X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1160 529

    Wysłany: 30 listopada 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Hahaha, ja właśnie leżę i trawie dwa schabowe, które chwilę temu zajadłam 😂😂 co do problemów z wypróżnianiem to też niestety męczą mnie biegunki. Chociaż i tak wolę tą formę od zaparć 🙈 Co to jest coolka ?😅🤓

    To są te jeżyki coolki zobacz na Google 😂
    No ja bym chyba umarła jakby miała zaparcia. Moja klientka tak miała na początku ciąży do tego stopnia że poszła do dietetyka klinicznego 😅

    Kapa lubi tę wiadomość

  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 313 224

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    To są te jeżyki coolki zobacz na Google 😂
    No ja bym chyba umarła jakby miała zaparcia. Moja klientka tak miała na początku ciąży do tego stopnia że poszła do dietetyka klinicznego 😅
    Aaaa już kojarzę 😂🫣

    Ja jestem w trakcje stopniowego odstawiania leków przeciwdepresyjnych i zaczynam czuć efekty uboczne. Czy któraś z Was zmagała się z czymś takim ? Jak Wasze samopoczucie?

    30 lat
    niedoczynność tarczycy

    preg.png
  • Kinia197 Ekspertka
    Postów: 123 98

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem dziś strasznie zmęczona. Drugi dzień w pracy i masakra jakaś. Ważne że jutro wolne. Mam w ogóle wrażenie, że mam niskie ciśnienie.
    Na lekach przeciwdepresyjnych się nie znam więc nie pomogę :(

    preg.png
  • Vilka Autorytet
    Postów: 819 454

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja chciałam wam dziewczyny doradzić, żebyście sobie brały doustny i dopochwowy probiotyk z bakteriami Lactobacillus. Mnie od drugiego trymestru ciąży męczyły nawracające infekcje, gdybym wczesniej wiedziała to bym stosowała probiotyk. W ciąży zmienia się pH pochwy i dlatego tak się dzieje. Jestem 3 miesiące po porodzie i do tej pory wszedł mi probiotyk w nawyk. A jak już was dopadnie infekcja to polecam z całego serca gynazol. Jest na receptę na infekcje grzybicze. Aplikuje się raz i działa od razu i można stosować w ciąży.

    baby33, Kinia197, Bettti03 lubią tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • baby33 Przyjaciółka
    Postów: 75 74

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    A ja chciałam wam dziewczyny doradzić, żebyście sobie brały doustny i dopochwowy probiotyk z bakteriami Lactobacillus. Mnie od drugiego trymestru ciąży męczyły nawracające infekcje, gdybym wczesniej wiedziała to bym stosowała probiotyk. W ciąży zmienia się pH pochwy i dlatego tak się dzieje. Jestem 3 miesiące po porodzie i do tej pory wszedł mi probiotyk w nawyk. A jak już was dopadnie infekcja to polecam z całego serca gynazol. Jest na receptę na infekcje grzybicze. Aplikuje się raz i działa od razu i można stosować w ciąży.

    Vilka dziękuje Ci jeszcze raz, ze poradziłaś zrobić tez TSH i progesteron…
    Beta dziś 9855,
    TSh 2.020
    Prog 39,4 a normy to 35-141… czyli słabo. Biorę już i tak duphaston 2x dziennie od miesiąca. Jutro mam pierwsza wizytę u lekarza. Boje się teraz ze coś się stanie, bo niby jest w normie ale jednak na dolnej granicy ☹️

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    18.11.2023 ⏸️
    20.11.2023 Beta 99,8
    22.11.2023 Beta 217
    26.11.2023 Beta 1446
    01.12.2023 Beta 9855
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 313 224

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    A ja chciałam wam dziewczyny doradzić, żebyście sobie brały doustny i dopochwowy probiotyk z bakteriami Lactobacillus. Mnie od drugiego trymestru ciąży męczyły nawracające infekcje, gdybym wczesniej wiedziała to bym stosowała probiotyk. W ciąży zmienia się pH pochwy i dlatego tak się dzieje. Jestem 3 miesiące po porodzie i do tej pory wszedł mi probiotyk w nawyk. A jak już was dopadnie infekcja to polecam z całego serca gynazol. Jest na receptę na infekcje grzybicze. Aplikuje się raz i działa od razu i można stosować w ciąży.
    Jejku dziękujemy za informacje! Faktycznie dobrze wiedzieć za wczasu niż się później męczyć! Ja od dzisiaj wprowadzam luteinę dwa razy dziennie. Robiłam progesteron i wyszedł 22,62 więc kiepsko. Lekarka mówiła, że jak będzie poniżej 25 to mam zacząć stosować. Kiedy u Ciebie pojawiły się mdłości? Pamiętasz może ?

    30 lat
    niedoczynność tarczycy

    preg.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1160 529

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy vilka za radę ! Bardzo miło z Twojej strony 🙏🏻
    No ja na antydepresantach też się nie znam kompletnie , cóż ja muszę odstawić iqosa i moje problemy z zaburzeniami odżywiania ..

    Dziś beta 81,21 i prog 50,77 przyrost bety 340% ! Od środa godz 12 do dzisiaj godz 11 🥹

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1160 529

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    Ja jestem dziś strasznie zmęczona. Drugi dzień w pracy i masakra jakaś. Ważne że jutro wolne. Mam w ogóle wrażenie, że mam niskie ciśnienie.
    Na lekach przeciwdepresyjnych się nie znam więc nie pomogę :(

    To zmęczenie jest paskudne właśnie .. ledwo dziś klientki skończyłam 😅

  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 570 350

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Aaaa już kojarzę 😂🫣

    Ja jestem w trakcje stopniowego odstawiania leków przeciwdepresyjnych i zaczynam czuć efekty uboczne. Czy któraś z Was zmagała się z czymś takim ? Jak Wasze samopoczucie?
    Hej ja z innego wątku, ale może się wypowiem, ja schodziłam z antydepresantów miesiąc przed zajściem w ciążę i było bardzo ciężko w moim przypadku. Tzn miałam mdłości i ogólnie czułam się źle bardziej fizycznie niż psychicznie. Ale lepiej żebyś zrobiła to teraz niż później faktycznie, u mnie to trwało w sumie 3 tygodnie i później jak ręką odjął. Nie wiem jakie będziesz mieć objawy ciążowe, ale ja w pierwszym trymestrze miałam 100 razy gorsze objawy ciąży niż jak schodziłam z tych antydepresantów więc teraz sobie myślę, że tamto to było pikuś. Dasz radę, trzymam kciuki za ciebie :) na pewno szybko zleci 🤞🏻
    Jeszcze może dopowiem, bo też nie chcę cię straszyc, ale każdy organizm inaczej znosi odstawienie, to też zależy jakiego rodzaju leki brałaś więc nie ma co porównywać, ale dasz radę na pewno :) i będziesz miała z głowy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2023, 22:22

    Evvee27, Bettti03, baby33 lubią tę wiadomość

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Vilka Autorytet
    Postów: 819 454

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w ogóle nie bylo mdłości :) Miałam to szczęście. Jedynie co to odrzuciło mnie od kawy i herbaty. No i miałam plamienia jasnobrązowe, które mnie niepokoiły, ale minęły w drugim miesiącu i o niczym złym nie świadczyły. Na pewno umówcie się na badania prenatalne. :) Jak tylko będę mogła coś doradzić to chętnie. Będę wpadać do was bo na moim wątku powoli już cisza sie robi :D Chyba że mnie stąd pogonicie 😁🙈

    baby33 lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1160 529

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    U mnie w ogóle nie bylo mdłości :) Miałam to szczęście. Jedynie co to odrzuciło mnie od kawy i herbaty. No i miałam plamienia jasnobrązowe, które mnie niepokoiły, ale minęły w drugim miesiącu i o niczym złym nie świadczyły. Na pewno umówcie się na badania prenatalne. :) Jak tylko będę mogła coś doradzić to chętnie. Będę wpadać do was bo na moim wątku powoli już cisza sie robi :D Chyba że mnie stąd pogonicie 😁🙈


    Zostań zostań oczywiście !
    Ja dziś powinnam dostać okres dopiero 😄 chciałabym by szybciej minął ten czas do wizyty bo mam czarne myśli 😭

    Badania prenatalne w którym tyg należy ?

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1160 529

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie myślicie żeby powtórzyć betę w przyszłym tyg ? Czy bez sensu się kłuć ?

  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 313 224

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Hej ja z innego wątku, ale może się wypowiem, ja schodziłam z antydepresantów miesiąc przed zajściem w ciążę i było bardzo ciężko w moim przypadku. Tzn miałam mdłości i ogólnie czułam się źle bardziej fizycznie niż psychicznie. Ale lepiej żebyś zrobiła to teraz niż później faktycznie, u mnie to trwało w sumie 3 tygodnie i później jak ręką odjął. Nie wiem jakie będziesz mieć objawy ciążowe, ale ja w pierwszym trymestrze miałam 100 razy gorsze objawy ciąży niż jak schodziłam z tych antydepresantów więc teraz sobie myślę, że tamto to było pikuś. Dasz radę, trzymam kciuki za ciebie :) na pewno szybko zleci 🤞🏻
    Jeszcze może dopowiem, bo też nie chcę cię straszyc, ale każdy organizm inaczej znosi odstawienie, to też zależy jakiego rodzaju leki brałaś więc nie ma co porównywać, ale dasz radę na pewno :) i będziesz miała z głowy :)
    Bardzo Ci dziękuję za informacje!!!

    30 lat
    niedoczynność tarczycy

    preg.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 313 224

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna439 wrote:
    Hej ja z innego wątku, ale może się wypowiem, ja schodziłam z antydepresantów miesiąc przed zajściem w ciążę i było bardzo ciężko w moim przypadku. Tzn miałam mdłości i ogólnie czułam się źle bardziej fizycznie niż psychicznie. Ale lepiej żebyś zrobiła to teraz niż później faktycznie, u mnie to trwało w sumie 3 tygodnie i później jak ręką odjął. Nie wiem jakie będziesz mieć objawy ciążowe, ale ja w pierwszym trymestrze miałam 100 razy gorsze objawy ciąży niż jak schodziłam z tych antydepresantów więc teraz sobie myślę, że tamto to było pikuś. Dasz radę, trzymam kciuki za ciebie :) na pewno szybko zleci 🤞🏻
    Jeszcze może dopowiem, bo też nie chcę cię straszyc, ale każdy organizm inaczej znosi odstawienie, to też zależy jakiego rodzaju leki brałaś więc nie ma co porównywać, ale dasz radę na pewno :) i będziesz miała z głowy :)
    Kasiu, a schodziłaś z ilości czy od razu przestałaś brać ? Szybko poczułaś te efekty uboczne ? Miałaś jakieś sposoby na radzenie sobie z nimi ? Ja narazie zeszłam z dawki o połowę i czuję napady wewnętrznego lęku i serce mi dziwnie bije. Mam taki ucisk w gardle jakbym się czymś mocno stresowała, chociaż w sumie nie mam czym. Boję się że będzie jeszcze gorzej… dobrze, że jest chociaż nadzieja że to przejdzie za jakiś czas

    30 lat
    niedoczynność tarczycy

    preg.png
  • Kinia197 Ekspertka
    Postów: 123 98

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Ogólnie myślicie żeby powtórzyć betę w przyszłym tyg ? Czy bez sensu się kłuć ?

    Czytałam inny wątek i dziewczyny odradzały sprawdzanie bety co chwilę. Dodatkowy niepotrzebny stres. Teraz tylko czekaj na wizytę u ginekologa 😊

    preg.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1160 529

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    Czytałam inny wątek i dziewczyny odradzały sprawdzanie bety co chwilę. Dodatkowy niepotrzebny stres. Teraz tylko czekaj na wizytę u ginekologa 😊

    Dziękuję za radę 🥰

  • baby33 Przyjaciółka
    Postów: 75 74

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja już po pierwszej wizycie u lekarza. Z om powinien być 6tc, ale z usg wyszedł 5 tc. Zarodka nie widać ale to nic dziwnego, bo jeszcze wczesnie. Kolejna wizyta 16.12 😊

    https://zapodaj.net/plik-kBWKXSwfNK

    Bettti03, Evvee27 lubią tę wiadomość

    18.11.2023 ⏸️
    20.11.2023 Beta 99,8
    22.11.2023 Beta 217
    26.11.2023 Beta 1446
    01.12.2023 Beta 9855
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 313 224

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby33 wrote:
    Hej, ja już po pierwszej wizycie u lekarza. Z om powinien być 6tc, ale z usg wyszedł 5 tc. Zarodka nie widać ale to nic dziwnego, bo jeszcze wczesnie. Kolejna wizyta 16.12 😊

    https://zapodaj.net/plik-kBWKXSwfNK
    Hej :) ale pęcherzyk piękny!! Jak się czujesz?

    baby33 lubi tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy

    preg.png
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 570 350

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Kasiu, a schodziłaś z ilości czy od razu przestałaś brać ? Szybko poczułaś te efekty uboczne ? Miałaś jakieś sposoby na radzenie sobie z nimi ? Ja narazie zeszłam z dawki o połowę i czuję napady wewnętrznego lęku i serce mi dziwnie bije. Mam taki ucisk w gardle jakbym się czymś mocno stresowała, chociaż w sumie nie mam czym. Boję się że będzie jeszcze gorzej… dobrze, że jest chociaż nadzieja że to przejdzie za jakiś czas

    Tak schodziłam z dawek, od razu to się nie spotkałam jeszcze, chyba w ogóle się tak nie robi. No niestety mogą się pojawiać też zaburzenia nastroju, ja miałam takie też lękowe stany można powiedzieć, ale to minie więc nie martw się, najważniejsze to przetrwać właśnie, a później już będzie lepiej od razu jak organizm się przyzwyczai. Myślę że trochę gorzej może być, ale raczej może być podobnie przez pewien czas i tak od razu jak zaczęłam odstawiać to od razu mi się pojawiły te objawy.

    Ale musisz myśleć pozytywnie i po prostu to przetrwać, lepiej odstawić właśnie tak że redukuje się dawki, bo jakbyś całkiem odstawiła to te objawy byłyby gorsze jeszcze, po to się to robi. Można też sobie pić meliske, ja też kupiłam sobie wtedy te cukierki z Melisa, nie wiem czy to coś daje czy nie daje, ale mi trochę pomagało. Tylko tych cukierków chyba nie można w ciąży bo zawierają też szałwię która nie jest wskazana w ciąży, ale herbatkę można pić. Polecam też jogę jeśli masz siłę na to. Trzymaj się ❤️

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1160 529

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby33 wrote:
    Hej, ja już po pierwszej wizycie u lekarza. Z om powinien być 6tc, ale z usg wyszedł 5 tc. Zarodka nie widać ale to nic dziwnego, bo jeszcze wczesnie. Kolejna wizyta 16.12 😊

    https://zapodaj.net/plik-kBWKXSwfNK


    Cudna kropeczka ! Trzymam mocno kciuki 🥰🥰 jesteś tydzień wcześniej ode mnie 😘

    baby33 lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ