X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 773 567

    Wysłany: 21 czerwca, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamma-mia, @Suprive, Dziewczyny trzymajcie się, zdrówka dla dzieciaczków😘

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 21 czerwca, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Matko, święta! Co tu się dzieje dziś! Bobasy siedzieć w brzuchach 😬 Suprive Ty dopiero co miałaś wizytę u lekarza, co? Nie było żadnych sygnałów, że coś się może zadziac? To Tobie odchodził czop podbarwiony kwia? Pola już duża dziewczyna, będzie dobrze!
    Aż sprawdziłam, że pełnia księżyca w sobotę 😬 głupie przesady, ale zaczynam się bać 🫢🫢
    Ja piernicze, napisaliśmy o pełni księżyca w tej samej minucie 😬😬😬😬 mój Stary wychodzi w sobotę na koncert, chyba mu powiem, żeby jednak nie pił alkoholu 😔😔

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Suprive Ekspertka
    Postów: 131 341

    Wysłany: 21 czerwca, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic a nic się nie działo, szyjka była długa i zamknięta, dzisiaj jak nigdy wstałam do toalety a tam wody, bez żadnych skurczy. Teraz też się wyciszyły, za niedługo kolejne ktg i zobaczymy co dalej

  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 21 czerwca, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Ja piernicze, napisaliśmy o pełni księżyca w tej samej minucie 😬😬😬😬 mój Stary wychodzi w sobotę na koncert, chyba mu powiem, żeby jednak nie pił alkoholu 😔😔

    A ja wyjeżdżam dziś na ostatni weekend z przyjaciółkami. Mąż z kolei skorzystał z okazji i pojechał na mecz do Berlina... 🤦🏼‍♀️
    Mam nadzieję, że przetrwamy w spokoju i potem już cały czas będzie w moim mniejszym czy większym zasięgu. 🤪

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Asieek Ekspertka
    Postów: 159 211

    Wysłany: 21 czerwca, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamma-mia, @Suprive trzymam mocno kciuki za obydwie!! 🥹🥹 noc pełna wrażeń..

    Sama nie wiem co powiedzieć, bo przeraża mnie to co piszecie. Pewnie dlatego, że ja kompletnie jeszcze nie jestem na to przygotowana ani psychicznie ani technicznie - torba dalej niespakowana..

    Dawajcie koniecznie znać co i jak! Najważniejsze, że była szybka reakcja i teraz jesteście w dobrych rękach. Ściskam mocno!!!!

    age.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1546 2864

    Wysłany: 21 czerwca, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamma-mia, @Suprive trzymam mocne kciuki za Was i za dzieciaki 🤞🤞 oby jeszcze zostały w brzuchach !!

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 21 czerwca, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive trzymaj się! Mam nawet jeśli dzieciątko się utodzi to widzę po stopce że masz już 34tc także to bardzo ładnie i myślę że wszystko będzie dobrze 🥰 trzymam kciuki 🤞🤞

    Ja chyba z tego wsztskiego też pojadę nadprogramowo na wizytę bo tak strasznie kaszlę od 10 dni że boję się że to skróciło szyjkę czy coś. Antybiotyk ewidentnie działa bo już jest dużo lepiej ale wczoraj na wieczór takie mialam jeszcze napady kaszlu że coś jakby mi się mięsień na brzuchu naderwał, czuję taki rwący ból cały czas przy pępku 🙄

  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 21 czerwca, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    Odeszły praktycznie całkowicie, zostało mało co niestety, raczej rozwiążą dzis/jutro
    Jak się czujesz ? Dajesz radę ? Pamiętaj, że jesteś na pewno w dobrych rękach i wszystko będzie dobrze!!! Trzymamy mocno kciuki za Ciebie i maleństwo ❤️

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Emiliia Ekspertka
    Postów: 210 243

    Wysłany: 21 czerwca, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    Odeszły praktycznie całkowicie, zostało mało co niestety, raczej rozwiążą dzis/jutro

    Po skończonym 34.nie zatrzymują już porodu, więc pewnie lada dzień zobaczysz maluszka ❤️ super, że zdążyli podać sterydy, to naprawdę ważne 🙂 powodzenia 🫶🏻

    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 21 czerwca, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Suprive trzymaj się! Mam nawet jeśli dzieciątko się utodzi to widzę po stopce że masz już 34tc także to bardzo ładnie i myślę że wszystko będzie dobrze 🥰 trzymam kciuki 🤞🤞

    Ja chyba z tego wsztskiego też pojadę nadprogramowo na wizytę bo tak strasznie kaszlę od 10 dni że boję się że to skróciło szyjkę czy coś. Antybiotyk ewidentnie działa bo już jest dużo lepiej ale wczoraj na wieczór takie mialam jeszcze napady kaszlu że coś jakby mi się mięsień na brzuchu naderwał, czuję taki rwący ból cały czas przy pępku 🙄
    Starasz się kasłać skręcając się lekko w bok? Tak jak przy kichaniu? Ja tez się bałam tego skrócenia szyjki po kaszlu, w pełni cię rozumiem🥴 pewnie też bym poszła sprawdzić szyjkę. Do tego ja miałam jeszcze wymioty kaszląc... Więc brzuch mi strasznie szarpało, ale tego bólu nie miałam. Brzmi trochę jak rozejście miesni. Mialas może zdiagnozowane?

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 21 czerwca, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Suprive trzymaj się! Mam nawet jeśli dzieciątko się utodzi to widzę po stopce że masz już 34tc także to bardzo ładnie i myślę że wszystko będzie dobrze 🥰 trzymam kciuki 🤞🤞

    Ja chyba z tego wsztskiego też pojadę nadprogramowo na wizytę bo tak strasznie kaszlę od 10 dni że boję się że to skróciło szyjkę czy coś. Antybiotyk ewidentnie działa bo już jest dużo lepiej ale wczoraj na wieczór takie mialam jeszcze napady kaszlu że coś jakby mi się mięsień na brzuchu naderwał, czuję taki rwący ból cały czas przy pępku 🙄

    Hej. Ja miałam taki ból przy pępku (raz mnie zarwało tak konkretnie) i sama ta okolica była trochę wrażliwa przy dotyku. Bałam się przepukliny, bo już kiedyś miałam tylko akurat pachwinową. Poszła do fizjo i powiedziała, że nic niepokojącego nie widzi, to może być od rozejścia mięśni, ale na razie jest ono fizjologiczne. Zwróciła mi uwagę na postawę, żeby nie robić tego "kaczego kuperka🤪" tylko miednicę tak jakby przyciągać pod siebie. Staram się o tym pamiętać i te bóle przeszły na ten moment. 🙂 Wtedy jak mnie tak bolało to strasznie Bobas się mi pchał w okolicy pępka, widziała to gołym okiem, że brzuch mi się taki szpiczasty robił. Może teraz też już zmienił trochę pozycję i dlatego

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 21 czerwca, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Starasz się kasłać skręcając się lekko w bok? Tak jak przy kichaniu? Ja tez się bałam tego skrócenia szyjki po kaszlu, w pełni cię rozumiem🥴 pewnie też bym poszła sprawdzić szyjkę. Do tego ja miałam jeszcze wymioty kaszląc... Więc brzuch mi strasznie szarpało, ale tego bólu nie miałam. Brzmi trochę jak rozejście miesni. Mialas może zdiagnozowane?

    Tak staram się kaszlec najbardziej w bok jak umiem ale czasem jak mnie zacznie dusić to jest trudno zapanować nad tym żeby zachować dobra postawę. Wczoraj mnie napadł kaszel przy schodzeniu że schodów i właśnie wtedy to mi się zrobiło bo już tylko się skupiłam na tym żeby z nich nie spaść. Właśnie nie byłam u fizjo, przez to choróbsko musiałam odwołać i teraz sama nie wiem czy szukać fizjo czy lepiej najpierw sprawdzic u ginekologa. W ogóle boję się że to krztusiec może być 🙄

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 21 czerwca, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Hej. Ja miałam taki ból przy pępku (raz mnie zarwało tak konkretnie) i sama ta okolica była trochę wrażliwa przy dotyku. Bałam się przepukliny, bo już kiedyś miałam tylko akurat pachwinową. Poszła do fizjo i powiedziała, że nic niepokojącego nie widzi, to może być od rozejścia mięśni, ale na razie jest ono fizjologiczne. Zwróciła mi uwagę na postawę, żeby nie robić tego "kaczego kuperka🤪" tylko miednicę tak jakby przyciągać pod siebie. Staram się o tym pamiętać i te bóle przeszły na ten moment. 🙂 Wtedy jak mnie tak bolało to strasznie Bobas się mi pchał w okolicy pępka, widziała to gołym okiem, że brzuch mi się taki szpiczasty robił. Może teraz też już zmienił trochę pozycję i dlatego

    O to właśnie ja dokładnie miałam tak samo, też zauważyłam że od kilku dni ta okolica była wrażliwa przy dotyku aż miałam problem żeby jeszcze znaleźć miejsce na brzuchu do zastrzyku z heparyny. Ale wczoraj ewidentnie coś tam trachnęło przy tym kaszlu, cała noc czułam że to mnie boli bo wybudzalam się przy przekręcaniu z boku na bok. Teraz jak kaszle to muszę trzymać brzuch mocno bo inaczej bol mnie rozrywa. 🙄

  • natala Autorytet
    Postów: 289 364

    Wysłany: 21 czerwca, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamma-mia @Suprive

    Czekam na dalsze informacje i mocno trzymam za Was kciuki, żeby wszystko dobrze się skończyło, wierzę że tak właśnie będzie! Jesteście w dobrych rękach❤️


    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    👩29 lat
    ● Letrox 100/125

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    ❤️ 22 sierpnia 2024 r.

    preg.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 21 czerwca, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    O to właśnie ja dokładnie miałam tak samo, też zauważyłam że od kilku dni ta okolica była wrażliwa przy dotyku aż miałam problem żeby jeszcze znaleźć miejsce na brzuchu do zastrzyku z heparyny. Ale wczoraj ewidentnie coś tam trachnęło przy tym kaszlu, cała noc czułam że to mnie boli bo wybudzalam się przy przekręcaniu z boku na bok. Teraz jak kaszle to muszę trzymać brzuch mocno bo inaczej bol mnie rozrywa. 🙄

    No ja właśnie miałam taki jednorazowy ból i to w sumie jak leżałam - chyba wtedy Młody mnie tam kopnął. Był taki silny, że aż podskoczyłam z łóżka, bo myślałam, że mi coś tam pękło. Aż się Mąż wystraszył. 😳 Potem mnie tak ciągnęło tam z dwa dni. I później stopniowo przeszło. Oby u Ciebie byli podobnie. 😘 Zwróć uwagę na tą pozycję miednicy, wtedy nie jest tak naciągnięte tam wszystko.

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3130 2202

    Wysłany: 21 czerwca, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive, o boże, co to za doba... 🙄
    Mam nadzieję, że u Was będzie dobrze... A jaka waga wychodzi?
    Daj znać jak się dowiesz, jakie postępowanie.


    U mnie AFI 13,2, więc jest ok. Nie mam też żadnej niepokojącej wydzieliny, ale i tak oczywiście wzięły posiewy, nawet krew na wszystkie te kiły, hivy i inne. Natomiast trochę mi pochwa spuchła jakby od środka i czuję dyskomfort.
    Skurcze od 6 rano na razie wyciszone, czuje tylko drobne spięcia do jakiś czas, czyli norma, uf.. Mała zachowuje się normalnie, ma czkawkę właśnie, chyba odsypiala też, bo w nocy prawie nie spala. No ale martwię się ta jej wielkością. Ma niecałe 1700g. My nie jesteśmy drobni, a moje dzieci nie miały hipotrofii... Choć wielkich nie rodzę
    Co do kaszlu, to niestety tu mi się nasilił i często kaszle 😬
    Odnośnie pełni, to głupio to brzmi, ale sporo medyków, którzy przyjmują z soru mi to już w życiu mówiło 🙈 podobno w pełnie i "prawie pełnię" najwięcej wariatów mają, najwięcej dziwnych przypadków i najwięcej rodzących. 🙈 ale dziewczyny nie ma co panikować przez fazę księżyca. Myślę, że to jednak dużo więcej czynników potrzeba, żeby coś się zadziało u danej osoby... U mnie jak na złość odpaliło się, jak ostatnie 10 dni spędziłam wyjątkowo dużo odpoczywajac przez ten covid. 🙄 Naprawdę tyle, co leżałam i siedziałam w 1,5 tygodnia, to chyba w miesiąc nie odpoczywam. No i to jest właśnie to, nie znasz dnia ani godziny.
    Cieszę się, że już tu jestem, czuje się bezpieczniejsza. Zarówno jeśli chodzi o mojego doktora, jak i cały szpital. Tam obok nas to taka wiecie, komuna i nie mieliby jak zająć się takim maluchem... A o to się martwiłam. Swoją drogą chciałam wczoraj wezwać taksówkę, a okazało się, że na moje nowe zadupie nie dojeżdżają 😳 ubera też brak. 😳 Przerażające w takich momentach.

    Mam nadzieje, że już reszta będzie się trzymać bez atrakcji. Heh.. a wiecie co, ja tak sobie 2 dni temu myślałam, że fajnie, że się trzyma już każda...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca, 10:49

    age.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 21 czerwca, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    No ja właśnie miałam taki jednorazowy ból i to w sumie jak leżałam - chyba wtedy Młody mnie tam kopnął. Był taki silny, że aż podskoczyłam z łóżka, bo myślałam, że mi coś tam pękło. Aż się Mąż wystraszył. 😳 Potem mnie tak ciągnęło tam z dwa dni. I później stopniowo przeszło. Oby u Ciebie byli podobnie. 😘 Zwróć uwagę na tą pozycję miednicy, wtedy nie jest tak naciągnięte tam wszystko.

    Dzięki za wskazówki 🙂 postaram się oszczędzać brzuch przez weekend a w poniedziałek udało mi się umówić do fizjo, zobaczymy co mi powie

    Cerva lubi tę wiadomość

  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 21 czerwca, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌿Mamma-Mia dobrze, że się uspokoiło. Trzymajcie się tam w dwupaku jak najdłużej. 🙂 A przepływy ok?

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 661 961

    Wysłany: 21 czerwca, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu się ostatnio dzieje 😳 dziewczyny, całym sercem jesteśmy z Wami❤️

    @Suprive, jak Ci odeszły całkowicie to na bank rozwiążą ciążę w najbliższych dobach, trzymaj się kochana, będzie dobrze, tydzień już zaawansowany i dzidziuś sobie poradzi, zwłaszcza jak dostał sterydy 🫂 dawaj koniecznie znać jak sytuacja!

    @Mamma-mia, jak mówił mąż. Wywołałaś wilka z lasu 🙈 a tak serio to dobrze, że cokolwiek miałaś spakowane i udało się dojechać pomimo przygód! Plus covidu taki, że masz vipowską salę tylko dla siebie 😅 słuchaj, jakby mąż miał problem z opieką dla dzieci by Ci coś podrzucić to jak coś pisz bez krępacji, jak leżysz w UCK mogę przez pielęgniarki podrzucić Ci co trzeba 🫂

    @Cerva, fajnie, że udało Wam się jeszcze gdzieś wyrwać ☺️ baw się dobrze!

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Nietypowa30 Ekspertka
    Postów: 188 504

    Wysłany: 21 czerwca, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamma-mia @Suprive co za „nocne przygody” … co musiałyście i musicie czuć! Trzymamy mocno kciuki za Was i dzidziutki! Niech siedzą jeszcze troszkę w brzuszkach i nabierają siły! ♥️ 🍀🍀🍀
    Ściskamy Was mocno!

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    👶🏻Starania od 2023
    💔 1 x ciąża biochemiczna

    Grudzień ⏸️
    Dziewczynka 👧 🩷
‹‹ 321 322 323 324 325 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ