X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • justinas Autorytet
    Postów: 463 373

    Wysłany: 21 czerwca, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    2210g, 11:15, na wspomaganiu oddechowym, tyle wiem

    Gratulacje!!! Dużo zdrowia i wszystkiego dobrego dla maleństwa i Ciebie❤️

    event.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 660 961

    Wysłany: 21 czerwca, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Monia, 😳 ale się porobiło :((( trzymaj się i oby w szpitalu zapanowali nad aytuacją 🤞

    @Suprive, dużo zdrówka dla Ciebie i maluszka ❤️ gratulacje 😍 Pola to będzie dzielna dziewczynka ❤️

    Monia• lubi tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 21 czerwca, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Wiesz co moja znajoma jest w ciąży teraz, jakos w 20tc i ostatnio właśnie złapała krztusiec w połączeniu z jakąś bakterią, która atakuje płuca. Nie pamiętam nazwy, ale jej córka chodzi do żłobka i pewnie stąd to ma... W każdym razie ona robiła badania z krwi ( może wyrwiesz skierowanie w poz?), by rozpoznac te choroby. Finalnie skończyła na celowany antybiotyku 🙂 nic złego się nie działo. Także spokojnie.

    Właśnie pocieszające jest to że krztusiec sam w sobie jest niegroźny dla maluszka w brzuchu, gorzej dla noworodka. I leczenie chyba też jest krótkie bo po 5 dniach antybiotyku już się nie zaraża. Ale kaszel może się niestety utrzymywać nawet kilka miesięcy i to mnie przeraża. Właśnie jutro idę na badania z krwi, powiedzieli mi że trzeba być na czczo więc dzisiaj już nie mogłam. Nie wiem czemu mi tego badania nie zalecili ostatnio, konsultowałam się u 2 internistów 🙄

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 21 czerwca, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    2210g, 11:15, na wspomaganiu oddechowym, tyle wiem

    Gratulacje 🥰 na pewno nasza kolejna bohaterka sobie poradzi ❤️

  • justinas Autorytet
    Postów: 463 373

    Wysłany: 21 czerwca, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia• wrote:
    Hej dziewczyny, ja dzisiaj też po wizycie i bardzo skróciła mi się szyjka. Dostałam skierowanie do szpitala i jutro o 8 rano mam się tam zgłosić -,-

    Monia trzymaj się, spokojnego pobytu w szpitalu Ci życzę. Oby lekarze zapanowali nad sytuacją ✊️.

    Monia• lubi tę wiadomość

    event.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 551 810

    Wysłany: 21 czerwca, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    Ojeju co tu się podziało przez jedną noc. 😯

    🍀 Suprive, gratulacje! To już ładna waga, będzie dobrze. A jak Ty się czujesz?
    🍀 Mamma mia, dziewczyno co Ty przeszłaś. 🫂 Dobrze, że już jesteś pod właściwą opieką. Oby skurcze się zupełnie wyciszyły.
    🍀 Monia, jaką masz długość szyjki? Ile waży teraz mała? Oby jakoś nad tym zapanowali w szpitalu.
    Nie wiem jaką, nie powiedziała mi. Powiedziała tylko że bardzo się skróciła, a ja ze stresu nawet nie zapytałam. Też nie wiem ile waży mała bo nie sprawdzała i chyba u mnie w szpitalu nie sprawdzają bo jakoś nigdy mi nie sprawdzali, jedynie wiem z prenatalnych wszystko. Prenatalne mam w przyszły czwartek, mam nadzieję że mnie wypuszczą . W moim mieście mają beznadziejny sprzęt i nic się nie dowiaduję..

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 306 322

    Wysłany: 21 czerwca, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @suprive gratuluję i obyście obie szybko poczuły się lepiej ❤️
    @mamma - mia takie przygody. Będziesz miała co opowiadać, ale oby dzidzia jeszcze trochę posiedziała
    @monia nie stresuj się na zapas, w szpitalu będą wiedzieć co robią i obyście jeszcze trochę posiedziały w dwupaku

    Wpływ pełni jest ewidentnie zauważalny 😂 Także te niespakowane, macie dobra motywację. Nie znacie dnia ani godziny. Na pocieszenie następna pełnia 21 lipiec 😂

    Monia• lubi tę wiadomość

    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 21 czerwca, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    @suprive gratuluję i obyście obie szybko poczuły się lepiej ❤️
    @mamma - mia takie przygody. Będziesz miała co opowiadać, ale oby dzidzia jeszcze trochę posiedziała
    @monia nie stresuj się na zapas, w szpitalu będą wiedzieć co robią i obyście jeszcze trochę posiedziały w dwupaku

    Wpływ pełni jest ewidentnie zauważalny 😂 Także te niespakowane, macie dobra motywację. Nie znacie dnia ani godziny. Na pocieszenie następna pełnia 21 lipiec 😂
    Ooo to ja się pisze na 21.07 🤣🤣

    Kinia197, Bettti03 lubią tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3130 2202

    Wysłany: 21 czerwca, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Asiasia, dziękuję bardzo. Na tę chwilę mąż ogarnął. Chłopców zawiezie do mojej mamy. Pytałam się, to może do mnie wchodzić, tylko wchodząc na oddział ma mieć maskę. W weekend zostaną w naszym starym mieszkaniu, jeszcze jego nie zrobiliśmy do końca pod wynajem, więc będzie miał blisko.
    Mam nadzieję, że zdobędzie gdzieś bidon z filtrem, bo nasz pękł wczoraj, a to jest mi potrzebne mocno.

    @Suprive, gratulacje 😘 Trzymam kciuki, żeby maluch przybierał ładnie na wadze i poprawnie adaptował się w nowej rzeczywistości.
    A jak Ty się miewasz?

    @Monia, to za Ciebie tez kciuki trzymam! Oby nie było tak źle. ✊🏻

    @Betkaa, tak, my o tym wiemy. Przechodziłam 2 x covid w poprzedniej ciąży, będąc hospitalizowana przez niego. Mam też od dawna leki przeciwzakrzepowe. Przepływy na tę chwilę są prawidłowe, przyczyną jest inna i generalnie u mnie zaczęła się pojawiać przed covidem, choć z pewnością on tutaj nie pomógł 😬 dlatego mój gin na ostatniej wizycie powiedział, że wymiary małej będzie obserwował, mimo, że (wtedy) ,30 centyl same. sobie nie był tragedia jakąś. Niestety nie dotrwałam do wizyty. Na tę chwilę nie wiemy, który z czynników jest największym winowajcą... Będą to dokładniej badać, jak zostanę odłączona od pompy już. Czekamy też na wyniki świeżych posiewów. Mam nadzieję, że tam nic nowego sie nie pojawi. 🙏🏻

    Monia•, Betkaa lubią tę wiadomość

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3130 2202

    Wysłany: 21 czerwca, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na razie skurcze ok. Jakieś napięciowe tylko. Pojawił się słuz z podbarwiona na brązowo krwią.
    Mam nadzieję jednak, że to jest tylko efekt badań i nic się bardziej rozwierać nie będzie.

    justinas, Betkaa lubią tę wiadomość

    age.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 21 czerwca, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    @suprive gratuluję i obyście obie szybko poczuły się lepiej ❤️
    @mamma - mia takie przygody. Będziesz miała co opowiadać, ale oby dzidzia jeszcze trochę posiedziała
    @monia nie stresuj się na zapas, w szpitalu będą wiedzieć co robią i obyście jeszcze trochę posiedziały w dwupaku

    Wpływ pełni jest ewidentnie zauważalny 😂 Także te niespakowane, macie dobra motywację. Nie znacie dnia ani godziny. Na pocieszenie następna pełnia 21 lipiec 😂

    To ja poproszę o zapisanie mnie na sierpniową pełnię, bo 21.07 to u mnie na styk by było 😅 Czytając co tu się dzisiaj dzieje umówiłam się jrdnak na jutro na wizytę do mojego gina, męczą mnie złe przeczucia i martwię się o szyjkę, będę spokojniejsza

    Mamma-mia, Kinia197, Betkaa lubią tę wiadomość

  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 773 567

    Wysłany: 21 czerwca, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    2210g, 11:15, na wspomaganiu oddechowym, tyle wiem
    Gratulacje 😘😘😘 Dużo zdrówka dla Was Dziewczyny 🥰

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 306 322

    Wysłany: 21 czerwca, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    To ja poproszę o zapisanie mnie na sierpniową pełnię, bo 21.07 to u mnie na styk by było 😅 Czytając co tu się dzisiaj dzieje umówiłam się jrdnak na jutro na wizytę do mojego gina, męczą mnie złe przeczucia i martwię się o szyjkę, będę spokojniejsza

    Oj sierpniowa dopiero 31.08, u mnie byłby jakiś 43 tydzień 😂
    Więc nie ma opcji 😂
    Oby wszystko było w porządku ❤️

    age.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1546 2864

    Wysłany: 21 czerwca, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    Oj sierpniowa dopiero 31.08, u mnie byłby jakiś 43 tydzień 😂
    Więc nie ma opcji 😂
    Oby wszystko było w porządku ❤️


    To ja się mogę załapać bo będzie wtedy 38t4d :)

    Kinia197 lubi tę wiadomość

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1546 2864

    Wysłany: 21 czerwca, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sądzicie o tych wszystkich misiach szumisiach?
    Wiem że są jakieś najnowsze badania ze nie do końca są zdrowe itp ale chce zasięgnąć rady u wiarygodnych źródeł czy się sprawdzały czy nie :))

    My kupowaliśmy mojej bratanicy i rodzice byli bardzo zadowoleni.

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 21 czerwca, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    A co sądzicie o tych wszystkich misiach szumisiach?
    Wiem że są jakieś najnowsze badania ze nie do końca są zdrowe itp ale chce zasięgnąć rady u wiarygodnych źródeł czy się sprawdzały czy nie :))

    My kupowaliśmy mojej bratanicy i rodzice byli bardzo zadowoleni.

    Ja czytałam w jakiejś książce ale nie wiem na ile to prawda że szum jest okej ale powinien taki miś być minimum 2 metry od dziecka a nie przy samych uszach. I że w tych szumisiach jest zazwyczaj biały szum a w brzuszku dziecko słyszy różowy szum. Słuchałam sobie nawet czym się te dźwięki różnią no to faktycznie trochę inaczej brzmi 😊 ja jeśli będę tego używać to chyba będę próbować z telefonu puszczać te szumy albo z jakiegoś głośniczka, chyba że dostaniemy misia od kogoś w prezencie 😅

    Paprota9418 lubi tę wiadomość

  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 21 czerwca, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Ja czytałam w jakiejś książce ale nie wiem na ile to prawda że szum jest okej ale powinien taki miś być minimum 2 metry od dziecka a nie przy samych uszach. I że w tych szumisiach jest zazwyczaj biały szum a w brzuszku dziecko słyszy różowy szum. Słuchałam sobie nawet czym się te dźwięki różnią no to faktycznie trochę inaczej brzmi 😊 ja jeśli będę tego używać to chyba będę próbować z telefonu puszczać te szumy albo z jakiegoś głośniczka, chyba że dostaniemy misia od kogoś w prezencie 😅
    Ja też ewentualnie z telefonu, nie zamierzam tego kupować.

    Dziewczyny czy na materacyk (taki w dostawce lub w wózku) można położyć taką przenośną matę do przewijania? Czy kupujecie specjalnie taką nakładkę? Bo tych mat mam pełno i pomyślałam, że można by to tak wykorzystać, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 660 961

    Wysłany: 21 czerwca, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Paprota9418, niby nie jest to do końca polecane, ale w praktyce nam się super sprawdziło, mały się fajnie wyciszał i suepr zasypiał. Miał 6 trybów ale używaliśmy tylko jednego, brzmiał jak bicie serca, reszta była dla nas dziwna 😂 Wiadomo, miś nigdy nie był w łóżeczku tylko np na podłodze oddalony od łóżeczka albo na regale trochę dalej, inna koleżanka miała, to u 1 dziecka się sprawdził, a u 2 kompletnie nie więc chyba zależy od dziecka czy zaakceptuje ☺️

    @Małgosiagosia, nie jestem pewna czy wiem co masz na myśli. Chodzi Ci zamiast takiej nieprzemakalnej nakładki na materac? 🤔 Ja używałam nakładek, na swój materac też taką mam bo nigdy nie wiadomo czy się jakaś kawa nie wyleje czy coś 😁

    @Mamma-mia, fajnie, że macie bliżej mieszkanie i rodzinka może się przenieść, na pewno będzie łatwiej no i mąż w razie czego raz dwa podjedzie ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca, 18:18

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1546 2864

    Wysłany: 21 czerwca, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Ja czytałam w jakiejś książce ale nie wiem na ile to prawda że szum jest okej ale powinien taki miś być minimum 2 metry od dziecka a nie przy samych uszach. I że w tych szumisiach jest zazwyczaj biały szum a w brzuszku dziecko słyszy różowy szum. Słuchałam sobie nawet czym się te dźwięki różnią no to faktycznie trochę inaczej brzmi 😊 ja jeśli będę tego używać to chyba będę próbować z telefonu puszczać te szumy albo z jakiegoś głośniczka, chyba że dostaniemy misia od kogoś w prezencie 😅


    No my właśnie mamy dostać od mojej przyjaciółki, pytała właśnie czy chcemy czy może wolimy coś innego.
    Sama też bym nie kupiła :)

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Monia• Autorytet
    Postów: 551 810

    Wysłany: 21 czerwca, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    Oj sierpniowa dopiero 31.08, u mnie byłby jakiś 43 tydzień 😂
    Więc nie ma opcji 😂
    Oby wszystko było w porządku ❤️
    To akurat dokładnie mój termin porodu 😀

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
‹‹ 323 324 325 326 327 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ