X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3134 2202

    Wysłany: 1 czerwca, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    Też tak pomyślałam, że pogoda. Nie zdarzało mu się wcześniej, żeby przez kilka godzin prawie się nie ruszać. Sama byłam ospała jakaś, ociężała i dziecko widać podobnie. Mój dzisiaj też już rano normalnie się ruszał.
    Ja tak miałam w poprzedniej ciąży właśnie, że jak była taka pogoda, to maluch był jakiś ospały, słabo się odzywał. Niemniej i tak się martwiłam, bo nawet lody nie pomogły. Gdyby nie to, że nie miałam wczoraj z kim zostawić dziecko, to bym pojechała na izbę dla pewności. Na szczęście dziś się odzywała, więc jestem spokojniejsza.
    Niestety brzuch mi dzisiaj dokucza mocno :( chwilę postoje i już boli, twardy jak kamień, ciągnie w dół. Też mi się to nie podoba.
    Dobrze, że w środę wizyta.



    @Klaudia, :/ mam nadzieję, że jednak czas pomiędzy skurczami Ci się wydłuży i powoli się wycisza. A będziesz miała dziś jeszcze jakieś badanie szyjki itd.?

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2389 4626

    Wysłany: 1 czerwca, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta druga kroplowka z nospy nic nie dala. Poprosilam polozna, zeby zawolala lekarza, zeby mnie zbadal. Szew trzyma szyjke i jest ok, ale Bobas bardzo napiera glowka i stad te skurcze. Dali mi Atosiban, to taki lek w pompie, ktory podaje sie dozylnie przez 48h praktycznie bez przerwy. Jak poprzednim razem lezalam to jedna dziewczyna tez go miala. To juz chyba ostatnia deska ratunku. Juz nie wytrzymalam i sie tak poryczalam 😭😭😭

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 306 322

    Wysłany: 1 czerwca, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Ta druga kroplowka z nospy nic nie dala. Poprosilam polozna, zeby zawolala lekarza, zeby mnie zbadal. Szew trzyma szyjke i jest ok, ale Bobas bardzo napiera glowka i stad te skurcze. Dali mi Atosiban, to taki lek w pompie, ktory podaje sie dozylnie przez 48h praktycznie bez przerwy. Jak poprzednim razem lezalam to jedna dziewczyna tez go miala. To juz chyba ostatnia deska ratunku. Juz nie wytrzymalam i sie tak poryczalam 😭😭😭

    Oj biedna. Trzymamy kciuki za ciebie 🥺

    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 777 567

    Wysłany: 1 czerwca, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Ta druga kroplowka z nospy nic nie dala. Poprosilam polozna, zeby zawolala lekarza, zeby mnie zbadal. Szew trzyma szyjke i jest ok, ale Bobas bardzo napiera glowka i stad te skurcze. Dali mi Atosiban, to taki lek w pompie, ktory podaje sie dozylnie przez 48h praktycznie bez przerwy. Jak poprzednim razem lezalam to jedna dziewczyna tez go miala. To juz chyba ostatnia deska ratunku. Juz nie wytrzymalam i sie tak poryczalam 😭😭😭
    Oby tym razem ta kroplówka zadziałała, myślami jestem z Tobą 😘

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Jagoda2023 Przyjaciółka
    Postów: 72 136

    Wysłany: 1 czerwca, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Klaudia_23

    a może pozycje trzeba zmienić? Żeby dziecko nie parło tylko odciążyć miednicę. Żeby glowa była niżej niż biodra... pozycją podparta głową na poduszce i na kolankach trochę poleżeć,żeby dziecko "szło"pod cycki. Nie wiem czy w Twoim przypadku dozwolone. Myslami jestem z Tobą i 3mam kciuki żeby się wyciszyło 🙄❣️

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3134 2202

    Wysłany: 1 czerwca, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Ta druga kroplowka z nospy nic nie dala. Poprosilam polozna, zeby zawolala lekarza, zeby mnie zbadal. Szew trzyma szyjke i jest ok, ale Bobas bardzo napiera glowka i stad te skurcze. Dali mi Atosiban, to taki lek w pompie, ktory podaje sie dozylnie przez 48h praktycznie bez przerwy. Jak poprzednim razem lezalam to jedna dziewczyna tez go miala. To juz chyba ostatnia deska ratunku. Juz nie wytrzymalam i sie tak poryczalam 😭😭😭
    Cieszę się, że w końcu dostałaś normalna tokolize a nie ciągle zabawa z ta no spa! Naprawdę. To jest zupełnie inny kaliber leku. Musi być dobrze! Trzymamy za to wszystkie mocno kciuki i wierzymy, że się uda!
    Miałam Atosiban w 2 ciążach. Spełnił swoją rolę, mimo, że niestety nie były to jednorazowo podłączane pompy.

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3134 2202

    Wysłany: 1 czerwca, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piszę z moim ginem, bo brzuch się pogorszył. Na razie leze w wannie i próbuje się rozkurczyc, wzięłam buscopan mimo, że nie biorę na co dzień, bo na napinania to i tak nie działa. Gin poza wiadomym, czyli przyjazdem do szpitala, jak nie pomoże, to napisał, żeby zwiększyć dha do 1000. Tak zrobię.

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2389 4626

    Wysłany: 1 czerwca, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Cieszę się, że w końcu dostałaś normalna tokolize a nie ciągle zabawa z ta no spa! Naprawdę. To jest zupełnie inny kaliber leku. Musi być dobrze! Trzymamy za to wszystkie mocno kciuki i wierzymy, że się uda!
    Miałam Atosiban w 2 ciążach. Spełnił swoją rolę, mimo, że niestety nie były to jednorazowo podłączane pompy.

    Tez na przedwczesne skurcze mialas Atosiban? I tez podawali ci go tak dlugo? Jak szybko zaczal dzialac? Mi podaja od dzis od godziny 15/16 i skurcze nadal sa, ale narazie ciut rzadsze, juz nie co 5min. Mam nadzieje ze z biegiem czasu ustana calkowicie.
    Leze tez z nogami wyzej niz reszta ciala, zeby odciazyc szyjke.

    Jagoda2023 lubi tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 1 czerwca, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Ta druga kroplowka z nospy nic nie dala. Poprosilam polozna, zeby zawolala lekarza, zeby mnie zbadal. Szew trzyma szyjke i jest ok, ale Bobas bardzo napiera glowka i stad te skurcze. Dali mi Atosiban, to taki lek w pompie, ktory podaje sie dozylnie przez 48h praktycznie bez przerwy. Jak poprzednim razem lezalam to jedna dziewczyna tez go miala. To juz chyba ostatnia deska ratunku. Juz nie wytrzymalam i sie tak poryczalam 😭😭😭

    Kochana jestem cały dzień z Tobą myślami, trzymaj się jakoś... Wiem że to bardzo trudne ale na tym etapie dzidzia ma naprawdę duże szanse jeśli przyjdzie na świat za wczesnie więc nawet jeśli ziści się ten scenariusz to na pewno wszystko bedzie dobrze, jestes w szpitalu o najwyzszym stopniu referencyjnosci gdzie otoczą Was najleszą mozliwą opieką ❤️ ostatnio położna opowiadała mi że ona urodziła w 24tc dzieciątko 750g i ma teraz dużą zdrową córeczkę. Może to Cię pocieszy 😘 Ale wierzę że Twoje dzieciątko jeszcze trochę posiedzi grzecznie w brzuszku 🥰

    Ja miałam raz taką sytuację że moje bobo mocno napierało główką i też się bałam o szyjkę więc pojechałam na kontrolę i potem leżałam na boku z poduszką pod tyłkiem zeby biodra były trochę wyżej i po całym dniu takiego odpoczynku coreczka się na szczęście trochę podniosła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 22:05

    klaudia_23 lubi tę wiadomość

  • justinas Autorytet
    Postów: 463 374

    Wysłany: 1 czerwca, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia oby dały Ci odetchnąć te skurcze i pomogły leki. Dobrze, że masz kontakt z lekarzem i wiesz, co robić. Trzymaj się!

    Klaudia_23 też trzymaj się tam kochana, żeby pomogły Ci te leki i ustąpiły dolegliwości.

    klaudia_23, Mamma-mia lubią tę wiadomość

    event.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3134 2202

    Wysłany: 2 czerwca, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Tez na przedwczesne skurcze mialas Atosiban? I tez podawali ci go tak dlugo? Jak szybko zaczal dzialac? Mi podaja od dzis od godziny 15/16 i skurcze nadal sa, ale narazie ciut rzadsze, juz nie co 5min. Mam nadzieje ze z biegiem czasu ustana calkowicie.
    Leze tez z nogami wyzej niz reszta ciala, zeby odciazyc szyjke.
    Tak, w 2 poprzednich ciążach mialam Atosiban, a w 1 wycofany już Fenoterol. 2 na 3 razy czas leżenia pod pompa był przedłużony do 3 dób. Skurczy całkowicie mi nie wyciszyło nigdy, natomiast byly słabsze i rzadziej, robiły się nieregularnie. Dodatkowo domięśniowo Buscopan i magnez w kroplówce. W kazdej mojej ciąży miałam też sterydy na płuca dziecka. Dlatego spodziewamy się z ginem, że tym razem może też się tak wydarzyć.
    Z tym, że to nie było tak, że miałam tylko jedna tokolize przez całą ciążę. Ale udało się za każdym razem znacznie wydłużyć czas siedzenia malucha w brzuchu, więc sukces osiągnięty :) mam nadzieję, że i u Was tak będzie...

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3134 2202

    Wysłany: 2 czerwca, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na szczęście wczoraj mój stary sposób w postaci wanny+ wzięty domięśniowo Buscopan pomogły. Brzuch nadal był twardy jak kamień i bolał, ale już nie było skurczy co chwile i okropnego bólu krocza na skurczu. Później się położyłam.
    Na patologii ciąży też położne wysyłały mnie pod ciepły prysznic 😅 ale jednak w pozycji leżącej jest to dużo bardziej skuteczne

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2389 4626

    Wysłany: 2 czerwca, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Tak, w 2 poprzednich ciążach mialam Atosiban, a w 1 wycofany już Fenoterol. 2 na 3 razy czas leżenia pod pompa był przedłużony do 3 dób. Skurczy całkowicie mi nie wyciszyło nigdy, natomiast byly słabsze i rzadziej, robiły się nieregularnie. Dodatkowo domięśniowo Buscopan i magnez w kroplówce. W kazdej mojej ciąży miałam też sterydy na płuca dziecka. Dlatego spodziewamy się z ginem, że tym razem może też się tak wydarzyć.
    Z tym, że to nie było tak, że miałam tylko jedna tokolize przez całą ciążę. Ale udało się za każdym razem znacznie wydłużyć czas siedzenia malucha w brzuchu, więc sukces osiągnięty :) mam nadzieję, że i u Was tak będzie...

    Mi narazie niestety jednak ten Atosiban nie pomaga. Ciagle sa te skurcze co 5 min.. jeszcze teraz jakiegos plamienia krwia dostalam i mam duzo wodnistej wydzieliny. Boje sie, ze to moga byc saczace wody plodowe. Zglosilam to ale zaraz sie lekarze zmieniaja, wiec musze i tak czekac na obchod.

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2389 4626

    Wysłany: 2 czerwca, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjki praktycznie nie ma. Pobrali badania z krwi, teraz mam ktg. Prawdopodobnie beda zdejmowac szew i rozwiazywac ciaze 😭😭😭

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Emiliia Ekspertka
    Postów: 210 243

    Wysłany: 2 czerwca, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Szyjki praktycznie nie ma. Pobrali badania z krwi, teraz mam ktg. Prawdopodobnie beda zdejmowac szew i rozwiazywac ciaze 😭😭😭

    A sączą się wody płodowe? Najważniejsze, że jesteś w szpitalu III stopnia ref. i tydzień ciąży też jest zacny, bo 28 skończony! Sterydy były, więc płuca są zabezpieczone 💪🏼 myślami z Tobą ❤️

    age.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 2 czerwca, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Szyjki praktycznie nie ma. Pobrali badania z krwi, teraz mam ktg. Prawdopodobnie beda zdejmowac szew i rozwiazywac ciaze 😭😭😭

    Trzymamy za Was kciuki! Jest już prawie skończony 29tc, będzie dobrze 😘 Daj znać w miarę możliwości jak sytuacja 😘

  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 777 567

    Wysłany: 2 czerwca, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Szyjki praktycznie nie ma. Pobrali badania z krwi, teraz mam ktg. Prawdopodobnie beda zdejmowac szew i rozwiazywac ciaze 😭😭😭
    Jesteś bardzo dzielna i tak długo wytrzymałaś. Będzie dobrze, trzymam mocno kciuki 😘

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2389 4626

    Wysłany: 2 czerwca, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiliia wrote:
    A sączą się wody płodowe? Najważniejsze, że jesteś w szpitalu III stopnia ref. i tydzień ciąży też jest zacny, bo 28 skończony! Sterydy były, więc płuca są zabezpieczone 💪🏼 myślami z Tobą ❤️

    Cale szczescie nie sacza sie. Zobaczymy co zdecyduja po badaniach. Na ktg pisza sie skurcze wartosci max 45. Mam nadzieje, ze jednak jeszcze zostawia ten szew i pozwola nam dotrwac chociaz do 30tc. Ja jakos do tego czasu przecierpie ze skurczami co 5 min..

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 2 czerwca, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Cale szczescie nie sacza sie. Zobaczymy co zdecyduja po badaniach. Na ktg pisza sie skurcze wartosci max 45. Mam nadzieje, ze jednak jeszcze zostawia ten szew i pozwola nam dotrwac chociaz do 30tc. Ja jakos do tego czasu przecierpie ze skurczami co 5 min..
    Nie wiem co mogłabym w tej sytuacji napisać. Bardzo tu wszystkie wierzymy że będzie dobrze ! Dacie radę!

    Mamma-mia, klaudia_23 lubią tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3134 2202

    Wysłany: 2 czerwca, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Szyjki praktycznie nie ma. Pobrali badania z krwi, teraz mam ktg. Prawdopodobnie beda zdejmowac szew i rozwiazywac ciaze 😭😭😭
    :/ czyli pewnie za późno podłączyli, jak zdążyła się skrócić... Mam nadzieję, że skoro jednak nie są to tak silne skurcze, że bolowo mnie dajesz rady, a masz tokolize jednocześnie, to sytuacja się zatrzyma :( i znowu te plamienia... 😢
    kurcze, a wiadomo co u Ciebie jest przyczyną tego?

    age.png
‹‹ 269 270 271 272 273 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ