X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1422 751

    Wysłany: 30 czerwca, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    No cudowny! A Ty super dzielna! Staraj się odpoczywać do tej 14stej, choć pewnie emocje nie pozwalają. W którym szpitalu leżycie? 😍
    Właśnie marzę by się przespać 🥹 leżymy w medikorze w nowym sączu , mają tu mega dobry oddział neonatologiczny więc jestem spokojna 😌

    Ewappp, Mamma-mia, Emzet92 lubią tę wiadomość

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 30 czerwca, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee śliczny synek 😍

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1422 751

    Wysłany: 30 czerwca, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Eve, odpoczywaj 😊 Dawaj znać później jak wyniki młodego ✊🏻
    A w którym tc urodziłaś pierwsze dziecko?

    Coraz więcej rozpakowanych 🙈 a tu lipiec dopiero od jutra


    Byłam u niego teraz 5 min , jest wspaniały , taki mega jasny blondynek jest 🥰 miał 30% wspomagani tlenem a teraz jest 20% z tego co mi mówiła pani położna , więc jest super.
    Złapałam go za rączkę zaczynał płakać ale jak zaczęłam mówić do niego to przestał 🥹

    Pierwsze w 40 tc haha , ale teraz myślę że to ten białkomocz wpłynął na poród przedwczesny ale mogę się mylić

    Sunnysunsun, Mamma-mia, Cerva, Małgosiagosia, enpe, Asiasia1, Emiliia, Nietypowa30, Emzet92 lubią tę wiadomość

  • justinas Autorytet
    Postów: 458 371

    Wysłany: 30 czerwca, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Byłam u niego teraz 5 min , jest wspaniały , taki mega jasny blondynek jest 🥰 miał 30% wspomagani tlenem a teraz jest 20% z tego co mi mówiła pani położna , więc jest super.
    Złapałam go za rączkę zaczynał płakać ale jak zaczęłam mówić do niego to przestał 🥹

    Pierwsze w 40 tc haha , ale teraz myślę że to ten białkomocz wpłynął na poród przedwczesny ale mogę się mylić

    Evee synek jest cudny 🥰🥰🥰 z dnia na dzień będzie coraz lepiej i niedługo będziecie chodzić razem na spacerki :)

    event.png
  • Sunnysunsun Autorytet
    Postów: 1689 3250

    Wysłany: 30 czerwca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Evee gratulacje!! Śliczny synuś 🥹🥰 trzymam kciuki za Wasze zdrówko i za szybkie wyjście do domku.

    @Suprive śliczna księżniczka ❤️

    P. S. Alez Wy produkujecie tych postów! Nie nadążam z czytaniem 🥹

    👶2019

    Starania o drugie 👶 od 04.2023
    1 cs 04.2023 - 💔 puste jajo płodowe - indukcja farmakologiczna i łyżeczkowanie w 06.2023
    2 cs 09.2023 - 💔 cb
    3 cs 10.2023 - 💔 cb
    4 cs 11.2023 - ⏸️ + acard
    01.12 beta 21,210 (11dpo); 04.12 beta 165,650 (14dpo); 06.12 beta 486,150 (16dpo)
    11.12 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy + heparyna
    20.12 6+2 zarodek 0,44cm ❤️
    12.01 9+4 2,67cm człowieczka ❤️
    26.01 11+4 prenatalne - wszystko ok 💪
    12.02 14+0 chłopczyk 💙
    23.03 połówkowe - wszystko ok 💙
    26.04 - 795g chłopa 💪
    22.05 - 1265g
    20.06 - 2kg
    05.07 - 2600g
    19.07 - 3200g 🫠
    02.08 - 3440g
    12.08 - szpital 💞
    14.08 👶
    _________________
    MTHFR_1298A hetero
    PAI-1 4G homo
    Acard75 + clexane

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3126 2199

    Wysłany: 30 czerwca, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Byłam u niego teraz 5 min , jest wspaniały , taki mega jasny blondynek jest 🥰 miał 30% wspomagani tlenem a teraz jest 20% z tego co mi mówiła pani położna , więc jest super.
    Złapałam go za rączkę zaczynał płakać ale jak zaczęłam mówić do niego to przestał 🥹

    Pierwsze w 40 tc haha , ale teraz myślę że to ten białkomocz wpłynął na poród przedwczesny ale mogę się mylić
    Ja bym się zastanawiała czy nie bakteriomocz bardziej, bo pisałaś, że wyszły bakterie i nie zdążyłaś odpisać jakie. A zum jest właśnie jedną z przyczyn odplywania wód płodowych przed czasem... Dlatego w ciąży tak się ciśnie, żeby leczyć jak tylko kobieta ma jakiś bakteriomocz. Musiał się stan zapalny zrobić, a może po tym cewnikowanie traumatycznym jeszcze się pogorszyło.
    Ale niezle, ze akurat to się stało w szpitalu 🙈
    U Was wczoraj chyba 33+5 czy jakoś tak, nie? Bo miałaś to chyba 3 dni po mnie? Dobrze, że taki spory ten Twój chłopczyk urósł! To na pewno też jemu pomaga na starcie, jak nieco więcej tkanki tłuszczowej jest!

    age.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 30 czerwca, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    Gratulacje ! Jestem pewna że wszystko będzie dobrze i z każdym dniem Oliwier będzie nabierał siły 🥰

    Ja jestem tym przykładem że biorę witaminy bez żelaza przez całą ciążę ( nawet ostatnio się na to wkurzałam bo nigdzie nie mogłam kupić tego co biorę, jakieś braki magazynowe były) :)
    Ale wszystkie wyniki mam w normie od samego początku. Faktycznie są nowe wytyczne o tym żelazie w ciąży. Jak się go nie potrzebuje i morfo jest okej to się już nie daje na zapas :)
    Ja też cały czas bez żelaza i też wszystko w normie. Oby juz tak zostało.

    🌿Eveee no słodziak. 😃

    🌿Mamma-Mia jak u Ciebie sytuacja?

    Ja dziś mialam w nocy kryzys cieplny. Wstałam na siku i już nie mogłam zasnąć, bo było tak gorąco, że nawet swoimi rękoma nie mogłam się dotknąć, bo mnie parzyły. 🤣 Poszłam do pokoju Malucha i wzięłam pieluszkę muślinową, oblałam lodowata wodą i robiłam sobie okłady. Najpierw na kark, ramiona, potem na uda albo stopy. To jest super sposób, bo momentalnie się schłodziłam (polecam też później dla Maluchów jak będą Wam gorączkować wysoko, a leki nie będą chciały zbijać za bardzo). No, ale jak się schłodziłam to Mały w brzuchu zaczął tak szaleć i to jeszcze nisko więc wjechała pozycja kolankowo-łokciowa i też super, praktycznie od razu się przesunął do góry. 😃 No i przespałam resztę nocy praktycznie do 9. 😃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca, 09:32

    Paprota9418 lubi tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1373 1593

    Wysłany: 30 czerwca, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w nocy działał klimatyzator. Kupiliśmy taki przenośny i daje radę 💪. Lżejsze powietrze od razu czuć, bo jednak spanie w sypialni na pietrze gdzie potem jest płaski dach to jakaś masakra… mamy wyprowadzone okablowanie żeby zrobić „prawdziwa” klime ale na razie funduszy brak.
    Wczoraj tez spędziłam 3 h w basenie.
    Na dzisiaj plany podobne… upał straszny.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 30 czerwca, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się też co chwila budziłam w nocy przez ten upał. Cieszę się, że od jutra ma się trochę ochłodzić.

    🍀 Evvee, ślicznego masz synka.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2387 4625

    Wysłany: 30 czerwca, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie budzilam co chwile w nocy przez ten upal.. i zasnac nie moglam, bo bylo mi tak strasznie goraco. Ja rowniez sie ciesze, ze od jutra ochlodzenie 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca, 10:16

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 30 czerwca, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Ja też cały czas bez żelaza i też wszystko w normie. Oby juz tak zostało.

    🌿Eveee no słodziak. 😃

    🌿Mamma-Mia jak u Ciebie sytuacja?

    Ja dziś mialam w nocy kryzys cieplny. Wstałam na siku i już nie mogłam zasnąć, bo było tak gorąco, że nawet swoimi rękoma nie mogłam się dotknąć, bo mnie parzyły. 🤣 Poszłam do pokoju Malucha i wzięłam pieluszkę muślinową, oblałam lodowata wodą i robiłam sobie okłady. Najpierw na kark, ramiona, potem na uda albo stopy. To jest super sposób, bo momentalnie się schłodziłam (polecam też później dla Maluchów jak będą Wam gorączkować wysoko, a leki nie będą chciały zbijać za bardzo). No, ale jak się schłodziłam to Mały w brzuchu zaczął tak szaleć i to jeszcze nisko więc wjechała pozycja kolankowo-łokciowa i też super, praktycznie od razu się przesunął do góry. 😃 No i przespałam resztę nocy praktycznie do 9. 😃

    To mogę Ci polecić szybszy sposób na schłodzenie, mi taki efekt wystarcza żeby zasnąć ponownie - woda termalna! Jak się budzę ugotowana to pryskam się cała od stóp do głów i efekt orzeźwienia jest natychmiastowy, bez wstawania z łóżka 😆 Mąż jak się budzi jak słyszy odgłos pryskania to tylko mówi "mi teeeeż" 😆

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 30 czerwca, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Ja też cały czas bez żelaza i też wszystko w normie. Oby juz tak zostało.

    🌿Eveee no słodziak. 😃

    🌿Mamma-Mia jak u Ciebie sytuacja?

    Ja dziś mialam w nocy kryzys cieplny. Wstałam na siku i już nie mogłam zasnąć, bo było tak gorąco, że nawet swoimi rękoma nie mogłam się dotknąć, bo mnie parzyły. 🤣 Poszłam do pokoju Malucha i wzięłam pieluszkę muślinową, oblałam lodowata wodą i robiłam sobie okłady. Najpierw na kark, ramiona, potem na uda albo stopy. To jest super sposób, bo momentalnie się schłodziłam (polecam też później dla Maluchów jak będą Wam gorączkować wysoko, a leki nie będą chciały zbijać za bardzo). No, ale jak się schłodziłam to Mały w brzuchu zaczął tak szaleć i to jeszcze nisko więc wjechała pozycja kolankowo-łokciowa i też super, praktycznie od razu się przesunął do góry. 😃 No i przespałam resztę nocy praktycznie do 9. 😃

    To mogę Ci polecić szybszy sposób na schłodzenie, mi taki efekt wystarcza żeby zasnąć ponownie - woda termalna! Jak się budzę ugotowana to pryskam się cała od stóp do głów i efekt orzeźwienia jest natychmiastowy, bez wstawania z łóżka 😆 Mąż jak się budzi jak słyszy odgłos pryskania to tylko mówi "mi teeeeż" 😆

    Jak już się robi wieczorem trochę chłodniej to otwieram na oścież okno w sypialni i włączam wiatrak, o kilka stopni nam schładza pokój. A potem wiatrak stoi na balkonie żeby go tak nie było słychać i chodzi całą noc przy otwartym oknie, zawsze trochę nadmucha chłodniejszego powietrza. U nas wczoraj w sypialni po południu dobiło do 34 stopni 😬 Dzisiaj wieszam koc termiczny w oknie.

  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 30 czerwca, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    To mogę Ci polecić szybszy sposób na schłodzenie, mi taki efekt wystarcza żeby zasnąć ponownie - woda termalna! Jak się budzę ugotowana to pryskam się cała od stóp do głów i efekt orzeźwienia jest natychmiastowy, bez wstawania z łóżka 😆 Mąż jak się budzi jak słyszy odgłos pryskania to tylko mówi "mi teeeeż" 😆
    O przypomniałaś mi, że mam taką wodę i stoi nieużywana. Chyba dzisiaj pójdzie w ruch

    Będziecie wypożyczały/kupowały Tens? Macie może któryś konkretny do polecenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca, 11:02

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 656 958

    Wysłany: 30 czerwca, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    To mogę Ci polecić szybszy sposób na schłodzenie, mi taki efekt wystarcza żeby zasnąć ponownie - woda termalna! Jak się budzę ugotowana to pryskam się cała od stóp do głów i efekt orzeźwienia jest natychmiastowy, bez wstawania z łóżka 😆 Mąż jak się budzi jak słyszy odgłos pryskania to tylko mówi "mi teeeeż" 😆
    Zapomniałam o tym!!! Pamiętam jak w 1 ciąży w wakacje tak robiłam, miałam taką butelkę z Ikei, do której można wlać jakaś domowa mieszankę i miała spryskiwacz i mąż tam wlewał mi wodę i się psikalam dniami i nocami 😂 ja też miałam noc do kitu, jak nie upał, to zgaga, to zapchane zatoki (jest coraz gorzej, młody na antybiotyku, więc czeka mnie super tydzień 😅) albo maluch tak mnie kopał, że nie mogłam się ułożyć 🙈 ale dziś psikacz z wodą pójdzie w ruch 😍❤️ też nie mogę się doczekać ochłodzenia 😂

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 656 958

    Wysłany: 30 czerwca, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    O przypomniałaś mi, że mam taką wodę i stoi nieużywana. Chyba dzisiaj pójdzie w ruch

    Będziecie wypożyczały/kupowały Tens? Macie może któryś konkretny do polecenia?
    Wiesz co nie znam nikogo, kto by z tego korzystał dlatego o tym nie myślałam, ale jeśli któraś ma z tym doświadczenie to się chętnie podepnę i posłucham polecajek 😁

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 30 czerwca, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wodę termalną też mam, ale szybko wysycham jakoś i ten efekt się krótko utrzymuje. 🤣
    Kupiłam właśnie ten wiatraczek z Action. 😀 Ostatnie dwa zostały.

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Sunnysunsun Autorytet
    Postów: 1689 3250

    Wysłany: 30 czerwca, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy dwa wiatraki na chodzie i podstawiamy przed wiatrak jeszcze zamrożone butelki z wodą. Robią robotę 🥹
    Wczoraj mój starszak wpadł jeszcze na genialny pomysł i brał schłodzone butelki z wodą i kostki lodu i nas nimi okładał 🤩 no mistrz ❤️ od razu większy zastrzyk energii 😁

    Dzisiaj za to leżę cały poranek i nie robię nic. Za niedługo zbieramy się na chrzciny a ja jestem chrzestna więc trzymajcie kciuki abym w tym upale nie fiknęła w kościele 😬

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca, 12:25

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    👶2019

    Starania o drugie 👶 od 04.2023
    1 cs 04.2023 - 💔 puste jajo płodowe - indukcja farmakologiczna i łyżeczkowanie w 06.2023
    2 cs 09.2023 - 💔 cb
    3 cs 10.2023 - 💔 cb
    4 cs 11.2023 - ⏸️ + acard
    01.12 beta 21,210 (11dpo); 04.12 beta 165,650 (14dpo); 06.12 beta 486,150 (16dpo)
    11.12 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy + heparyna
    20.12 6+2 zarodek 0,44cm ❤️
    12.01 9+4 2,67cm człowieczka ❤️
    26.01 11+4 prenatalne - wszystko ok 💪
    12.02 14+0 chłopczyk 💙
    23.03 połówkowe - wszystko ok 💙
    26.04 - 795g chłopa 💪
    22.05 - 1265g
    20.06 - 2kg
    05.07 - 2600g
    19.07 - 3200g 🫠
    02.08 - 3440g
    12.08 - szpital 💞
    14.08 👶
    _________________
    MTHFR_1298A hetero
    PAI-1 4G homo
    Acard75 + clexane

    age.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1422 751

    Wysłany: 30 czerwca, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Ja bym się zastanawiała czy nie bakteriomocz bardziej, bo pisałaś, że wyszły bakterie i nie zdążyłaś odpisać jakie. A zum jest właśnie jedną z przyczyn odplywania wód płodowych przed czasem... Dlatego w ciąży tak się ciśnie, żeby leczyć jak tylko kobieta ma jakiś bakteriomocz. Musiał się stan zapalny zrobić, a może po tym cewnikowanie traumatycznym jeszcze się pogorszyło.
    Ale niezle, ze akurat to się stało w szpitalu 🙈
    U Was wczoraj chyba 33+5 czy jakoś tak, nie? Bo miałaś to chyba 3 dni po mnie? Dobrze, że taki spory ten Twój chłopczyk urósł! To na pewno też jemu pomaga na starcie, jak nieco więcej tkanki tłuszczowej jest![/

    Wyszły bakterie ale te jakby które normalnie mamy w organizmie tylko było ich za dużo (jeżeli wiesz o czym mówię ) bo nie napisze Ci dokładniej co i jak bo nie pamiętam 😊

    Ja miałam wczoraj 34+5 😘

    Nooo cieszę się że jest troszkę większy bo dzięki temu widzę że jest silniejszy 😊

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1422 751

    Wysłany: 30 czerwca, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to jest ten tens?

    Odciągałam dziś laktatorem neno pokarm i powiem wam że rewelka. ! Chyba zakupie, dobrze że nie kupiłam wcześniej nic 😁

    Ewappp, Mamma-mia lubią tę wiadomość

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 30 czerwca, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    Wiesz co nie znam nikogo, kto by z tego korzystał dlatego o tym nie myślałam, ale jeśli któraś ma z tym doświadczenie to się chętnie podepnę i posłucham polecajek 😁

    W szputalu w którym będę rodzić mają tens na każdej sali i w sumie w tym z planu B też wiec na pewno wypróbuje jak będę miała skurcze promieniujące do krzyża bo podobno to tylko na te bóle krzyżowe pomaga :)

‹‹ 358 359 360 361 362 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ