X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 24 lipca, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunnysunsun wrote:
    Dziewczyny, jakie macie laktatory? 😁
    Ja mam neno Angelo, bezprzewodowy, ale nie muszlowy. Ogólnie działa fajnie, ale niestety trzeba trzymać go przez co jedna ręka jest cały czas zajęta i czyszczenia jest sporo. Gdybym miała dalej korzystać i mogła wybierać z tą wiedzą którą mam to poszłabym w muszlowe.

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 24 lipca, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Mamy rozwarcie 1,5cm. 😮 Szyjka ładnie przygotowuje się do porodu. Także w każdej chwili coś się może zacząć dziać. 🙈

    Jedyne co mnie troszkę martwi to, że Synuś jest malutki ok. 2600g. Tak bezpieczniej bym się czuła gdyby był ok 3kg. 🥺 Poza tym wszystko dobrze, przepływy, ilość wód itd. Lekarz uspokaja, że wszystko ok tylko po prostu mniejsze dziecko. No więc staram się nie nakręcać.
    I tak to jest, Wy się martwicie za dużą wagą dzieci, ja za małą. 🤦🏼‍♀️

    Bettti03, Nietypowa30, Lolcia37, enpe, Monia•, Emzet92, Małgosiagosia, Ewappp, justinas, Betkaa, Kinia197, Bunkierka lubią tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 653 951

    Wysłany: 24 lipca, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Paprota9418, też jeszcze nie mam złożonej dostawki itp ☺️

    @Ewappp, jak nie czkawka to ja nie wiem co 😁

    @Sunnysunsun, Neno bueno

    Ja po wizycie, jest ok, młody już ma prawie 3 kg, tylko zmartwił mnie wynik cytologii 3 :( no ale po porodzie powtórzę i zrobię kolposkopię jak dalej wynik będzie zły 🤷 w przyszłym tyg ktg, wizyta za 2 :)

    Aaaaa i mały się w końcu obrócił i jest głową (która swoją drogą wydaje się wielka 😬) w dół 💪

    Cerva, Bettti03, Nietypowa30, Lolcia37, Monia•, Małgosiagosia, Paprota9418, Ewappp, Emzet92, justinas, Betkaa lubią tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 653 951

    Wysłany: 24 lipca, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Ja po wizycie. Mamy rozwarcie 1,5cm. 😮 Szyjka ładnie przygotowuje się do porodu. Także w każdej chwili coś się może zacząć dziać. 🙈

    Jedyne co mnie troszkę martwi to, że Synuś jest malutki ok. 2600g. Tak bezpieczniej bym się czuła gdyby był ok 3kg. 🥺 Poza tym wszystko dobrze, przepływy, ilość wód itd. Lekarz uspokaja, że wszystko ok tylko po prostu mniejsze dziecko. No więc staram się nie nakręcać.
    I tak to jest, Wy się martwicie za dużą wagą dzieci, ja za małą. 🤦🏼‍♀️
    Wiem, że łatwo gadać ale nie martw się tak. Pod koniec dziecko głównie idzie w masę, a waga już jest ładna. W 39+6 urodziłam małego i miał 2970 więc też był malutki a cały i zdrowy a teraz broi tak, że głowa mała ☺️ jak jeszcze choć odrobinę posiedzi to pewnie dobije do 3 spokojnie. Ważne, że przepływy i cała reszta jest ok ☺️🫂

    Cerva, Lolcia37, Małgosiagosia lubią tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 24 lipca, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Ja po wizycie. Mamy rozwarcie 1,5cm. 😮 Szyjka ładnie przygotowuje się do porodu. Także w każdej chwili coś się może zacząć dziać. 🙈

    Jedyne co mnie troszkę martwi to, że Synuś jest malutki ok. 2600g. Tak bezpieczniej bym się czuła gdyby był ok 3kg. 🥺 Poza tym wszystko dobrze, przepływy, ilość wód itd. Lekarz uspokaja, że wszystko ok tylko po prostu mniejsze dziecko. No więc staram się nie nakręcać.
    I tak to jest, Wy się martwicie za dużą wagą dzieci, ja za małą. 🤦🏼‍♀️
    Nie przejmuj się wagą. U mnie na USG wychodziło 3500g, a kilka h później urodził się 3060g. Te wyniki to na prawdę tylko szacunek :)

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Agata91 Ekspertka
    Postów: 122 260

    Wysłany: 24 lipca, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochaaane, melduję, że jesteśmy w komplecie❤️ Stefka, 10:23, 2710 i 52 cm. Jest taaaaaaaaka dtobniutka, że boję się zmienić jej pampka 😱

    Lolcia37, natala, Monia•, Cerva, Asieek, Asia2000, Emzet92, Ewczixx, Małgosiagosia, Paprota9418, Ewappp, MumAgain, Jagoda2023, Asiasia1, justinas, Papapatka, Betkaa, Marti_08, baby33, enpe, Nietypowa30, Kinia197, Bettti03, Niaha, klaudia_23, Bunkierka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 24 lipca, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Ja właśnie też się zastanawiałam nad tym, bo mam wpisane, że rozwarcie na opuszek, ale o długości nic. Dziś go dopytam o to. 🤪
    Ooo daj mi proszę znać 💪 kciuki za wizytę!

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 24 lipca, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Ja po wizycie. Mamy rozwarcie 1,5cm. 😮 Szyjka ładnie przygotowuje się do porodu. Także w każdej chwili coś się może zacząć dziać. 🙈

    Jedyne co mnie troszkę martwi to, że Synuś jest malutki ok. 2600g. Tak bezpieczniej bym się czuła gdyby był ok 3kg. 🥺 Poza tym wszystko dobrze, przepływy, ilość wód itd. Lekarz uspokaja, że wszystko ok tylko po prostu mniejsze dziecko. No więc staram się nie nakręcać.
    I tak to jest, Wy się martwicie za dużą wagą dzieci, ja za małą. 🤦🏼‍♀️
    U mnie mała 2 lipca ważyła 2533g, a dziś 3409g, tak samo miałam z synem że ważył w 36 tc 2400 z hakiem , poród w 39 tc i waga 3800. Nie stresuj się na zapas, każde dziecko rośnie inaczej , moje najwięcej przybierają na końcówce ciąży, a przez całą ciążę są w tyłach. Jak poszłam na USG do luxmedu to też mi lekarka mówiła , że córka z tych mniejszych będzie, a ja tak obstawialam, że nie będzie tylko tak samo nadgoni jak brat.
    Zazdro szyjki i rozwarcia u mnie w obu ciążach wszystko pozamykane na 4 spusty.

    Cerva lubi tę wiadomość

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 24 lipca, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata91 wrote:
    Kochaaane, melduję, że jesteśmy w komplecie❤️ Stefka, 10:23, 2710 i 52 cm. Jest taaaaaaaaka dtobniutka, że boję się zmienić jej pampka 😱
    Gratulacje 🥳 Dużo zdrówka dla Was 😘 A jak się czujesz po cc ?

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 24 lipca, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    @Paprota9418, też jeszcze nie mam złożonej dostawki itp ☺️

    @Ewappp, jak nie czkawka to ja nie wiem co 😁

    @Sunnysunsun, Neno bueno

    Ja po wizycie, jest ok, młody już ma prawie 3 kg, tylko zmartwił mnie wynik cytologii 3 :( no ale po porodzie powtórzę i zrobię kolposkopię jak dalej wynik będzie zły 🤷 w przyszłym tyg ktg, wizyta za 2 :)

    Aaaaa i mały się w końcu obrócił i jest głową (która swoją drogą wydaje się wielka 😬) w dół 💪
    Robiłaś płynna czy zwykła ?

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • Monia• Autorytet
    Postów: 545 804

    Wysłany: 24 lipca, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata91 wrote:
    Kochaaane, melduję, że jesteśmy w komplecie❤️ Stefka, 10:23, 2710 i 52 cm. Jest taaaaaaaaka dtobniutka, że boję się zmienić jej pampka 😱
    Gratulacje❣️🥳❤️❤️❤️

    👩🏼27 👨🏽26
    4x🐈🐈‍⬛🐈🐈‍⬛
    •Podejrzenie endometriozy
    2 cs ❤️
    ⏸️ 23.12.2023
    27.12,2023 - beta hcg 332,86 mIU/ml
    30.12.2023 - beta hcg 1076,36 mIU/ml
    19.01.2023 - usg, jest kropek 1,20cm i serduszko 😻
    26.04.2024 - połówkowe, 484g dziewczynki 👧🏼🩷
    27.06.2024 - III badania prenatalne, 1512g 🩷
    29.08.2024 - sn na świat przyszła Sara🥰

    age.png
  • natala Autorytet
    Postów: 289 364

    Wysłany: 24 lipca, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprota9418 wrote:
    Właśnie też cały czas to odkładam bo wydaje mi się że jeszcze za wcześnie tak samo jak przygotowanie łóżeczka.. materac zapakowany czeka, prześcieradełko wyprasowane… juz bym to wszystko chciała ułożyć ale wydaje mi się że jeszcze się zakurzy… co myślicie ?

    Ja już rozpakowałam materacyk, ochraniacz i założyłam w tym tygodniu materacyk. Denerwował mnie zapach chemii i "nowości" głównie z materaca (z resztą tak jak z wózka) więc chciałam żeby się wywietrzył.

    @Sunnysunsun, ja też mam Neno Bianco, dostałam na babyshower, też z zamysłem że będzie od razu na dwie piersi 🙂

    @Ewappp, wiem o co chodzi! To wygląda tak jakby dziecko oddychało w brzuszku 😃 na jednym z USG lekarz mi pokazywał jak brzuszek się rozszerza i zwęża, to znaczy że dziecko ćwiczy oddychanie 🙂

    @Agata91 gratulacje! Duzo zdrowia dla Was 🥰🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 19:59

    Paprota9418, Ewappp lubią tę wiadomość

    👩29 lat
    ● Letrox 100/125

    8 grudnia 2023 r. ⏸️❤️🤰

    ❤️ 22 sierpnia 2024 r.

    preg.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 24 lipca, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za słowa otuchy. 🥰 Ja wszystko wiem, że to szacunkowe, ale same wiecie jak to w środku te lęki Mamy nie opuszczają. Taki maminy los. 😛 Tak jak pisałam mi się też wydaje, że mój Bobo jest bardzo "ściśnięty" przez mój brzuch. Bo nawet przy jego mega ruchach i maksymalnym naciągnięciu to nie robią się "górki". A stópkę czuję pod palcami na przykład. Bardzo "zwarty" mam brzuch. 😛Może to też wpływa na pomiary. 🙂

    🌿Agata gratulacje! 🥰 To taka kruszynka też. 😍 Odpoczywajcie.

    🌿Emzet z tego wszystkiego zapomniałam zapytać jak mi powiedział o rozwarciu. 🤣 Ale na wyniku mam wpisane "szyjka skrócona o 30%, rozwarcie 1,5 cm" więc rozumiem, że nie jest całkowicie zgładzona. 😀

    Emzet92 lubi tę wiadomość

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 24 lipca, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy korzystałyście z jakiejś aplikacji do liczenia skurczy? Ściągnęłam pierwszą lepszą i byłaby spoko, ale po każdym kliknięciu wyskakuje propozycja wykupienia premium i trzeba to zamykać co chwilę. Mega wkurzające.😛

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2823 2116

    Wysłany: 24 lipca, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Dziewczyny, czy korzystałyście z jakiejś aplikacji do liczenia skurczy? Ściągnęłam pierwszą lepszą i byłaby spoko, ale po każdym kliknięciu wyskakuje propozycja wykupienia premium i trzeba to zamykać co chwilę. Mega wkurzające.😛
    Ja ściągnęłam jakąś Skurcze, ale jeszcze nie używałam za bardzo. Tak testowo jak wpisałam teraz kilka skurczy to reklam nie było.

    Cerva lubi tę wiadomość

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 24 lipca, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Ja po wizycie. Mamy rozwarcie 1,5cm. 😮 Szyjka ładnie przygotowuje się do porodu. Także w każdej chwili coś się może zacząć dziać. 🙈

    Jedyne co mnie troszkę martwi to, że Synuś jest malutki ok. 2600g. Tak bezpieczniej bym się czuła gdyby był ok 3kg. 🥺 Poza tym wszystko dobrze, przepływy, ilość wód itd. Lekarz uspokaja, że wszystko ok tylko po prostu mniejsze dziecko. No więc staram się nie nakręcać.
    I tak to jest, Wy się martwicie za dużą wagą dzieci, ja za małą. 🤦🏼‍♀️

    Dzieci podobno lubią słodkie wody i wtedy najwięcej przybierają więc może pokorzystaj z końcówki ciazy i pojedz więcej słodyczków 😄 Ech zmartwieniom nie będzie teraz końca... pewnie jak by posiedzial w brzuchu jeszcze z tydzień do by dobił do 3kg :) Też zazdroszczę tego rozwarcia i szyjki, ja jutro mam wizytę i obawiam się że moja szyja będzie z tych żelaznych i będę się musiała gimnastykowac żeby córcia zechciała wyjść... A moje bobo z kolei jest z tych większych więc wolałabym urodzić przed 40tc 😅 chociaż w sumie ostatnio mam bóle jak na okres i więcej skurczy to może coś się ruszyło

  • MumAgain Autorytet
    Postów: 699 453

    Wysłany: 24 lipca, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Ja po wizycie. Mamy rozwarcie 1,5cm. 😮 Szyjka ładnie przygotowuje się do porodu. Także w każdej chwili coś się może zacząć dziać. 🙈

    Jedyne co mnie troszkę martwi to, że Synuś jest malutki ok. 2600g. Tak bezpieczniej bym się czuła gdyby był ok 3kg. 🥺 Poza tym wszystko dobrze, przepływy, ilość wód itd. Lekarz uspokaja, że wszystko ok tylko po prostu mniejsze dziecko. No więc staram się nie nakręcać.
    I tak to jest, Wy się martwicie za dużą wagą dzieci, ja za małą. 🤦🏼‍♀️

    Może jakaś pomyłka? Wczoraj gadałam z koleżanką. Opowiadała że miała mieć cc bo dziecko malusie. Nagle zaczęła rodzic. Nie dało się już cc zrobić. Urodziła chłopa 4kg.

    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 24 lipca, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cerva wrote:
    Dziękuję za słowa otuchy. 🥰 Ja wszystko wiem, że to szacunkowe, ale same wiecie jak to w środku te lęki Mamy nie opuszczają. Taki maminy los. 😛 Tak jak pisałam mi się też wydaje, że mój Bobo jest bardzo "ściśnięty" przez mój brzuch. Bo nawet przy jego mega ruchach i maksymalnym naciągnięciu to nie robią się "górki". A stópkę czuję pod palcami na przykład. Bardzo "zwarty" mam brzuch. 😛Może to też wpływa na pomiary. 🙂

    🌿Agata gratulacje! 🥰 To taka kruszynka też. 😍 Odpoczywajcie.

    🌿Emzet z tego wszystkiego zapomniałam zapytać jak mi powiedział o rozwarciu. 🤣 Ale na wyniku mam wpisane "szyjka skrócona o 30%, rozwarcie 1,5 cm" więc rozumiem, że nie jest całkowicie zgładzona. 😀
    Też bym nie zapytała z emocji 🤣 ta waga to troche ruletka z rozstrzalem prawie 0.5 kg.
    Agata - super, że już jestescie razem😍 gratulacje!
    Asiasia a jaki stopień miałaś ostatnim razem? No i rzeczywiście tak jak dziewczyny polecają, płynna cytologia jest dokładniejsza 🙂

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • MumAgain Autorytet
    Postów: 699 453

    Wysłany: 24 lipca, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    @Paprota9418, też jeszcze nie mam złożonej dostawki itp ☺️

    @Ewappp, jak nie czkawka to ja nie wiem co 😁

    @Sunnysunsun, Neno bueno

    Ja po wizycie, jest ok, młody już ma prawie 3 kg, tylko zmartwił mnie wynik cytologii 3 :( no ale po porodzie powtórzę i zrobię kolposkopię jak dalej wynik będzie zły 🤷 w przyszłym tyg ktg, wizyta za 2 :)

    Aaaaa i mały się w końcu obrócił i jest głową (która swoją drogą wydaje się wielka 😬) w dół 💪


    Nie martw się. Też tak miałam. Musiałam nawet robić na HCV badanie. Byłam przerażona. Ale pomogła kuracja Fluozimin czy jak to. I kolejna tym razem płynna bo ponoć dokładniejsza wyszła już ok. A HCV na szczęście negatywny.

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 699 453

    Wysłany: 24 lipca, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata91 wrote:
    Kochaaane, melduję, że jesteśmy w komplecie❤️ Stefka, 10:23, 2710 i 52 cm. Jest taaaaaaaaka dtobniutka, że boję się zmienić jej pampka 😱


    Gratulacje wielkie ❤️ zdrówka dla was..

    age.png
‹‹ 456 457 458 459 460 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ