X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1537 2858

    Wysłany: 24 lipca, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Ja dzisiaj mocz oddałam, a w piątek wizyta, to będzie u mnie 35+5. Ciekawe czy szyjka nadal 4 cm 🙈
    A potem zaczyna się dziać już bardziej, bo na wtorek ktg (ze względu na dwunaczyniowa pępowinę), spotkanie z anestezjologiem, neonatologiem, usg i pewnie mocz i morfologia plus gbs i potworzenie wszystkich badań chorób zakaźnych. A od 4/08 ciąża odnoszona 🥳

    Ja też mam dwunaczyniowa pępowinę ale żadnych szczególnych wytycznych z racji tego nie mam :0
    Robiliśmy Echo tylko. A te spotkania masz z racji tej pępowiny czy po prostu szpital takie ma wskazania ?
    Będziesz rodzić sn?

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 24 lipca, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Paniii, to brzmi całkiem ludzko 🤣🤣 no ja słyszałam o indukcjach właśnie 3-4 dniowych 🥴🥴 KTG wyjdzie dobrze, zobaczysz 💪 Jestem po badaniu, dziś nie mają miejsc. Jutro maja mnie polozyc, wpisali mnie na jakieś tam listy. Rozwarcie na opuszek, ale szyjka jeszcze nie zgładzona 🤣 skurcze na ktg są. Czyli cokolwiek do przodu ale bez szalu 🫢

    Ej no to sukces jak pojawiło się rozwarcie 🎉 🥳 może dzięki temu indukcja pójdzie sprawnie albo Bożydar do jutra się ogarnie i sam wyjdzie, trzymam kciuki 🤞🤞

    Emzet92 lubi tę wiadomość

  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 24 lipca, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    A jak się załatwia tą rejestracje dziecka online to akt urodzenia wysyłają wtedy pocztą? Czy i tak trzeba podjechać?

    A do żłobków jak to jest z tymi kolejkami? Od razu po porodzie trzeba zapisywać? Chciałabym mojego posłać jak wrócę do pracy.

    W kwestii załatwienia aktu urodzenia i peselu to w ogóle do mnie w drugiej dobie po porodzie zadzwoniła babka z urzędu (sama z siebie) i zaprosiła ojca dziecka na wyrobienie dokumentów. Partner tego samego dnia poszedł i załatwił wszystko w moment! Mówiła, że przez e-PUAP też można ale trwa to minimum tydzień bo one dostają wniosek, drukują, wklepują i wysyłają oryginały pocztą, więc jest więcej zachodu. A te dokumenty załatwiasz w USC tym najbliżej szpitala (w Warszawie jest jeden urząd na każdą dzielnicę, nie wiem jak jest w mniejszych miastach). Najlepiej dopytać w szpitalu gdzie pójść po dokumenty.
    Ze żłobkiem też się chętnie dowiem, bo słyszałam różne opinie.

    Małgosiagosia lubi tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1371 1592

    Wysłany: 24 lipca, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    Ja też mam dwunaczyniowa pępowinę ale żadnych szczególnych wytycznych z racji tego nie mam :0
    Robiliśmy Echo tylko. A te spotkania masz z racji tej pępowiny czy po prostu szpital takie ma wskazania ?
    Będziesz rodzić sn?

    Echo serca tez miałam robione.
    Spotkania mam w szpitalu z racji porodu prywatnego, takie szpital ma wytyczne.

    A z powodu tej pępowiny właśnie już mam ktg od 37 tygodnia i usg dodatkowe w środę a potem tydzień później żeby jakby coś przepływy nie dawały rady to wychwycić i rozwiązać ciąże wcześniej. Na razie plan jest na poród SN (córkę tez urodziłam SN), tyle ze zobaczymy jak z szacowana wielkością synka będzie 😊

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 24 lipca, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wracam właśnie z dopplera żył kończyn dolnych, wyszły mi jakieś kosmiczne ddimery i luxmed sam do mnie zadzwonił z propozycją usg na cito, więc oczywiście się przestraszyłam że skoro sami z siebie załatwili mi badanie na już to coś może faktycznie się dziać. Widać jakiegoś żylaka na lewym udzie ale bez ryzyka zakrzepicy więc lekarz mnie uspokoił że jak na ten etap ciąży to obraz wręcz wzorowy, mam skontrolować po połogu. Przynajmniej to z głowy, bo już mnie trochę martwily te coraz bardziej puchnące nogi, ale na szczęście to tylko fizjologiczne :)

  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1537 2858

    Wysłany: 24 lipca, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Echo serca tez miałam robione.
    Spotkania mam w szpitalu z racji porodu prywatnego, takie szpital ma wytyczne.

    A z powodu tej pępowiny właśnie już mam ktg od 37 tygodnia i usg dodatkowe w środę a potem tydzień później żeby jakby coś przepływy nie dawały rady to wychwycić i rozwiązać ciąże wcześniej. Na razie plan jest na poród SN (córkę tez urodziłam SN), tyle ze zobaczymy jak z szacowana wielkością synka będzie 😊


    Dziękuję za odpowiedź :)
    Już się wystraszyłam ze są jakieś wskazania do cc czy coś.
    Moja pani doktor mówi że tak się zdarza i dopóki dziecko przybiera normalnie to traktuje się ciążę jako zdrową itp więc ja jej ufam ale zapytam jeszcze na wizycie o te wcześniejsze ktg mimo że już raz pytałam :0
    A przy córce też miałaś dwunaczyniowa ?

    Jak lekarze badają te przepływy ? Czy to jakoś inaczej niż na USG.
    U nas lekarz zawsze mierzy głowę, brzuch, kość udową patrzy na serduszko, ilość wód płodowych i ta pępowinę ale tylko na zasadzie podświetlenia tych naczyń które tam są… ?

    MumAgain lubi tę wiadomość

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1371 1592

    Wysłany: 24 lipca, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź :)
    Już się wystraszyłam ze są jakieś wskazania do cc czy coś.
    Moja pani doktor mówi że tak się zdarza i dopóki dziecko przybiera normalnie to traktuje się ciążę jako zdrową itp więc ja jej ufam ale zapytam jeszcze na wizycie o te wcześniejsze ktg mimo że już raz pytałam :0
    A przy córce też miałaś dwunaczyniowa ?

    Jak lekarze badają te przepływy ? Czy to jakoś inaczej niż na USG.
    U nas lekarz zawsze mierzy głowę, brzuch, kość udową patrzy na serduszko, ilość wód płodowych i ta pępowinę ale tylko na zasadzie podświetlenia tych naczyń które tam są… ?

    Przy córce miałam trojnaczyniowa.
    Lekarze na usg badają te przepływy właśnie zaznaczają jakoś na komputerze pare razy żeby złapać żyłę i tętnice i patrzą jakie są przepływy. Czy w normie.
    Lekarz mi mówił ze po prostu na usg to to patrzą na chwile na prace serduszka a ktg to ciągły zapis i lepiej da coś wychwycić. Chociaż nawet dwa razy w tyg ktg po 20 min to co to jest tak naprawdę…?

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1537 2858

    Wysłany: 24 lipca, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papapatka wrote:
    Przy córce miałam trojnaczyniowa.
    Lekarze na usg badają te przepływy właśnie zaznaczają jakoś na komputerze pare razy żeby złapać żyłę i tętnice i patrzą jakie są przepływy. Czy w normie.
    Lekarz mi mówił ze po prostu na usg to to patrzą na chwile na prace serduszka a ktg to ciągły zapis i lepiej da coś wychwycić. Chociaż nawet dwa razy w tyg ktg po 20 min to co to jest tak naprawdę…?

    Kumam czyli nie musi to być na jakimś specjalnym USG Doppler tak jak piszą w Internecie tylko na takim normalnym USG też są wstanie jakoś tam to zobaczyć ?

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 24 lipca, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    My byliśmy z partnerem przed porodem w USC. Wystarczy, że weźmiecie dowody osobiste. Wyrobienie dokumentu trwa z 15 minut. Z doświadczenia lepiej to ogarnąć przed, bo po narodzinach może Wam czasu zabraknąć.

    Ja jeszcze dodam, że gdyby coś się z tobą stało i byś musiała być dłużej na oddziale to partner na spokojnie będzie mógł dzidziusia wziąć do domu bez żadnych problemów.
    Ja też w 15 minut załatwiałam sprawę, dowody i kartę ciąży miej bo w niektórych urzędach chcą kopie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 12:23

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 24 lipca, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natala wrote:
    @Madzik2208, wspaniałe wieści! Rośnijcie zdrowo 🥰

    @klaudia_23, super informacje! 🥰

    Czy kupowałyście specjalny kosz na zużyte pampersy? Czytałam o koszu angelcare i chyba najczęściej go polecają, ale znajomi mają też zwykle kosze i też jest okej 🤔
    Oglądaliśmy na youtubie super porównanie dwóch koszty angelcare i toner tippee : https://youtu.be/-LoVCufBMcU?si=GaVgwfgzLsh3L-LQ
    Ogólnie kosz taki przydaje się ponoć dopiero jak kupy zaczynają śmierdzieć, ale porównując te dwa to angelcare jest dużo pojemniejszy i lepiej trzyma zapachy. Kupiliśmy używany i do tego oryginalne wkłady. Będziemy testować.

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 24 lipca, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Paniii, to brzmi całkiem ludzko 🤣🤣 no ja słyszałam o indukcjach właśnie 3-4 dniowych 🥴🥴 KTG wyjdzie dobrze, zobaczysz 💪 Jestem po badaniu, dziś nie mają miejsc. Jutro maja mnie polozyc, wpisali mnie na jakieś tam listy. Rozwarcie na opuszek, ale szyjka jeszcze nie zgładzona 🤣 skurcze na ktg są. Czyli cokolwiek do przodu ale bez szalu 🫢
    Nie ludzki z tego co słyszałam jest masaż szyjki, ale nie wiem nie doświadczyłam.
    A mówią, że tak mało dzieci się rodzi, a miejsc brak 🤣
    Masz zawsze 1 dzień więcej na wykurzenie Bożydara samoistnie, oby się udało.

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 24 lipca, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziewczyny ile się dzieje… ledwo nadrobiłam, a tu już kolejne wiadomości:)

    Trzymam kciuki za wszystkie rodzące (przepraszam, że tak zbiorczo)❤️❤️
    Dziewczyny w pakietach, życzę spokojnego, względnie bezbólowego dnia!!
    Kinga, cudowna wiadomość! W końcu się doczekaliście wspólnego powrotu😍😍 dawaj znać jak sobie radzicie i jak się czujecie ❤️

    Przepraszam, jeżeli przeoczyłam kogoś, ale oczywiście jestem z Wami i mocno tulę!

    Mamma mia, mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze i po prostu cieszycie się sobą. Daj znać w wolnej chwili jak u Was❤️

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 24 lipca, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Ej no to sukces jak pojawiło się rozwarcie 🎉 🥳 może dzięki temu indukcja pójdzie sprawnie albo Bożydar do jutra się ogarnie i sam wyjdzie, trzymam kciuki 🤞🤞
    Ale jak szyjka nie zgładzona to rozwarcie może postępować? Ja się nie znam...

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 24 lipca, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszłam Dziewczyny, ktg wyszło ok, żadnych skurczy, szyjka zamknięta, mała waży 3406. Jeżeli się samo zacznie to mam przyjeżdżać , jeżeli nie to w dniu tp, czyli 3.08 mam się zgłosić na patologię, jakiś cewnik mam mieć założony żeby przygotować szyjkę i w niedzielę 4.08 rodzę. Czyli mam ponad tydzień na rozkręcenie samoistne porodu. Plan ideolo jak dla mnie.

    Asiasia1, Emzet92, Małgosiagosia, justinas, enpe, Asieek, Sunnysunsun, Nietypowa30, Kinia197, Monia•, Betkaa lubią tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1371 1592

    Wysłany: 24 lipca, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    Kumam czyli nie musi to być na jakimś specjalnym USG Doppler tak jak piszą w Internecie tylko na takim normalnym USG też są wstanie jakoś tam to zobaczyć ?

    Tak, w takim „normalnym” sprzęcie tez Ok.

    Paprota9418 lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 24 lipca, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Jejku dziewczyny ile się dzieje… ledwo nadrobiłam, a tu już kolejne wiadomości:)

    Trzymam kciuki za wszystkie rodzące (przepraszam, że tak zbiorczo)❤️❤️
    Dziewczyny w pakietach, życzę spokojnego, względnie bezbólowego dnia!!
    Kinga, cudowna wiadomość! W końcu się doczekaliście wspólnego powrotu😍😍 dawaj znać jak sobie radzicie i jak się czujecie ❤️

    Przepraszam, jeżeli przeoczyłam kogoś, ale oczywiście jestem z Wami i mocno tulę!

    Mamma mia, mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze i po prostu cieszycie się sobą. Daj znać w wolnej chwili jak u Was❤️

    Niestety bez dzidziusia, skurcze mi się uspokoiły totalnie, a mogłaby już wyjść 😂

    age.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 24 lipca, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Ale jak szyjka nie zgładzona to rozwarcie może postępować? Ja się nie znam...

    Ja właśnie też się zastanawiałam nad tym, bo mam wpisane, że rozwarcie na opuszek, ale o długości nic. Dziś go dopytam o to. 🤪

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 24 lipca, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Ale jak szyjka nie zgładzona to rozwarcie może postępować? Ja się nie znam...

    Skoro sie zrobilo a szyjka dalej 'żelazna' to chyba może 😅 To jest poród, tego nie przewidzisz 🤣 Wydaje mi się że wszystko jest możliwe 🤣 dzisiaj męcz przysiady i męża i może coś ruszy 😅

    Emzet92 lubi tę wiadomość

  • Asieek Ekspertka
    Postów: 157 211

    Wysłany: 24 lipca, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za info! Dzwoniłam dzisiaj do USC i jutro idziemy załatwić. Chcą dowód i kartę ciąży. Tak jak mówicie, jeśli jest taka opcja to lepiej za wczasu załatwić 😊

    Trzymam kciuki za wszystkie!! 😍 Dzisiaj czekamy na wieści od Agatki 😁

    Mi na ostatniej wizycie lekarka już nie badała długości szyjki, jedynie czy zamknięta.

    Dzisiaj w końcu rozpakowałam laktator i obczajam co do czego 🫣😂 jeśli umyję i wysterylizuję wszystko teraz to jak wyschnie i powkładam w jakieś woreczki strunowe to będzie ok?

    Kinia197 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 24 lipca, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolcia37 wrote:
    Nie ludzki z tego co słyszałam jest masaż szyjki, ale nie wiem nie doświadczyłam.
    A mówią, że tak mało dzieci się rodzi, a miejsc brak 🤣
    Masz zawsze 1 dzień więcej na wykurzenie Bożydara samoistnie, oby się udało.

    Mojej koleżance zaczęli indukcję od masażu szyjki właśnie, musieli przyspieszyć poród ze względu na za małą ilość wód i mówiła że było trochę nieprzyjemne ale do zniesienia. Zadziałało piorunem bo 2h później zaczęły się skurcze :)

    MumAgain lubi tę wiadomość

‹‹ 454 455 456 457 458 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ