeń, dlatego wlasnie wzielam paczkę na próbę, ale tez bym wolala zeby lepiej sprawdzily sie jakies tańsze 😅 każde dziecko jest jednak inne i trzeba po prostu sprawdzic na jego skórze co będzie najlepsze
    Hhah bez kitu, co dziecko to inaczej, u nas premium care super, Dada też się sprawdza (choć rozmiar 2 był tragiczny, strasznie się rwał ale może taka partia 🤷) a lidlowych bardzo nie lubiłam. Jak dla mnie pasek wskazujący czy jest brudna pielucha najgorzej się odbarwiał. Mały jak miał kilka kropelek to już płakał i co sprawdzałam sucho i nie wiedziałam o co chodzi i dopiero przy zmianie pieluch szok, spokojne dziecko bo od razu widziałam czy ma nasikane i przewijałam 🤣 więc serio, trzeba samemu testować 🤣

    Albo rpzez Allegro zamówisz Lupilu spokojnie 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 22:13

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 777 567

    Wysłany: 2 czerwca, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U syna sprawdziły się pampers active baby, a jak już siedział to pampers pants, nigdy nie używałam innych, zero odparzeń, uczuleń, itp, teraz stawiam na to co mi się sprawdziło i żadnych testów robić nie będę.

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 834 877

    Wysłany: 2 czerwca, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    U nas odparzenia i inne atrakcje były tylko po pampersach premium care właśnie 🙈🤣 a one najdroższe że wszystkich 🙈

    Ewapp, haha to my teraz właśnie jedziemy na Lupilu (ale tylko złotych) i się wściekam, bo po przeprowadzce nie mam tu Lidla, muszę jeździć po niego do drugiego miasta🤪 no ale jak dupci służą, to co poradzisz 😅
    Teraz jesteśmy na złotych pantsach z Lidla i jest spoko. Wymiennie z Dada. Większe rozmiary nie były już dla naszych pupek aż tak istotne 🤣
    Pewnie online lub na allegro nie wchodzi promka 1+1, czy inne matczyne promocje przyprawiające o szybsze bicie serca 🫢🤣🤣 ja mam właśnie Lidla pod nosem i cieszę się, że Lupilu są akceptowane 😄

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 663 961

    Wysłany: 3 czerwca, 05:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Teraz jesteśmy na złotych pantsach z Lidla i jest spoko. Wymiennie z Dada. Większe rozmiary nie były już dla naszych pupek aż tak istotne 🤣
    Pewnie online lub na allegro nie wchodzi promka 1+1, czy inne matczyne promocje przyprawiające o szybsze bicie serca 🫢🤣🤣 ja mam właśnie Lidla pod nosem i cieszę się, że Lupilu są akceptowane 😄
    No tak, zapomniałam o tym, ta promka jest mega, pieluchy wychodzą za grosze ❤️ ale szczerze trochę się poddałam, bo tylko raz udało mi się upolować dady pantsy 1+1 🤣 mieszkam na gęsto zabudowanym osiedlu i serio jak kilka razy któreś z nas pojechało i to z rana by kupić pieluchy to i tak już nie było rozmiaru :/ chyba niektórzy przed otwarciem czekali i kupowali po 10 paczek 😂

    @klaudia_23, daj znać jak tam nocka i jak po rannym obchodzie. Jest choć trochę lepiej? 🥺

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3134 2202

    Wysłany: 3 czerwca, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    O widzisz, a ostatnio mi koleżanka mówiła że jej dziecko właśnie po tych premium care jako jedynych nie miało odparzeń, dlatego wlasnie wzielam paczkę na próbę, ale tez bym wolala zeby lepiej sprawdzily sie jakies tańsze 😅 każde dziecko jest jednak inne i trzeba po prostu sprawdzic na jego skórze co będzie najlepsze

    A co do jezdzenia do lidla do innego miasta, nie wygodniej by Ci było zamawiać online? W sklepie internetowym lidla chyba powyżej jakiejś kwoty są darmowe dostawy 😉
    Wiadomo, to od pupci też zależy 😃 ja słyszałam, że oni podobno poprawili skład tych pieluch, ale w praktyce nie sprawdzalam ponownie. Moja przyjaciółka urodziła rok temu i wtedy jej młodą też strasznie odparzały.

    Co do wyjazdów do lidla, to takze tylko, że ja ogólnie wolę lidla nie biedre 🤣 więc jak już tam jadę to oczywiście robię większe zakupy spożywcze, kupuje to, czego w biedrze nie ma/nie lubię. A pieluch biore zapas 2-4 paczek :) My niedawno przeszliśmy ze złotych lupilu tych zwykłych na złote pantsy, bo tak się młody kręci, że za cholerę nie założysz mu zwykłej pieluchy 😂

    @Asiasia, powiem Ci, że odkąd zmieniam pieluchy, czyli już prawie 10 lat (😂😂😂) nigdy nie patrzyłam na te paski 😅🤪 Jakoś nie potrzebuje tego 😃 Za to np. zwracam uwagę na zapach pieluchy i kiedyś Dady (ale nie te złote, jakiś inny kolor to był, już nie pamiętam) strasznie śmierdziały, więc nie kupiłam więcej paczek. Podobnie jest z miękkością pieluchy. Jak jest za sztywna, to już nie chce kupić ich więcej.

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3134 2202

    Wysłany: 3 czerwca, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba brzuch mi się obniżył. 😳
    4 dzień nie mam refluksu. Miałam bardzo silny od miesięcy.
    Poza tym zmieniła mi się wydzielina i mam teraz jej więcej, glutkowatej, białej. Nie jest to czop, ale było sucho albo bardziej wodniscie, więc jest inaczej.

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2389 4626

    Wysłany: 3 czerwca, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urodzilam dzis rano. Mialam cesarke bo nie mozna bylo naturalnie. Od 2 w nocy skurcze znowu, regularne i jeszcze dluzsze niz wczesniejsze i bolesniejsze. Wzieli mnie na badanie przed 6 i pecherz bylo widac i odrazu decyzja, ze cesarka. Zdazylam tylko do R zadzwonic. Mnie rana napierdziela bardzo, dostalsm kilka przeciwbolowych a po samym obudzeniu byla tragedia, nigdy nie czulsm tskiego bolu. Zaraz polozna ma mi przyniesc lod na ta rane. Oskar wazy 1450g, ma wspomagane oddychanie i jedynie jakas infekcje w pluckach i musza mu podac antybiotyk. Pani pytala czy to na pewno ten tydzien, bo Oskar duzy i wyrosniety. Przed chwila byla tez polozna wycisnac mi siare dla niego i mowila, ze pieknie leci i duzo zebrala. Jakos kolo 13 maja mnie powoli pionizowac i wtedy bede mogla pojsc do niego i go w koncu zobaczyc na zywo. R byl u niego z godzine i zrobil mu zdj i mi pokazal. Jestem wymeczona, obolala, spiaca, a jednoczesnie szczesliwa 🥰

    Bettti03, natala, Lolcia37, Monia•, Jagoda2023, Sunnysunsun, enpe, Nietypowa30, Kinia197, Ewczixx, Kermetka lubią tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 3 czerwca, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌿 Klaudia jeszcze raz gratulacje! ♥️

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 3 czerwca, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Chyba brzuch mi się obniżył. 😳
    4 dzień nie mam refluksu. Miałam bardzo silny od miesięcy.
    Poza tym zmieniła mi się wydzielina i mam teraz jej więcej, glutkowatej, białej. Nie jest to czop, ale było sucho albo bardziej wodniscie, więc jest inaczej.

    U mnie też się zmieniła na taką, też już w pierwszej chwili rozkminiałam czy to nie ten czop. 🤣

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 663 961

    Wysłany: 3 czerwca, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Ja urodzilam dzis rano. Mialam cesarke bo nie mozna bylo naturalnie. Od 2 w nocy skurcze znowu, regularne i jeszcze dluzsze niz wczesniejsze i bolesniejsze. Wzieli mnie na badanie przed 6 i pecherz bylo widac i odrazu decyzja, ze cesarka. Zdazylam tylko do R zadzwonic. Mnie rana napierdziela bardzo, dostalsm kilka przeciwbolowych a po samym obudzeniu byla tragedia, nigdy nie czulsm tskiego bolu. Zaraz polozna ma mi przyniesc lod na ta rane. Oskar wazy 1450g, ma wspomagane oddychanie i jedynie jakas infekcje w pluckach i musza mu podac antybiotyk. Pani pytala czy to na pewno ten tydzien, bo Oskar duzy i wyrosniety. Przed chwila byla tez polozna wycisnac mi siare dla niego i mowila, ze pieknie leci i duzo zebrala. Jakos kolo 13 maja mnie powoli pionizowac i wtedy bede mogla pojsc do niego i go w koncu zobaczyc na zywo. R byl u niego z godzine i zrobil mu zdj i mi pokazal. Jestem wymeczona, obolala, spiaca, a jednoczesnie szczesliwa 🥰
    O matko co za wieści 😳 ogromne gratulacje ❤️❤️❤️ super, że jest duży, na pewno będzie silny i sobie poradzi a Ty jesteś turbo dzielna ❤️ cieszę się, że zdążyłaś zadzwonić po R i posiedział z małym. Witamy na świecie Oskarku 🥺 a Ty mamo dużo odpoczywaj. GRATULACJE 🥳🥳🥳

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 3 czerwca, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Ja urodzilam dzis rano. Mialam cesarke bo nie mozna bylo naturalnie. Od 2 w nocy skurcze znowu, regularne i jeszcze dluzsze niz wczesniejsze i bolesniejsze. Wzieli mnie na badanie przed 6 i pecherz bylo widac i odrazu decyzja, ze cesarka. Zdazylam tylko do R zadzwonic. Mnie rana napierdziela bardzo, dostalsm kilka przeciwbolowych a po samym obudzeniu byla tragedia, nigdy nie czulsm tskiego bolu. Zaraz polozna ma mi przyniesc lod na ta rane. Oskar wazy 1450g, ma wspomagane oddychanie i jedynie jakas infekcje w pluckach i musza mu podac antybiotyk. Pani pytala czy to na pewno ten tydzien, bo Oskar duzy i wyrosniety. Przed chwila byla tez polozna wycisnac mi siare dla niego i mowila, ze pieknie leci i duzo zebrala. Jakos kolo 13 maja mnie powoli pionizowac i wtedy bede mogla pojsc do niego i go w koncu zobaczyc na zywo. R byl u niego z godzine i zrobil mu zdj i mi pokazal. Jestem wymeczona, obolala, spiaca, a jednoczesnie szczesliwa 🥰

    Kochana, gratulacje, synek na pewno silny będzie po mamie 🥰

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 3 czerwca, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    U mnie też się zmieniła na taką, też już w pierwszej chwili rozkminiałam czy to nie ten czop. 🤣

    U mnie ostatnio też jakis inny sluz, bardziej rzadki i zdecydowanie go więcej, mam tez mocniejsze skurcze przepowiadające, czasem zgina mnie w pół, ale trwają kilka sekund i są nieregularne wiec na razie zachowuję spokoj. Dobrze że w tym tygodniu mam wizytę

  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 834 877

    Wysłany: 3 czerwca, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Ja urodzilam dzis rano. Mialam cesarke bo nie mozna bylo naturalnie. Od 2 w nocy skurcze znowu, regularne i jeszcze dluzsze niz wczesniejsze i bolesniejsze. Wzieli mnie na badanie przed 6 i pecherz bylo widac i odrazu decyzja, ze cesarka. Zdazylam tylko do R zadzwonic. Mnie rana napierdziela bardzo, dostalsm kilka przeciwbolowych a po samym obudzeniu byla tragedia, nigdy nie czulsm tskiego bolu. Zaraz polozna ma mi przyniesc lod na ta rane. Oskar wazy 1450g, ma wspomagane oddychanie i jedynie jakas infekcje w pluckach i musza mu podac antybiotyk. Pani pytala czy to na pewno ten tydzien, bo Oskar duzy i wyrosniety. Przed chwila byla tez polozna wycisnac mi siare dla niego i mowila, ze pieknie leci i duzo zebrala. Jakos kolo 13 maja mnie powoli pionizowac i wtedy bede mogla pojsc do niego i go w koncu zobaczyc na zywo. R byl u niego z godzine i zrobil mu zdj i mi pokazal. Jestem wymeczona, obolala, spiaca, a jednoczesnie szczesliwa 🥰
    Aż mi łzy napłynęły do oczu! Witaj wojowniku, masz super dzielną Mamę i Tatę 🙂 gratuluję!! Oskar waży 150g mniej niż moja Ada z 35tc. Także wow 😍 trzymam kciuki za rozwój bohatera i jak najmniej powikłań wczesniaczych 💜
    Znowu Sara, ta większa z bliźniaczek miała wrodzone zapalenie płuc, też dostała antybiotyk od pierwszej doby. Dostała 10/10 na porodzie, ale później wymagała wsparcia na cepapie przez dzień. Teraz choruje mniej niż siostra 🙂
    Co do bolu i rany po CC - pamiętaj o wstawaniu przez bok, poproś położne,żeby przed pionizacja dokładnie powiedziały Ci jak wstać. No i nie zadzieraj zbyt dużo głowy teraz 🙂 po 3 dniach będziesz już smiagac do Młodego w pełni wyprostowana 🙂

    klaudia_23, Mamma-mia lubią tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1375 1598

    Wysłany: 3 czerwca, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, gratuluje. Dobrze ze już jesteś po, i oba życia są bezpieczne ❤️❤️. Trzymaj się mocno. Sciskam

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Emiliia Ekspertka
    Postów: 210 243

    Wysłany: 3 czerwca, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też mam łzy w oczach 🥹 witamy pierwsze sierpniowe dzieciątko ❤️ gratulacje dla turbo dzielnej mamy !!! Trzymamy kciuki za Oskarka, niech dzielnie rośnie i przybiera na wadze, żebyście jak najszybciej mogli cieszyć się sobą 🙂

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    age.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 463 374

    Wysłany: 3 czerwca, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, ogromne gratulacje!!! Byłaś bardzo dzielna! Oskarku, ciocie witają Cię po drugiej stronie brzuszka. Rośnij zdrowo ❤️❤️. Z dnia na dzień będzie coraz lepiej.

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    event.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 3 czerwca, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Ja urodzilam dzis rano. Mialam cesarke bo nie mozna bylo naturalnie. Od 2 w nocy skurcze znowu, regularne i jeszcze dluzsze niz wczesniejsze i bolesniejsze. Wzieli mnie na badanie przed 6 i pecherz bylo widac i odrazu decyzja, ze cesarka. Zdazylam tylko do R zadzwonic. Mnie rana napierdziela bardzo, dostalsm kilka przeciwbolowych a po samym obudzeniu byla tragedia, nigdy nie czulsm tskiego bolu. Zaraz polozna ma mi przyniesc lod na ta rane. Oskar wazy 1450g, ma wspomagane oddychanie i jedynie jakas infekcje w pluckach i musza mu podac antybiotyk. Pani pytala czy to na pewno ten tydzien, bo Oskar duzy i wyrosniety. Przed chwila byla tez polozna wycisnac mi siare dla niego i mowila, ze pieknie leci i duzo zebrala. Jakos kolo 13 maja mnie powoli pionizowac i wtedy bede mogla pojsc do niego i go w koncu zobaczyc na zywo. R byl u niego z godzine i zrobil mu zdj i mi pokazal. Jestem wymeczona, obolala, spiaca, a jednoczesnie szczesliwa 🥰
    Gratulacje!!!! Jesteś super dzielna babka, dałaś radę ❤️❤️❤️ dużo zdrowia dla Ciebie i Oskara! Najgorsze za Tobą, teraz już musi być dobrze i z każdym dniem na pewno mały będzie coraz silniejszy😍 Tulimy mocno!

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1547 2864

    Wysłany: 3 czerwca, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia gratuluję i trzymam mocne kciuki za Was 😘🤞

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 777 567

    Wysłany: 3 czerwca, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia ogromne gratulacje, jesteś bardzo dzielna. Witaj Oskarku 😘 Nasz pierwszy sierpniowy maluszek🎉

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
‹‹ 271 272 273 274 275 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ