X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • natala Autorytet
    Postów: 289 364

    Wysłany: 6 czerwca, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    U mnie właśnie wczoraj jak zobaczyłam wyniki to od razu wjechał gulasz wołowy na obiad 😆 Niestety zakwas z buraka u mnie odpada bo zawsze boli mnie po nim żołądek... mąż mi dzisiaj zabronił kawy przez tą hemoglobinę i od rana chodzę wkurzona 😅Ech na tą anemię marzy mi się tatar... 😅

    Ja myślę o sushi po porodzie... 🤭🤤

    Asiasia1, Asieek, Agata91 lubią tę wiadomość

    👩29 lat
    ● Letrox 100/125

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    ❤️ 22 sierpnia 2024 r.

    preg.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 662 961

    Wysłany: 6 czerwca, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natala wrote:
    Ja myślę o sushi po porodzie... 🤭🤤
    Przy młodym czekał na mnie wielki zestaw po wypisie i teraz też u męża zamówiłam 🤤🤤🤤 tak bardzo mi tego brakuje 😂 także piąteczka 😁

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 6 czerwca, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    Przy młodym czekał na mnie wielki zestaw po wypisie i teraz też u męża zamówiłam 🤤🤤🤤 tak bardzo mi tego brakuje 😂 także piąteczka 😁

    Ja parę razy sama robiłam sushi z pieczoną rybką albo warzywami więc smak mam trochę zaspokojony, ale zapowiedziałam mężowi że po wyjściu ze szpitala po porodzie ma czekać na mnie właśnie tatar 🤣

  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 777 567

    Wysłany: 6 czerwca, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    Przy młodym czekał na mnie wielki zestaw po wypisie i teraz też u męża zamówiłam 🤤🤤🤤 tak bardzo mi tego brakuje 😂 także piąteczka 😁
    Ja po wyjściu ze szpitala też jadłam sushi, do tej pory pamiętam jego smak i wydaje mi się najpyszniejszą rzeczą jaką jadłam w połogu, choć już 4 lata minęły.

    Ewappp lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Emiliia Ekspertka
    Postów: 210 243

    Wysłany: 6 czerwca, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natala wrote:
    Ja myślę o sushi po porodzie... 🤭🤤

    Też team sushi 😁 jadłam kilka razy ze smażoną rybką, ale to nie to samo🙈

    Po wizycie okej, Młoda 1887g, wody się unormowały, co mnie cieszy w opór ! Szyjka długa, rozwarcia nie ma, ale gin powiedziała, że to taka szyjka wielorodki? Co to znaczy? 🙈

    Bettti03, Lolcia37, Kinia197, Emzet92, Monia•, Asiasia1, enpe, justinas, Nietypowa30 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 6 czerwca, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Ja parę razy sama robiłam sushi z pieczoną rybką albo warzywami więc smak mam trochę zaspokojony, ale zapowiedziałam mężowi że po wyjściu ze szpitala po porodzie ma czekać na mnie właśnie tatar 🤣
    O boże ja też chcę tatara 😍 i tiramisu na deser!!! ❤️❤️❤️

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 6 czerwca, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, uzupełniłam naszą listę terminów i serduszek. Zrobiło nam się pięknie różowo <3! Gdybym kogoś pominęła piszcie!


    Ja mam dzisiaj prenatalne. Trzymacie kciuki żeby mały współpracował i pokazał w końcu swojego buziaczka :)

    Lolcia37, enpe, Papapatka, Kinia197, Cerva, Emzet92, Emiliia, Monia•, Asiasia1, justinas, Betkaa, Nietypowa30 lubią tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 834 877

    Wysłany: 6 czerwca, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Ja po wyjściu ze szpitala też jadłam sushi, do tej pory pamiętam jego smak i wydaje mi się najpyszniejszą rzeczą jaką jadłam w połogu, choć już 4 lata minęły.
    Ja mam taka fotę ze szpitala, gdzie trzymam sobie tacke z sushi na brzuchu (już nie ciążowym, ale wielkim) 🤣🤣 i zapijam kawą. Ku chwale laktacji i dobremu samopoczuciu 💜💜💜

    Ewappp, Asiasia1, Lolcia37 lubią tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 834 877

    Wysłany: 6 czerwca, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy ja wam się chwaliłam, że jestem najbardziej rozchorowana ciężarówka 🤣 już mi sie chce śmiać z tego - z Mazur wróciłam z katarem, który zakończył się zapaleniem zatok i antybiotykiem... Musiałam odwołać szczepienie na krztusiec i na rsv 😬😬 To mój trzeci antybiotyk w ciąży. Myślę, że młody będzie świecił jak się urodzi 😔😔

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Monia• Autorytet
    Postów: 551 810

    Wysłany: 6 czerwca, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Dziewczyny, czy ja wam się chwaliłam, że jestem najbardziej rozchorowana ciężarówka 🤣 już mi sie chce śmiać z tego - z Mazur wróciłam z katarem, który zakończył się zapaleniem zatok i antybiotykiem... Musiałam odwołać szczepienie na krztusiec i na rsv 😬😬 To mój trzeci antybiotyk w ciąży. Myślę, że młody będzie świecił jak się urodzi 😔😔
    O kurcze 😳 powrotu do zdrowia życzę , ja tylko raz byłam mega chora. Okropny ból gardła i mega katar ale obyło się bez antybiotyków, wyleczyłam się cukierkami Halls ale ciężko było . Co do shushi to akurat nie lubię 😂

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 834 877

    Wysłany: 6 czerwca, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia• wrote:
    O kurcze 😳 powrotu do zdrowia życzę , ja tylko raz byłam mega chora. Okropny ból gardła i mega katar ale obyło się bez antybiotyków, wyleczyłam się cukierkami Halls ale ciężko było . Co do shushi to akurat nie lubię 😂
    Ja każdorazowo mam wywalone w kosmos crp😔 nie czuję się mega chora właśnie. Nawet jak miałam zapalenie płuc to czulsm się okej 🤣 Ale ufam, że lekarze wiedzą co robią 😔

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 777 567

    Wysłany: 6 czerwca, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Ja mam taka fotę ze szpitala, gdzie trzymam sobie tacke z sushi na brzuchu (już nie ciążowym, ale wielkim) 🤣🤣 i zapijam kawą. Ku chwale laktacji i dobremu samopoczuciu 💜💜💜
    Dobra jesteś, jakoś sushi zapitego kawą sobie nie wyobrażam🤪

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 777 567

    Wysłany: 6 czerwca, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Dziewczyny, czy ja wam się chwaliłam, że jestem najbardziej rozchorowana ciężarówka 🤣 już mi sie chce śmiać z tego - z Mazur wróciłam z katarem, który zakończył się zapaleniem zatok i antybiotykiem... Musiałam odwołać szczepienie na krztusiec i na rsv 😬😬 To mój trzeci antybiotyk w ciąży. Myślę, że młody będzie świecił jak się urodzi 😔😔
    Współczuję tych chorób, dużo zdrówka 😘😘😘

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Betkaa Ekspertka
    Postów: 231 280

    Wysłany: 6 czerwca, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia• wrote:
    Dzisiaj pierwszy raz miałam takie coś że dziecko w brzuchu mi tak jakby drgało/mini kopniaki w jednym miejscu. Trwało to jakieś 5 min i ciągle w jednym miejscu i te drgania były regularne co 5-8 sekund. Wystarczyłam się i mąż też trzymał rękę na brzuchu i liczył i chciał mnie do szpitala zawieść bo to było dziwne . Ale przeszło i teraz się rusza i kopie normalnie . Wyczytałam że to mogła być czkawka, miałyście takie coś ?

    Też myślę, że opisujesz czkawkę 😊 moja mała potrafi ją mieć nawet że trzy razy dziennie 🤭
    natala wrote:
    Ja myślę o sushi po porodzie... 🤭🤤

    O tak, ja też zamawiam od razu po porodzie 😁🤤🤤🤤

    Asiasia1 wrote:
    Ja w końcu zamówiłam szafę dla dzieci bo do komody by się we 2jkę nie zmieścili. Jak przyjdzie i się kiedyś ją zmontuje to będę mogła w końcu przejrzeć rzeczy po młodym i zobaczyć czego brakuje bo to jednak inne pory roku 😂 ja nie wiem, ta ciąża mi przez palce przelatuje. Dobrze, że spojrzałam w kalendarz bo już we wtorek mam wizytę 🙈 więc umówiłam się na badania w pt do LuxMedu i już jutro mam echo serca płodu więc proszę o pół kciuka. Niby czuję, że będzie ok bo moja gin aż tak wielkich rozbieżności nie widziała, tylko ona taka jest by wszystko sprawdzić x razy by mieć pewność, że niczego się nie przeoczyło, ale jak zobaczyłam, że te 3 tyg minęły i wizytę mam już jutro to jakoś zaczęłam się denerwować czy aby na pewno wszystko będzie ok z serduszkiem malucha😬

    My wczoraj składaliśmy komodę bo szafę już mam kupioną przy pierwszym i teraz planuję ich oboje zmieścić pół na pół w jednym i drugim 😁 tak więc od wczoraj jestem szop pracz i prasowacz 🤣🤣🥵

    👶 4.02.2020 synek 💙
    👼 25.12.2022 poronienie zatrzymane 13 tc 💔
    ⏸️ 26.11.2023 💝
    👶 1.08.2024 córeczka 🩷

    📋 niedoczynność tarczycy, V Leiden
    💊 Euthyrox, Clexane40, Acard150, Duphaston, Nospa, Mg, wit
    age.png
  • Betkaa Ekspertka
    Postów: 231 280

    Wysłany: 6 czerwca, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Dziewczyny, czy ja wam się chwaliłam, że jestem najbardziej rozchorowana ciężarówka 🤣 już mi sie chce śmiać z tego - z Mazur wróciłam z katarem, który zakończył się zapaleniem zatok i antybiotykiem... Musiałam odwołać szczepienie na krztusiec i na rsv 😬😬 To mój trzeci antybiotyk w ciąży. Myślę, że młody będzie świecił jak się urodzi 😔😔

    Współczuję Ci bardzo. Ja od niedzieli katar i tylko przy tym myślałam, że szlag mnie trafi bo i bez tego ciężko mi już oddychać 🤧🙄 tak więc przytulam wirtualnie i życzę zdrowia 🤗

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    👶 4.02.2020 synek 💙
    👼 25.12.2022 poronienie zatrzymane 13 tc 💔
    ⏸️ 26.11.2023 💝
    👶 1.08.2024 córeczka 🩷

    📋 niedoczynność tarczycy, V Leiden
    💊 Euthyrox, Clexane40, Acard150, Duphaston, Nospa, Mg, wit
    age.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 662 961

    Wysłany: 6 czerwca, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dupa, mały ma ubytek przegrody międzykomorowej 😭 niby może się zasklepić w trakcie ciąży albo w ciągu paru miesięcy po porodzie, ale strasznie mi przykro :( dopiero po porodzie kontrola więc nic z tym nie zrobię i będę się tylko martwić jak cep :/

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1375 1598

    Wysłany: 6 czerwca, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Na Inflancka chodziłam do szkoły rodzenia i tam też się planowałam urodzić , ale jak dostałam skierowanie na indukcję to wyszło że rodziłam na Żwirkach. Jak już będziesz po kwalifikacji w medicover to opisz proszę wrażenia jak będziesz oczywiście chciała się podzielić na forum.

    Ja po klasyfikacji.
    Wrażenia mam bardzo dobre, dwie moje koleżanki tam rodziły i sobie chwala.
    Załapałam się na niższa cenę, bo miałam ofertę z kwietnia na mejlu, czyli mam klasyfikacje na poród naturalny za 9 900 (teraz kosztuje 11 900). W pakiecie jest dużo rzeczy m.in. dodatkowe usg, ktg, rozmowa z anestezjologiem, neonatologiem, fizjoterapeuta urologicznym, wszystkie rzeczy higieniczne dla mnie i dla dziecka na czas pobytu w szpitalu, porady laktacyjne i wiele innych. Sala jednoosobowa, możliwość oddania dziecka na noc do położnych. Są tez w pakiecie badania genetyczne w kierunku SMA.
    Jadę jeszcze oglądać oddział 25/06. Zapłacić muszę do końca 32 tyg ciąży, gdybym urodziła gdzie indziej to pisze do nich i w ciągu 7 dni zwracają mi pieniądze.
    I tak jak pisałam, jak będę po 38 tyg to jadę tam. Wczesniej Inflancka albo Bielanski (zależy od tyg kiedy akcja się zacznie).

    Lolcia37, Emzet92, Asiasia1 lubią tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 306 322

    Wysłany: 6 czerwca, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    No i dupa, mały ma ubytek przegrody międzykomorowej 😭 niby może się zasklepić w trakcie ciąży albo w ciągu paru miesięcy po porodzie, ale strasznie mi przykro :( dopiero po porodzie kontrola więc nic z tym nie zrobię i będę się tylko martwić jak cep :/

    Jejku a co to jest?

    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 777 567

    Wysłany: 6 czerwca, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Ja po klasyfikacji.
    Wrażenia mam bardzo dobre, dwie moje koleżanki tam rodziły i sobie chwala.
    Załapałam się na niższa cenę, bo miałam ofertę z kwietnia na mejlu, czyli mam klasyfikacje na poród naturalny za 9 900 (teraz kosztuje 11 900). W pakiecie jest dużo rzeczy m.in. dodatkowe usg, ktg, rozmowa z anestezjologiem, neonatologiem, fizjoterapeuta urologicznym, wszystkie rzeczy higieniczne dla mnie i dla dziecka na czas pobytu w szpitalu, porady laktacyjne i wiele innych. Sala jednoosobowa, możliwość oddania dziecka na noc do położnych. Są tez w pakiecie badania genetyczne w kierunku SMA.
    Jadę jeszcze oglądać oddział 25/06. Zapłacić muszę do końca 32 tyg ciąży, gdybym urodziła gdzie indziej to pisze do nich i w ciągu 7 dni zwracają mi pieniądze.
    I tak jak pisałam, jak będę po 38 tyg to jadę tam. Wczesniej Inflancka albo Bielanski (zależy od tyg kiedy akcja się zacznie).
    Dzięki za wyczerpujący opis, a czy jakby sytuacja wymagała cesarki w trakcie porodu sn to się dopłaca ?

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 777 567

    Wysłany: 6 czerwca, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    No i dupa, mały ma ubytek przegrody międzykomorowej 😭 niby może się zasklepić w trakcie ciąży albo w ciągu paru miesięcy po porodzie, ale strasznie mi przykro :( dopiero po porodzie kontrola więc nic z tym nie zrobię i będę się tylko martwić jak cep :/
    Bardzo mi przykro, że masz dodatkowy stres, mam nadzieję, że tylko na tym się skończy i po porodzie okaże się, że wszystko jest dobrze z serduszkiem 😘

    Asiasia1 lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
‹‹ 280 281 282 283 284 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ