X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 21 czerwca, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    No my właśnie mamy dostać od mojej przyjaciółki, pytała właśnie czy chcemy czy może wolimy coś innego.
    Sama też bym nie kupiła :)

    Ja jeśli ktoś by mnie zapytał o prezent jaki chcę to bym powiedziała że chce poduszkę karmiuszkę 🙂 albo zabawki kontrastowe bo zabawek na razie żadnych nie kupowałam, ale wiem że rodzina męża to raczej się nie zapyta tylko przywiozą nam stertę niepotrzebnych gratów. Siostra mi kupiła termoforek z pestek wiśni który jednocześnie jest zabawką kontrastową i to uważam super prezent :) jeszcze na liście potencjalnych prezentów mam śpiworek z nogawkami dla większej dzidzi, może akurat się czymś zainspirujesz :)

    Paprota9418 lubi tę wiadomość

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3130 2202

    Wysłany: 21 czerwca, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Asiasia, to tylko wyjście do końca weekendu, poniżej musi wracać pracować, wziąć ze sobą dzieci, więc też wesoło będzie miał, ale ma jeszcze do mnie wpaść w ndz przed wyjazdem i przywieźć co będę potrzebowała, więc na parę dni mi wystarczy. Awaryjnie byłych sąsiadów poproszę o podrzucenie czegoś do dyżurki :)
    Tutaj czuje się bardziej "w domu", poza znajomością miejsca od lat, mam tu wszystkich moich specjalistów, a sam szpital to jest niebo a ziemia a tamten... Mam poczucie, że mają sprzęt i personel odpowiedni do tego, żeby się nami zająć. Tam się bałam. 😬🙈
    Szkoda, że w Polsce jest nadal tak mało takich placówek.


    Dalej mi się ciagnie te plamienie brązowe, a raczej gluty brązowe, ale to nie jest czop jak dla mnie. Za mało tego.
    Nasza ostatnia doba: https://ibb.co/vhn715Z
    Muszę pochwalić też szpital za śniadania i kolacje. Koalicja to jak dla kilku osób, w życiu tyle nie zjem. https://ibb.co/gj6M3CV
    Obiadu z dziś to lepiej nie pokazywać. 😏

    Małgosiagosia, justinas, Betkaa, Bettti03 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 21 czerwca, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:

    @Małgosiagosia, nie jestem pewna czy wiem co masz na myśli. Chodzi Ci zamiast takiej nieprzemakalnej nakładki na materac? 🤔 Ja używałam nakładek, na swój materac też taką mam bo nigdy nie wiadomo czy się jakaś kawa nie wyleje czy coś 😁
    Tak, zamiast takiej nieprzemakalnej nakładki. 😁

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1546 2864

    Wysłany: 21 czerwca, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Ja jeśli ktoś by mnie zapytał o prezent jaki chcę to bym powiedziała że chce poduszkę karmiuszkę 🙂 albo zabawki kontrastowe bo zabawek na razie żadnych nie kupowałam, ale wiem że rodzina męża to raczej się nie zapyta tylko przywiozą nam stertę niepotrzebnych gratów. Siostra mi kupiła termoforek z pestek wiśni który jednocześnie jest zabawką kontrastową i to uważam super prezent :) jeszcze na liście potencjalnych prezentów mam śpiworek z nogawkami dla większej dzidzi, może akurat się czymś zainspirujesz :)


    Dziękuję :) większość z tych rzeczy już mam (dostałam od brata albo koleżanek po ich dzieciach)
    Przyjaciółka kazała wybrać sobie coś za ok 500 zł a ja nie mam totalnie pomysłu.
    Koszy Mojżesza czy dostawek nie chcemy, monitor oddechu mamy, laktator mamy, krzesełko do karmienia mamy narazie takie z ikei ale ono jest super z tego co wiem. Myślałam jeszcze nad takim co „rośnie razem z dzieckiem” ale to nie prezent na teraz..
    Mamy bujaczki w nadmiarze…

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 21 czerwca, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    Dziękuję :) większość z tych rzeczy już mam (dostałam od brata albo koleżanek po ich dzieciach)
    Przyjaciółka kazała wybrać sobie coś za ok 500 zł a ja nie mam totalnie pomysłu.
    Koszy Mojżesza czy dostawek nie chcemy, monitor oddechu mamy, laktator mamy, krzesełko do karmienia mamy narazie takie z ikei ale ono jest super z tego co wiem. Myślałam jeszcze nad takim co „rośnie razem z dzieckiem” ale to nie prezent na teraz..
    Mamy bujaczki w nadmiarze…
    Sesja zdjeciowa maluszka po porodzie? Chusta? Wkładka do wózka merino lub do fotelika? Śpiworek do wózka na zimę? 🤣

    Mamma-mia, Paprota9418 lubią tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 21 czerwca, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    Dziękuję :) większość z tych rzeczy już mam (dostałam od brata albo koleżanek po ich dzieciach)
    Przyjaciółka kazała wybrać sobie coś za ok 500 zł a ja nie mam totalnie pomysłu.
    Koszy Mojżesza czy dostawek nie chcemy, monitor oddechu mamy, laktator mamy, krzesełko do karmienia mamy narazie takie z ikei ale ono jest super z tego co wiem. Myślałam jeszcze nad takim co „rośnie razem z dzieckiem” ale to nie prezent na teraz..
    Mamy bujaczki w nadmiarze…

    To jeszcze mi przychodzi do głowy z mega praktycznych rzeczy niania elektroniczna albo nebulizator a z bardziej dziecięcych mata wodna 😅

    Paprota9418 lubi tę wiadomość

  • natala Autorytet
    Postów: 289 364

    Wysłany: 21 czerwca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś



    Nawet nie straszcie tymi pełniami 😅
    Szybko się nakręcam takimi rzeczami 🤣


    Jestem po wizycie u fizjo uroginekologicznego i jestem bardzo zadowolona! Trafiłam na świetną kobietę która oceniła moją postawę i napięcia, zwłaszcza pod kątem porodu naturalnego i masażu krocza. Zwróciła uwagę na oddech, zwłaszcza dolnożebrowy, bo niestety mam tendencję do zapominania o głębokim oddychaniu.
    Super jest też to że zbadała mi mięśnie dna miednicy i mówiła że już teraz od 32 tc można zacząć masaż krocza, pod kątemem ochrony krocza przy porodzie.
    Mega pozytywne informacje których było mnóstwo! 😁

    Następna wizyta przed samym porodem z mężem, żeby wiedział jak mnie masować w porodzie 😀

    Emzet92, Mamma-mia, Nietypowa30, Monia•, Małgosiagosia, Asiasia1, Bettti03 lubią tę wiadomość

    👩29 lat
    ● Letrox 100/125

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    ❤️ 22 sierpnia 2024 r.

    preg.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1546 2864

    Wysłany: 21 czerwca, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Sesja zdjeciowa maluszka po porodzie? Chusta? Wkładka do wózka merino lub do fotelika? Śpiworek do wózka na zimę? 🤣

    Sesja super pomysł :)
    Wkładki to na lato bo na zimę mamy i do wózka i do fotelika :)
    Śpiworek mamy, nebulizator mamy, nianię mamy na zasadzie kamerki bo psa obserwowaliśmy jak wychodziliśmy z domu.

    Ale dziękuję za wszystkie pomysły :))
    Gdyby wpadł wam jakiś pomysł to piszcie proszę ! :)

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1430 753

    Wysłany: 21 czerwca, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko jedyna, odpisze zbiorowo - faktycznie pełnia, obserwuje od kilku dni .. mam nadzieję że jakoś wytrwacie i będzie dobrze 🥺 jesteście silne 😘

    Mi też dziś tak ten brzuch twardnieje .. oby to tylko mały dupke wypinał ..

    Kinia197 lubi tę wiadomość

  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 306 322

    Wysłany: 22 czerwca, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety szykuje mi się pogrzeb dziadka 😢 Pół dzieciństwa spędziłam u dziadków i jakoś tak mi dziwnie. Zawsze przed narodzeniem jakiegoś dziecka w rodzinie ktoś u mnie umiera, a jakie wy macie doświadczenia?

    age.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 660 961

    Wysłany: 22 czerwca, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kinia197, ogromne wyrazy współczucia 😔 u mnie w rodzinie nie zauważyłam takiej zależności, niestety u mnie "setami" odchodzą, co parę msc/co roku ktoś i potem jest jakiś czas spokojnie, no ale najstarsze pokolenie już nie żyje od ponad 10 lat. Tulę mocno, ciężki czas przed Tobą jak byliście związani :(

    @Paprota9418, mata edukacyjna taka z pałąkami, karuzela do łóżeczka, lub wózka, fajne są takie maskotki z metoo pamiątkowe gdzie personalizują (imię, waga, wzrost i data urodzenia), królik Alilo, album pamiątkowy na zdjęcia i ważne momenty z 1 roku życia dziecka, albo jak napisała Emzet92 bon na sesję zdjęciową ☺️ hmmmm a łóżeczko turystyczne? Gdybyście gdzieś z bobasem chcieli pojechać albo zostawić dziadkom na noc? :D a jak już totalnie nic nie potrzebujecie to może poproś o bon do jakiegoś sklepu dziecięcego? Często ważny jest przez rok i będziecie mogli kupić fajne zabawki, kitchen helper czy cokolwiek innego by teraz nie leżało i się nie kurzyło 😁 przy 2gim to jest dopiero rzeź 😅 siostra się pytała ale serio po starszym synku mamy wszystko xd więc poprosiłam o taki album pamiątkowy od fizjomommy, małemu uzupełniłam i będzie miał fajną pamiątkę ☺️

    @Małgosiagosia, w gondoli nie używałam niczego takiego, a w łóżeczku miałam nakładkę, mają taśmy na rogach i się nie zsuwają, nie wiem jak taka zwykła mata by się zachowała gdyby bobas kopał nóżkami itp nawet gdyby była pod prześcieradłem, plus te nakładki można prać, myślałam też o tym, że takie maty do przewijania nie przepuszczałyby powietrza, ale w sumie takie zwykłe nakładki chyba też nie do końca 🤔 zawsze możesz przetestować 😁 ale pomysł spoko!

    @Suprive, jak się czujesz? Jak maluszek?

    @klaudia_23, jak Oski?

    Paprota9418, Kinia197 lubią tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Suprive Ekspertka
    Postów: 131 341

    Wysłany: 22 czerwca, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała apgar 6/7/9 na cepap, wyszła infekcja są antybiotyki. Ale nic się nocą nie działo, potrzeba dużo czasu. Waga 2210g, 48 cm. Po urodzeniu niska glukoza no i też w morfologi podniesione wskaźniki zapalne i coś z białymi krwinkami.

  • Betkaa Ekspertka
    Postów: 231 280

    Wysłany: 22 czerwca, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    Niestety szykuje mi się pogrzeb dziadka 😢 Pół dzieciństwa spędziłam u dziadków i jakoś tak mi dziwnie. Zawsze przed narodzeniem jakiegoś dziecka w rodzinie ktoś u mnie umiera, a jakie wy macie doświadczenia?
    U mnie też dzisiaj pogrzeb kuzyna 🙏 wyrazy współczucia dla Ciebie, na pewno jest to ciężkie. Ale staraj się jakoś uspokajać myśli dla dobra maluszka w brzuszku, przytulam 🤗🫶

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca, 07:31

    Kinia197 lubi tę wiadomość

    👶 4.02.2020 synek 💙
    👼 25.12.2022 poronienie zatrzymane 13 tc 💔
    ⏸️ 26.11.2023 💝
    👶 1.08.2024 córeczka 🩷

    📋 niedoczynność tarczycy, V Leiden
    💊 Euthyrox, Clexane40, Acard150, Duphaston, Nospa, Mg, wit
    age.png
  • Betkaa Ekspertka
    Postów: 231 280

    Wysłany: 22 czerwca, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    Mała apgar 6/7/9 na cepap, wyszła infekcja są antybiotyki. Ale nic się nocą nie działo, potrzeba dużo czasu. Waga 2210g, 48 cm. Po urodzeniu niska glukoza no i też w morfologi podniesione wskaźniki zapalne i coś z białymi krwinkami.
    Mała siłaczka na pewno da sobie radę, jesteście dzielne dziewczyny, wszystko dobrze się ułoży 🙏🙏🙏🫶

    👶 4.02.2020 synek 💙
    👼 25.12.2022 poronienie zatrzymane 13 tc 💔
    ⏸️ 26.11.2023 💝
    👶 1.08.2024 córeczka 🩷

    📋 niedoczynność tarczycy, V Leiden
    💊 Euthyrox, Clexane40, Acard150, Duphaston, Nospa, Mg, wit
    age.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 22 czerwca, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    Niestety szykuje mi się pogrzeb dziadka 😢 Pół dzieciństwa spędziłam u dziadków i jakoś tak mi dziwnie. Zawsze przed narodzeniem jakiegoś dziecka w rodzinie ktoś u mnie umiera, a jakie wy macie doświadczenia?

    Współczuję bardzo 😔 moja babcia ma teorię że w rodzinie musi zwolnić się miejsce na nowego członka rodziny... U nas często jest korelacja że ktoś odejdzie to za chwilę pojawia się ciąża, ale nie wiem czy to nie kwestia przypadku po prostu, wiadomo zawsze można dorobić teorie, tak jak z horoskopem.

    Kinia197 lubi tę wiadomość

  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 22 czerwca, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Sesja zdjeciowa maluszka po porodzie? Chusta? Wkładka do wózka merino lub do fotelika? Śpiworek do wózka na zimę? 🤣
    Skoro to Twoja przyjaciółka to ja bym poprosiła o coś dla malucha i dla siebie np. jakąś fajną matę edukacyjną plus voucher do fizjo po porodzie, albo na masaż, albo do kosmetyczki. Myślę, że nie obraziłaby się gdyby prezentem mogła też sprawić Tobie przyjemność! :)

    Paprota9418 lubi tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 22 czerwca, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    Niestety szykuje mi się pogrzeb dziadka 😢 Pół dzieciństwa spędziłam u dziadków i jakoś tak mi dziwnie. Zawsze przed narodzeniem jakiegoś dziecka w rodzinie ktoś u mnie umiera, a jakie wy macie doświadczenia?
    Moje wyrazy współczucia! Moj dziadek odszedł 12 lat temu, a i tak bardzo za nim tęsknię więc doskonale rozumiem co czujesz. Postaraj się mimo wszystko dbać o siebie i maluszka, żeby stres i żałoba nie odbiły się na Waszym zdrowiu ❤️ mocno ściskam !

    Kinia197 lubi tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 22 czerwca, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    Mała apgar 6/7/9 na cepap, wyszła infekcja są antybiotyki. Ale nic się nocą nie działo, potrzeba dużo czasu. Waga 2210g, 48 cm. Po urodzeniu niska glukoza no i też w morfologi podniesione wskaźniki zapalne i coś z białymi krwinkami.
    Z każdym dniem na pewno będzie już coraz lepiej! A jak Ty się czujesz ? Jak partner ? Dajecie sobie radę ?

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 22 czerwca, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Współczuję bardzo 😔 moja babcia ma teorię że w rodzinie musi zwolnić się miejsce na nowego członka rodziny... U nas często jest korelacja że ktoś odejdzie to za chwilę pojawia się ciąża, ale nie wiem czy to nie kwestia przypadku po prostu, wiadomo zawsze można dorobić teorie, tak jak z horoskopem.
    W sumie jak ja się urodziłam, to babcia mojej mamy też zmarła jakieś kilka dni później 🫣 wiadomo, była schorowana, zmagała się z jakimiś problemami, ale też jakoś zbiegło się to w czasie z porodem. Trochę to creepy 😅 nie chce się nawet nakręcać …

    Kinia197 lubi tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Emiliia Ekspertka
    Postów: 210 243

    Wysłany: 22 czerwca, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    Mała apgar 6/7/9 na cepap, wyszła infekcja są antybiotyki. Ale nic się nocą nie działo, potrzeba dużo czasu. Waga 2210g, 48 cm. Po urodzeniu niska glukoza no i też w morfologi podniesione wskaźniki zapalne i coś z białymi krwinkami.

    Spora dziewczynka, waga na jej korzyść 💪🏼 a jak poród? Jak się czujesz? Rozwiązywali przez cięcie czy rodziłaś naturalnie?

    age.png
‹‹ 324 325 326 327 328 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ